ελληνική μουσική
    649 online   ·  210.862 μέλη

    Για ένα καλύτερο ραδιόφωνο - Απόψεις των ακροατών του Radio MusicHeaven

    suspect
    19.02.2013, 20:38

    Λυπαμαι που δεν τα διαβαζεις ολα Σιλια.

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14.02.2013, 20:24 έγραψε...

    Αυτό που θα προτείνω θα είναι η σύσταση μιας ομάδας 4-5 ανθρώπων του σταθμού που θα βρισκόμαστε και θα αποφασίζουμε.


    sillia
    19.02.2013, 20:46

    Ναι καλέ μου το διάβασα μόνο που αλλιώς το μετέφρασα εγώ ! Δεν υπέθεσα ότι αναφερόταν σε λίγους και καλούς "παραγωγούς"

    Του σταθμού δεν σημαίνει ντε και καλά "παραγωγοί"

    Αλλά επιμένω ....... οι άλλοι τι είναι?


    -----------------

    Αν θεωρήσω τον εαυτό μου μαγνήτη... με ανησυχεί το τι ελκύω!!!!

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 19-02-2013 21:10 ]


    suspect
    19.02.2013, 20:52

    Δεν αφορα το παρον τοπικ αυτη η συζητηση και εδω που τα λεμε δεν ξερω και ποιον αφορα. ;)

    Παράθεση:

    Το μέλος suspect στις 19.02.2013, 19:31 έγραψε...

    Σε γενικες γραμμες, επειδη εχω εμπερια παλαιοτερων συναντησεων, θα συμφωνησω με τον Jorge στο λιγοι και καλοι γιατι με τους πολλους, συνηθως ακρη δεν βγαινει. Στο ποιοι θα ειναι οι λιγοι αφορα αποκλειστικα και μονο τον Jorge και τον Deos.




    sillia
    19.02.2013, 20:55

    Αυτό που θα προτείνω θα είναι η σύσταση μιας ομάδας 4-5 ανθρώπων του σταθμού που θα βρισκόμαστε και θα αποφασίζουμε.

    Το ίδιο διαβάσαμε?


    sillia
    19.02.2013, 20:57

    Ναι έχεις δίκιο κι εγώ το κλείνω εδώ ....άλλωστε δεν με αφορά απλά μου έκατσε λίγο παράξενα το "λίγοι και καλοί"


    PHILIPPOSSM
    19.02.2013, 21:16

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14.02.2013, 20:24 έγραψε...

    Να συμπληρώσω τέλος οτι δεν μου αρέσει καθόλου το γεγονός οτι ενώ τόσοι και τόσοι άνθρωποι έχουν αφιερώσει τόσες ώρες στο τεχνικό, στο οργανωτικό και κυρίως στην παραγωγή των εκπομπών, να υπάρχει άνθρωπος που να λέει στα μούτρα μου/μας οτι δεν έχουμε ασχοληθεί σοβαρά. Εμένα αυτό προσωπικά με προσβάλλει και ενημερώνω - αν ενδιαφέρει κάποιον - οτι δεν έχω καμία όρεξη να παρευρεθώ σε μελλοντική ανοικτή συνάντηση ραδιοφωνικών παραγωγών υπό αυτές τις συνθήκες. Αυτό που θα προτείνω θα είναι η σύσταση μιας ομάδας 4-5 ανθρώπων του σταθμού που θα βρισκόμαστε και θα αποφασίζουμε.

     Πριν προσβληθείς προσωπικά γιατί σου είπα ότι δεν έχεις κάνει σοβαρή δουλειά,  (εχει μεγαλη διαφορα το οτι δεν εχει γινει σοβαρη κουβεντα στις συγκεντρωσεις με το οτι δεν εχεις κανει σοβαρη δουλεια οπως εσυ λες).  θυμήσου ότι μέχρι πριν λίγες μέρες ήμουν και εγώ παραγωγός στο ραδιόφωνο, εκανα και εγω παραγωγές λοιπόν και δεν έβαζα τραγουδια απλά, αλλά ποτέ δεν άκουσες πως να το ξέρεις, το τεχνικό κομμάτι λοιπόν ( στο έχω ξανά γράψει ) έχεις κάνει όση καλή δουλειά σου επιτρέπετε να κανείς, (εσυ και μονο εσυ το κρίνεις) αλλά όταν από τις 2 το πρωί και μετά προσπαθούσαμε να κάνουμε εκπομπή το site και μαζί και το ραδιόφωνο ηταν σε ένα "Συγνώμη για την ταλαιπωρία" mood.

