ελληνική μουσική
    897 online   ·  210.851 μέλη

    Αντιπαράθεση για τα βιβλία των θρησκευτικών

    noizreduction
    04.08.2007, 10:52
    Ποιο ειναι αυτο το περιβοητο ΚΕΙΜΕΝΟ? Ποιος ειναι ο συγγραφεας του? Και ειναι αναγνωρισμενο απο την Εκκλησια της Ελλαδος?
    gexrag
    04.08.2007, 12:13
    Αγαπητή mnk
    Οποιοδήποτε συναξάρι και να διαβάσεις γράφει τα σχετικά με την Αγία Μαρία την
    Μαγδαληνή. Νομίζω πως σου αρέσει να βρίσκεσαι σε λόγια μια που η πίστη σου
    είναι γνωστή και δεν πιστεύω ότι έχεις άγνοια για τα σχετικά της Αγίας.
    Επειδή σας βαρέθηκα και δεν σας αντέχω άλλο με τις ανοησίες σας, μια που έχετε
    την τάση απλά να αμφισβητείτε ότι σας παραθέτω, χωρίς να ψάξετε καθόλου να
    δείτε αν ισχύει, θα σας στείλω ολόκληρο το κείμενο με τρία απανωτά μυνήματα για
    να το μελετήσετε και να απαντηθούν όλα τα ερωτήματά σας, τόσο σε εσένα mnk
    όσο και στον ΦΙΛΟ noizreduction. Πολύ δύσκολα θα με πείσετε, ότι ανοησία και αν
    γράψετε να σας δώσω κάποια διευκρίνηση σχετικά, μια που σαν άνθρωπος που είμαι αγανάκτησα.
    ΦΙΛΕ noizreduction
    Γνωρίζω εκ των προτέρων πόσο θα αμφισβητήσεις το κείμενο. Έχω δόσει τα
    προσωπικά μου στοιχεία σε ένα άτομο και δεν θα διστάσω να τα δώσω και σε εσένα
    αλλά δεν πρόκειτε να τα δημοσιεύσω. Ούτε επιτρέπω σε κανένα να τα δημοσιεύσει
    αν και η ΑΛΗΘΕΙΑ δεν φοβάται ΤΙΠΟΤΑ. Αν προχωρούσα σε μια τέτοια ενέργεια
    τότε ο μόνος δρόμος που θα μου απέμενε θα ήταν αυτός που οδηγεί στο Άγιο Όρος.

    noizreduction
    04.08.2007, 12:27
    Γιατι ενα κειμενο που θα εφερνε τοσο μεγαλη αλλαγη δεν κανει να δημοσιευτει? Δεν μπορω να αμφισβητησω ενα κειμενο απο παραθεσεις και ασαφεις τοποθετησεις! Ενα κειμενο κρινεται ολοκληρο και οχι κατα κομματια! Εκτος εαν πιστευεις πως η πιστη μου ( Χριστιανος Ορθοδοξος ) θα αμφισβητησει το κειμενο.

    Εξαλλου δεν ζητησα να το μεταφερεις ολο εδω. Ζητησα να μου πεις τον τιτλο ( εκτος εαν τιτλοφορειται ως Κειμενο ) και εαν ειναι αναγνωρισμενο απο την Εκκλησια της Ελλαδος ( οπως πχ τα Ευαγγελια σε ερμηνεια και μεταφραση Τρεμπελα )
    gexrag
    04.08.2007, 13:03
    ΦΙΛΕ noizreduction
    Τον τίτλο τον γνωρίζεις ήδη. Σου αποστάληκε όλο το κείμενο. Μπορεί να
    αποφασίσω να το δημοσιεύσω σε λίγες μέρες αλλά όταν γίνει θα αποχωρήσω
    εντελώς. Σας έδωσα ΜΙΑ ΕΥΚΑΙΡΊΑ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΒΕΤΕ ΕΞΗΓΉΣΕΙΣ.

