ελληνική μουσική
    882 online   ·  210.851 μέλη

    6ο Live: Εντυπώσεις, Φωτογραφίες, Video

    Deos
    16.02.2011, 23:34

    ΤΖΑ!

    Για να δούμε τι μου πρωτοέρχεται στο μυαλό...χμμμ..

    Είναι η πρώτη χρονιά που συγκεντρώνονται τόσο διαφορετικά σε ήχο σχήματα, καλύπτοντας πολλά γούστα και κεντρίζοντας το ενδιαφέρον. Ο μέσος όρος των εμφανίσεων, πραγματικά με εξέπληξε θετικά.

    Είναι η πρώτη χρονιά που δεν είπαμε ούτε μία φορά στο μικρόφωνο "κάντε ησυχία" γιατί μας φάνηκε τόσο λίγη σε σχέση με άλλες χρονιές η φασαρία :)

    Περισσότερα όργανα, περισσότεροι μουσικοί, περισσότερες δυσκολίες για το Λάμπρο, βγήκε νικητής με ελάχιστες απώλειες, level up!

    Θα συμφωνήσω ότι τα ακουστικά σχήματα χρειάζονται διαφορετική αντιμετώπιση αναφορικά με τη σειρά εμφάνισης. Το ιδανικό live ονειρεύεται να γίνει ημέρα Σάββατο ή διήμερο με λιγότερα σχήματα για καλύτερη επικέντρωση κι ελεγχόμενη διάρκεια.

    Το ραδιόφωνό μας φάνταζε επιτέλους απτό, με έστω και προσωρινή, επαγγελματική εγκατάσταση σε εξωτερικό χώρο και ζωντανή αναμετάδοση! MusicHeaven στα Fm? Όνειρο Μουσικής Νυκτός :)))

    Όλοι χαμογελαστοί, μουσικοί και φίλοι, υπέροχη ατμόσφαιρα.

    Οι 2 λευκές αφίσσες που καλύφθηκαν πλήρως από ευχές και σκέψεις του κόσμου (Jorge πούλησέ τες μου)

    Συναδελφικούς χαιρετισμούς σε όλους τους συντελεστές της διοργάνωσης έμμεσους και άμεσους γιατί περάσαμε όμορφα συντονισμένοι :)

    Ψηφίζω κι εγώ να λαμβάνονται συμμετοχές επίσης για την επιλογή των παρουσιαστών του εκάστοτε Live. Προτείνω μάλιστα τη JennyP ή την Άννα (adanezi) ως Group Coordinator να αναλάβουν κάποια στιγμή επί σκηνής - Άννα αλλάζουμε θέσεις; :)

    Ο Χάρης-Θεός-Αρώνης για το κορυφαίο βίδεο-κόμικ της έναρξης, δεν έχω λόγια :D

    Πριν το ξεχάσω :p σας ευχαριστούμε πολύ ξανά και ξανά για τα καλά σας λόγια ως Διεθνή Αμνησία:) Περάσαμε υπέροχα τόσο επί σκηνής όσο και στο διάστημα προετοιμασίας.

     

    Όπως έχω ξαναπεί, κάτι τέτοιες μέρες σημασία έχει και το ταξίδι και ο προορισμός..


    KIT_KAT
    16.02.2011, 23:57

    Καλησπέρα κι από μένα! Σας διάβασα όλους!!

    Τα felicitazions: Jorge απίστευτος, τι να πω! Το πήρε όλο πάνω του και συνάμα ήταν χαλαρός και πιστεύω το ευχαριστήθηκε περισσότερο από τα προηγούμενα - έτσι φαινόταν :) Λενιώ η ήρεμη δύναμη, μέσα σ'όλα... Λάμπρος, αυτός ο άνθρωπος μέσα στην όλη φούρια έκανε και αστειάκια, ρισπέκτ... Και σε όλους τους άλλους φανερούς και αφανείς ήρωες, τους παρουσιαστές και φυσικά στους αγαπητούς μουσικούς, πολλά μπράβο...

    Περί ησυχίας: Ναι ομολογώ πως με ενοχλεί κι εμένα η φασαρία - και δεν είμαι καν πάνω στη σκηνή....

    Περί παραμονής καλλιτεχνών: Νομίζω ARON πως τους αδικείς εδώ

    Παράθεση:

    Το μέλος AR-ON στις 15-02-2011 στις 07:22 έγραψε...

    ο Kay ήταν από τους ελάχιστους (ή μήπως ο μόνος;) από τους συμμετέχοντες μουσικούς που ΤΙΜΗΣΕ όλους τους συναδέλφους του μένοντας μέχρι το τέλος σχεδόν του Live (κι όχι για χαβαλέ αλλά για να τους ακούσει με προσοχή), ενώ οι υπόλοιποι (πλην ελαχίστων εξαιρέσεων) ήρθαν, έπαιξαν και απήλθαν σχεδόν αμέσως μετά την εμφάνισή τους. 