    Οταν ειπαμε για τα τραγουδια του κουκουβαγγου ειπες οτι ψαχνεις καποιον να σου δωσει τραγουδια, σου εστειλα ΠΜ και ουτε καν απαντησες ( σε αλλο thread ειπες γιατι δεν σου εστειλα ΠΜ για μια φωτογραφια)

    Αντε να δουμε που θα βρεθουμε.............

     Και τέλος η Σύσταση αυτής της ομάδας (Πρόταση της Σοφίας) ακυρώνει τον Γιάννη εν δυνάμει και όλη την δουλειά που εχει κάνει και αυτή την φορά το βλέπω και γράφω σαν απλώς ακροατής ξανά λέω.


    -----------------

    Επειδή όλοι υποτιμάμε τον αριθμό των ηλιθίων ανάμεσά μας και κάθε τόσο μας αιφνιδιάζουν πρόσωπα “υπεράνω υποψίας” μάλλον πρέπει να ξανασυστηθούμε…

    [ τροποποιήθηκε από τον/την PHILIPPOSSM, 19-02-2013 21:19 ]


    ixthis
    19.02.2013, 22:12
    μολις το διάβασα .. θα σου απαντήσω φίλλιπε σε λιγο γιατι μολις έκλεισα 4ωρη εκπομπη στο χεβεν ,, ενω βρισκόσασταν τοσοι παραγωγοι μέσα ..
    ilio
    19.02.2013, 22:55

    Λοιπόν παιδιά παρακολουθώ το θέμα και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί γίνονται όλα αυτά.Υπάρχει κάποιος λόγος;Στο παρόν θέμα ζητήσαμε και ζητάμε τις απόψεις των ακροατών και τελικά αυτό είναι το μόνο που δεν γίνεται.Βρε παιδιά να το πάρουμε αλλιώς;Αν υπάρχουν κάποια θέματα να συζητήσουμε οι παραγωγοί για το ραδιόφωνο ή να διαμηνύσουμε στον Jorge κάποια τεχνικά θέματα αυτά δεν είναι καλύτερο να τα αναλύσουμε μεταξύ μας οι παραγωγοί με τον Deos και τον Jorge;

    Λυπάμαι αλλά αυτή τη στιγμή είμαστε όλοι εκτός του θέματος.


    mary_omikron
    19.02.2013, 23:19

    Παρακολουθώ κι εγώ την συζήτηση και ειλικρινά πρώτη φορά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω.

    Τα σχόλια είναι εκτός θέματος και κανονικά πρέπει να κλείσουν αρνητικά. Το κακό είναι ότι -παρά την σύσταση του Admin να ανοιχτεί καινούργιο θέμα για συνάντηση- εκτός θέματος εξακολουθούν να βρίσκονται παραγωγοί.

    Εναπομένει στον Admin να το χειριστεί κατά την κρίση του.

    [ Προσωπική μου άποψη (αν ενδιαφέρει) αυτά γνωστοποιούνται και λύνονται μεταξύ Admin - Deos - παραγωγών και συμφωνώ απόλυτα με την Ερατώ. Οτιδήποτε άλλο δημόσιο είναι άτοπο από το πρώτο post που εδωσε και το έναυσμα.]  

     


    ixthis
    19.02.2013, 23:23

    Δεν καταργώ κανένα!!!! ότι έχω να πω το λέω καθαρά και χωρίς καμία σκοπιμότητα και απωθημένο όπως βλέπω από διάφορα γραφόμενα παλαιών μελών.