    Αγαπητή mnk
    Το κείμενο απλά έφερε το όνομά μου τυπωμένο όπως διανεμήθηκε. Δόθηκε σε
    λίγους συγγενείς και φίλους σε όλη την Ελλάδα. Αυτός είναι ο
    λόγος που δεν θέλω μεγαλύτερη δημοσιότητα μια που είναι εύκολο να βρεθεί το
    ποιος είμαι. Οι χλευασμοί θα έχουν μεγάλο αντίκτυπο στην προσωπική μου ζωή αν
    γίνουν σε πανελλαδικό επίπεδο. Εδώ δεν σέβονται πασίγνωστους Αγίους και θα
    σεβαστούν εμένα; ΓΙ ΑΥΤΌ ΤΟ ΛΟΓΟ απαγορευω την δημοσιευση των προσωπικων μου στοιχειων.

    okanenas
    04.08.2007, 13:46
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 04-08-2007 στις 12:13 έγραψε...

    Επειδή σας βαρέθηκα και δεν σας αντέχω άλλο με τις ανοησίες σας,


    Πω πω αγάπη ε......ποιος είσαι ο άγιος πάπας

    Παράθεση:

    Γνωρίζω εκ των προτέρων πόσο θα αμφισβητήσεις το κείμενο.


    και αυτό το γνωρίζεις......ε τότε αφού τα γνωρίζει από πριν τι κάθεσαι και παιδεύεσαι

    Παράθεση:

    Αν προχωρούσα σε μια τέτοια ενέργεια τότε ο μόνος δρόμος που θα μου απέμενε θα ήταν αυτός που οδηγεί στο Άγιο Όρος.


    Τώρα τι προσπαθείς να τρομάξεις το Άγιο Όρος

    StavmanR
    04.08.2007, 14:06
    Χαχαχαχα Μαρία...

    Τακ τακ! Ωρολογιακή πρέπει να είναι...

    Τα περί μισθοδοσίας είναι απίστευτα. Τύφλα να έχει ο Αλογοσκούφης!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 04-08-2007 14:12 ]



    Μαρία, αυτό που έκανες δεν ήταν σωστό...Βλέπει μια νοικοκυρά τη Λάμψη κι εσύ της δίνεις όλη την ιστορία με ένα Μπαμ; Χάνει την αίσθηση της προσμονής και του μυστηρίου. Θα σε μαλώσω...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 04-08-2007 14:14 ]


    gexrag
    04.08.2007, 14:44
    Ακριβώς φίλοι μου
    Δεν ήθελα να γίνω διαφημηστής μιας άλλης σελίδας αλλά ήθελα κάποια στιγμή να΄
    δημοσιεύσω ΕΔΩ και πάλι την ΑΛΗΘΕΙΑ. Τώρα δεν χρειάζεται. Δεν χρειάζεται
    πλέον κανένας σχολιασμός. Τα ειρωνικά σχόλια είναι η σφραγίδα του χαρακτήρα
    σας ή καλύτερα ο καφρέφτης σας.. Η άγνοιά σας είναι το μεγαλύτερο ελαφρυντικό.
    Σας χαιρετώ και σας ευχαριστώ μια που με βγάλατε από τον κόπο. Τα περί Μισθών
    είναι πασίγνωστα και είναι πολλά τα σημεία της Καινής Διαθήκης όπου γίνεται
    αναφορά για τα αιώνια αγαθά. Δεν είναι κάτι διαφορετικό. Η ΑΓΑΠΗ σας συγχωρεί
    που την αρνείστε για άλλη μια φορά.
    Εσύ StavmanR θα λάβεις το β΄Αξίωμα των Λαϊκών όπως και πολλά άλλα μέλη του
    MusicHeaven. Όταν θα παρουσιαστείτε ενώπιων της Αγίας Τριάδος για να λάβετε τα
    σχετικά θα είσαστε σε πολύ δύσκολη θέση γιατί θα ντρέπεστε για την αμφισβήτηση
    της ΑΛΗΘΕΙΑΣ. Είναι προτιμότερο όταν έχεις άγνοια να σωπαίνεις γιατί όσα
    λέγονται δεν σβήνονται.
    Ο Θεός γνωρίζει ότι είναι δύσκολο να γίνει πιστευτό το
    κείμενο. Έτσι θα εκδοθεί μόνο μια φορά στο μέλλον, από Ιερωμένο που είναι πιο
    αρμόδιος, αυτή τη φορά. Το κείμενο στις πρώτες σελίδες περιλαμβάνει την Καινή
    Διαθήκη στην σύγχρονή της μορφή.
    Χαιρετώ όλα τα μέλη και ανγνώστες του MusicHeaven.
    Χαιρετώ τους λίγους αναγνώστες που θα δεχθούν με προβληματισμό και ακόμη
    λιγότερους που θα πιστέψουν κάθε λέξη. Στο μέλλον απαντώ μόνο σε προσωπικά
    μυνήματα και σε προσωπικό επίπεδο.
    Δεν ξαναμπαίνω στην διαδικασία να διαβάσω αθλιότητες.
    Δεν σκεφτήκατε ούτε για λίγο ότι εγώ δεν έχω να ωφεληθώ σε τίποτα από την
    διάδοση του κειμένου.
    Δεν σκεφτήκατε ούτε για λίγο την πιθανότητα να είναι εξ΄ολοκλήρου ΑΛΗΘΙΝΟ το
    κείμενο που σας παρουσιάζεται.
    ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ.

