ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.873 μέλη
    AlfaWolf
    25.04.2010, 21:37

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 22-04-2010 στις 12:48 έγραψε...

    Στο 3ο Wolf On Air την Τετάρτη 28.4.2010

    Καλεσμένος μου θα είναι ο Μιχάλης Κλεάνθης που κέρδισε

    το 2o βραβείο στον 2o διαγωνισμό τραγουδιού του ΜΗ

    με το τραγούδι του Γρίλιες

    Έτσι θα έχουμε την ευκαιρία να τον γνωρίσουμε καλύτερα

    Και να ακούσουμε να μας τραγουδά από live καταστάσεις κι όχι μόνο

     

    Σας περιμένουμε

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://www.musicheaven.gr/live/101>



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 22-04-2010 12:49 ]



     

    Για να μην ξεχνιώμαστε....

    ο Μηχάλης Κλεάνθης στο Wolf on Air

    την τετάρτη 28.04.2010

    μην το χάσετε γιατι δεν θα το ηχογραφισώ {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}


    AlfaWolf
    27.04.2010, 12:36

    Όσοι θέλετε να ρωτήσετε κάτι τον Μιχάλη Κλεάνθη

    μπορείτε κατά την διάρκεια τις εκπομπής μέσω του chat

    αν δεν μπορείτε να είστε παρόντες στην εκπομπή ...

    μπορείτε να αφήσετε εδώ την ερώτηση σας

    και μετά να κατεβάσετε την εκπομπή από εδώ

    και να ακούσετε την απάντηση

    Σας Περιμενουμε όλους Αυριο Τετάρτη 28.Απριλίου στην Ραδιοπαρεουλα μας {#emotions_dlg.biggrin}

    Radio MusicHeaven


    cineboy
    27.04.2010, 15:41

    Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ακούσω την εκπομπή αύριο γιατί βρίσκομαι Αθήνα γιά κάποιες πρόβες λόγω ενός live που θα έχω σύντομα και εκείνες τις ώρες δεν θα έχω πρόσβαση σε inetrnet.

    Θα ήθελα να μεταφερθούν τα δικά μου συγχαρητήρια στον Μιχάλη με τις καλύτερες μου ευχές γιά ότι καλύτεροστον μουσικό και όχι μόνο δρόμο του απο εδω και εμπρός.

    Και μιά ερώτηση..... Ποιά απο τα υπόλοιπα τραγούδια του διαγωνισμού θα μπορούσε άνετα και με χαρά να εντάξει στο γενικότερο μουσικό ρεπερτόριό του κατά τις ζωντανές εμφανίσεις του;.. Εαν υπάρχει κάποιο φυσικά...

    Nα έχετε μιά πολύ καλή εκπομπή...

    Φιλικά...

    Γιάννης Νανόπουλος

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 27-04-2010 15:43 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 27-04-2010 15:43 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 27-04-2010 16:39 ]


    kwstasagas
    27.04.2010, 18:03

    Κρίμαααα .... αύριο τόσο ωραία εκπομπή και δεν θα μπορέσω να την ακούσω {#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying} .....

    Δυστυχώς, έχω κανονίσει να βρίσκομαι εκτός σπιτιού, χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ ....

    Προτείνω στους συμφορουμίτες, όμως, να μη χάσουν την εκπομπή .... είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να γνωρίσετε έναν πολύ αξιόλογο τραγουδοποιό .... Πόσο, μάλλον, που τα τραγούδια που έχει ετοιμάσει τελευταία - μεταξύ των οποίων και οι Γρίλιες - είναι πολύ "δυνατά" [αναμένουμε να συμπεριληφθούν στην καινούρια του δισκογραφική δουλειά] !!!