    Ούτε η ηθική μου ούτε οι αρχές μου επιτρέπουν τέτοιες συμπεριφορές και λυπάμαι που κάποιοι δε το έχουν καταλάβει ενώ έχουμε πει και δυο κουβέντες παραπάνω.

    Αντίθετα άλλοι ακυρώνουν και δημιουργούν την εντύπωση ότι το ραδιόφωνο δε πάει καλά και χρειάζεται τώρα να γίνουν αλλαγές.

    Το ραδιόφωνο μια χαρά πάει έχω να πω και αυτό το βλέπουμε κάθε μέρα  όσοι συμμετέχουμε και όπως ανέφερα και σε προηγούμενο ποστ δε μπορούν κάποιοι να ακυρώνουν τη δουλειά που έχουν κάνει άλλοι άνθρωποι πριν από μας. Κινέζικα μιλάω?

     Ούτε είπα εγώ για ομάδα τριών τεσσάρων ατόμων. Εγώ είπα καθαρά την πρόταση μου και τι πιστεύω ότι είναι σωστό.

    Η πρόταση μου είναι η εξής

    Επειδή ένας άνθρωπος δε μπορεί να παρακολουθεί και να συμμετέχει ενεργά στα δρώμενα του σταθμού, να αναλαμβάνουν για τακτά διαστήματα διαφορετικά άτομα. Πχ ανά τρίμηνο δίμηνο δε ξέρω το χρόνο και διαφορετικά άτομα. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου πάντα ,  να βλέπουν όλοι τις υποχρεώσεις από μέσα και τις ευθύνες και δεύτερον να μπαίνουν νέες προτάσεις κάθε φορά νέες ιδέες και να φρεσκάρετε έτσι το  ραδιόφωνο . Τώρα αυτοί οι διαφορετικοί κάθε φορά άνθρωποι θα είναι με υπεύθυνο το Δέοντα η όχι ,έμενα δε με ενδιαφέρει καθόλου. Αλλά ένα άτομο δε μπορεί να είναι παρών στα δρώμενα του σταθμού και αυτό είναι κάτι που εγώ απλώς σε σχέση με άλλους το είπα καθαρά . Σε καμία περίπτωση αυτό δεν αφορά τα πρόσωπα με τα οποία δεν έχω τίποτα προσωπικό το αντίθετο θα έλεγα .Είναι μία σκέψη που έκανα φωναχτά για τη βελτίωση του ραδιοφώνου .Ούτε είναι απαραίτητο να την ασπαστούν κάποιοι ούτε είναι απαραίτητα σωστή.

    Το ραδιόφωνο  με ενδιαφέρει και προσπαθώ όσο γίνεται να κάνω το καλύτερο για όσους θέλουν να το δουν ας το δουν . Για όσους θέλουν να δημιουργήσουν εντυπώσεις δε θα μπω σ αυτή την διαδικασία που μου έχει συμβεί σε άλλο θέμα κατά το παρελθόν και δεν θα πάρω..

    Πρέπει δε να δηλώσω ότι αυτό που θέλω απ το Χέβεν το έχω πάρει.    Και αυτό είναι να κάνω εκπομπές. Κάτι που αγαπώ και κάνω χρόνια και εδώ και αλλού τα προηγούμενα χρόνια . Καμιά δε άλλη υποχρέωση δε θέλω.

    Όμως πιστεύω ότι υπάρχουν ικανά άτομα να αναλάβουν η να συμβάλουν μαζί με τα ήδη υπάρχοντα και να ανέβει κι άλλο ο σταθμός.

    Ελπίζω να έγινα κατανοητή.


    ixthis
    19.02.2013, 23:32

    Τώρα είδα τι έγραψε η Ερατώ . Μαρία βγάλτο αρνητικό οτι νομίζεις καντε αλλα δε μπορούσα να μήν απαντήσω και αυτό γιατι εγινε προσωπικη αναφορά σε μένα..

