ελληνική μουσική
    965 online   ·  210.856 μέλη
    maria21
    11.02.2006, 06:06
    Change is not merely necessary to life-it is life

    ¨΄Η αλλαγή δεν είναι απλά μια αναγκαιότητα της ζωής -είναι η ίδια η ζωή.
    catz
    11.02.2006, 15:49
    θα άλλαζα το νερό στην καφετιέρα .
    asimov_gr
    11.02.2006, 16:44
    Ειναι παρα πολλα που θα ηθελα να αλλαξω γενικα
    σ αυτων τον κοσμο,θα μπορουσα να γραψω βιβλιο
    με αυτο το θεμα.
    theotita
    12.02.2006, 20:05
    Υποθέτω ότι μιλάμε για την κοινωνία μας και όχι για το φυσικό κόσμο, οπότε θα άλλαζα εμάς τους ανθρώπους, γιατί εμείς φτιάχνουμε τον κόσμο μας. Και πρώτα απ' όλα θα άλλαζα εμένα...
    houlina
    12.02.2006, 20:15
    τα χιλιόμετρα...
    melanie1325
    13.02.2006, 16:01
    το αμάξι μου και ... τις κακές συνήθειες
    Desmar
    13.02.2006, 17:02
    ...ότι μας πληγώνει ...


    oulaloum
    13.03.2006, 21:44
    θα έταζα στους "μεγάλους θαλασσοπόρους" την εποχή των εξερευνήσεων τα 5πλάσια να κάτσουν εκεί που κάθονταν!
    zw
    30.05.2006, 10:05
    Θα αλλαζα τους νομους στα σχολεια!!!
    εχουμε κ λεμε:
    να μην μενουμε απο απουσιες!
    να μην δινουμε εξετασεις στο τελος!
    να μην εχουμε ασκησεις για το σπιτι!
    να πηγαινουμε κατα τις 12,12.30!
    κ να πηγαινουμε οποτε θελουμε!
    Αυτος κ ποιος δεν θα το ηθελε!!!!
    georgianoua
    30.05.2006, 11:44
    Το νούμερο των παπουτσιών μου (δε μπορώ να βρώ εύκολα μετά κάτι επίσημο..Τις περισότερες φορές παίρνω ότι μένει
    dimitrapan
    30.05.2006, 11:47
    Το σκούτερ μου... Έφτασε η ώρα του!
    rory166
    30.05.2006, 11:48
    θα αλλαζα συνηθειες υπνου...διοτι εαν συνεχισω
    με αυτες που συνηθιζω τον τελευταιο καιρο δε με
    βλεπω να την παλευω για πολυ ακομα
    poison_girl
    19.06.2006, 03:05
    θα αλλαζα την Αθηνα(μακαρι να μπορουσα)
    λουλουδια,πιο ωραια κτιρια,ηχεια με μουσικη στους δρομους κ.α
    tolaruba
    20.06.2006, 15:38
    τα παντα προς το καλυτερο!!!εκτος απο μενα..το τελειο τελειοτερο δε γινεται ετσι?!!! σταυρο μαζι σου..προσθεσε και αυτο
    ολοι οι βαθμοι να κυμαινονται απο 18-20
    kithara2
    02.01.2008, 00:10
    Παράθεση:

    Το μέλος alicia0 στις 10-04-2005 στις 19:13 έγραψε...

    οι ανθρωποι ειμαστε τοσο απληστοι που και ολα να ειναι τελεια παλι κατι στραβο θα βρουμε....αν μπορουσα πολλα θα αλλαζα! Ισως τον κοσμο ολοκληρο, αλλα......!
    η παιδεια ειναι ισως κατι που θα επρεπε γιατι ολα ξεκινουν απο εκει και η φτωχια που.........!



