ελληνική μουσική
    518 online   ·  210.865 μέλη

    Για ένα καλύτερο ραδιόφωνο - Απόψεις των ακροατών του Radio MusicHeaven

    PHILIPPOSSM
    14.02.2013, 20:34

    Παράθεση:

    Το μέλος loukas76gr στις 14.02.2013, 20:16 έγραψε...

    Στην τελευταία συνάντηση των ραδιοπαραγωγών που έγινε πέρυσι (τον Απρίλιο πριν το Πάσχα, στο Αθηναίων Πολιτεία) έφυγα μα την εντύπωση ότι μιλήσαμε σοβαρά και δεν αερολογήσαμε. Τότε ήμουν απλός ακροατής, μιας και έπρεπε να διακόψω τις εκπομπές, αλλά ενδιαφέρθηκα για την πορεία για έστω μελλοντική συμμετοχή στο ραδιόφωνο.

    Συμπεράσματα τότε βγήκαν, Φίλιππε, άλλα πραγματοποιήσιμα και άλλα μη, και τη σχετική θεματολογία την είχε αποστείλει στους ραδιοπαραγωγούς ο Deos. Αν δεν τα έχεις πάρει, μπορείς να τα ζητήσεις να στα στείλει, για να συμβαδίσεις και να οργανωθείς και για την επόμενη συνάντηση, την οποία κι εγώ επιθυμώ και ας μην μπορέσω να είμαι παρών (λόγω απόστασης).

    Υ.Γ. Οι ραδιοπαραγωγοί δεν νομίζω να έχουν ανάγκη να κρατούν θέματα "ψηλά" στη λίστα ανάγνωσης, παρά μόνο εάν υπάρξει η ειλικρινής ανταπόκριση για συζήτηση και εν προκειμένω συμμετοχή στο ραδιόφωνο. Εκτός, δε από ραδιοπαραγωγοί, αρκετοί είναι και ακροατές και μάλιστα σε αρκετές εκπομπές, οπότε Φίλιππε, μιας και σε είχα "υπεράνω υποψίας", σύμφωνα με την "υπογραφή" σου, κράτα ανοιχτό το ενδεχόμενο να ξανασυστηθούμε...



    Πρώτα απ'ολα δεν νομίζω οτι έχουμε συστηθεί ποτέ για να ξανά συστηθούμε, δεύτερον  οι περισσότεροι απο τους ακροατές σε κάποιες εκπομπές είμαστε εμείς οι ίδιοι, αν και δεν είναι αυτό το ζητούμενο και τέλος εσύ φυσικά και μπορείς να σχολιάζεις σαν ακροατής πλέον μιας και δεν εισαι παραγωγός αν και απορώ γιατί έχεις ακόμα τους κωδικούς του σταθμού.

    Υ.Γ  Αν εσύ πήγες σε μια συνάντηση και έβγαλες τα συμπεράσματα σου, ασε τους άλλους που είναι τόσα χρόνια στο ραδιόφωνο και εχουν βρεθεί σε όλες σχεδόν τις συναντήσεις, να εχουν τα δικά τους.


    noizreduction
    14.02.2013, 20:36

    Ως μη ακροατης και ως μη μονιμο μελος του MH, φανταζεστε τι εικονα βγαζω απο αυτα; {#emotions_dlg.confused1}

    Τουλαχιστον, εφοσον φαινεται πως ξερει ο ενας τον αλλον, γιατι δεν το κανετε με τηλεφωνα ή με pm; Αυτο που γινεται τωρα θυμιζει εκπομπη της Πανια στις καλες εποχες της!


    Συγνωμη κιολας, αλλα δεν κανει καλο σε ολη την προσπαθεια...


    ixthis
    14.02.2013, 20:36

    Τι άποψη έχετε για το ραδιόφωνο?

    Είπαμε για βελτίωση οκ ,αλλά αν κάποιος δεν έχει ακούσει και διαβάσει θα νομίζει ότι είμαστε για τουφεκισμό.