    Επίσης, είναι ενδεχόμενο να ακουσθούν τραγούδια από τον προηγούμενο δίσκο του Μιχάλη Κλεάνθη "ΣΤΡΑΓΑΛΙΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ" [εκδόσεως 1998 από μικρή δισκογραφική εταιρία], ο οποίος έχει αποκτήσει, πλέον, συλλεκτική αξία !!! Αλλά το σίγουρο είναι ότι ο Μιχάλης Κλεάνθης θα διηγηθεί ένα σωρό ενδιαφέροντα πράγματα από τη μέχρι τώρα πορεία του. Άλλωστε, εδώ και χρόνια έχει παίξει σε ένα σωρό μπουάτ, μουσικές σκηνές κλπ κλπ......


    kwstasagas
    27.04.2010, 18:12

    Α, ερώτηση από εδώ ...

    Στο YouTube έχω ανακαλύψει κάμποσα βιντεάκια με τραγούδια του, τα οποία είναι πολύ όμορφα [και τα τραγούδια και τα βιντεάκια]. Υπάρχουν, λοιπόν, σχέδια αυτά τα τραγούδια να δισκογραφηθούν, να βγουν σε κάποιο cd ???? Υπάρχει πιθανότητα να υπάρξει  σύντομα δισκογραφικό come back του Μιχάλη Κλεάνθη ???

    Διότι ... ωραίο είναι να διαδίδονται τα τραγούδια μέσω ίντερνετ ... πλην, όμως, άλλη η χάρη να έχεις στα χέρια σου ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ τη δουλειά ενός καλλιτέχνη, δλδ ένα cdάκι με τα τραγούδια του, με ένθετο με σχετικές πληροφορίες & εισαγωγικό σημείωμα καλλιτέχνη, με εξωφυλλάκι κλπ κλπ κλπ .....


    AlfaWolf
    27.04.2010, 19:06

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 27-04-2010 στις 18:03 έγραψε...

    Κρίμαααα .... αύριο τόσο ωραία εκπομπή και δεν θα μπορέσω να την ακούσω {#emotions_dlg.crying}{#emotions_dlg.crying} .....

    Δυστυχώς, έχω κανονίσει να βρίσκομαι εκτός σπιτιού, χωρίς πρόσβαση στο ίντερνετ ....

    Προτείνω στους συμφορουμίτες, όμως, να μη χάσουν την εκπομπή .... είναι μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να γνωρίσετε έναν πολύ αξιόλογο τραγουδοποιό .... Πόσο, μάλλον, που τα τραγούδια που έχει ετοιμάσει τελευταία - μεταξύ των οποίων και οι Γρίλιες - είναι πολύ "δυνατά" [αναμένουμε να συμπεριληφθούν στην καινούρια του δισκογραφική δουλειά] !!!

    Επίσης, είναι ενδεχόμενο να ακουσθούν τραγούδια από τον προηγούμενο δίσκο του Μιχάλη Κλεάνθη "ΣΤΡΑΓΑΛΙΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΗΦΟΡΟ" [εκδόσεως 1998 από μικρή δισκογραφική εταιρία], ο οποίος έχει αποκτήσει, πλέον, συλλεκτική αξία !!! Αλλά το σίγουρο είναι ότι ο Μιχάλης Κλεάνθης θα διηγηθεί ένα σωρό ενδιαφέροντα πράγματα από τη μέχρι τώρα πορεία του. Άλλωστε, εδώ και χρόνια έχει παίξει σε ένα σωρό μπουάτ, μουσικές σκηνές κλπ κλπ......



     

    Κώστα δεν υπάρχει λόγος να χαλιέσαι

    η εκπομπή (όπως όλες μου) θα ηχογραφηθεί και θα ανέβει

    Ετσι θα μπορεί να την κατεβάσει όποιος θέλει

    κι αυτό γιατί ξέρω ότι θα είναι πολλοί αυτοί που θα θέλουν να την ακούσουν

    αλλά η μέρα και η ώρα δεν βοηθά


    AlfaWolf
    28.04.2010, 08:17

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 27-04-2010 στις 15:41 έγραψε...

