ελληνική μουσική
    369 online   ·  210.858 μέλη

    Οι SCORPIONS πάλι στην Αθήνα!

    christ25
    24.05.2005, 08:48
    Ακουσα να λενε οτι μεσα στο πρωτο 15νθημερα του Ιουλη οι Scorpions θα δωσουν συναυλια στο σταδιο Καραϊσκάκι.Γνωριζει καποιος κατι?
    jorge
    24.05.2005, 09:30
    Το έχω ακούσει κι εγώ από πολλούς. Ας έχουμε το νου μας
    christ25
    24.05.2005, 09:46
    Μακαρι να ξανα ΄ρθουν,κ αυτη τη φορα οχι αποκλειστικα για διαφημιση.Αλλωστε δεν εχουν βγαλει καινουργιο CD.Δυστυχως ομως στο site δεν αναφερεται καμια προγραμματισμενη συναυλια στην Αθηνα.Εχει βγει προγραμμα μεχρι το Σεπτεμβρη.Ακομα κ στο Dubai θα πανε
    jorge
    24.05.2005, 10:06
    Αν πάνε στο Dubai θα τους δει ο Falimento (είναι εκεί) και θα μας πει
    christ25
    24.05.2005, 10:16
    Αν σκοπευει να εγκατασταθει κ να ανοιξει χαρεμι θα τον χρησιμοποιησουμε ως ανταποκριτη του ΜΗ κ θα μας κανει ενα εκτενες ρεπορταζ της συναυλιας αν δε τους απολαυσουμε εδω.Καλο μαυρισμα Γιωργακι.Κ Dubai και Τel-Aviv,εε δε γινετε να μην ερθουν στην Αθηνα ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑ πολη της Eurovision 2006
    Amelie
    24.05.2005, 11:43
    Δεν ξέρω για Ντουμπάι και για όσους θα δουν τους Scorpions στην ξενιτιά και μοναχοί, αλλά σίγουρα αν έρθουν σ'εμάς θα τους τιμήσουμε όλοι μαζί με τη δυναμική παρουσία μας!
    vouliakis
    30.05.2005, 12:14





    Την τρίτη τους εμφάνιση στη χώρα μας, μέσα σε λίγα χρόνια, κάνουν στις 18 Ιουλίου στο Στάδιο Καραϊσκάκη οι Scorpions.

    Το γερμανικό συγκρότημα θα εγκαινιάσει τη συναυλιακή δράση του σταδίου, συμμετέχοντας στον εορτασμό για τα 170 χρόνια ιστορίας του Δήμου Πειραιά.

    Οι Κλάους Μάινε, Ρούντολφ Σένκερ, Ματίας Γιαμπς, Πάβελ Μακίβοντα και Τζέιμς Κότακ θα ανέβουν στη σκηνή για να ερμηνεύσουν παλιά, αγαπημένα κομμάτια, αλλά και τα τραγούδια από το τελευταίο τους άλμπουμ Unbreakable.

    Το περιοδικό Rolling Stone χαρακτήρισε τους Scorpions ως «ήρωες του χέβι μέταλ». Σύμφωνα με τα Νέα, ο Κλάους Μάινε αποδίδει την επιτυχία τους στους δεσμούς φιλίας που έχουν τα μέλη μεταξύ τους. Και οι πέντε «Σκορπιοί», άλλωστε, λατρεύουν να γεμίζουν στάδια και να ηλεκτρίζουν την ατμόσφαιρα.

    Για τις ανάγκες της συναυλίας της 18ης Ιουλίου θα στηθεί μία σκηνή μήκους 24μ. και 16μ. βάθους, ενώ τα συστήματα ήχου και φωτισμών θα μεταφερθούν σε τέσσερις νταλίκες και για τον συντονισμό τους θα απασχολήσει ένα συνεργείο 100 ατόμων.

    Οι Scorpions είχαν εμφανιστεί στη χώρα μας τον Σεπτέμβριο του 2001 και τον Ιούλιο του 2004. Τα εισιτήρια για τη συναυλία στο Καραϊσκάκη πωλούνται έναντι 35 ευρώ και 25 ευρώ. Πληροφορίες στο τηλ.: 210-7298.930.