    Υπάρχουν προβλήματα αλλά υπάρχουν και εκπομπές που  χρόνια τώρα κρατάνε ένα πήχηκαι προσπαθούν για το καλύτερο. Προσέχουν τις λίστες τους τι παίζουν και τι ακούγεται

     

    Άνοιξα το θέμα αυτό όχι για να γίνουμε οι σωτήρες του ραδιοφώνου μας  αλλά να βελτιώσουμε ίσως κάποια πράγματααν γίνεται.Για να φτάσει εδώ να έχει τον κόσμο που έχει και να καταφεύγουν καθημερινά άνθρωποι σ αυτό  υπάρχει χρόνων δουλειά προφανώς και άνθρωποι πριν από μας που το στήριξαν.

     

    Δε νομίζω πως μόνο  οι παραγωγοί θα δώσουν τις λύσεις αλλά ο κόσμος που ακούει  .Οι παραγωγοί ας προσέχουν τι παίζουν και τι λένε και ας αφήσουν τον κόσμο να έχει το λόγο.

     Για μένα το ραδιόφωνο μας  πρέπει να προτείνει και να  στοχεύει στην καλή μουσική , σε όποιο είδος κι αν αναφερόμαστε.

     Όσο για το τι λες έχω καταλάβει ότι είναι το μισό και παραπάνω σε μια εκπομπή ιντερνετικη που λειτουργεί το Τσατ   σα παράθυρο επικοινωνίας με τα μέλη. Αυτή η ανθρώπινη επαφή είναι σημαντική ειδικά σήμερα. Και αυτό νομίζω το έχετε προσέξει όλοι. Για  αυτό και γεμίζει όταν δουν ποιος μπαίνει όπως και αδειάζει αντιστοίχως με άλλους, που μπορεί ακόμη και επαγγελματίες να νομίζουν ότι είναι αλλά πιο πολύ τους ενδιαφέρει το προφίλ τους και η προβολή τους  και αυτό ο κόσμος το πληρώνει με το ανάλογο νόμισμα.

    Γιατί πολύ απλά αν θέλουν επαγγελματίες πάνε κι αλλού.

    Ένα ραδιόφωνο ανθρώπινο είμαστε και όχι οι ινστρούχτορες του είδους.

    Μέσα σ αυτά τα πλαίσια  αν μπορούμε να βελτιωθούμε καλώς.

     Και όσο για κάποιον που θα πρέπει με μια σχετικότητα να είναι υπεύθυνος θα πρότεινα να υπάρχουν εναλλακτικά υπεύθυνοι με ανάθεση χρόνου και να αντικαθίστανται έτσι ώστε  να μπαίνουν νέες ιδέες και να φρεσκάρετε το θέμα.

    Πάντα όμως σε μια κοινή κατεύθυνση για καλό ραδιόφωνο και ανθρώπινο.

    Αυτή είναι η αποψή μου .

     

    Συγνώμη για το σεντόνι .

     


    ixthis
    14.02.2013, 20:39

    noizreduction υπερβολικό σε βρίσκω. Δεν έχουμε να κρύψουμε κάτι συζητάμε οπως φίλοι σε μια παρέα διαφωνούμε και συμφωνούμε . Που βλέπεις την ΄΄πάνια ΄΄ εσυ . Τες πα


    Deos
    14.02.2013, 20:41

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 14.02.2013, 20:34 έγραψε...
    ας", σύμφωνα με την "υπογραφή" σου, κράτα ανοιχτό το ενδεχόμενο να ξανασυστηθούμε...



    Πρώτα απ'ολα δεν νομίζω οτι έχουμε συστηθεί ποτέ για να ξανά συστηθούμε, δεύτερον  οι περισσότεροι απο τους ακροατές σε κάποιες εκπομπές είμαστε εμείς οι ίδιοι, αν και δεν είναι αυτό το ζητούμενο και τέλος εσύ φυσικά και μπορείς να σχολιάζεις σαν ακροατής πλέον μιας και δεν εισαι παραγωγός αν και απορώ γιατί έχεις ακόμα τους κωδικούς του σταθμού.


    O Λουκάς είναι ξανά επίσημος παραγωγός στο εβδομαδιαίο πρόγραμμα και οι κωδικοί παραμένουν επιλεκτικά σε μερικούς παλιούς παραγωγούς για έκτακτες εκπομπές, ακόμα και όταν δεν έχουν σταθερές ώρες, όπως προτάθηκε στην προηγούμενη συνάντηση ραδιοπαραγωγών.


    loukas76gr
    14.02.2013, 20:41

    Φιλ... κοίταξε Τρίτη απόγευμα στο πρόγραμμα του ΜΗ.