    Δυστυχώς δεν θα μπορέσω να ακούσω την εκπομπή αύριο γιατί βρίσκομαι Αθήνα γιά κάποιες πρόβες λόγω ενός live που θα έχω σύντομα και εκείνες τις ώρες δεν θα έχω πρόσβαση σε inetrnet.

    Θα ήθελα να μεταφερθούν τα δικά μου συγχαρητήρια στον Μιχάλη με τις καλύτερες μου ευχές γιά ότι καλύτεροστον μουσικό και όχι μόνο δρόμο του απο εδω και εμπρός.

    Και μιά ερώτηση..... Ποιά απο τα υπόλοιπα τραγούδια του διαγωνισμού θα μπορούσε άνετα και με χαρά να εντάξει στο γενικότερο μουσικό ρεπερτόριό του κατά τις ζωντανές εμφανίσεις του;.. Εαν υπάρχει κάποιο φυσικά...

    Nα έχετε μιά πολύ καλή εκπομπή...

    Φιλικά...

    Γιάννης Νανόπουλος

     



    Θα μεταφέρω αυτολεξεί Γιάννη τα συγχαρητήρια σου στον Μιχάλη με τις καλύτερες σου ευχές γιά ότι καλύτεροστον μουσικό και όχι μόνο δρόμο του απο εδω και εμπρός.

    και την ερωτηση σου

     

    Σ ευχαριστώ


    AlfaWolf
    28.04.2010, 13:33

    Όσοι θέλετε να ρωτήσετε κάτι τον Μιχάλη Κλεάνθη

    μπορείτε κατά την διάρκεια τις εκπομπής μέσω του chat

    αν δεν μπορείτε να είστε παρόντες στην εκπομπή ...

    μπορείτε να αφήσετε εδώ την ερώτηση σας

    και μετά να κατεβάσετε την εκπομπή από εδώ

    και να ακούσετε την απάντηση

    Σας Περιμενουμε όλους ΣΗΜΕΡΑ Τετάρτη 28.Απριλίου στην Ραδιοπαρεουλα μας {#emotions_dlg.biggrin}

    Radio MusicHeaven


    AlfaWolf
    29.04.2010, 12:10

    για όσους δεν μπορέσατε να είστε on Line στην εκπομπη με τον Μιχάλη Κλεάνθη και θέλετε την εκπομπή

    καντε κλίκ εδώ για να πατε στο blog μου οπου θα βρειτε το link  για να την κατεβάσετε

     





    επισυναπτόμενα: nikolas-mihalisweb.jpg 
    AlfaWolf
    30.04.2010, 20:48

    Την Τετάρτη 05.Μαιου.2010  18:00 – 20:00

    Ο Γιώργος Γελαράκης, συνθέτης και ερμηνευτής του τραγουδιού Σωπαίνουν αυτοί που αγαπούσαν

    που κατέκτησε την 3η θέση ανάμεσα σε άλλα 250, θα είναι καλεσμένος στο Wolf On Air και θα έχουμε την ευκαιρία να τον γνωρίσουμε καλύτερα

    Ακόμα μια ενδιαφέρουσα εκπομπή μην την χάσετε {#emotions_dlg.biggrin}

     

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 30-04-2010 20:49 ]


    επισυναπτόμενα: gelarakis.jpg 
    AlfaWolf
    30.04.2010, 22:37

    Επίσης το Wolf On Air

    Δίνει Μικρόφωνο Στους Δημιουργούς...

    και την ευκαιρία στους ακροατές να ξανακούσουν τα αγαπημένα τους τραγούδια από τον 2ο διαγωνισμό τραγουδιού του ΜΗ

    Στiς Προγραμματισμένες  κάθε τέταρτη 18:00 – 20:00 αλλά και στις έκτακτες εκπομπές μας

    Ανάμεσα σε γνωστά τραγούδια θα ακούγονται τα τραγούδια που εσείς ζητάτε

    απο τα οποία τα περισσότερα είναι προλογισμένα από τους ίδιους τους δημιουργούς

    Περιμένω  τις επιθυμίες σας ως ακροατές και οι δημιουργοί που θέλετε να ακουστείτε από την εκπομπή  στείλτε μου  pm

