ελληνική μουσική
    925 online   ·  210.853 μέλη

    17 Απριλιου live στο Ακρωρειον...

    jorge
    18.04.2005, 16:17
    Πολύ ωραίο ρεπερτόριο και ένα καλό "ντεμπούτο" για τα παιδιά, μπράβο

    Πολύ θετική εντύπωση μου έκανε και το Ακρώρειον, οτι πρέπει για μικροσυναντήσεις του site.

    Να μας έχει ο Θεός γερούς, πάντα ν' ανταμώνουμε

    GL
    18.04.2005, 18:47
    Ρε παιδια ενα μεγαλο ευχαριστω απο μενα, την Μαριεττα και τον Βασιλη δηλαδη τους Μετρον Αριστον για την παρουσια σας και προπαντως την συμπαρασταση σας σ'αυτο το νεο μας ξεκινημα!!
    Ειληκρινα εγω προσωπικα σαν Γιωργος ενιωσα πολυ εντονα την παρουσια σας ασχετα αν πανω στο stage βρισκομουν στον δικο μου κοσμο....
    Επιπλεον ενα μεγαλο ευχαριστω για οσα παιδια εξεφρασαν την επιθυμια να βρεθουν μαζι μας και για διαφορους λογους δεν τα καταφερανε..ηξερα οτι νοερα ταξιδευαν μαζι μας!!!
    Επισης ενα μεγαλο ευχαριστω στον Παυλο που μας διεθεσαι τον χωρο του και που μας ανεχθηκε!!!
    Πραγματικα η μουσικη σκηνη Ακρορειων εμενα με κερδισε απο την πρωτη στιγμη που πατησα το ποδι μου για να κουβεντιασουμε για το Live
    Kαλα μουσικα ταξιδια στη συνεχεια φιλε Παυλο!!
    Τελος θα αναφερθω στον Ορφεα!
    Κοιτωντας αυτον τον ανθρωπο στη σκηνη ενιωσα πολυ μικρος απεναντη στη μουσικη του προσωπικοτητα...
    ΟΡΦΕΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

    Orfeus
    18.04.2005, 18:54
    ρε Γιώργο....


    tetraktis
    18.04.2005, 19:30
    Ήταν μία ακόμη μαγική νύχτα που όπως και οι προηγούμενες, μας κράτησε ξάγρυπνους μέχρι αργά το βράδυ ή καλύτερα μέχρι νωρίς το πρωί. Ωραία η εικόνα από τα παιδιά επί σκηνής, ωραίος χώρος, σχετικά μικρός και ζεστός όπως τους προτιμώ και τουρτίτσα για τα χρόνια πολλά!!!

    κι άλλο!!! κι άλλο!!!
    paulk
    18.04.2005, 21:00
    Αγαπητοί φίλοι ήθελα κι εγώ να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ, στον φίλο Γιώργο, στην Μαριέττα και στο Βασίλη τους "μέτρον άριστον" που μας χάρισαν μια υπέροχη βραδιά με ταξιδιάρικους ήχους! Ο Γιώργος ζωγράφιζε στα πλήκτρα, η φωνή της Μαριέττας ένα βελούδινο χάδι στα αυτιά μας και τα δάκτυλα του Βασίλη έβγαζαν ήχους μαγικούς από το ούτι του...
    Πραγματικά μια υπέροχη βραδιά που τα είχε όλα!
    Τι να πώ για τον φίλο Οrfeus, ο άνθρωπος αυτός είναι μια μαγική μουσική ιστορία και το ότι τον γνώρισα από κοντά, είναι για μένα μεγάλη τιμή και χαρά!
    Τι να πώ για την έκπληξη που μου έκαναν οι φίλοι του MusicHeaven με την τούρτα που έφεραν για τα γενέθλιά μου...Πραγματικά με σκλάβωσαν!
    Χώρίς ούτε καν να με ξέρουν..μου έκαναν αυτή την γλυκιά έκπληξη!!
    Τους ευχαριστώ και υποκλίνομαι στο ήθος τους και στην γλυκήτατη ανθρώπινη προσέγγισή τους!
    Ιδιέταιρη χαρά επίσης μου έδωσε και η γνωριμία μου με τον jorge, όπου διαπίστωσα στο πρόσωπό του τον λόγο ύπαρξης αυτού του site..: Αγάπη για το καλό τραγούδι της παρέας και της ξεγνιασιάς, έτσι απλά και αληθινά..
    Γι' αυτό φίλε είμαστε όλοι εδώ...γι' αυτή την αγάπη...
    Καλά να είμαστε φίλοι μου΄να βρισκόμαστε!
    Καλό τραγούδι να'χουμε!!

