ελληνική μουσική
    571 online   ·  210.874 μέλη

    Ραδιοφωνική κάλυψη του 6ou Live

    jorge
    07.02.2011, 00:28

    Υπάρχει κάποιος που μπορεί/θέλει να καλύψει ραδιοφωνικά το Live; Υπάρχει internet, οπότε χρειάζεται να έχει laptop με WiFi με το οποίο να έχει κάνει και εκπομπές, για να μην αντιμετωπισει έκτακτα προβλήματα. Θελουμε κάποιον "έμπειρο".

    ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θέλουμε να καλύπτει και "δημοσιογραφικά" την εκδήλωση, λέγοντας - στα διαλείμματα - ποιό γκρουπ παίζει, τι συμβαίνει γενικώς, αλλά και - γιατί όχι - κάνοντας μίνι-συνεντεύξεις on air με μέλη και μουσικούς.

    :)


    AlfaWolf
    07.02.2011, 01:00

    Αν δεν βρεθει καποιος αλλος ...

    ευχαρίστως, αρκει να ειναι καποιος στο ποδι μου οσο θα είμαι στο stage


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 07-02-2011 01:01 ]


    rouli726
    07.02.2011, 01:06

    Θα είναι πολύ καλό για όσους δεν καταφέρουν να παρευρεθούν!

    Πολύ ωραία ιδέα Γιώργο!

    Άλφα να το κάνεις κι είμαι σίγουρη ότι όλο και κάποιος θα σε βοηθήσει όσο θα είσαι στη σκηνή!{#emotions_dlg.clap}


    AR-ON
    07.02.2011, 03:46
    Don't worry Νικόλα! Την ώρα που οι ΟΝΟΜΑ θα είστε στη σκηνή, αν δεν έχεις αντίρρηση, αναλαμβάνω εγώ!
    AlfaWolf
    07.02.2011, 06:11

    Τέλεια Χάρη μου !!! {#emotions_dlg.thumbup}

    Περιμένουμε από τον Jorge την επιβεβαίωση για να οργανωθώ να είμαι καθ όλα έτοιμος

    .


    ThePinkPanther
    07.02.2011, 08:30
    Καλλ με γουϊαρντ, μπατ εβερυονε σουλντ χαβ α τσανς του ριντ δις μπεφορ μακινκ α φιναλ ντεσιζιον. με αλλα λογια, καλα θα'τανε να εχουν και αλλοι την ευκαιρια να δουν το μηνυμα αυτο ή και να συμμετασχουν στην καλυψη. :)
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    jorge
    07.02.2011, 10:44
    Θα περιμένουμε ενδιαφέρον και από άλλους, δεν βιαζόμαστε.
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    AlfaWolf
    07.02.2011, 10:52

    jorge ακυρο απο εμενα .


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    Post αρνητικής αξιολόγησης
    AR-ON
    07.02.2011, 15:59
    Ο Alfawolf προθυμοποιήθηκε να βοηθήσει λέγοντας "αν δεν βρεθεί κάποιος άλλος" και εφ' όσον υπάρξει αντικαταστάτης το διάστημα που θα είναι στη σκηνή. Εγώ διατέθηκα να καλύψω το διάστημα αυτό. Εννοείται, μόνο εάν και εφ' όσον δε βρεθεί άλλος και το πρόβλημα θα ήταν απλά τι θα γίνει την ώρα που θα είναι στη σκηνή. Καμιά προσπάθεια "καπελώματος", μακριά από μένα τέτοιες παρανοήσεις. Προσωπικά, ούτε δοκιμασμένο εξοπλισμό off-studio έχω (τις εκπομπές τις κάνω από σταθερό και όχι από laptop με wi-fi, δεν είμαστε τώρα για πειράματα), ούτε μπορώ να διαθέσω όλες αυτές τις ώρες που χρειάζονται για υπεύθυνη μετάδοση του Live (προσέλευση μια - δυο ώρες πριν τις 7μμ για προετοιμασία και μετά σερί πάνω απ' το μικρόφωνο από τις 7 ως τις 12:30 minimum, σε συνθήκες εξαιρετικά στιμωγμένες, όπως μπορείτε να φανταστείτε ότι είναι ένα μαγαζί πήχτρα από κόσμο). Όμως με ενδιαφέρει ένα πράγμα: υπάρχουν αμέτρητα άτομα που για διάφορους λόγους δεν είναι δυνατόν να είναι στην Αυλαία την Κυριακή και περιμένουν πως και πως τη ζωντανή αναμετάδοση μέσω ΜΗ Radio. Αρχίστε λοιπόν να δηλώνετε άμεσα συμμετοχή όλοι όσοι υπεύθυνα διαθέτετε α) δοκιμασμένο εξοπλισμό, β) εμπειρία και γ) όρεξη να αφιερώσετε 6 με 7 ώρες αποκλειστικά για αυτή ακριβώς τη δουλειά. Ο Jorge να είστε σίγουροι ξέρει να επιλέξει με αντικειμενικότητα την καταλληλότερη λύση για να πάνε όλα καλά. Άντε και μην ξεχνάτε, η Κυριακή είναι η μεγαλύτερη ΓΙΟΡΤΗ του MusicHeaven, που όλοι τόσο αγαπάμε!
    ilio
    07.02.2011, 16:47