    StavmanR
    04.08.2007, 15:44
    Βλέπω φίλτατε gexrag ότι ψάχνεις την ευκαιρία να κρίνεις πνευματικώς τους πάντες ως αντιπρόσωπος πλέον κι όχι εκπρόσωπος της πολυμασημένης Αληθείας. Βλέπω ότι ήδη με έκρινες, με κατέκρινες, με επέκρινες και απεφάνθης δια εμού την ετοιμηγορία της υποβιβάσεως εις ρόλον Λαϊκού Β'. Κάτι σαν Βασιλικότερος του Βασιλέως μου κάθεται αυτό. Εκτός και αν η Αλήθεια έχει συγκεκριμένο οργανόγραμμα και διεπίστωσε ότι την ώρα της κρίσεως θα πέσει πολύ πελατεία, οπότε ας αναθέσουμε σε κάποιον να το κάνει τωρα για να ξεμπερδεύουμε με μερικούς.
    "Μη κρίνεις για να μην κριθείς" δεν έλεγε ο προηγούμενος κάτοχος της Αληθείας τον οποίο έκανες στην άκρη για να παραλάβεις τα σκήπτρα; Σε πήραν χαμπάρι και σε αυτό το φόρουμ φαίνεται κι όχι μόνο στο προηγούμενο και στο παραπροηγούμενο και ετοιμάζεις θριαμβευτική έξοδο. Με φτύνουν ή βρέχει; Όπως είπε και η Μαρία, εδώ υπάρχουν και ανήλικα παιδιά, πράγμα το οποίο προφανώς ούτε που χαϊδεύει τα αυτιά κάποιων.
    Όσο για τα περί μισθών, ο Ιησούς ξέχασε φαίνεται να σπουδάσει λογιστική και να μας παραθέσει αυξήσεις επί ποσοστιαίων κερδών ή απωλειών με αντίστοιχες ανατιμήσεις λόγω ηθικο-πνευματικού πληθωρισμού, ανάλυση την οποία παραθέτεις στα περί αιωνίων αγαθών και στην Εισαγωγή της Νεοκαπιταλιστικής Εφαρμογής στο Χριστιανισμό (μάθημα Α'εξαμήνου στη Σχολή Οικονομικής Χριστιανοεκμετάλλευσης).