    Δεν έχω να πω κάτι άλλο και ούτε επιθυμώ να συμμετέχω σε καμμια συνάντηση παραγωγών.


    jorge
    20.02.2013, 03:31

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 19.02.2013, 21:16 έγραψε...

    ...αλλά όταν από τις 2 το πρωί και μετά προσπαθούσαμε να κάνουμε εκπομπή το site και μαζί και το ραδιόφωνο ηταν σε ένα "Συγνώμη για την ταλαιπωρία" mood.

    Σου ζητώ ταπεινά συγνώμη που το site εκείνη την ώρα παίρνει backup και είναι αργό. Σίγουρα θα με είχες ξαναρωτήσει βεβαια, καθώς πάντα συνηθίζεις να ρωτάς πριν βγάλεις συμπεράσματα...

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 19.02.2013, 21:16 έγραψε...

    Οταν ειπαμε για τα τραγουδια του κουκουβαγγου ειπες οτι ψαχνεις καποιον να σου δωσει τραγουδια, σου εστειλα ΠΜ και ουτε καν απαντησες ( σε αλλο thread ειπες γιατι δεν σου εστειλα ΠΜ για μια φωτογραφια)

    Επειδή ότι κάνω εδώ μέσα είναι χόμπυ, θέλω να συνεργάζομαι με ανθρώπους που σέβονται την ψυχική μου υγεία. Εσύ δεν το κάνεις, οπότε δεν θέλω να συνεργαστώ μαζί σου. Sorry, that's a hobby είπαμε.

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 19.02.2013, 21:16 έγραψε...

     Και τέλος η Σύσταση αυτής της ομάδας (Πρόταση της Σοφίας) ακυρώνει τον Γιάννη εν δυνάμει και όλη την δουλειά που εχει κάνει

    Έχεις μια μοναδική ροπή στο να δημιουργείς ίντριγκες και ζητήματα εκ του μηδενός. Και είναι πολύ επικίνδυνο να σπέρνεις έριδες σε μια κοινότητα. Ιδιαίτερα όταν δεν έχεις επιχειρήματα. "Ακυρώνει το Γιάννη" λες. Για ποιό λόγο; Δεν λες... Και τι να πεις, οταν είναι αντικειμενικά προφανές οτι πάντα μια ομάδα είναι καλύτερη από έναν που προσπαθεί μόνος του; Παντού. Σε όλους τους τομείς. Και εδώ. Έχει ακυρώσει κανείς τον Jorge επειδή πριν 10 χρόνια ήταν μόνος και τώρα είμαστε 30;


    DOMASTER
    20.02.2013, 10:03

    Παρακολουθώ με προσοχή αλλα και ανάμικτα συναισθηματα ανησυχίας και στεναχώριας όλο αυτόν τον καιρό την εξέλιξη του συγκεκριμένου τόπικ 

    Ομολογώ ότι μάλλον με στεναχωρεί το όλο θέμα

    Που είναι οι ακροατές/ιες να μας πούν την αποψή τους?

    μήπως η απουσία τους πρέπει να μας δείξει κάτι?

    τελικά απαρτίζουμε ένα ραδιόφωνο όπου όλοι έχουμε διπλούς ρόλους? Παραγωγός την μέρα ακροατής τη νύχτα?

    Θα ήθελα να ακούσω κάποιον ακρατή να μου πεί .. " ρε φίλε η μουσική που βάζεις δεν ταιριάζει με την ώρα που την βάζεις" ή καλό το τραγουδάκι που παίζει αλλα έχει ακουστεί αλλες 20 φορές σήμερα" ή τελος πάντων να μου πεί μια γνώμη για να γίνω καλλίτερος και να μπορέσω να περάσω κι εγώ ευχάριστα την ώρα μου ( αφού ούτε πληρώνωμαι ουτε πληρωνω , αλλα κάνω το χόμπυ μου ) και να μπορέσω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που μου κάνουν την τιμη να περνάνε την ώρα τους μαζί μου. Κάτι τέτοιο βέβαια δεν γίνεται διότι εμείς οι ίδιοι μονοπωλούμε την κουβέντα και την μεταλάσουμε πολύ εύκολα σε διαφωνία.Οι καιροί που ζούμε ειναι δύσκολοι και οι στιγμές ευχάριστησης ειναι πολύ λίγες πλέον.... οπότε ο κάθε ακροατής επιλέγει αυτό το ακουσμα που τον ικανοποιεί και αφήνει στην ακρη όλα τα  άλλα, της γονιμης και θετικής κριτικής περιλαμβανομένης στερώντας απο εμας το δικαίωμα να γίνουμε βελτιωθούμε.   