    Εξαιρετική ιδέα jorge και αναμένω και εγώ έμπειρους,που ν α μπορούν

     να αναλάβουν αυτό το εγχείρημα μιας και δεν θα μπορέσω τελικά να παρευρεθώ,

    τουλάχιστον να ναι σαν να είμαι εκεί...


    rouli726
    07.02.2011, 17:04

    Αν καταφέρουμε να τσακωθούμε και για αυτό θα είμαστε για κλωτσιές!

    Είμαι σίγουρη ότι απλά παρεξηγήσατε ο ένας τον άλλο...άλλωστε και ο Δημήτρης είναι από τα νέα μέλη που αγαπούν το σταθμό μας.

    Επειδή κατά 50% ίσως ούτε εγώ παρευρεθώ,μακάρι να ευοδώσει η ιδέα του Γιώργου,θα είναι τέλειο!

    Και γιατί όχι,να μαγνητοφωνηθεί κιόλας να το έχουμε ..κειμήλιο {#emotions_dlg.biggrin}


    -----------------
    http://patrinia.blogspot.com

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rouli726 στις 07-02-2011 17:05 ]


    cobal
    07.02.2011, 19:11

    Ειναι παρα πολυ καλη η ιδεα για ραδιοφωνικη μεταδοση.. Ειναι καλο για εμας που ειμαστε μακρυα να εχουμε την ευκαιρια εστω και ραδιοφωνικα να συμετεχουμε (κατα καποιον τροπο)....

    Μακαρι να βρεθουν ατομα να βοηθησουν στην καλυψη.

    Ποτε ειναι το γεγονος??


    sympetheros
    07.02.2011, 20:44

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 07-02-2011 στις 10:52 έγραψε...

    jorge ακυρο απο εμενα .



    Nα ξαναγίνει έγκυρο Νικόλα!

    Το σχήμα με το Χάρη το βρίσκω τέλειο και να διατηρήσετε τη συμμετοχή σας προτείνω.

    Αν θέλουν πολλοί ακόμα ο.κ αλλά στα ντοκουμέντα έχεις εμπειρία και για όσους είναι μακρυά θα είναι το καλύτερο δώρο!


    AlfaWolf
    07.02.2011, 21:07

    Σ ευχαριστώ Δημήτρη μου για τα λόγια σου

    αλλά μην λες τέτοια γιατί ...

    1ον Φορτίζεις περισσότερο τους εμπαθείς απέναντι μου

    και 2ον θα μπεις κι εσύ στο στόχαστρο τους και δεν λέει .

     


    Deos
    07.02.2011, 21:14

    Παράθεση:

    Το μέλος sympetheros στις 07-02-2011 στις 20:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 07-02-2011 στις 10:52 έγραψε...

    jorge ακυρο απο εμενα .



    Nα ξαναγίνει έγκυρο Νικόλα!

    Το σχήμα με το Χάρη το βρίσκω τέλειο και να διατηρήσετε τη συμμετοχή σας προτείνω.

    Αν θέλουν πολλοί ακόμα ο.κ αλλά στα ντοκουμέντα έχεις εμπειρία και για όσους είναι μακρυά θα είναι το καλύτερο δώρο!



    Συμφωνώ με Μεσιέ Συμπέθερο