    Υ.Γ. Δε θα το συνεχίσω από εδώ, αν θες, με κουβέντα προσωπική.

    Δευτέρα σόρυ... χικ.. :p


    -----------------

    «Για την ασχήμια αυτού του κόσμου δεν φταίνε μόνο οι πράξεις των κακών αλλά και η απραξία των καλών»

    [ τροποποιήθηκε από τον/την loukas76gr, 14-02-2013 20:46 ]


    PHILIPPOSSM
    14.02.2013, 20:47
    Εγώ δεν έχω να προσθέσω τίποτα αλλο στο θέμα. Ας μιλήσουν οι ακροατές.
    sillia
    14.02.2013, 20:50

    Σαν ακροάτρια θα μιλήσω γιατί μόνο "παραγωγός" δεν αισθάνομαι όταν με χαρά βρίσκομαι με τους φίλους εδώ και μοιραζόμαστε ακούσματα !

    Το ραδιοόφωνό μας μια χαρά πάει με σπουδαίες παραγωγές δεν αναφέρομαι σε ονόματα τα ξέρετε ... με ένα chatroom που όταν ρίξουμε σπίρτο αναμμένο παίρνει φωτιά ! Με επίπεδο λόγου και συμπεριφοράς !! Όταν έχουμε διάθεση το λίγο έξω απ' την διαγωγή κοσμιοτάτη δεν μας χαλάει, το αντίθετο θα έλεγα ....

    Θυμηθείτε λίγο εποχές που δεν έπεφτε ούτε μια έκτακτη παρά μόνο ο φιλότιμος βαγγος τράβαγε κουπί !

    Τι πάθαμε σήμερα και ψαχνόμαστε?

    Ναι υπάρχει και το καλύτερα !Ε αυτό εξαρτάται από όλους μας !

    Ας το βάλουμε στόχο!

    Και κλείνω με αυτό ......

    ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΚΡΟΑΤΕΣ ΝΑ ΕΚΦΑΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ !!!!!!!! 

    {#emotions_dlg.walkman}


    alkyoni
    14.02.2013, 21:23

    Συμφωνω να αφησουμε τους απλους ακροατες να εκφραστουν και να τους ακουσουμε.... γι' αυτο  νομιζω ανοιχτηκε το θεμα....και μετα λεμε κι εμεις τις αποψεις μας!!!

    Κι ας προσπαθησουμε να διατηρησουμε το κλιμα συναδελφωσης που υπηρχε τοσο καιρο, και οχι ανταγωνισμου....., δεν εχουμε να χωρισουμε τιποτα,  ουτε μεγαλυτερο μισθο,  ουτε καμια προαγωγη.

    Μας ενωνει η αγαπη μας για την μουσικη και το ραδιοφωνο μας κι ας προσπαθησουμε να κανουμε το καλυτερο που μπορουμε ο καθενας απο την πλευρα του με σεβασμο παντα προς τους αλλους.{#emotions_dlg.beer}


    koukz
    14.02.2013, 22:02

    Πριν αναφερθώ στα "παράπονα" να ξεκινήσω με κάποια πράγματα σημαντικότερα.

    το radio musicheaven έχει την τύχη (αν και νομίζω τπτ δεν είναι θέμα τύχης) να απαρτίζεται  από παραγωγούς με μεράκι, ζεστούς ανθρώπους με  ανιδιοτελή  αγάπη  για την μουσική πολλοί καλύτεροι από αρκετούς καλοπληρωμένους στα fm.



    Στο θέμα μας τώρα

    ένα ζήτημα νομίζω υπάρχει με τον βάγγο, παίζει συνεχώς τα ίδια και τα ίδια, τα ακούσαμε τα ξέρουμε πάμε όμως και λίγο παρακάτω.

    Επίσης θα ήθελα να βλέπω παραγωγούς να ακούνε τις εκπομπές άλλων παραγωγών, (οκ συμφωνώ γίνεται από τους περισσότερους ωστόσο κάποιοι ελάχιστοι επιλέγουν να μπουν στο δίωρο τους και μετά να εξαφανιστούν).