    Απο εκεί και πέρα ισως ενα τόπικ ( κλειστό ) κατα προτίμηση όπου εμείς που ονομαζουμε εαυτούς παραγωγους θα μπορέσουμε να βγάλουμε τα μάτια μας  ισως θα ήταν μια καλή λυση. {#emotions_dlg.wacko}

    Jorge στην διάθεσή σου 2 tera με μουσική ψηφιοποιημένη χωρισμένη σε φακέλους κλπ κλπ κλπ ( απλά βρες τρόπο να φτάσει μέχρι εσένα )


    ilio
    20.02.2013, 10:32

    Παιδιά προτείνω να μην συνεχίστει άλλο αυτό το θέμα.Το κάψαμε μόνοι μας.Και είναι κρίμα.

    Για να έχουμε ένα καλό ραδιόφωνο θα πρέπει και εμείς οι ίδιοι να αναλάβουμε την ευθύνη των πράξεων μας.

    Ας κάτσουμε λίγο να τα σκεφτούμε τα πράγματα.Ας μην βιαζόμαστε να βγάζουμε συμπεράσματα και να παρεξηγιόμαστε δίχως λόγο ή να γινόμαστε εύθικτοι.Περνάμε όλοι μας δύσκολα.Κατανοητό και απολύτως σεβαστό.Όμως θα πρέπει να καταλάβουμε κάποια στιγμή πως τα οποιαδήποτε προβλήματα λύνονται πολύ απλά αν κάνουμε έστω αυτό το παλιακό πράγμα ... Ας πάρουμε ένα τηλέφωνο  (ή μέσω skype ) αν είμαστε μακριά με τον άλλον και ας κανονίσουμε να τα πούμε και να τα βρούμε.Aν βρισκόμαστε κοντά και μπορούμε να διαθέσουμε λίγο από τον χρόνο μας ας συναντηθούμε να τα πούμε πρόσωπο με πρόσωπο ( που λέει και η Ελευθερία {#emotions_dlg.biggrin} ).Να σταματήσουμε να κρυβόμαστε πια πίσω από έναν υπολογιστή.

    Είμαστε μια ραδιοφωνική ομάδα που όμως χάνει την μπάλα γιατί ξεχνάει πως απλώς κάνουμε το χόμπυ μας!Δεν έχουμε τίποτε να χωρίσουμε.Μοιραζόμαστε τις μουσικές που αγαπάμε και επικοινωνούμε κάνοντας παρέα.Για να συνεχίσουμε όμως την όλη προσπάθεια θα πρέπει να σεβόμαστε πρωτίστως τον εαυτό μας και αυτό που αγαπάμε (το ραδιόφωνο και τη μουσική).Αργότερα θα ρθει και ο σεβασμός  και η αγάπη από τους άλλους.

    Σε λίγες μέρες αποχωρεί - για επαγγελματικούς λόγους - από το ραδιόφωνο μας,ένας άνθρωπος που έχω εκτιμήσει πολύ και έχει συνεισφέρει σε πολύ μεγάλο βαθμό,με την παρουσία του και τις εκπομπές του σε ότι έχει να κάνει με το ραδιόφωνο ( και όχι μόνο ) και στην παρέα που έχουμε δημιουργήσει εδώ.