    Συμφωνω οσον αφορα την γη ολα καλα ειναι εμεις ειμαστε αυτοι που την "χαλαμε".Η παιδεια πιστευω οτι παιζει εναν απο τους πιο σημαντικους ρολους
    Liza32
    02.01.2008, 10:39
    Αυτό που θα άλλαζα εκ των προτέρων, είναι η δικαιοσύνη. Διότι δυστυχώς στις μέρες μας δεν υπάρχει δικαιοσύνη, με αποτέλεσμα κάποιοι να εθελοτυφλούν απέναντι στα λάθη των άλλων, και η κακία και η διαφθορά να είναι στην κορυφή των προτιμήσεων αρκετών απο μας. Αλλά πως να κάνω τον κόσμο πιο δίκαιο, όταν κανείς δεν θέλει να αλλάξει για το κοινό καλό; Πως να γίνει αυτό, όταν οι περισσότεροι ανεβαίνουν κοινωνικά με απατεωνιές και πισώπλατα χτυπήματα; Επίσης, θα άλλαζα τον τρόπο που σκέφτονται ορισμένοι, δηλαδή, θα τους έλεγα να ακούνε την καρδιά σε συνδιασμό με τη λογική, και όχι μόνο την καρδιά, ή μόνο τη λογική. Αν μπορούσα, θα έκανα τα πάντα για να μην υπάρχουν φτωχοί άνθρωποι, ειδικά κάτω απο τα όρια της φτώχιας, οι οποίοι πεθαίνουν καθημερινά, και μεις δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα για αυτό. Θα έκανα τα πάντα για να μπορούν όλες οι γυναίκες που δεν έχουν παιδιά να αποκτήσουν ενα με υιοθεσία, κάτι που δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο, γιατί μπαίνουν στη μέση κοινωνικά αλλά και άλλα γεγονότα που καθιστούν ιδιαίτερα δύσκολη την υιοθεσία. Θα έδινα τα πάντα για να αισθάνονται ασφάλεια και γαλήνη όλα τα παιδάκια με ειδικές ανάγκες, αλλά και οι μεγαλύτεροι, οι οποίοι περιφέρονται στους δρόμους δίχως καμία ελπίδα για καλύτερο μέλλον, αν μπορούσα, θα εξασφάλιζα δουλειές για όλους, χωρίς διακρίσεις και κοινωνικά πρότυπα, και θα συμπεριφερόμουν σε όλους το ίδιο, διότι όλοι ήμαστε ίδιοι κάτω απο το βλέμμα του Θεού, αλλά ορισμένοι άνθρωποι βλέπουν κάποιους άλλους με μισό μάτι και τους κάνουν τη ζωή τους κόλαση, επειδή τυχαίνει να είναι από άλλο κράτος, επειδή τυχαίνει να πιστεύουν σε διαφορετικό θεό, επειδή είναι φτωχοί, επειδή είναι ελεύθεροι σαν άνθρωποι και ως προσωπικότητες, επειδή έχουν το θάρρος της γνώμης και θέλουν να τους κλείσουν το στόμα, επειδή είναι ο εαυτός τους... Αν μπορούσα, θα άλλαζα τις καρδιές των εγωιστών ανθρώπων, και θα μαλάκωνα τη σκληρή καρδιά τους, και τέλος, θα έδινα ένα τέλος στις κερδοσκοπικές επιχειρήσεις ενάντια στα δικαιώματα των ανθρώπων αλλά και των ζώων, δηλαδή, θα καταργούσα με νόμο τα πειράματα σε ζώα και ανθρώπους, και θα τιμωρούσα παραδειγματικά τους υπεύθυνους. Θα έκανα τα πάντα για το καλό της παιδείας, διότι πάει κατά διαόλου, και θα έδινα ίσες ευκαιρίες σε όλα τα παιδιά, διότι υπάρχουν και παιδιά πολύ ιδιαίτερα που χρήζουν άξια προσοχής, θα ήθελα να επαναφέρω το παλιό σύστημα στις πανελλήνιες, δηλαδή να δίνουν τα παιδιά 4 μαθήματα αντί για 6, και τη δέσμη που αυτά θέλουν, θα διόριζα περισσότερα άτομα στα νοσοκομεία, ώστε να μπαίνουν σε λειτουργία μηχανήματα που τα έχουν ξεχασμένα, και θα βελτίωνα τις συνθήκες μέσα σε αυτά, ώστε να μην υπάρχουν ασθενείς στα προαύλια με τα ράντζα, θα πρότεινα την τιμωρία ορισμένων γιατρών, οι οποίοι δεν τηρούν τον όρκο του Ιπποκράτη, και ζητούν φακελάκια για να κάνουν μια εγχείρηση, και τέλος, θα οργάνωνα και θα εφάρμοζα νόμους που θα καθιστούσαν πιο εύκολη και προσιτή τη ζωή των συνανθρώπων μου, ώστε να μπορούν να οραματίζονται το μέλλον με αισιοδοξία, και να πιστεύουν ότι μπορούν να στηριχτούν πάνω μου κάθε λεπτό.
    Stroumfita456
    04.01.2008, 15:12
    Την λ@λ@κ!α που δερνει τους περισσοτερους!
    Kassandra87
    04.01.2008, 17:39
    Αυτό που θα άλλαζα θα ήταν η υποκρισία του κόσμου!!!
    vangos-guitarman
    04.01.2008, 22:26
    θα ξαναέβαφα γαλάζιο τον...ουρανό...(πρωτοτυπία)!!
    θα ψήφιζα τον εαυτό μου στις εκλογές του δεκαπενταμελούς πριν τρία χρόνια!
    XConstantineX
    06.01.2008, 17:26
    Εγω παλι θα αλαζα ενα λαθος ... που εκανα πριν 4 μινες και εχασα την παρεα μου ... αλλα πιστευω οτι μπορω να την ξανα κερδισω....

    και θα αλαζα τα κοματα που ηπαρχουν ...