    Το πες το παραμύθι σου κι εδώ όπως και σε άλλα φόρουμ και αρμενίζεις προς νέους ορίζοντες. Καλό ταξίδι...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 04-08-2007 15:45 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 04-08-2007 16:10 ]


    gexrag
    04.08.2007, 15:45
    ΟΧΙ αγαπητή μου mnk

    Δεν κρύβομαι από πουθενα και δεν θα κρύψω ότι είμαι εντός κάνοντας αποσύνδεση.
    ΠΟΤΕ δεν κρύφτηκα πίσω από το δάχτυλο μου και πάντα αναλάμβαβα τις ευθύνες
    μου. Βλέπεις ανδρισμός για μένα είναι να παρασδέχεσαι όταν σφάλεις. Ο ανδρισμός
    και η αξιοπρέπεια είναι στοιχεία αλληλένδετα.
    Αν ο διαχειρηστής και μόνο κρίνει ότι έχω υποπέσει σε παράπτωμα τότε θα
    αποχωρήσω οριστικά και δεν θα αποσυνδεθώ απλά. Δεν είμαι από αυτούς που
    βλέπουν πίσω από την κουρτίνα. Η αποσύνδεση θα σημαίνει ότι δεν θα ξαναδώ
    σελίδα του MusicHeaven. Όπως έχω ξαναπεί υπάρχει κάποια επικοινωνία με
    κάποιες ψυχούλες εδώ μέσα την οποία δεν θα σταματήσω πριν κρίνω ότι πρέπει να
    συμβεί αυτό.
    ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΔΙΩΧΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ
    ΑΝΗΚΕΙ. ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΥΠΟΠΕΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΑΠΤΩΜΑ.
    ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΤΙΘΕΣΑΙ ΣΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ; ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΕΣ ΤΗΝ
    ΧΟΥΝΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΣ ΤΩΡΑ ΦΑΣΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ; ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ
    ΔΙΔΑΧΘΗΚΕΣ ΣΩΣΤΑ ΤΟΝ ΦΑΣΙΣΜΟ.
    Μην με αναγκάσεις να ξαναμιλήσω σε τέτοιους τόνους γιατί θυμώνω όταν συναντώ
    και πολεμώ οτιδήποτε ΦΑΣΙΣΤΙΚΟ. Το έχω ξανακάνει και θα το ξανακάνω.
    gexrag
    04.08.2007, 15:52
    Αγαπητέ StavmanR
    Είναι πού μεγάλη τιμή το Αξίωμα του Β΄Λαίκού και ο μοναδικός ΚΡΙΤΗΣ είναι ο ΚΥΡΙΟΣ.
    Αν διαβάσεις προσεκτικά θα μάθεις τι σημαίνει. Είναι ΑΞΙΩΜΑ ακολουθούν τάξεις οι οποίες είναι κατώτερες.
    Περισσότερα είπα σε προσωπικό επίπεδο μια που δεν θέλω να δημοσιεύσω τίποτα άλλο πρωσωπικό καθενός.
    Η φίλη ΜΑρία όταν με δει αρχηγό ή ακόλουθο κάποιας σέκτας (δεν ξέρω ούτε τι σημαίνει ) ας με ακολουθήσει. Θα είναι ο δρόμος των ονείρων της ή καλύτερα της φαντασίας της.
    okanenas
    04.08.2007, 15:55
    Καλά τώρα ποιος θα μας λέει την ΑΛΗΘΕΙΑ ?????




    okanenas
    04.08.2007, 16:09
    Πρωθυπουργός

    το Αξίωμα του Β΄Λαίκού είναι καλύτερο



    StavmanR
    04.08.2007, 16:16
    Στο Β' Λαϊκού πηγαίνουν όσοι έχουν συνευρεθεί με γυναίκα. Κάποιος να μου φέρει μία γρήγορα γιατί κινδυνεύω να πέσω κατηγορία...

    ΑΓΓΕΛΙΑ
    Παρακαλείται θήλυ εμφανίσιμη εξ ορθόδοξου κράτους (μη βρεθούμε και προ εκπλήξεως) να επικοινωνήσει μαζί μου δια υπαρξιακήν συνεύρεσην άνευ χρηματισμού. Ως ίδιον όφελος προσφέρω 3% από το Μισθό μου σε περίπτωση που η συνεύρεσις επιτύχει και παραμείνω στο αξίωμα του Β' Λαικού. Αν καταφέρει δε να με προβιβάσει εις ανώτεριν κατηγορίαν, το κέρδος επαυξάνεται κατά 12%.