    Για αυτόν τον άνθρωπο αλλά και για άλλους ανθρώπους  που επίσης εκτιμώ (παραγωγούς ή ακροατές ή μέλη) που είτε έχουν φύγει από την κοινότητα,είτε παραμένουν,εγώ προσωπικά συνεχίζω να μένω στο ραδιόφωνο μας και να κάνω εκπομπές.Μένω για αυτό το μοίρασμα,για την παρέα,για τον σεβασμό,για την διαφορετικότητα στις απόψεις και στις μουσικές.

    Σας παρακαλώ πολύ όλους να το λάβετε αυτό υπόψιν σας σοβαρά.Πίσω από το χόμπυ μας αυτό γίνεται μια προσπάθεια.Το ραδιόφωνο μας αλλά και το site γενικότερα γίνεται  ένα βήμα για να ακουστούν νέοι δημιουργοί που αξίζουν να φτάσουν στα αυτιά του κοινού.Να το λάβετε και αυτό σας παρακαλώ επίσης σοβαρά.

    Ευχαριστώ πολύ όλους τους ακροατές που κατέθεσαν τις απόψεις τους σε αυτό το θέμα.Ευχαριστώ επίσης και όσους παραγωγούς κατέθεσαν απόψεις με τα "αυτιά του ακροατή" και ξέρω πως δεν υπήρχε κανένας δόλος πίσω από αυτό.

    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 20-02-2013 10:34 ]


    suspect
    20.02.2013, 10:48

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 19.02.2013, 23:23 έγραψε...

    Η πρόταση μου είναι η εξής

    Επειδή ένας άνθρωπος δε μπορεί να παρακολουθεί και να συμμετέχει ενεργά στα δρώμενα του σταθμού, να αναλαμβάνουν για τακτά διαστήματα διαφορετικά άτομα. Πχ ανά τρίμηνο δίμηνο δε ξέρω το χρόνο και διαφορετικά άτομα. Αυτό θα έχει σαν αποτέλεσμα κατά τη γνώμη μου πάντα ,  να βλέπουν όλοι τις υποχρεώσεις από μέσα και τις ευθύνες και δεύτερον να μπαίνουν νέες προτάσεις κάθε φορά νέες ιδέες και να φρεσκάρετε έτσι το  ραδιόφωνο . Τώρα αυτοί οι διαφορετικοί κάθε φορά άνθρωποι θα είναι με υπεύθυνο το Δέοντα η όχι ,έμενα δε με ενδιαφέρει καθόλου. Αλλά ένα άτομο δε μπορεί να είναι παρών στα δρώμενα του σταθμού και αυτό είναι κάτι που εγώ απλώς σε σχέση με άλλους το είπα καθαρά . Σε καμία περίπτωση αυτό δεν αφορά τα πρόσωπα με τα οποία δεν έχω τίποτα προσωπικό το αντίθετο θα έλεγα .Είναι μία σκέψη που έκανα φωναχτά για τη βελτίωση του ραδιοφώνου .Ούτε είναι απαραίτητο να την ασπαστούν κάποιοι ούτε είναι απαραίτητα σωστή.


    Σεβαστη η προταση αλλα δεν συμφωνω. Κυριως γιατι δεν την καταλαβαινω. Δηλαδη, γιατι αντι για εναν Deos τον χρονο να θελουμε 4. Τι κανει λαθος; Σε τι χρησιμευει αυτο; Οποιος εχει φρεσκιες ιδεες, ας τις καταθεσει. Πρεπει να γινει "διευθυντης" για να το κανει;


    suspect
    20.02.2013, 10:51

    Παράθεση:

    Το μέλος DOMASTER στις 20.02.2013, 10:03 έγραψε...

    Θα ήθελα να ακούσω κάποιον ακρατή να μου πεί .. " ρε φίλε η μουσική που βάζεις δεν ταιριάζει με την ώρα που την βάζεις" ή καλό το τραγουδάκι που παίζει αλλα έχει ακουστεί αλλες 20 φορές σήμερα" ή τελος πάντων να μου πεί μια γνώμη για να γίνω καλλίτερος και να μπορέσω να περάσω κι εγώ ευχάριστα την ώρα μου ( αφού ούτε πληρώνωμαι ουτε πληρωνω , αλλα κάνω το χόμπυ μου ) και να μπορέσω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που μου κάνουν την τιμη να περνάνε την ώρα τους μαζί μου.



