ελληνική μουσική
    813 online   ·  210.851 μέλη

    Επιστολή MusicHeaven προς Atlantis FM με αφορμή συνέντευξη του Κασιδιάρη

    dkotsak
    22.10.2013, 18:04

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 22.10.2013, 18:00 έγραψε...

    Ευχαριστώ

    Να σαι καλά... Ελπίζω να μη σχηματίσεις άποψη από αυτήν την εκπομπή. Η όλη υπόθεση με είχε διαλύσει σωματικά αυτές τις μέρες. Την επόμενη Δευτέρα θα κάνω... κανονική εκπομπή. Θα έχω καλεσμένο και τον Απόστολο Ψυχράμη...


    jorge
    22.10.2013, 18:12
    Χαίρομαι να γελάνε οι άνθρωποι μαζί μου, ειδικά σε τέτοιους μίζερους καιρούς. Επίσης εξαιρετικά εύστοχο το ψυχογράφημα που μου έκανες. Έπεσες μέσα. Είμαι και εγωιστής και ματαιόδοξος και ψώνιο. Και κυρίως φοβιτσιάρης. Γι' αυτό άλλωστε δεν έγραψα εγώ την επίμαχη επιστολή, αλλά κάποιος ανώνυμος.

    Ο καθένας μπορεί να βγάλει πλέον άνετα τα συμπεράσματά του.


    dkotsak
    22.10.2013, 18:19

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 22.10.2013, 18:12 έγραψε...

    Χαίρομαι να γελάνε οι άνθρωποι μαζί μου, ειδικά σε τέτοιους μίζερους καιρούς. Επίσης εξαιρετικά εύστοχο το ψυχογράφημα που μου έκανες. Έπεσες μέσα. Είμαι και εγωιστής και ματαιόδοξος και ψώνιο. Και κυρίως φοβιτσιάρης. Γι' αυτό άλλωστε δεν έγραψα εγώ την επίμαχη επιστολή, αλλά κάποιος ανώνυμος.

    Ο καθένας μπορεί να βγάλει πλέον άνετα τα συμπεράσματά του.



                             

    Συμφωνώ ότι ο καθένας μπορεί να βγάλει τα συμπεράσματά του και δηλώνω ότι δεν κρατώ καμία εμπάθεια...


    suspect
    22.10.2013, 18:31

    Συγχωρεστε με, χαζη ερωτηση δηλαδη, αλλα λεω να τη θεσω:

    Τελικα μετα την ακυρωση της εκπομπης, η -οποιου επιπεδου και υπηρεσιων - συνεργασια μεταξυ ΜΗ και Ατλαντις, ισχυει;

    Οι παραιτησεις παραγωγων ισχυουν ή ανακληθηκαν;


    dkotsak
    22.10.2013, 18:54

    Παράθεση:

    Το μέλος suspect στις 22.10.2013, 18:31 έγραψε...

    Συγχωρεστε με, χαζη ερωτηση δηλαδη, αλλα λεω να τη θεσω:

    Τελικα μετα την ακυρωση της εκπομπης, η -οποιου επιπεδου και υπηρεσιων - συνεργασια μεταξυ ΜΗ και Ατλαντις, ισχυει;

    Οι παραιτησεις παραγωγων ισχυουν ή ανακληθηκαν;



    Υπήρχε παραίτηση των hip hop παραγωγών. Από τους υπόλοιπους παραγωγούς αποχώρησαν 2.


    jorge
    22.10.2013, 19:50

    Παράθεση:

    Το μέλος suspect στις 22.10.2013, 18:31 έγραψε...

    Τελικα μετα την ακυρωση της εκπομπης, η -οποιου επιπεδου και υπηρεσιων - συνεργασια μεταξυ ΜΗ και Ατλαντις, ισχυει;

    Όχι.


    erosmyth
    22.10.2013, 21:11
    τελικα για μουσικη τιποτα? ολοι ασχολουνται με τη κοντρα ΜΗ Ατλαντις και δικαιολογημενα μεχρι ενος σημειου. Μα ενα μουσικο ραδιοφωνο με στοχευμενο κοινο 15-25 και ευαισθητοποιημενο προς αριστερες η αριστερισουζες τασεις να καλεσει πολιτικο προσωπο και μαλιστα Ναζι? δε μπορει να ηταν αμοιροι ευθυνων και οι υπο τη ιδιοκτητρια αρχη του σταθμου...Αλλα εν πασει περιπτωσει χασαμε την ουσια...αφου εγινε αυτο που εγινε πιστευω οτι ναι μεν ο Ατλ καταφερει να κουνησει τα νερα αλλα επισης χαλασε το κοινο του και την απηχηση του ..Κριμα να μαλωνει κοσμος για ηλιθιοτητες.....στενοχωριεμαι πολυ
    freak
    22.10.2013, 21:13

    Παράθεση:

    Το μέλος erosmyth στις 22.10.2013, 21:11 έγραψε...