    Τέλος να πω ότι θαυμάζω αυτό που κάνει ο χάρης Αρώνης αναδεικνύοντας καινούργιες δουλειές (γίνεται και από άλλους απλά υπερθεματίζω την εκπομπή του χάρη γιατί το κάνει με συνέπεια κάθε βδομάδα) όπως επίσης εξαιρετική ατμόσφαιρα δημιουργείται όταν έχουμε δίδυμο ( πχ σίλλια-domaster), είναι κάτι διαφορετικό και θα ήθελα να το βλέπω κι από άλλους παραγωγούς.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την koukz, 14-02-2013 22:03 ]


    sympetheros
    15.02.2013, 10:10

    Σαν ακροατης γράφω 2 λόγια στο θέμα για καλύτερο ραδιόφωνο.

    Για μένα αυτή η πολυσυλλεκτικότητα που έχουμε σαν ραδιόφωνο ειναι ότι πιο όμορφο

    αλλα απ την άλλη δεν βοηθάει αυτους τους ακροατές που δεν θέλουν την ''έκπληξη''

    όταν ακουν ραδιόφωνο και επιμένουν ν ακουν ένα σταθμό να παιζει όλη μέρα ενα είδος

    ένα ύφος και ένα χρώμα μουσικής.

    Οι ακροατές μουσικής στο διαδυκτιο προτιμούν τα βιντεάκια στο ytube ,''ένα ρεφρέν στα γρήγορα''

    και πάμε στο επόμενο.

    Οπως η ακρόαση ενός ολόκληρου δίσκου έτσι και η ακρόαση μια διαφορετικής εκπομπής είναι

    δύσκολο ν ακουμπήσει πολλούς μαζί γιατί νομίζω πως α΄΄λαξε ο τρόπος που ακούμε.

    Προσωπικά μου αρέσει η έκπληξη ,η παρέα και η ακρόαση που μου δίνει ένα καινούριο ερέθισμα

    για ν ακούσω ν αναζητήσω τραγούδια που δεν είχα προσέξει ή δεν ήξερα πως υπάρχουν.(έχει συμβεί σε εκπομπες της ilio της sillia της ixthys της Αριστέας του Vert του dimitri της jenny P-όταν έκανε εκπομπές-της alkyonis και και και......

    και βέβαια ζωντανή διαδυκιακή παρέα!με κουβέντα επικοινωνία και τραγούδι!

    Λογος και μουσική μαζί !Αυτό ειναι ζωντανό ραδιόφωνο.

    Θελω ν ακούω καλημέρα και καλησπέρα με ανοιχτά μικρόφωνα.

    Η συνεχής ροή μουσικής χωρις το Λόγο μπορεί να γίνει κι απ τον καθένα στο σπίτι στο χώρο του.

    Αρα για μένα όταν κάνει κάποιος εκπομπη πρέπει πρώτα απ όλα να έχει διάθεση να μοιραστεί και να μη

    βαριέται(έχω τύχει σε ακρόαση εκπομπης οπου ο παραγωγος λειπει και βαζει μουσική σαν να βρίσκεται στο

    διάστημα μονος του).

    Καλύτερα κουκουβάγγος παρά παραγωγός σε ρόλο κουκουβάγγου.