    Πολύ περισσότεροι έκατσαν αν όχι σε όλο, τουλάχιστον στο μεγαλύτερο μέρος του λάιβ...

    Περί βιντεακίων: Χάρη φοβερά!! {#emotions_dlg.biggrin}

    Περί CD: Αλβέρτο εγώ τι να πω που η Στέλλα μου ήρθε σπίτι με ένα CD των tumbleweed και αφού το ακούσαμε και ενθουσιάστηκα το έβαλε στο φακελάκι του και μου το πήρε;

    Περί Μαίρης (marylin): Καταγγέλω ότι μας "έχωνε" να γράψουμε στο βιβλίο εντυπώσεων με επιτακτικό τρόπο! {#emotions_dlg.tt2}

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 16-02-2011 στις 16:00 έγραψε...

    Χάρη εχω βίντεο-ντοκουμέντο που δείχνει ξεκάθαρα τους λόγους που ο Deos έκλεισε το μικρόφωνο.

    Ωραία κουρτίνα... {#emotions_dlg.whistling}


    billpanasteros
    17.02.2011, 01:45
    Χρόνια πολλά Νικόλα, με υγεία και καλές μουσικές!
    antreas_dr
    17.02.2011, 01:49

    Εκ μέρους της Rivera Band θέλω να πώ ένα τεράστιο ευχαριστώ στους 25 περιπου φίλους που άντεξαν και έμειναν μέχρι την ώρα που βγήκαμε....

    Να είστε όλοι καλά.

     

    Μη γκρινιάζετε ρεεεεεεεεε........

    Κανείς μας δεν ξέρει τι είναι η μουσική, από που προέρχεται και που πηγαίνει....

     

    Αγάπη!


    AlfaWolf
    17.02.2011, 08:16

    Παράθεση:

    Το μέλος AR-ON στις 16-02-2011 στις 21:14 έγραψε...

    Δεύτερο σχήμα, οι ΟΝΟΜΑ, με leader τον Alfawolf (σημειώνεται τα ολιγομελή σχήματα 1 ως 3 άτομα έπαιξαν από 2 κομμάτια και τα πολυμελή 3).

    Οι συμμετοχές των ΟΝΟΜΑ ήταν οι εξής:

    Ειδικά στο "Για το καλό μου", ο Νικόλας τα σπάει! Α, απόψε έχει γενέθλια, οπότε το upload αυτό είναι κι ένα δωράκι γενεθλίων.

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!{#emotions_dlg.beer}



    Χάρη σ ευχαριστώ πολυ για τα βίντεο ειναι βλεπεις η παρθενικη μας εμφανιση και εχουν μεγαλη αξια για μας

    Επισης σ ευχαριστώ πολυ εσενα αλλα και τους : cineboy , Mary_omikron, billpanasteros , SakisKouroupos, και mixalis-kleanthis
     για τις γεννέθλιες ευχες τους {#emotions_dlg.beer}

    KAI TOY XΡONOY !!! 


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 17-02-2011 08:26 ]


    antwnispatra
    17.02.2011, 08:41

    Παράθεση:

    Το μέλος KIT_KAT στις 16-02-2011 στις 23:57 έγραψε...

    Περί CD: Αλβέρτο εγώ τι να πω που η Στέλλα μου ήρθε σπίτι με ένα CD των tumbleweed και αφού το ακούσαμε και ενθουσιάστηκα το έβαλε στο φακελάκι του και μου το πήρε;

    Περί Μαίρης (marylin): Καταγγέλω ότι μας "έχωνε" να γράψουμε στο βιβλίο εντυπώσεων με επιτακτικό τρόπο! {#emotions_dlg.tt2}

     

    Παράθεση:

    Το μέλος antwnispatra στις 16-02-2011 στις 16:00 έγραψε...

    Χάρη εχω βίντεο-ντοκουμέντο που δείχνει ξεκάθαρα τους λόγους που ο Deos έκλεισε το μικρόφωνο.

    Ωραία κουρτίνα... {#emotions_dlg.whistling}



    Ποιο cd τους θες να καθαρίσω?

    Περί Μαίρης  ούτε λόγος!Με άγχωσε τόσο που έγραψα στο βιβλίο ανάποδα!)

    Τέλος,ναι,ωραία κουρτίνα,χαχα.


    jorge
    17.02.2011, 12:21

    Deos πόσα δίνεις; :)





     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 17-02-2011 12:24 ]


    επισυναπτόμενα: IMAG0424.jpg IMAG0423.jpg 
    jorge
    17.02.2011, 16:23

    Tα posts που αναλύουν το αν τελικά το κοινό οφείλει ή όχι να κάνει ησυχία όταν εμφανίζεται ένας καλλιτέχνης, μεταφέρθηκαν στο Μιλάμε ή όχι όταν παίζει ένας καλλιτέχνης; (με αφορμή το 6ο Live) για να γίνει πιο άνετα η συζήτηση.