    ΥΓ Τα τραγούδια που επιθυμείτε να ακούσετε θα ακουστούν με τιν σειρά που είναι ποσταρισμένα

    για να ζητήσετε τραγούδι κάντε κλίκ εδώ

     

    Έλατε να αποδείξουμε ότι η μουσική ενώνει ...και τα μικρόβια σκοτώνει {#emotions_dlg.biggrin}


    AlfaWolf
    03.05.2010, 11:48

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-04-2010 στις 20:48 έγραψε...

    Την Τετάρτη 05.Μαιου.2010  18:00 – 20:00

    Ο Γιώργος Γελαράκης, συνθέτης και ερμηνευτής του τραγουδιού Σωπαίνουν αυτοί που αγαπούσαν

    που κατέκτησε την 3η θέση ανάμεσα σε άλλα 250, θα είναι καλεσμένος στο Wolf On Air και θα έχουμε την ευκαιρία να τον γνωρίσουμε καλύτερα

    Ακόμα μια ενδιαφέρουσα εκπομπή μην την χάσετε {#emotions_dlg.biggrin}

     

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101>



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 30-04-2010 20:49 ]



     

    Οποιος θέλει να ρωτηση κατι τον Γιώργο ας αφήσει εδω την ερωτηση του


    AlfaWolf
    04.05.2010, 15:55

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 30-04-2010 στις 20:48 έγραψε...

    Την Τετάρτη 05.Μαιου.2010  18:00 – 20:00

    Ο Γιώργος Γελαράκης, συνθέτης και ερμηνευτής του τραγουδιού Σωπαίνουν αυτοί που αγαπούσαν

    που κατέκτησε την 3η θέση ανάμεσα σε άλλα 250, θα είναι καλεσμένος στο Wolf On Air και θα έχουμε την ευκαιρία να τον γνωρίσουμε καλύτερα

    Ακόμα μια ενδιαφέρουσα εκπομπή μην την χάσετε {#emotions_dlg.biggrin}

     

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    >



     



     

    Οποιος θέλει να ρωτησει κατι τον Γιώργο ας αφήσει εδω την ερωτηση του

    Αλλα μπορείτε και μεσα απο το Chat του ΜΗ ζωντανα να ρωτάτε

    σες Περιμενουμε.... ΑΥΡΙΟ 6 το απογευματάκι {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 04-05-2010 15:56 ]


    AlfaWolf
    05.05.2010, 15:08

    Το Άυριο Ηρθε

    μην μας χάσετε Σημερα 18:00 - 20:00 στο δικό μας Ραδιοφονο

    Radio MusicHeaven


    tago
    05.05.2010, 18:49

    Kali ekpompi like!


    AlfaWolf
    06.05.2010, 13:44

    Δυστυχώς η χθεσινή ημέρα δεν ήταν και η καλύτερη,

    αρχής γεννωμένης τον γεγονότων στο κέντρο της Αθήνας

    αλλά και για την εκπομπή με τον Γιώργο Γελαράκη

    Σε όλη την εκπομπή υπήρχαν προβλήματα ήχου και επικοινωνίας με την Θεσσαλονίκη και τον Γιώργο με αποκορύφωμα την Πτώση του Σέρβερ κατά την διάρκεια.

    Συνεχίσαμε όμως την εκπομπή έστω και έκτος αέρα ώστε να μας μείνει η ηχογράφηση τουλάχιστον

    Δεν υπολόγιζα όμως την διακοπή ρεύματος για 45 λεπτά περίπου με αποτέλεσμα να χαθούν τα δεδομένα που δεν πρόλαβαν να αποθηκευτούν

    Θα υιοθετήσω την Λαϊκή Ρήση ‘’Κάθε εμπόδιο για καλό’’

    Και θα επαναλάβουμε το ραντεβού μας με τον Γιώργο Γελαράκη με καλύτερες προϋποθέσεις

    Σύντομα θα ανακοινωθεί η Μέρα και η Ώρα

    Ζητώ Συγγνώμη σε όλους

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 06-05-2010 13:47 ]


    cineboy
    06.05.2010, 13:59

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 06-05-2010 στις 13:44 έγραψε...