    ενα μουσικο ραδιοφωνο...ευαισθητοποιημενο προς αριστερες η αριστερισουζες τασεις...

    Οριστε? Μαλλον δεν την γνωριζεις καλα την ιστορια...


    erosmyth
    22.10.2013, 21:45
    αναφερομαι πως προς το κοινο που το ακουει....
    erosmyth
    22.10.2013, 21:46
    τελικα ολα τα ραδια παραμαγαζακια καταληγουν να ειναι
    freak
    22.10.2013, 21:58

    Παράθεση:

    Το μέλος erosmyth στις 22.10.2013, 21:46 έγραψε...

    τελικα ολα τα ραδια παραμαγαζακια καταληγουν να ειναι

    Καταληγουν? Αρχης εξαρχης ειναι ετσι.

    Τρανο παραδειγμα ο Ατλαντις.

    Οι εξαιρεσεις μετρημενες στα δαχτυλα.


    alberto
    23.10.2013, 01:05

    Το μαυρο ασπρο δε γινεται.

    Παναγιωτακοπουλος Γιαννης

    Παραγωγος στον Ατλαντις, εκπομπη: Αδελφοι Λουμπεν

    Έχει υπάρξει Πρόεδρος της Νεολαίας του Ορθόδοξου Συναγερμού και μέλος της Κεντρικής Επιτροπής του ΛΑ.Ο.Σ, του κ. Καρατζαφέρη. Σήμερα παρουσιάζεται ως «γνωστός αγωνιστής του πατριωτικού χώρου» και δραστηριοποιείται μέσω του Πανελληνίου Συνδέσμου της Εθνικής Αντιστασιακής Οργανώσεως «Χ», της οποίας έχει υπάρξει πολλές φορές εισηγητής εκδηλώσεών της. (πηγη: Όταν ο Μ. Βόρίδης καλούσε για βίαιη αντίσταση, TVXS)

    Ηταν επισης προεδρος της νεολαιας του Ελληνικου Μετωπου που ιδρυσε ο Βοριδης οταν εφυγε απο την ΕΠΕΝ.

    Αρθρο του φιλοξενειται στην επισημη σελιδα της Χρυσης Αυγης.

    Το ονομα του αναφερεται στο ΒΗΜΑ, σε αρθρο με τιτλο:

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΡΟΔΕΞΙΑ
    Το κλούβιο «αβγό του φιδιού»
    Ο «χάρτης» των φασιστικών και νεοναζιστικών ομάδων και οι σχέσεις τους με τις ομοειδείς ευρωπαϊκές οργανώσεις












    επισυναπτόμενα: _PA140184.jpg _PANAGIOTAKOPOULOS.jpg _4460.jpg 
    Konstantinosoa
    23.10.2013, 05:16

    Ανεξάρτητα από την ιδεολογική τοποθέτηση του εν λόγω, το να επικαλείσαι για δημοκρατικούς λόγους άρθρο του Βήματος αποτελεί σχεδόν ύβρι για την βιασμένη μας ούτως ή άλλως Δημοκρατία.

    Σαφώς και ακούστηκαν βαρείς χαρακτηρισμοί, ίσως και άδικοι, όπως και διαφωνώ με χαρακτηρισμούς παραγωγών και σταθμών επειδή αποφάσισαν να καλέσουν κάποιον που δεν ανήκει στο λεγόμενο δημοκρατικό τόξο. Η πλειοψηφία των βουλευτών μας με τις επιλογές τους είτε ιδεολογικά, είτε πρακτικά, δεν ανήκουν επίσης στο πλαίσιο του δημοκρατικού τόξου. Σκεφτείτε δε πως ο όρος ανήκει ουσιαστικά στον Βενιζέλο.......