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    15.02.2013, 22:23

    Καλησπέρα. Θα γίνω κουραστική και βαρετή , αλλά θα το επαναλάβω. Βρήκα το ΜΗ ως προτεινόμενη τοποθεσία στο P.C. μου. Από περιέργεια μπήκα μέσα και κατευθείαν έκανα κλικ στο ραδιόφωνο, δεδομένου ότι είχα βαρεθεί να επιλέγω μουσική και τραγούδια από το youtube. Σιγά-σιγά έμαθα τα κατατόπια δηλαδή to forum, το e-περιοδικό, τις εκπομπές των παραγωγών και τις ώρες μετάδοσής τους. Μου άρεσε το καλώς ήρθες από όλους όσους συνάντησα στο chat. Συνήθως μπαίνω τις απογευματινές ώρες και βραδάκι και ομολογώ ότι η ραδιο-παρέα είναι από καλή έως πολύ καλή. Επιπλέον, με τα άρθρα των συντακτών άρχισα να συνδέομαι και πάλι με τα μουσικά δρώμενα, που τόσα χρόνια είχα παραμελήσει. Ας σημειωθεί ότι όλο αυτό το καιρό, κυρίως τα πρωΐνά, σας απατούσα με άλλους ραδιοφωνικούς σταθμούς, που με ξυπνούσαν για να πάω στο γραφείο. Οπότε έχω ένα μέτρο σύγκρισης. Ο ψυχρός επαγγελματισμός ελλείπει από το ΜΗ, που δεν είναι μόνο το ραδιόφωνο. Για τους παραγωγούς δεν έχω να πω κάτι κακό, γιατί όλοι προσπαθούν να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους. Βέβαια, είναι λογικό να μη ταιριάζουμε απόλυτα και αυτό γιατί όλα τα δάκτυλα των χεριών δεν είναι τα ίδια, αλλά όποιο δάκτυλο και να κόψεις πονάει το ίδιο. Θα συμφωνήσω εν μέρει με την isws και τον koukz στο θέμα του κουκουβάγγου ή άλλιώς του πτηνού του ΜΗ. Isws, το πουλί είναι αναγκαίο να υπάρχει κυρίως τους καλοκαιρινούς μήνες (Ιούλιο-Αύγουστο), που σχεδόν όλοι θέλουν να πάνε διακοπές. Koukz, έχω την ίδια γνώμη με σένα κυρίως στο δίωρο του ελληνικού ροκ. Πολύ Παπακωνσταντίνου, βρε αδελφέ μου. Παναγιώτη-trelakias δεν πρόλαβα τις εκπομπές σου. Θα είναι εύκολο να κάνεις 1 ή 2 έκτακτες, εφόσον συμφωνήσουν ο jorge και ο deos; Όσον αφορά το γεγονός ότι υπάρχει μικρός αριθμός ακροατών σε σχέση με τους on-line, η εξήγηση δίνεται κατά ένα μέρος από την isws και συμπληρώνω τα παρακάτω: 1.Ενδεχομένως να υπάρχει καχυποψία (ζούμε σε δύσκολες και περίεργες εποχές) και  2. Οι on-line ακροατές απλά ακούν το ραδιόφωνο, ενώ παράλληλα κάνουν κάτι άλλο (π.χ. διάβασμα, εργασία, χαλάρωση). Πάντως έχει τύχει αρκετές φορές να ακούω το ραδιόφωνο του ΜΗ, ενώ μαγειρεύω. (Μη το πάρετε επάνω σας, αλλά έχω κάψει μέχρι και σούπα). Ένα πράγμα που με "ενοχλεί" είναι το όψιμο ενδιαφέρον, αλλά αυτό είναι δείγμα υγείας σε μια δημοκρατικά λειτουργούσα κοινότητα. E.Σ.


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    15.02.2013, 22:27

    Μια τρίτη εξήγηση που δίνω για τους on-line ακροατές και ξέχασα να την γράψω: Ίσως οι ακροατές αυτοί να έχουν πραγματική ντροπή και ατολμία μέσα τους και να μην μπαίνουν μέσα σε όλα με θράσος όπως έκανα όταν πρωτομπήκα στο ΜΗ. 


    -----------------

    Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο  το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή.

    [ τροποποιήθηκε από τον/την EVAGGELIASAKELLARIOU, 15-02-2013 22:28 ]


    mary_omikron
    15.02.2013, 22:46

    Ευαγγελία η σχέση μεταξυ on line στη σελίδα και ακροατών δεν είναι αυτά που γράφεις.

