ελληνική μουσική
    875 online   ·  210.853 μέλη

    17 Απριλιου live στο Ακρωρειον...

    Orfeus
    19.04.2005, 03:06
    Quote:

    Το μέλος Desmar στις 19-04-2005 στις 02:53 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 19-04-2005 στις 01:42 έγραψε:
    [i]
    Την έφτιαξα... Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα...





    Σ'ευχαριστώώώώώώώώώ ....

    [/I]



    Δέσποινα....

    Μή μιλάς άλλο..... Ένας κύκνος κλαίει...


    Desmar
    19.04.2005, 03:10

    Orfeus
    19.04.2005, 03:12
    Ε καλά ντε...

    Δεν είπαμε να σκάσεις και στο κλάμα.....


    Desmar
    19.04.2005, 03:23
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 19-04-2005 στις 03:12 έγραψε:

    Ε καλά ντε...

    Δεν είπαμε να σκάσεις και στο κλάμα.....







    θα ζήσει το πουλάκιιιιιιιιι .... το καημένοοοοοοοοοο??????



    MariannaP
    19.04.2005, 12:15
    Ήμουν άϋπνη, ταλαιπωρημένη και ζαβλακωμένη... (οι παρενέργειες της αντιβίωσης, χι χι)
    Να πω την αμαρτία μου σε κάποια φάση σκέφτηκα να μην έρθω... Συνάντηση του Music Heaven χωρίς αλκοόλ δεν γίνεται!!!
    Όμως αυτή η παρέα είναι μαγική!!!
    Πάει παντού, ταιριάζει με τα πάντα
    Τσουγκρίζει ακόμη και με Fanta

    Τι να πρωτοπώ και από που να ξεκινήσω...
    GL ποιός να το περίμενε ότι κρύβεις τέτοιο ταλέντο!!!
    Μαριέττα η φωνή σου είναι πραγματικά υπέροχη!!!
    Βασίλη καταφέρνεις με εκείνο το περίεργο όργανο (ούτι... αν θυμάμαι καλά) να βγάζεις ήχους μαγικούς!!!
    Κύριε Παύλο (paulk) και πάλι πολύχρονος! Είστε ίσως ο πιο φιλόξενος μαγαζάτορας που έχουμε γνωρίσει! Να είστε καλά να μας αντέχετε!!!
    Ενα μεγάλο ευχαριστώ στην μαμά και τον μπαμπά του κύριου Παύλου που συνομώτησαν μαζί μας και μας βοήθησαν με τις τουρτίτσες...
    Κωνσταντίνα μου εδώ που βρίσκεσαι όλο εκπλήξεις θα έχεις, οπότε κοίταξε να συνηθίσεις... και να μη ξεχνάς το κινητό σου, χι χι!
    Orfeus τι εμπειρία ήταν κι αυτή;;; Ολα τα περίμενα, αλλά να τσουγκρίσουμε με πορτοκαλάδα... αυτό πια είναι ανήκουστο!!!
    Κύριε Αλβέρτο (Hastaroth) αν εσείς ανεβήκατε 115 σκαλιά, τι να πούμε κι εμείς με την Αψυχούλα και τον Μανωλιό που τα μετρήσαμε εις διπλούν;;;
    Μανωλιό δεν πιστεύω να κουράστηκες με 225 σκαλοπάτια;;; Πάντως θές λίγη προπόνηση με τον αναπτήρα, χι χι... Παρ' όλα αυτά σε ονομάζω super συνεργό Νο 1!!!
    Αψυχούλα, super συνεργέ Νο 2 (για σένα είμαι σίγουρη ότι δεν κουράστηκες γιατί προπονείσαι μαζί μου) σε ευχαριστώ πολύ που με έπεισες να έρθω!!!
    Σταύρο (καιρός να θυμηθώ το όνομά σου κύριε tetraktis, χε χε) έδωσες μια πινελιά φιλοσοφίας στο τέλος του live!!!
    Κώστα (pianopassion) η διάγνωσή σου ήταν σωστή τελικά... παραλίγο να πιούμε γάλα αντί για τούρτα!!!
    Jorge τα live του Music Heaven δεν χωράνε πλέον σε μουσικές σκηνές... ας πιάσουμε τα στάδια!!!
    Δεσποινούλα (desmar) χάρηκα πολύ που σε γνώρισα!!! Επιτέλους, δεν θα φωνάζουν μόνο σε μένα για τη φασαρία και το μπλα μπλα... Βρήκα παρέα!!! Χάρηκα επίσης που ήρθε και η Δέσποινα της Κυριακής και γνωριστήκατε!!! Σαν να ταιριάζετε εσείς οι δυό, χι χι!!!
    Iphigenia, Rivera, PiterPiano μπορεί να μην τα είπαμε πολύ αλλά κατάφερα τουλάχιστον να σας τσουγκρίσω με την φοβερή και τρομερή πορτοκαλάδα μου!!!