    Konnie
    18.04.2005, 22:31
    Πραγματικα ήταν πολυ ομορφη βραδια,και τα μελη του ΜΗ ηταν εκει να την κανουν ακομα πιο ομορφη!Μπραβο στους "Μετρον Αριστον",κι ελπιζω να μας δοθει και παλι η ευκαιρια να τους ακουσουμε.Οσο για το Ακρωρειον,ηταν πολυ φιλοξενος χωρος,με μια παρεϊστικη ζεστασια που μας εκανε ολους νομιζω να αισθανθουμε πιο ανετα.

    Εκτος απο τη χθεσινοβραδινη μουσικη δοση,η οποια ηταν αρκετα τονωτικη,σε προσωπικο επιπεδο,θα προσπαθησω να χωρεσω σε δυο λεξεις αυτο που αισθανθηκα: Ευχαριστω πολυ!

    Οι εκπληξεις της βραδιας ηταν κι αυτες που την καναν ακομα πιο ξεχωριστη κι απολαυστικη!

    Ωραια λοιπον τα περασαμε για αλλη μια φορα!

    Κι εδω θα συμφωνησω με τον jorge:

    Να μας εχει ο Θεος γερους,
    παντα ν'ανταμωνουμε και να ξεφαντωνουμε!

    Υ.Γ. Ε,ελπιζω επιτελους στην επομενη συναντηση να μη φυγω νωριτερα(ας οψεται η δουλεια...)κ να κατσω μεχρι πρωιας!


    Hastaroth
    18.04.2005, 22:46
    Πολύ ωραίος ο χώρος (μικρός μέν αλλά σάν μιά ζεστή μουσική φωλιά),πολύ καλοί οι ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ,πολύ ωραίο το οτι καταφέραμε πάλι να μαζευτούμε κάμποσοι (πόσοι είμασταν τελικώς;έγινε κάποια καταμέτρηση;) Musicheavenάδες καί νά περάσουμε ωραία (άν καί ξανά έπρεπε να φύγω σχετικά νωρίς λόγω πρωϊνού ξυπνήματος),πολύ καλή ιδέα οι τούρτες γιά την Konnie καί τον οικοδεσπότη Paulk...

    Αλλά αυτά τα 115 σκαλοπάτια που χρειάστηκε ν'ανέβω μέχρι να φτάσω στο μαγαζί ακόμα τά θυμάμαι!(ούτε 4 ώρες συναυλία να έπαιζα δέν θα ίδρωνα τόσο πολύ...)

    Ελπίζω την επόμενη φορά που θά οργανωθή event στο Ακρώρειον νά βρώ πιό ξεκούραστο τρόπο νά πάω...

    (μπάς και ξεδιψάσω..)
    Desmar
    18.04.2005, 23:49
    Quote:

    Το μέλος Booster στις 17-04-2005 στις 08:08 έγραψε:

    Ολοι οι καλοί χωράνε έτσι δεν είναι; Κι εγώ στη παρέα. (Λείπει ο Μαρτης...; )







    ...Τελικά "Μάρτη" μου ... μας ΕΛΕΙΨΕΣ!!!


    Desmar
    18.04.2005, 23:58
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 18-04-2005 στις 16:13 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος rivera στις 18-04-2005 στις 15:59 έγραψε:
    [i]
    Μια χαρα ηταν,ειχαμε κεφι,τα παιδια ειχαν πολυ καλο ρεπερτοριο και ο orfeus ειχε την ευκαιρια να μας πει και ενα κομματακι του Bob Dylan....