    Αν καποιος ηθελε να σου πει κατι τετοιο ή θα σου εστελνε σενιορ, μηνυμα εν ωρα εκπομπης ή θα το εγραφε στο τοπικ της εκπομπης σου, ετσι δεν ειναι;


    Deos
    20.02.2013, 13:41

    Η τελευταία απάντηση της ilio, με βρίσκει 100% σύμφωνο και τα θέματα ραδιοφώνου πρέπει να συζητηθούν σε συνάντηση παραγωγών που θα οριστεί μέσα στο Μάρτιο.

    Δεν έχει νόημα να γράφουν εδώ άλλο οι παραγωγοί, το λόγο έχουν οι ακροατές (που δεν είναι παραγωγοί), οι οποίοι όπως έχετε καταλάβει έχουν παραγκωνιστεί από το θέμα.


    DOMASTER
    20.02.2013, 14:05

    Παράθεση:

    Το μέλος suspect στις 20.02.2013, 10:51 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος DOMASTER στις 20.02.2013, 10:03 έγραψε...

    Θα ήθελα να ακούσω κάποιον ακρατή να μου πεί .. " ρε φίλε η μουσική που βάζεις δεν ταιριάζει με την ώρα που την βάζεις" ή καλό το τραγουδάκι που παίζει αλλα έχει ακουστεί αλλες 20 φορές σήμερα" ή τελος πάντων να μου πεί μια γνώμη για να γίνω καλλίτερος και να μπορέσω να περάσω κι εγώ ευχάριστα την ώρα μου ( αφού ούτε πληρώνωμαι ουτε πληρωνω , αλλα κάνω το χόμπυ μου ) και να μπορέσω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους που μου κάνουν την τιμη να περνάνε την ώρα τους μαζί μου.



    Αν καποιος ηθελε να σου πει κατι τετοιο ή θα σου εστελνε σενιορ, μηνυμα εν ωρα εκπομπης ή θα το εγραφε στο τοπικ της εκπομπης σου, ετσι δεν ειναι;



    εν τη ρημη του λόγου γράφτηκε σενιορ..... προφανως και όλοι δεχόμαστε γνωμες απο το ακροατήριο μας τόσο στο τσατ όσο και στο τοπικ μας ........

    Γράφτηκε για να καταδειχθεί η πλήρης απουσία ακροατών ( πλην μιας περιπτωσεων) απο την παρούσα συζητηση..


    Post αρνητικής αξιολόγησης
    jorge
    20.02.2013, 14:42
    Ως ακροατής λοιπόν (μια και δεν κάνω εκπομπή, τουλάχιστον προς το παρόν), παρατηρώ οτι όσο περνάει ο καιρός τόσο βελτιώνονται οι εκπομπές και η ποιότητα τους. Απλά κάποιες φορές "χάνω λόγια" σε εκπομπές όπως της ilio, της IronGirl και της Αλκυόνης γιατί την ώρα που μιλάνε σαν να πέφτει η ένταση, οποτε πρεπει να δυναμώσω για να ακουσω. Μετα ομως η μουσική θα είναι πολύ δυνατή. Νομίζω λοιπον πως οι παραγωγοί θα πρέπει να κοιτάζουν συνεχώς η έξοδος του ήχου τους να έχει ένα σταθερό maximum. Αν πχ όταν παίζουν μουσική η έξοδος είναι στο 8/10, το ίδιο θα πρέπει να γινεται και την ωρα που μιλούν. Επίσης σε κάποιες άλλες εκπομπές ακούω ..."πφφφφ" όταν ο παραγωγος πλησιαζει πολυ στο μικρόφωνο και προφέρει σύμφωνα, πχ το "πι". Το τελευταιο γινεται στην εκπομπη της IronGirl.