    Κύριε Booster πήρατε απουσία...
    Κατερινάκι, ξαδελφούλη και πιανίστα μπορεί να μην ήρθατε στο live, ήσασταν όμως στο τηλέ-live, οπότε είναι δικαολογημένη η δική σας απουσία!!!
    Desmar
    19.04.2005, 13:50
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 19-04-2005 στις 12:15 έγραψε:


    Δεσποινούλα (desmar) χάρηκα πολύ που σε γνώρισα!!! Επιτέλους, δεν θα φωνάζουν μόνο σε μένα για τη φασαρία και το μπλα μπλα... Βρήκα παρέα!!!






    ...χεχεχε ... τώρα θα είναι η μουρμούρα τους δια δύο καρδούλα μου!!!! ... δεν γκρινιάζουν πραγματικά ... ΚΑΝΟΥΝ πως γκρινιάζουν ... χεχεχε ...

    Τελικά η Δέσποινα της Κυριακής τι θα κάνει? θα γίνει μέλος του ΝΗ?
    MariannaP
    19.04.2005, 19:23
    Μέλος του ΝΗ δε νομίζω να γίνει, χι χι
    Για το ΜΗ κάτι γίνεται
    Μην ανησυχείς Δεσποινιώ μου, θα το καταλάβουμε όταν γίνει
    tetraktis
    19.04.2005, 19:52
    Βρε παιδιά τι θα γίνει με εμάς και την περίπτωση μας;
    Κάθε που βρισκόμαστε δεν ξεκολάμε να φύγουμε.
    Σαν το διαλύσουμε, ερχόμαστε στο site και τα λέμε...
    Αλλά...
    Τί το λιγότερο να πεις για την ομορφιά μια βραδιάς με επίκεντρο τον ίδιο τον οικοδεσπότη και μια ακόμη εκλεκτή παρουσία της ομήγυρης του ΜΗ.
    Τί να πει κανείς με εκπλήξεις όπως ούτι που σολάρει σε ύφος Rock n' Roll.
    Λαρυγγισμούς όπως του Γιώργου (GL)που το είπα και θα το ξαναπώ ήταν απίστευτοι.Φτού φτού.
    Όλο το σχήμα ήταν απλώς υπέροχο.
    Ο φίλος orfeus, (πάλι Γιώργος), όπως ήδη είπε η δέσποινα, μας έσβησε τις φωνές από τη γλώσσα όπως το σφουγγάρι την κιμωλία...επιτέλους σιγήσαμε έστω και για λίγο...
    Για όλους επομένως τους λόγους που ανέφερα παραπάνω και επειδή δεν μπορώ να καταλάβω τι θα γίνει με την ειδικώς δική μας περίπτωση, προτείνω με πάσαν επιστημονικήν επιφύλαξιν την επανάληψιν του γεγονότος με σκοπό θεραπεία ομοιοπαθητικού τύπου.
    ¶ντε μπας και βρούμε τι μας έχει συμβεί!!!

    Μαριάννα πάρε μια δυναμοτική πορτοκαλάδα με αφρό...