    Εννοούσα ότι υπάρχουν π.χ. 350 άτομα στη σελίδα και απ΄αυτά ακούνε (είτε ως συνδεδεμένοι είτε ως ασύνδετοι (ντροπαλοί) μόνο 20-30 στην καλλίτερη. Συνήθως πολύ λιγότερα.  


    jorge
    15.02.2013, 23:00
    Σχετικά με την ποικιλία του Κουκουβάγγου, όπως αναφέρω συνεχώς εδώ και 2-3 χρόνια, το πρόβλημα έχει προκύψει από τότε που "έχασα" ένα σκληρό δίσκο με τραγούδια. Θα ήθελα κάποιον με μια μεγάλη συλλογή, οργανωμένη σε directories, ώστε να τα περάσουμε στο σύστημα και μετά να φτιάξω τις ζώνες και να κάνω την επιλογή.
    panzou
    16.02.2013, 01:31

    Πρώτα απ΄όλα συγχαρητήρια σε όλους τους παραγωγούς, γιατί αυτοί είναι το Radio MusicHeaven, και αυτοί το κρατάνε ζωντανό. Ακούω το ραδιόφωνο του MH αποκλειστικά, όταν είμαι στο σπίτι. Μου αρέσει πολύ αυτή η αμεσότητα που υπάρχει στην επικοινωνία με τους παραγωγούς, και η δυνατότητα επιλογής τραγουδιού,σχεδόν συμμετέχουμε στο πρόγραμμα. Μου θυμίζει λίγο από ...παλιούς ερασιτεχνικούς σταθμούς (για όσους τους πρόλαβαν).Εγώ θα συμφωνήσω με την sillia, ότι το ραδιόφωνο πάει μια χαρά.Αυτοί που μπαίνουν μόνο στο site και όχι και στο ράδιο, ίσως να μην τους ενδιαφέρει γενικώς το ραδιόφωνο και να ακούνε απλά μουσική από άλλες πηγές.

    Μακάρι να υπήρχε η δυνατότητα να ακούγαμε λιγότερο Κουκουβάγγο και περισσότερο παραγωγούς.

    Και μια παρατήρηση: Γιατί στο κάτω μέρος της σελίδας του ραδιοφώνου που είναι όλοι οι παραγωγοί, δεν είναι και ο Κουκουβάγγος??? {#emotions_dlg.biggrin}


    sillia
    16.02.2013, 08:56

    Σωστή η παρατήρηση χαχχχαχα...ξέρεις έχει συμβεί να με ρωτήσουν SmileΠοιός είναι αυτός ο βάγγος; Όλο μέσα τον βλέπουμε άλλη δουλειά δεν κάνει;χαχαχααα {#emotions_dlg.biggrin}

    Όσο για την ποικιλία του πουλιού μια χαρά ! Τα καλύτερα ακούω γι αυτόν !Ιδιαίτερα τώρα που έχει βάλει και το λαικό στην λίστα του{#emotions_dlg.walkman}

    Γιατί όπως και να το δούμε.... έντεχνοι έντεχνοι αλλά μια ζειμπεκιά την ζητάει ο οργανισμός μας{#emotions_dlg.lol}

    Καλημερούδια !Cool


    EVAGGELIASAKELLARIOU
    16.02.2013, 16:16

    Αγαπητέ Jorge-Γιώργο έχω την επιθυμία, προθυμία, θέληση και χρόνο να βοηθήσω στο θέμα της ποικιλίας του Κουκουβάγγου. Το πρόβλημα είναι ότι η συλλογή μου σε βινύλιο, κασέτες και cd δεν είναι ψηφιοποιημένο. Εάν το κρίνεις λογικό και σκόπιμο ευχαρίστως να δεις τι έχω και με την αρχική βοήθεια ενός μέλους του ΜΗ με γνώσεις πληροφορικής να το θέσω στη διάθεσή σας. Ξέρω ότι ο χρόνος του κάθε μέλους και ειδικά του διαχειριστή είναι περιορισμένος, αλλά δεν γνωρίζω άλλο τρόπο να βοηθήσω σε αυτό το θέμα. Ελπίζω να μη σας ζαλίζω και κουράζω με τις προτάσεις μου. Ε.Σ. 


    suspect
    19.02.2013, 19:31

    Το τοπικ αν καταλαβα καλα απευθυνεται σε ακροατες. Κανονικα, κανενας παραγωγος δεν θα επρεπε να γραψει τιποτε απολυτως. Συγγνωμη αλλα δεν δεχομαι οτι "ειμαι και παραγωγος και ακροατης" καθως ουτε ειναι ιδια η θεση, ουτε ιδια η αποψη, ουτε ιδιο και το κινητρο.