    AlfaWolf
    17.02.2011, 16:36

    Ξέχασα να υπογράψω ... :p

    Δια χειρός AlfaWolf χεχε


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 17-02-2011 16:38 ]


    επισυναπτόμενα: byalfa.jpg 
    EffieKakaflika
    17.02.2011, 17:08

    Μπράβο ρε Jorge, επιτέλους...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-02-2011 στις 16:23 έγραψε...

    Tα posts που αναλύουν το αν τελικά το κοινό οφείλει ή όχι να κάνει ησυχία όταν εμφανίζεται ένας καλλιτέχνης, μεταφέρθηκαν στο για να γίνει πιο άνετα η συζήτηση.Μιλάμε ή όχι όταν παίζει ένας καλλιτέχνης; (με αφορμή το 6ο Live)




    -----------------
    La vida no vale nada, empieza siempre llorando y asν llorando se acaba... listen to myspace

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : EffieKakaflika στις 17-02-2011 17:09 ]


    jorge
    17.02.2011, 17:11

    Τα video μπορειτε να τα δειτε μαζεμένα και στην ενότητα

    Μουσικά Video > Video απο εκδηλώσεις του MusicHeaven που αναμορφώθηκε πρόσφατα. Προσθέστε και τα δικά σας αν θελετε :)


    icedbird
    17.02.2011, 18:53
    Ένα μεγάλο μπράβο στους καλλιτέχνες και όλους όσους συμμετείχαν στο live. Το μόνο αρνητικό της βραδιάς ήταν ότι το μαγαζί δεν έφερνε ξηρούς καρπούς μαζί με το ποτό. Ξεροσφύρι τη βγάλαμε!
    adanezi
    17.02.2011, 20:04
    γεια σας παιδιά!! ήταν μια πολύ όμορφη βραδιά που με εντυπωσίασε και μου άφησε μια πολύ θετική αίσθηση όχι μόνο λόγω της μουσικής αλλά και όλων αυτών των μαζεμμένων σε ένα χώρο χαμόγελων. Κατάλαβα ότι το MH είναι μια αληθινή κοινότητα ανθρώπων που είναι κοντά και λόγω της μουσικής, αλλά όχι μόνο...εύχομαι σε όλους τους μουσικούς καλή επιτυχία και να συνεχίσετε να είστε όλοι έτσι, γλυκύτατοι και με χεβενίσια διάθεση!!! Χόρχε θέλω και καλοκαιρινό live :) στα θάλασσας και τας παραλίας! γίνεται???:)))
    Hastaroth
    17.02.2011, 20:57

    Κι'άλλη μιά φωτογραφία απο μένα.

    The soul of Musicheaven,με το "κατά προσέγγισιν σατανικό" μπλουζάκι {#emotions_dlg.biggrin}

    -----------------
    Αρχισαν τα όργανα,το μπουζούκι εργάζεται....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 17-02-2011 21:00 ]


    επισυναπτόμενα: THE SOUL OF MUSICHEAVEN.JPG 
    Hastaroth
    17.02.2011, 21:06

    "Η λύση βρίσκεται κοντά......." κλπ:Sympetheros,Deos και Pastella άδουν (με άπαντα τα μικρόφωνα ανοικτά {#emotions_dlg.biggrin} ),συνοδεία κιθάρας υπό τού Jorge,κηρύσσοντας την έναρξη τού 6ου Musicheaven Live...


     -----------------
    Αρχισαν τα όργανα,το μπουζούκι εργάζεται....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 17-02-2011 21:07 ]


    επισυναπτόμενα: INTRO.JPG 
    jorge
    17.02.2011, 22:19

    Παιδια άσχετο, αλλα βρήκα μια φάρσα που μας είχε σκαρώσει ένα γκρουπ που ειχε παίξει στο 4ο Live. Ειχαν ποσταρει το βιντεάκι μέσα στο σχετικο topic, λιγο πριν το Live :)


    Hastaroth
    17.02.2011, 22:34

    Χε χε πού το θυμήθηκες αυτό;Χαμός είχε γίνει τότε,τόσο αληθοφανές ήταν που θυρυβηθήκαμε όλοι.

    Ευτυχώς μάς αποκάλυψαν ότι επρόκειτο περί φάρσας και ήρθαν κι'έπαιξαν κανονικά τα παιδιά.

     


    AR-ON
    17.02.2011, 23:25

    Το τραγούδι " Ό,τι στερείσαι" με το οποίο έκλεισαν την εμφάνισή τους στο 6ο ΜΗ Live οι ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΗ, απολαύστε το:


    AR-ON
    17.02.2011, 23:30

    And now ladies & gendlemen, enjoy MACONDO, yeeeeeeeaaaaaa.....


    AR-ON
    17.02.2011, 23:40

    Και ένα απόσπασμα από τον Ακάλεστο, που είχαμε τη χαρά να κατέβει από τη Θεσσαλονίκη ειδικά για το Live και να μας ξεσηκώσει με τα τραγούδια του, απλά με τη φωνή και την κιθάρα του.