    Desmar
    19.04.2005, 21:19
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 19-04-2005 στις 19:23 έγραψε:

    Μέλος του ΝΗ δε νομίζω να γίνει, χι χι
    Για το ΜΗ κάτι γίνεται
    Μην ανησυχείς Δεσποινιώ μου, θα το καταλάβουμε όταν γίνει





    ... ουπς!!!! χαχαχαχα ... αυτά παθαίνει όποιος βιάζεται
    Booster
    19.04.2005, 21:46
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 19-04-2005 στις 12:15 έγραψε:

    Ήμουν άϋπνη, ταλαιπωρημένη και ζαβλακωμένη... (οι παρενέργειες της αντιβίωσης, χι χι)
    Να πω την αμαρτία μου σε κάποια φάση σκέφτηκα να μην έρθω... Συνάντηση του Music Heaven χωρίς αλκοόλ δεν γίνεται!!!
    Όμως αυτή η παρέα είναι μαγική!!!
    Πάει παντού, ταιριάζει με τα πάντα
    Τσουγκρίζει ακόμη και με Fanta

    .....

    Κύριε Booster πήρατε απουσία...

    .....




    Νάσαι καλά Μαριάννα μου που έχεις έναν καλό λόγο για τον καθένα έστω και για τους απόντες.

    Ο Μάρτης έλειψε όντως από τη σαρακοστή, όπως είπε μια ψυχή πιο πάνω, αλλά με το νου ήτανε εκεί ανάμεσά σας. Ελπίζω να δοθεί ξανά ευκαιρία να ακούσουμε τους ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ σε αυτό τον ωραίο χώρο με πληρη απαρτία αυτή τη φορά...

    Μέχρι τότε να μερικές μπύρες για όλους και άλλα αφρώδη ποτά για τους σε ανάρρωση ....


    Soulessome
    20.04.2005, 01:24
    Ευτυχώς τώρα έχω το χρόνο να μπω και να γράψω κι εγω τις δικές μου εντυπώσεις!

    Μου άρεσε παρα πολύ ο χώρος του Ακρώρειον!!!
    όσο για τα παιδιά..τι να πω?Μου φτιάχνετε τρομερά το κέφι όποτε σας βλέπω!

    Ο GL ηταν εκεινος που με εξέπληξε θετικά!Μου έρεσε πάρα πολύ η φωνή του! Μπραβο Γιώργο μου!
    Να πω συγχαρητήρια και για τα υπόλοιπα παιδία του γκρουπ!Εξαιρετικά!
    Οσο για τον Orfeus...είναι γνωστό ότι με καθηλώνει η παρουσία του στη σκηνή...σε ό,τι συνεπάγεται μουσικά αυτό!

    Χαρηκα πολύ που ξαναείδα τον Σταυρο που δεν περίμενα να ερθει γιατί ήρθε από ταξίδι κατευθειάν και την Νεφέλη βέβαια που αν και κουρασμένη ήρθε στην παρεούλα μας!

    Απο τη χαρά μου πήγαινα απο δω και από κει για να μιλήσω με όλους (του πίσω τραπεζιού), τον Rivera, τον Παναγιώτακη,την γλυκειά Κωνσταντίνα που είχε και τα γεννέθλια της και μα εκανε την τιμή να τα γιορτάσει μαζί μας, την Ifigenia, τον Κώστα που με μαλωνε όταν δεν χτύπαγα παλαμάκια, τον φίλο HASTAROTH που καραστηκε λιγάκι με τα σκαλοπάτια!
    Χαρηκα που γνωρισα την Desmar πραγματικά πολύ ευχαριστος άνθρωπος!

    Τι να πω και για τον Μανώλη που αδιαμαρτηρητα ανέχτηκε τα πειραγματα μου και το βάρος μου στα ποδια του!

    Αggelina μου...χωρίς εσένα ''την ψυχη'' που μας γνώρισες...δεν νομίζω τα πράγματα να ήταν όπως είναι!
    Σε ευχαριστώ!

    Jorje...δεν τα ειπαμε καθόλου εκεινη τα βραδιά...