    Κάποιοι δεν βρήκαν το θεό τους, κάποιοι δεν θέλησαν να ψάξουν και να ανακαλύψουν έναν και κάποιοι όντως δεν έχουν το ΘΕΟ τους!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 04-08-2007 16:17 ]


    okanenas
    04.08.2007, 16:28
    Παράθεση:

    Το μέλος StavmanR στις 04-08-2007 στις 16:16 έγραψε...

    Στο Β' Λαϊκού πηγαίνουν όσοι έχουν συνευρεθεί με γυναίκα.


    Αααααα! δεν παίζω

    θα διαμαρτυρηθώ στην διεύθυνση

    StavmanR
    04.08.2007, 17:05
    Τακ τακ! Μαρία. Οκανενας, διμαρτυρίες δε γίνονται αποδεκτές. Μετά την απομάκρυνση από το ταμείο, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται. Έπεσες θύμα των περιστάσεων...
    okanenas
    04.08.2007, 17:24
    Ε! τι σήμερον ημέρα βρίσκεις δούλα ?


    gexrag
    04.08.2007, 21:01
    Αγαπητέ StavmanR
    Από ολόκληρο το κείμενο αυτό κατάλαβες; Τα δύο κριτήρια που αναφέρονται κάπου δεν μετρούν.
    Κόβεις μια φράση και την ράβεις όπως σου αρέσει.
    Δεν με ενοχλεί το γεγονός ότι δεν πιστεύεις αλλά το γεγονός ότι παραφράζεις
    ΕΣΚΕΜΕΝΑ το κείμενο κόβοντας φράσεις και ράβοντας στα μέτρα σου.
    Τελικά μάλλον απλές αντιγραφές κειμένων μας παρουσίαζες χωρίς να τις
    καταλαβαίνεις απλά για να κάνεις εντύπωση. ΦΙΛΕ ΜΟΥ με εντυπωσίασες.
    Κατάφερες και με ξαγέλασες. Πίστεψα ότι είχα να κάνω με άτομο πολύ υψηλού
    επιπέδου αλλά έπεσα έξω. Μόλις και μετα βίας αγγίζεις τελευταία την μετριότητα,
    που γράφεις μόνο δικές σου σκέψεις.
    Άφού δεν πιστεύετε στην γνησιότητα του κειμένου μην το σχολιάζετε. Απλά
    προσπεράστε. Κερδισμένοι θα βγείτε.
    Αγαπητή mnk
    Στο αγγίστρι μου εσύ έπεσες μια που σε εσένα έστειλα το κείμενο. Μια που η
    συμπεριφορά σου είναι επιπέδου 13 ετών μάλλον εσύ είσαι το ανήλικο που
    αναφέρεις. Δεν άρχισες τα παιδιαρίσματα τώρα αλλά παιδιάριζες από τις πρώτες
    μέρες που άρχισα να κάνω καταχωρήσεις.
    Η καταχωρήσεις σου σπάνια είναι καταχωρήσεις ενήλικα. Μάλλον πέρασες απότομα
    όχι στην εφηβεία αλλά στα γεράματα και άρχισες αντίστροφη πορεία με αποτέλεσμα
    να ξαναγίνεις τώρα παιδί.
    Μωράκι μου εσύ που πας και τα λες όλα στον κόσμο.
    noizreduction
    04.08.2007, 21:19
    Παράθεση:

    Το μέλος gexrag στις 04-08-2007 στις 13:03 έγραψε...

    ΦΙΛΕ noizreduction
    Τον τίτλο τον γνωρίζεις ήδη. Σου αποστάληκε όλο το κείμενο. Μπορεί να
    αποφασίσω να το δημοσιεύσω σε λίγες μέρες αλλά όταν γίνει θα αποχωρήσω



    Και σ΄ευχαριστω για το κειμενο. Αφου το διαβασω προσεκτικα, θα το συζητησω με τον πνευματικο μου και θα επανελθω συντομα. Ειναι σημαντικο να εχεις εναν καθοδηγητη ελευθερης χριστιανικης σκεψης στο πλαι σου.

