ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.853 μέλη
    neerie
    08.09.2005, 18:42
    Quote:

    Το μέλος divided στις 13-05-2005 στις 12:13 έγραψε:

    Φοβάμαι που έχω αναισθητοποιηθεί και δεν μπορώ να εκλάβω τίποτα στις σωστές του διαστάσεις. φοβάμαι πράγματα λιγότερο από ότι θα έπρεπε και κάποια άλλα προσπερνούν χωρίς να μ'ακουμπάνε.





    κι εγώ το έχω νιώσει αυτό... και με φοβίζει... με φοβίζει μη μείνω για "πάντα" έτσι (πάντα=όση ζωή μου έχει απομείνει εδώ), κάτι που θα μου στερήσει την αιωνιότητα...
    mpatzinick
    09.09.2005, 19:57
    Quote:

    Το μέλος Sideline στις 09-05-2005 στις 18:14 έγραψε:

    Δυο πράγματα πρέπει να φοβάται κάποιος-το θάνατο και την μοναξιά. Αν και μάλλον για αρκετούς είναι πιο εύκολη η εξοικίωση με τον θάνατο παρά με την μοναξιά.








    η μοναξιά είναι το ότι χειρότερο μπορεί να σου συμβεί . δεν μπορώ να καταλάβω πάντως πώς πολλοί φοβούνται το θάνατο...αφου όταν πεθάνεις δεν θα ζεις για να καταλάβεις ότι έχασες τη ζωή σου και ότι αγαπας...
    faltsoo
    09.09.2005, 20:11
    ενα πραγμα πρεπει να φοβομαστε .

    τον ιδιο το φοβο.

    κανει τη ζωη λειψη και οδηγει στη καταθλιψη

    καληνυχτα.

    Aiolos_m
    10.09.2005, 09:30
    Ο πιο μεγάλος φόβος μου φοβάται
    μήπως και δεν τον φοβηθώ...

    Γ.Α
    PITSIKOYLIS_NEKTARIOS
    12.09.2005, 19:58
    Ο ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΛΛΑ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ.................. ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ............... ΑΝ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙ ΕΝΟΩ
    mpatzinick
    12.09.2005, 23:13
    Quote:

    Το μέλος PITSIKOYLIS_NEKTARIOS στις 12-09-2005 στις 19:58 έγραψε:

    Ο ΦΟΒΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΑΛΛΑ ΜΠΩΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ.................. ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ............... ΑΝ ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΕΙΣ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΦΟΒΑΣΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ ΤΙ ΕΝΟΩ