    Δυστυχώς η χθεσινή ημέρα δεν ήταν και η καλύτερη,

    αρχής γεννωμένης τον γεγονότων στο κέντρο της Αθήνας

    αλλά και για την εκπομπή με τον Γιώργο Γελαράκη

    Σε όλη την εκπομπή υπήρχαν προβλήματα ήχου και επικοινωνίας με την Θεσσαλονίκη και τον Γιώργο με αποκορύφωμα την Πτώση του Σέρβερ κατά την διάρκεια.

    Συνεχίσαμε όμως την εκπομπή έστω και έκτος αέρα ώστε να μας μείνει η ηχογράφηση τουλάχιστον

    Δεν υπολόγιζα όμως την διακοπή ρεύματος για 45 λεπτά περίπου με αποτέλεσμα να χαθούν τα δεδομένα που δεν πρόλαβαν να αποθηκευτούν

    Θα υιοθετήσω την Λαϊκή Ρήση ‘’Κάθε εμπόδιο για καλό’’

    Και θα επαναλάβουμε το ραντεβού μας με τον Γιώργο Γελαράκη με καλύτερες προϋποθέσεις

    Σύντομα θα ανακοινωθεί η Μέρα και η Ώρα

    Ζητώ Συγγνώμη σε όλους

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101>

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 06-05-2010 13:47 ]



    Μην στεναχωριέστε Νικόλα και Γιώργο.Αυτά είναι που διορθώνονται και είμαι σίγουρος ότι την επόμενη φορά θα βγεί η εκπομπή έτσι όπως της αξίζει.

    Άλλα πράγματα είναι εκείνα που δυστυχώς δεν διορθώνονται με τίποτε και τα ζήσαμε χθές.


    AlfaWolf
    06.05.2010, 14:13

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 06-05-2010 στις 13:59 έγραψε...

     

    Μην στεναχωριέστε Νικόλα και Γιώργο.Αυτά είναι που διορθώνονται και είμαι σίγουρος ότι την επόμενη φορά θα βγεί η εκπομπή έτσι όπως της αξίζει.

    Άλλα πράγματα είναι εκείνα που δυστυχώς δεν διορθώνονται με τίποτε και τα ζήσαμε χθές.



     

    Συμφωνώ Απόλυτα Γιάννη

    Σ ευχαριστώ Smile


    AlfaWolf
    10.05.2010, 15:22

    Την Τετάρτη 12 Μαΐου και ώρα 18:00 με  20:00

    Το  Wolf On Air Δίνει το μικρόφωνο στους Δημιουργούς των τραγουδιών του 2ου διαγωνισμού{#emotions_dlg.clap}

    Μια εκπομπή με όσα τραγούδια εσείς  ζητήσατε στο σχετικό Post

    Θα ακουστούν όσα τραγούδια  χωρέσουν μέσα στο 2ωρο μας  Smile

    και βέβαια όσα από αυτά μου έθεσαν στην διάθεση μου οι δημιουργοί τους Smile


    AlfaWolf
    12.05.2010, 13:31

     

    Σήμερα Τετάρτη 12 Μαΐου και ώρα 18:00 με  20:00

    Το  Wolf On Air Δίνει το μικρόφωνο στους Δημιουργούς των τραγουδιών του 2ου διαγωνισμού{#emotions_dlg.clap}

    Μια εκπομπή με όσα τραγούδια εσείς  ζητήσατε στο σχετικό Post

    Θα ακουστούν όσα τραγούδια  χωρέσουν μέσα στο 2ωρο μας  Smile

    και βέβαια όσα από αυτά μου έθεσαν στην διάθεση μου οι δημιουργοί τους Smile