    Απλα θα ηθελα μια επισημανση. Το κειμενο αυτο ειναι αναγνωρισμενο απο την Εκκλησια της Ελλαδος; Δεν αναζητω καποιο τιτλο, ουτε καποια δημοσιευση μερους του, εαν αυτο σε δυσκολευει.
    StavmanR
    05.08.2007, 00:30
    Gexrag, το γεγονός πως επέλεξα να σχολιάσω το πλέον χυδαίο μέρος ενός υποτιθέμενου θεϊκού λόγου, ο οποίος τάζει λαγούς με πετραχήλια και μάλιστα με τις απαραίτητες ανατιμήσεις λόγω πληθωρισμού και ΦΠΑ, δεν σημαίνει ότι εγκρίνω και το υπόλοιπο, ούτε και ότι θα ασχοληθώ περαιτέρω με αυτό.

    Αυτά τα σάπια του στυλ "σε είχα για ανώτερο" κλπ. ξεπέρασέ τα με την ίδια ευκολία με την οποία τα πέρασα κι εγώ. Κάθε σου απάντηση στα λεγόμενά μου ήταν "εξαιρετική η άποψή σου αλλά μονοδιάστατη και ελλιπής". Θέλω οποιοσδήποτε από εδώ μέσα να μου εξηγήσει πως γίνεται μία άποψη να είναι εξαιρετική αλλά μονόπλευρη και ελλιπής. Αυτά πιάνουν σε ανθρώπους που ακόμα ψάχνουν το χαμένο τους εγωισμό. Εκεί να τα προσφέρεις...

    Όταν κατηγορείς κάποιον ως αντιγραφέα καλό θα είναι να παραπέμπεις στις πηγές των αυθεντικών άρθρων. Κάθε άλλη παρατήρηση είναι κακοπροαίρετη και συκοφαντική, πράγμα που συνηθίσαμε πλέον.

    Λες "από τη στιγμή που δεν πιστεύετε στα κείμενα προσπεράστε τα, μην τα σχολιάζετε". Τα θέματα με τα οποία καταπιάνεσαι φίλτατε είναι ευαίσθητα και λεπτά. Κι αυτό σημαίνει ότι μπορούν να σημαδέψουν ανθρώπους για μία ζωή. Η δική σου αφέλεια να καταπιάνεσαι με τέτοια θέματα δεν μπορεί να περάσει ασχολίαστη σε κοινόχρηστα φόρουμ τα οποία φιλοξενούν και ανθρώπους ευαίσθητους αλλά και παιδιά. Και αν εσύ δεν ενδιαφέρεσαι που κάποιο παιδί μπορεί να παρασυρθεί πχ. και να αυτοκτονήσει για να κερδίσει το Μισθό του ή την αιωνιότητα, έχω την τιμή να ενδιαφέρομαι εγώ καθώς και πολλοί άλλοι εδώ μέσα.

    Όσο για το ήθος που έχεις παρουσιάσει και σε άλλα φόρουμς, έχω την τιμή να διαβάσω φράσεις σου όπως :"...ο άλλος πετάχτηκε σαν την π... στη συζήτησή μας". Η συγκεκριμένη έκφραση προηγήθηκε του κατά gexrag λόγου της αληθείας. Μην αναφέρεσε λοιπόν για ήθος και παλιμπαιδισμούς σε αξιόλογα άτομα με κοινωνική ευφυία όπως η Μαρία μνκ, την οποία έχεις στολίσει ουκ ολίγες φορές με χαρακτηρισμούς.

    Όσο για τα κείμενα που αναφέρεις, είναι άκρως αιρετικά, καθώς πρωτίστως ερμηνεύουν λόγια των Αγιών και του Ιησού και πολλών συμμετεχόντων στην εκκλησία, χωρίς να έχει δοθεί αντίστοιχη έγκριση έρευνας από τα αρμόδια εκκλησιαστικά όργανα.

    Και να σκεφτεί κανείς ότι αφόρισαν τον Καζαντζάκη για ένα αριστουργηματικό λογοτεχνικό έργο...
    noizreduction
    05.08.2007, 00:53
    Χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος, νομιζω πως ο αφορισμος αυτος δεν υπεγραφη ποτε.