    Και εν τέλει τί καθιστά έναν σταθμό και έναν παραγωγό φασιστικό, η πρόσκληση ενός πολιτικά αντικειμένου και μάλιστα εκλεγμένου βουλευτή; Ή η ταύτιση του χ στελέχους με το ΛΑΟΣ;

    Αν η Χρυσή Αυγή έχει προφανείς δικτατορικές προτιμήσεις, ποιός κατήγγειλε ως φασίζουσες τις δημοσιογραφικές προσκλήσεις σε μέλη του ΠΑΣΟΚ και της ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ που έχουν κάνει το Σύνταγμα ένα κουρελόχαρτο;

    Αν η Χρυσή Αυγή αρνείται το μέγεθος του Ναζιστικού Ολοκαυτώματος και φυσικά εμπεριέχει μέλη της γερμανοτσολιάδες, τόλμησε κανείς να χαρακτηρίσει φασίστες τους αρνητές των Ελληνικών Ολοκαυτωμάτων; Η Ρεπούση αποτελεί σήμερα την πλέον προσκεκλημένη γυναίκα του Ελληνικού Κοινοβουλίου, αλλά ποτέ δεν χαρακτηρίστηκε φασιστικό το κανάλι που την προώθησε.

    Αν ο Χίτλερ αποτελεί για κάποιους Χρυσαυγίτες πρότυπο φωτός, η πλειοψηφία του ΚΚΕ δέχεται τον Στάλιν και τον εκδίδει έως σήμερα επίσημα, ενώ σημαίνοντα παλαιά και νεότερα μέλη της άλλης Αριστεράς καυχιόταν για τις σχέσεις με τον Τσαουσέσκου, τον Μαό, τον Χότζα.

    Η Δημοκρατία στο απόσπασμα, η αποθέωση του α λα καρτ.

    Ειδικά την δεδομένη στιγμή μαγκιά δεν είναι το να κατηγορείς την φιλοξενία ενός Χρυσαυγίτη ο οποίος ούτως ή άλλως πολύ δύσκολα βρίσκει ΜΜΕ να εκφραστεί υπο καθεστώς προ-φυλακίσεως αλλά το να τα βάλεις με κάποιον διαβόητο εκπρόσωπο του δημοκρατικού τόξου: Διαβάστε δήλωση Κεδίκογλου σήμερα:

    «Η επίθεση του ΣΥΡΙΖΑ και προσωπικά του κ. Τσίπρα κατά του Αντιπροέδρου της κυβέρνησης και Προέδρου του ΠΑΣΟΚ για το ζήτημα των ναυπηγείων Σκαραμαγκά και των υποβρυχίων του Πολεμικού Ναυτικού είναι ανυπόστατη και ωμά συκοφαντική με μόνο στόχο την κυβέρνηση και την εξυπηρέτηση της τυχοδιωκτικής πολιτικής του ΣΥΡΙΖΑ που έχει περιέλθει σε στρατηγικό αδιέξοδο και δεν έχει τίποτα ουσιαστικό και υπεύθυνο να πει για την πορεία της χώρας.
     
    Οι παρεμβάσεις του κ. Βενιζέλου στο ζήτημα αυτό κατά τη διάρκεια της θητείας του στο Υπουργείο Εθνικής Άμυνας το 2010-11 έγιναν υπό συνθήκες διαφάνειας και σε εκτέλεση ειδικού νόμου ψηφισμένου από τη Βουλή προκειμένου να αντιμετωπισθεί ένας γόρδιος δεσμός που είχε δημιουργηθεί λόγω των κακών αρχικών συμβάσεων. Αυτό ισχύει ανεξάρτητα από το ποια άποψη είχε κάθε κόμμα την εποχή εκείνη για την μία ή την άλλη επιλογή. Το βέβαιο είναι ότι οι επιλογές έγιναν με απόλυτη διαφάνεια από την ίδια τη Βουλή προκειμένου να επιτευχθεί μια συνολική λύση- υπό εξαιρετικά δυσμενείς συνθήκες- για τα συμφέροντα του δημοσίου και της εθνικής οικονομίας.

    Κάθε ημέρα που περνά ντρέπομαι για την κατάντια αυτή...


    erosmyth
    23.10.2013, 09:00
    απλα οταν ελεγα οτι καταληγουν παραμαγαζακια εννοουσα φυσικα σε συγκριση με την εικονα που ηθελαν να προβαλλουν ..Πχ παντα θυμομουν με καλες αναμνησεις τον Ατλαντις να προβαλλει ανεξαρτητα γκρουπακια, μετα αρχισαν αν ερχονται νεα για το ποιον του ιδιοκτητη τους, μετα αλλα νεα φημες κλπ περι διασυνδεσεων ..οποτε να πως τελικα στα ματια του μεσου ακροατη που δε ειναι στα πραγματα, πως "πεφτουν" οι εικονες και φαινεται το αληθινο προσωπο...τελικα μηπςω να ακουμε μονο διαδυκτιακο ραδιοφωνο που ειναι και διαδραστικο?
    mary_omikron
    23.10.2013, 09:23

    Πολύ καλή σκέψη το διαδικτυακό, και κάνε αρχή από το δικό μας εδώ στο Musicheaven {#emotions_dlg.biggrin}

    Συντονιστείτε :  http://radio.musicheaven.gr/

     

     


    erosmyth
    23.10.2013, 09:38
    γιατι οχι αρκει να παιζει τη μουσικη που μου αρεσει...εγω ακουω ξενη μουσικη και μονο κλασσικο Ροκ , Blues, Soul και ολιγον απο ηλεκτρικη Jazz...
    freak
    23.10.2013, 09:59

    Τα επιχειρηματα σου Κωνσταντινε ειναι σεβαστα μα ανηκουν σε αλλα thread.