    δεν θα λεγα ότι είναι αδυναμία του ανθρώπου ο φόβος. ίσα ίσα είναι ένας τρόπος για να γίνεις πιο δυνατός πνευματικά και ψυχικά . και θα το καταφέρεις αυτό εννοείτε αντιμετοπίζοντας τον φόβο!
    Kiriaky
    15.09.2005, 01:21
    Πολλά φοβάμαι..Μήν δεν καταφέρω αυτά που ονειρεύομαι,μήν πάθουν κάτι κακό οι δικοί μου,μήν μείνω μόνη μου,μήν συμβεί γενικότερα κάτι κακό και δεν μπορέσω να το πολεμήσω και πονέσω,μήν πεθάνω (όχι για μένα,αλλά για τους γονείς μου)..Έχω πάρα πολλούς φόβους και νομίζω πως όλοι μας έχουμε τέτοιου είδους και ας μήν θέλουμε να το παραδεχτούμε..
    SOUL_BROTHER
    15.09.2005, 17:36
    "Cause of fear is fear itself..." - "Hercules" / Allen Toussaint
    Stratomaster
    20.09.2005, 15:34
    Ο θάνατος δεν αποτελεί για μένα μεγάλο φόβο (δεν τον έχω αντιμετωπίσει αλλά έτσι μου φαίνεται). Εγκέφαλος=ψυχή, η ψυχή δεν πάει πουθενά αφού ο εγκέφαλος σταματάει να λειτουργεί.
    iris-the-black
    20.09.2005, 16:33
    για μενα φοβος ειναι το αγνωστο
    angela_77
    23.10.2005, 22:54
    δεν με φοβηζει ο θανατος ουτε ο δικος μου ουτε των ανθρωπων που αγαπαω. το εχω ζησει και ξερω πως ποναει οσο τιποτα αλλο αλλα ειναι κατι αναποφευκτο οποτε δεν υπαρχει και λογος να το φοβαμαι. αυτο που με φοβιζει πραγματικα ειναι οτι δεν θα καταφερω να ανταποδωσω στους γονεις μου τα χιλια καλα και τις θυσιες που εχουν κανει για μενα, και οτι δεν θα καταφερω ποτε να τους κανω περηφανους για μενα. ειναι μια σκεψη που με κραταει ξυπνια τις νυχτες και με αγχωνει... αλλα το περισοτερο που μπορω να κανω ειναι το καλυτερο που μπορω και ελπιζω να ειναι περηφανοι για το οτι τουλαχιστον προσπαθησα, και ας μην τα καταφερω
    frufru
    24.10.2005, 00:28
    Ο πιο μεγαλος φοβος μου ειναι μηπως δεν ζησω αυτο που ειμαι.
    Brokenchord
    24.10.2005, 00:40
    Εμένα ο ποιό μέγάλος φοβος μου ειναι οτι δεν θα καταφέρω κάποτε να μάθω παίζω πολλή καλή κιθάρα .....
    lianameladaki
    26.10.2005, 17:10
    χμμμμμμ,δε ξερω.... ισως να παθει κατι κακο καποιος που αγαπαω και να ευθηνομαι εγω,αθελα μου,γι'αυτο
    Ania
    29.10.2005, 12:19
    ton teleftaio kairo o megaliteros mou fovos itan na xasw ena sygkekrimeno atomo pou latreva...fovomoun oti gia opoiondipote logo tha apomakrinomastan,tha mas apomakrinan alla to thewrousa ligo apithano k etrema stin idea oti kapoia mera tha anazitousa to atomo afto alla afto tha eixe "fygei" gia kapoio allo "meros" k egw pleon den tha mporousa na kanw tipota gia na to voithisw...telika synevei afto pou thewrousa apithano
    vaia
    01.11.2005, 17:37
    Ο ΘΕΟΣ.
    XeniaRodo
    03.11.2005, 16:52
    Έχεις ένα δίκιο vag_lp....

    Σίγουρα πολλές φορές μας κάνει μεγαλο κακό το να καθόμαστε και να σκεφτόμαστε σενάρια..
    maria21
    15.11.2005, 08:02
    "Φοβάμαι όλα αυτά που θα γίνουν για μένα, χωρίς εμένα"
    lookylouk
    12.12.2006, 02:48
    Βλέπω πως πολλά άτομα μοιράζονται το δικό μου φόβο. Τη μοναξιά.
    Την πραγματική. Την έλλειψη δηλ. ανθρώπων που νοιάζεσαι και σε νοιάζονται ουσιαστικά.
    Γιατί είναι πολύ εύκολο να νοιώσεις μόνος και μέσα σε πολύ κόσμο!
    Επίσης με τρομάζει το να υποφέρουν δικοί μου άνθρωποι και να μην έχω τη δυνατότητα να κάνω τίποτα για να απαλύνω τον πόνο τους. Νιώθω αδύναμη!
    lookylouk
    12.12.2006, 03:02
    'Εχω διαβάσει αρκετές φορές πως έχουμε την τάση να έλκουμε τους φόβους μας. Γι' αυτό πρέπει οι εικόνες που δημιουργούμε στο μυαλό μας να είναι θετικές.

    Δηλαδή: ΘΕΛΩ να κάνω αυτό ή να είμαι έτσι ή να μου συμβεί αυτό.
    Και όχι ΔΕ ΘΕΛΩ το Α ή το Β. Να σκεφτόμαστε δηλαδή αυτά που θέλουμε κι όχι αυτό που φοβόμαστε ή απεχθανόμαστε. Ετσι ''τραβάμε'' τα θετικά στη ζωή μας.

    Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εύκολο αυτό, άλλωστε είναι ανθρώπινο χαρακτηριστικό ο φόβος, αλλά μία προσπάθεια αξίζει. Αν μη τι άλλο αλλάζει τη διάθεση! δοκιμάστε το!

    Κ διαβάστε κι αυτό!

    The'' What you want it way''

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lookylouk στις 12-12-2006 03:03 ]


    Να 'χα το σύννεφο άλογο και τ' άστρο χαλινάρι, το φεγγαράκι της αυγής να 'ρχόμουν κάθε βράδυ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : lookylouk στις 12-12-2006 03:05 ]