    Του Dylan, είπα .....δύο!!!!



    [/I]



    ...έτσι ... έτσι ... και δικό σου κομμάτι... βεβαίως βεβαίως ...

    Orfeus όταν ξεκίνησες τα τραγουδάς ... και λίγο πριν "πέσει" το μικρόφωνο ... δημιουργήθηκε ξαφνική σιγή στο τραπέζι του MH... μετά από λίγο λέει ο tetraktis "παιδιά με το που ξεκίνησε να τραγουδάει ο Γιώργος παρατηρήσατε ότι σταματήσαμε να μιλάμε...?"

    "Αυτό Σταύρο μου" του λέω "δεν είναι παράξενο ... το παράξενο είναι ότι ο Orfeus κατάφερε να κάνει ΕΜΕΝΑ να σταματήσω να μιλάωωωωωωωωωωωωωωωω....."

    Να'σαι καλά που χάρισες στα παιδιά την χαρά να μην μιλάω για λίγα λεπτά ... (...μην φανταστείς ότι ήταν πολύ παραπάνω ) ... για να γεμίσουν τα αυτάκια τους από την μουσική σου ...


    Desmar
    19.04.2005, 00:45
    Λοιπόν... λοιπόν ... λοιπόν ....

    Η αλήθεια είναι ότι δυσκολευτήκαμε να βρούμε το μαγαζί ... τελικά όμως ο χώρος και η μουσική των παιδιών δικαίωσε τον κόπο μας. Μελωδικές φωνές ... με ήχους από όργανα που δεν περιμέναμε να ακούσουμε όπως ούτι και φλογέρα σε ξένα κομμάτια, μαζί με το πάθος και την έκδηλη αγάπη για αυτό που δημιουργεί η ομάδα των Μέτρον Άριστον έδωσαν ένα εξαιρετικό αποτέλεσμα...

    Νομίζω ότι την Κυριακή εφαρμόστηκε το "Η μουσική μας ενώνει" αφού το πάντρεμα ξένης και ελληνικής μουσικής με παραδοσιακά και σύγχρονα όργανα έδωσαν μια ενδιαφέρουσα ποικιλία μουσικών συνδυασμών.

    Το αποτέλεσμα του πειραματισμού που κάνει η ομάδα Μέτρον Άριστον συνδυάστηκε στο μυαλό μου με την ομάδα μελών του ΜΗ. Διαφορετικοί άνθρωποι με κοινή αγάπη την μουσική (ανεξάρτητα από το είδος) που δένουν τόσο αρμονικά μεταξύ τους σαν να γνωρίζονταν από ...Πάντα ...

    Θέλω να πω λίγα λόγια και για αυτά τα παιδιά που με ξάφνιασαν θετικά (όοοοοοοοοχι ότι δεν το περίμενα χρυσά μου με την εγκαρδιότητά που έδειξαν και το πάθος τους ...:

    GL ... να χαμογελάς βρε γιατί σου πάει, Manblaz ... πασά μου είσαι όλα τα λεφτά, konnie ... πολύχρονη ξανά, pulk ... τι φοβερό στυλ που έχεις, piannopassion ... σ'ευχαριστώ σ'ευχαριστώ σ'ευχαριστώ ξέρεις γιατί, Hastaroth ... ελπίζω να καταφέρεις να δημιουργήσεις το συγκρότημά σου, nefos ... θα κανονίσεις μια Θεσσαλονίκη σύντομα, soulessome ... τι χαμογελαστό πλάσμα που είσαι, aggelina ... σου εύχομαι περαστικά γλυκιά μου, Orfeus ... θα το έχεις το συντομότερο, jorge ... να'σαι καλά που μας βοηθάς να συναντιόμαστε, piterpiano ... τελικά τα λαικά που μου έλεγες ισχύουν ... με μπέρδεψες, ifigenia ... rivera ... δεν είχαμε την ευκαιρία να πούμε πολλά πράγματα ελπίζω και θέλω πολύ να το κάνουμε σε μια επόμενη συνάντηση... Θέλω να πιστεύω ότι δεν ξέχασα κάποιον ...