    Εδω μιλαμε για τον Atlantis fm που ειχε και εχει για σημα το αντιεξουσιαστικο αλφαδι.

    Δηλαδη πουλουσε και πουλαει -εστω συμβολικα- δηθεν αναρχια, επαναστατικοτητα και αντισταση εδω και τοσα χρονια στην πλατη της νεολαιας, με το αζημιωτο φυσικα.

    Αυτο αποδειχτηκε περιτρανα με την επικειμενη συνεντευξη που τελικα δεν εγινε.

    Και η δικη μου απορια ηταν και παραμενει η εξης απλη:

    Επρεπε να φτασουν τα πραγματα σε αυτο το σημειο για να καταλαβουν καποιοι τι εστι Ατλαντις?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 23-10-2013 10:12 ]


    dimsavidis
    23.10.2013, 10:36

    ...ωπα  ...ωπα...διαμαρτυρομαι...κατ'αρχας φιλε costantinosoa  μαλον δεν γνωριζεις οτι οι εκτιμισεις σου για τα πολιτικα πραγματα ειναι ο πυρηνας της επιχειρηματολογιας της Χ.  Α.  δεν σε λεω χρυσαυγιτη γιατι δεν μπορω να προσβαλω καποιον που δεν γνωριζω καν , αλλα ...προβληματισου λιγο περισσοτερο...επισης το ποστ το τελευταιο του alberto δεν το γνωριζα...για τετοια μπουμπουκια μιλαμε ?...αιδως αργειοι...!!!...δηλαδη για αυτους εργαζεται αμισθι ο dkotsak ?????....μεγαλε μας πηρες και τα σωβρακα !....και συγνωμη σου ζητησαμε και μας απειλησες με τον εργασιομανη δικηγορο σου ....γιατι ?...γιατι θιξαμε τα αφεντικα ( πολιτικη )του συγκεκριμενου σταθμου ???...διευκρινιζω οτι κακως εγινε προσωπικη αναφορα στο προσωπο σου , αλλα στον σταθμο ορθα....οι αριστεροι (και ολοι οι δημοκρατες )θεωρουν χρεος τους να κυνηγουν τον φασισμο οπου και αν εμφανιζεται  ...ο σταθμος εδινε βημα στον εκπροσωπο του φασισμου συγχαρητηρια σε οσου αντισταθηκαν !...


    dkotsak
    23.10.2013, 14:07

    Παράθεση:

    Το μέλος freak στις 23.10.2013, 09:59 έγραψε...

    Τα επιχειρηματα σου Κωνσταντινε ειναι σεβαστα μα ανηκουν σε αλλα thread.

    Εδω μιλαμε για τον Atlantis fm που ειχε και εχει για σημα το αντιεξουσιαστικο αλφαδι.

    Δηλαδη πουλουσε και πουλαει -εστω συμβολικα- δηθεν αναρχια, επαναστατικοτητα και αντισταση εδω και τοσα χρονια στην πλατη της νεολαιας, με το αζημιωτο φυσικα.

    Αυτο αποδειχτηκε περιτρανα με την επικειμενη συνεντευξη που τελικα δεν εγινε.

    Και η δικη μου απορια ηταν και παραμενει η εξης απλη:

    Επρεπε να φτασουν τα πραγματα σε αυτο το σημειο για να καταλαβουν καποιοι τι εστι Ατλαντις?

    [ τροποποιήθηκε από τον/την freak, 23-10-2013 10:12 ]



    Μην το τραβάς και μην γενικεύεις. Είσαι ραδιοφωνικός παραγωγός και ξέρεις καλά ότι ο καθένας έχει ευθύνη για αυτά που λέει ο ίδιος.