    Αντε να το ξανακανουμε...νομίζω ότι έπαθα εξάρτηση!!!!!

    Ελπίζω την επόμενη φορά να δω και τα υπόλοιπα παιδιά...που η απουσία τους ήταν αισθητη!!!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Soulessome on 20-04-2005 01:30 ]
    MariannaP
    20.04.2005, 18:40
    Quote:

    Το μέλος Soulessome στις 20-04-2005 στις 01:24 έγραψε:

    ...την γλυκειά Κωνσταντίνα που είχε και τα γεννέθλια της και μα εκανε την τιμή να τα γιορτάσει μαζί μας...




    Ωχχχχχ... αψυχούλααααα είσαι καλά;;;
    Πρώτη φορά βλέπω να γράφεις τόσο μεγάλο κείμενο!!!
    Ισως να φταίει η ώρα... που γύρναγες μόνη σου, στις 01:24 τα ξημερώματα μικρό κορίτσι;;;

    Πολύ σωστά ανέφερες πάντως ότι η Κωνσταντίνα μας έκανε την ΤΙΜΗ να είναι μαζί μας την ημέρα των γενεθλίων της!!!
    Konnie
    20.04.2005, 19:22
    Βρε κοριτσια τι ειν' αυτα που λετε?

    Γιτι, θα 'βρισκα αλλου καλυτερα?Τα φετινα μου γενεθλια ηταν
    ΠΑΡΑΔΕΙΣΕΝΙΑ!!!!


    ετσι δεν ειναι paulk?

    Γιωργο θελουμε κι αλλο live!!!!
    GL
    20.04.2005, 19:55
    Quote:

    Το μέλος Konnie στις 20-04-2005 στις 19:22 έγραψε:



    Γιωργο θελουμε κι αλλο live!!!!




    Κωσταντινα μου,αγαλι αγαλι γινεται η αγουριδα μελι....


    paulk
    20.04.2005, 20:01
    Quote:

    Το μέλος Konnie στις 20-04-2005 στις 19:22 έγραψε:

    Βρε κοριτσια τι ειν' αυτα που λετε?

    Γιτι, θα 'βρισκα αλλου καλυτερα?Τα φετινα μου γενεθλια ηταν
    ΠΑΡΑΔΕΙΣΕΝΙΑ!!!!


    ετσι δεν ειναι paulk?

    Γιωργο θελουμε κι αλλο live!!!!





    Έτσι είναι Κωνσταντίνα μου παραδεισένια!

    Τα καλύτερα γενέθλια, γεμάτα καλά τραγούδια, χρώμα (τι άλλο?κόκκινο)

    και μια παρέα απίστευτα ζεστή...

    Αυτά και μόνο είναι αρκετά για να μας κάνουν να τα θυμόμαστε!!!





    MariannaP
    21.04.2005, 14:48
    Παραλίγο να το ξεχάσω...
    Γιωργάρα σε ευχαριστώ για την παραγγελιά

    GL
    21.04.2005, 15:32
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 21-04-2005 στις 14:48 έγραψε:

    Παραλίγο να το ξεχάσω...
    Γιωργάρα σε ευχαριστώ για την παραγγελιά





    Eγω ευχαριστω Μαριαννα μου που διαλεξες αυτο το τραγουδι για το φιναλε μας!!!!
    Konnie
    21.04.2005, 16:11
    Αχ παιδια με επιασε η περιεργεια!!
    (και οι τυψεις-αν και δεν εφυγα επιτηδες,αλλα λογω δουλειας)

    ποιο τραγουδι ζητησε το Μαριαννακι?

    (Κατι καλο σιγουρα!!!)



    MariannaP
    21.04.2005, 16:34
    Αναψα όλα τα φώτα κι έδωσα παράσταση...

    Κωνσταντίνα τι λες;;;
    Konnie
    21.04.2005, 17:00
    Καταπληκτικο Μαριαννακι!!!
    Το καταλληλοτερο για εναρξη ή φιναλε...
    αξεχαστο τραγουδι!