    Το καλύτερο σας το άφησα για το τέλος... Συναντήθηκα (επιτέλους) με την Δέσποινα της ΚΥΡΙΑΚΗΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!! (για όσους καταλαβαίνουν τι εννοώωωωωωωωω). Της πρότεινα μάλιστα να γίνει μέλος παίρνοντας το nick name Desmar 2 ..... χαχαχαχα αναμένουμε τις εξελίξεις!!!!!!


    Μπράβο σε όλους παιδιά...
    Orfeus
    19.04.2005, 00:53
    Quote:

    Το μέλος Desmar στις 18-04-2005 στις 23:58 έγραψε:

    Orfeus όταν ξεκίνησες τα τραγουδάς ... και λίγο πριν "πέσει" το μικρόφωνο ... δημιουργήθηκε ξαφνική σιγή στο τραπέζι του MH... μετά από λίγο λέει ο tetraktis "παιδιά με το που ξεκίνησε να τραγουδάει ο Γιώργος παρατηρήσατε ότι σταματήσαμε να μιλάμε...?"

    "Αυτό Σταύρο μου" του λέω "δεν είναι παράξενο ... το παράξενο είναι ότι ο Orfeus κατάφερε να κάνει ΕΜΕΝΑ να σταματήσω να μιλάωωωωωωωωωωωωωωωω....."

    Να'σαι καλά που χάρισες στα παιδιά την χαρά να μην μιλάω για λίγα λεπτά ... (...μην φανταστείς ότι ήταν πολύ παραπάνω ) ... για να γεμίσουν τα αυτάκια τους από την μουσική σου ...







    Μόνο για ....λίγα λεπτά σε κατάφερα να μη μιλάς;



    Πω...πω... Είμαι ένας ......αποτυχημένος!!!!!!!


    Desmar
    19.04.2005, 01:10
    Quote:
    Το μέλος Orfeus στις 19-04-2005 στις 00:53 έγραψε:

    Μόνο για ....λίγα λεπτά σε κατάφερα να μη μιλάς;



    Πω...πω... Είμαι ένας ......αποτυχημένος!!!!!!!







    ...δεν θα πρέπει να ξεχνάς ότι ΟΣΟ καλός και να είσαι ... δεν παύεις να είσαι ένας ανθρωπος ... έκανες ότι μπορούσες....


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 19-04-2005 01:24 ]
    Orfeus
    19.04.2005, 01:12
    Πω πω...

    Χάλασες τη σελίδα...


    Desmar
    19.04.2005, 01:22
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 19-04-2005 στις 01:12 έγραψε:

    Πω πω...

    Χάλασες τη σελίδα...







    ...ωχ! ... θα την φτιάξεις...??? ΣΥΓΝΩΩΩΩΩΩΩΩΜΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!

    vouliakis
    19.04.2005, 01:25
    Προσέχετε τη σελίδα
    Desmar
    19.04.2005, 01:29
    ΤΗΝ ΕΦΤΙΑΞΑΑΑΑΑΑΑΑΑ


    thanks jorge
    vouliakis
    19.04.2005, 01:30
    Πάντως, πρέπει να περάσατε καταπληκτικά. Σας ζηλεύω.

    Χρόνια Πολλά στα παιδιά που γιόρταζαν.

    Υ.Γ. Και δεν με πειράζει που θα ξαναφτιάξω τη σελίδα


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 19-04-2005 01:45 ]
    Desmar
    19.04.2005, 01:40
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 19-04-2005 στις 01:25 έγραψε:

    Προσέχετε τη σελίδα





    Γιατί δεν φτιάχνειιιιιιιιιι?

    τι κάνω λάθος????
    vouliakis
    19.04.2005, 01:42
    Την έφτιαξα... Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα...
    Desmar
    19.04.2005, 02:53
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 19-04-2005 στις 01:42 έγραψε:

    Την έφτιαξα... Δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα...





    Σ'ευχαριστώώώώώώώώώ ....