    Και εν παση περιπτώσει -αν και δεν χρωστάμε σε κανέναν πιστοποιητικό φρονημάτων- τα περισσότερα παιδιά που κάνουν εκπομπές έχουν αριστερές ιδεολογικές τοποθετήσεις. Εάν τώρα βρήκατε και έναν ή δύο (Να πω τρεις; Δεν νομίζω...) παραγωγούς που να έχουν δεξιά ιδεολογική τοποθέτηση α) Είναι δικαίωμά τους β) Φασισμός δεν είναι να έχεις αντίθετη άποψη. Φασισμός είναι να θεωρείς απαγορευτική την αντίθετη άποψη.

    Και όσο για τον Γιάννη δεν έκρυψε ποτέ τις φιλοδεξιές του καταβολές. Ο Γιάννης όμως είναι ανοιχτός στο διάλογο (έχω συζητήσει πάμπολλες φορές μαζί του, διαφωνουμε πολιτικά στα περισσότερα, όμως αυτό δεν μας κάνει να πιαστούμε στα χέρια). Επίσης ο Γιάννης ουδέποτε θα προχωρούσε ή θα προέτρεπε σε πράξεις βίας τον οποιονδήποτε. Και επιτέλους, η δαιμονοποίηση της άλλης άποψης και τα υπονοούμενα ότι η άλλη άποψη απλά δεν είναι δημοκρατία, σίγουρα δεν είναι δημοκρατική αντίληψη. Δημοκρατία δεν σημαίνει... "η δική μου άποψη είναι δημοκρατική και όλοι οι άλλοι είναι φασίστες".

    Τώρα γιατί σου απαντώ στο μήνυμά σου;

    Για 2 πράγματα: α) Γιατί το τσουβάλιασμα είναι κατά την άποψη μου μη δημοκρατική νοοτροπία. β) Για το "αζημίωτο". Είναι και αστείο ότι ο Ατλαντίς "πουλάει αναρχία με το αζημίωτο". Εδω και πολλά χρόνια είναι ζημιογόνος επιμένοντας να στηρίζει την ελληνόφωνη ροκ. Πολύ εύκολα θα είχε κέρδη αν άρχιζε τα "ντιριντάχτα".


    dkotsak
    23.10.2013, 14:22

    Παράθεση:

    Το μέλος dimsavidis στις 23.10.2013, 10:36 έγραψε...

    ...ωπα  ...ωπα...διαμαρτυρομαι...κατ'αρχας φιλε costantinosoa  μαλον δεν γνωριζεις οτι οι εκτιμισεις σου για τα πολιτικα πραγματα ειναι ο πυρηνας της επιχειρηματολογιας της Χ.  Α.  δεν σε λεω χρυσαυγιτη γιατι δεν μπορω να προσβαλω καποιον που δεν γνωριζω καν , αλλα ...προβληματισου λιγο περισσοτερο...επισης το ποστ το τελευταιο του alberto δεν το γνωριζα...για τετοια μπουμπουκια μιλαμε ?...αιδως αργειοι...!!!...δηλαδη για αυτους εργαζεται αμισθι ο dkotsak ?????....μεγαλε μας πηρες και τα σωβρακα !....και συγνωμη σου ζητησαμε και μας απειλησες με τον εργασιομανη δικηγορο σου ....γιατι ?...γιατι θιξαμε τα αφεντικα ( πολιτικη )του συγκεκριμενου σταθμου ???...διευκρινιζω οτι κακως εγινε προσωπικη αναφορα στο προσωπο σου , αλλα στον σταθμο ορθα....οι αριστεροι (και ολοι οι δημοκρατες )θεωρουν χρεος τους να κυνηγουν τον φασισμο οπου και αν εμφανιζεται  ...ο σταθμος εδινε βημα στον εκπροσωπο του φασισμου συγχαρητηρια σε οσου αντισταθηκαν !...



    α) "γιατι ?...γιατι θιξαμε τα αφεντικα του συγκεκριμενου σταθμου": Είσαι καλά χριστιανέ μου; Για αυτό κατάλαβες ότι θίχτηκα; Εκτός συναγωνισμού έ;

    β) Για την πλειοψηφία των παραγωγών και για τον Γιάννη συγκεκριμένα μη λέω πάλι τα ίδια. Δες τί απάντησα στον freak. Aπό ένα σημείο και μετά μου φαίνεται και αστείο το στυλάκι "χα χα! Βρήκαμε έναν δεξιό παραγωγό!". Δηλαδή είναι για μικρά παιδιά... Να σου πω κάτι; Μπήκα σε ένα λεωφορείο σήμερα και είδα -δεν θα το πιστέψεις- 5 δεξιούς μέσα!! Φυσικά κατέβηκα και πήγα με τα πόδια. Α! Και δεν ξαναπληρώνω τα φασιστικά λεωφορεία!

    Να σοβαρευτούμε λίγο;