    Η συμμετοχη ομως των παραγωγων δειχνει οτι υπαρχουν θεσεις που πρεπει να εκφραστουν αλλα δεν συμβαινει αυτο. Οποτε θα ηταν -ευκαιρειας δοθεισης- καλο να γινει μια συναντηση παραγωγων.

    Για να γινει ομως σωστα θα πρεπει

    α) Να δουμε τι ειχαμε πει στις προηγουμενες και τι τελικα υλοποιηθηκε

    β) Αν υπαρχει μια ατζεντα θεματων ειτε απο τους παραγωγους προς τον Jorge και τον Deos και αντιστροφως ωστε να εχει και ενα νοημα αυτη η συναντηση περαν του παρεϊστικου "να τα ξαναπουμε βρε παιδια, χαθηκαμε"

    Σε γενικες γραμμες, επειδη εχω εμπερια παλαιοτερων συναντησεων, θα συμφωνησω με τον Jorge στο λιγοι και καλοι γιατι με τους πολλους, συνηθως ακρη δεν βγαινει. Στο ποιοι θα ειναι οι λιγοι αφορα αποκλειστικα και μονο τον Jorge και τον Deos.

    Στο καθαυτο θεμα του τοπικ, απο τη μια μου κανει εντυπωση γιατι ελαχιστοι ακροατες εχουν τοποθετηθει και απο οτι διαβαζω, η συζητηση εξαντλειται στον Κουκουβαγγο. Απο την αλλη ειναι φυσιολογικο. Δυσκολα θα γραψει καποιος μια ενσταση/αποδοκιμασια/κατακριση εναντιον ενος παραγωγου δημοσια. Αν δε, συμβαινει αυτο ευθεως ή πλαγιως απο παραγωγο σε παραγωγο τοτε σιγουρα παμε στην κατηγορια Αννιτα Πανια για να μη θυμηθω τον Ανδρεα Μικρουτσικο στις δοξες του :)

    Ισως επισης μπορει να ειναι και μια αληθεια, οτι δεν υπαρχουν πολλοι σταθεροι ακροατες που να μπαινουν και στο φορουμ ωστε να συμμετεχουν στην παρουσα συζητηση ιδιαιτερα μετα την τροπη που πηρε με τις ...συστασεις.

    Ισως θα ηταν καλυτερο να υπηρχε μια φορμα επικοινωνιας.

    Ελπιζω να τοποθετηθουν και αλλοι ακροατες και οχι ως ασκηση δημοφιλιας τυπου "λατρευω τον ταδε" ή "δεν γουσταρω τον δεινα" αλλα προτασεις για τον υφος, τη θεματολογια, πιθανες προσθηκες, κατι που ισως να λειπει και τη μουσικη προταση του σταθμου.

    Τελος, ειχα προτεινει καποτε, οταν καποιος μπαινει στο site να συνδεεται αυτοματα με τον σταθμο και αν δεν του αρεσει να εβγαινε. Ετσι, με αυτον τον τροπο, ολο και καποιος θα εμενε εστω απο περιεργεια.
    Ειχε απορριφθει αυτο για τεχνικους λογους και ετσι πηγαμε στη λυση της καλυτερης προβολης του σταθμου απο τη σελιδα μας με τη μπαρα, το μπανερ τα χρωματα κλπ.

    Jorge, αυτη η κινηση απο τοτε που εφαρμοστηκε εφερε περισσοτερους ακροατες;


    sillia
    19.02.2013, 20:25

    Σε γενικες γραμμες, επειδη εχω εμπερια παλαιοτερων συναντησεων, θα συμφωνησω με τον Jorge στο λιγοι και καλοι γιατι με τους πολλους, συνηθως ακρη δεν βγαινει. Στο ποιοι θα ειναι οι λιγοι αφορα αποκλειστικα και μονο τον Jorge και τον Deos....

    suspect says...

    Δεν είδα γραμμένο κάτι τέτοιο απο jorge αλλά θάθελα να μάθω ποιοί είναι οι λίγοι και καλοί !


    Κι αν αυτοί είναι οι λίγοι και καλοί οι άλλοι άραγε τι νάναι? !!!!!!!!!!!!!!!!