    Πηγή: news.in.gr




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: vouliakis on 30-05-2005 12:16 ]
    jorge
    30.05.2005, 12:32
    Quote:

    Το μέλος vouliakis στις 30-05-2005 στις 12:14 έγραψε:

    Οι Scorpions είχαν εμφανιστεί στη χώρα μας τον Σεπτέμβριο του 2001 και τον Ιούλιο του 2004. Τα εισιτήρια για τη συναυλία στο Καραϊσκάκη πωλούνται έναντι 35 ευρώ και 25 ευρώ. Πληροφορίες στο τηλ.: 210-7298.930.




    Αδιάβαστοι οι κύριοι του in.gr. Στην Ελλάδα έχουν έρθει συνολικά 5 φορές. Ειρηνης & Φιλίας, Νέα Σμύρνη (ήμουν), Περιστέρι (ήμουν), Ειρήνης & Φιλίας (ήμουν), Λυκαβηττός (ήμουν)...
    christ25
    30.05.2005, 18:35
    Περιεργο ομως που το site τους δε το εχουν ενημερωσει ακομα.οπως κ να χει,αφου βγηκε δελτιο τυπου εγω θα ειμαι εκει
    iris-the-black
    09.06.2005, 13:59
    Εγώ ξέρω ότι έρχονται 18 Ιουλίου στο Καραϊσκάκη...
    Scorpions 4ever
    *Νομίζω 25 ευρώ το εισητήριο...
    PinkRockErin
    05.07.2005, 10:29
    18 Ιουλίου
    Και είμαι μέσα!!! Δεν είχα την ευκαιρία να πάω στις προηγούμενες τους συναυλίες,,, αλλά τωρα δεν το χάνω με τίποτα!!!
    πωλήσεις εισητιριών στα virgin megastores
    25 ευρώ - αρένα
    35 ευρώ - κερκίδες...............
    See you there!!!!
    jorge
    05.07.2005, 11:17
    Αυτή τη φορά λέω να το δω από την κερκίδα. Όχι πως γέρασα, αλλά τις προηγούμενες 4 αντί να ακούω τη φωνή του Klauss άκουγα τις κραυγές των διπλανών μου. Ευκαιρία να τους απολαύσω κανονικά αυτή τη φορά

    Πρέπει να βρω Virgin Megastores τώρα ε;
    MonaLisa
    05.07.2005, 21:31
    Παιδια δεν το συζηταμε,θα παω σιγουρα!!!Δεν εχω ξαναπαει σε συναυλια των Scorpions καθως ειμαι καπως μικρη για φαν,αλλα φανταζομαι θα ειναι τελεια!Θειε ετοιμασου!!!
    christ25
    05.07.2005, 23:31
    18 Αθηνα κ 20 θα πανε Θεσσαλονικη
    Μια ερωτηση: οσοι πηραν των 25 εισητιριο θα ειναι ορθιοι?Δεν εχουν χωρισμενες τις κερκιδες οπως στο Ηρωδειο π.χ?
    jorge
    07.07.2005, 18:19
    Σχετικά με τη συναυλία στη Θεσσαλονίκη, μας ήρθε το ακόλουθο ΔΤ:

    Ένα από τα πιο αγαπημένα ροκ συγκροτήματα στη χώρα μας εδώ και 30 σχεδόν χρόνια, οι βετεράνοι Scorpions έρχονται ξανά, για να επισφραγίσουν τη σχέση πάθους που έχουν με το ελληνικό κοινό. Απ’ ότι μαθαίνουμε, η συναυλία τους θα αποτελέσει ένα “greatest hits” της μακράς σταδιοδρομίας τους, με τις μπαλάντες που αγάπησαν και τραγούδησαν όλοι, και τους ροκ ύμνους που ξεσηκώνουν τον κόσμο σε όλα τα μήκη και πλάτη της γης. They are gonna rock us like a hurricane!

    Το μοναδικό αληθινά διεθνές γερμανικό ροκ συγκρότημα, οι Scorpions δίνουν νέο νόημα στην έκφραση «βετεράνοι», μια που σχηματίστηκαν στο Ανόβερο το 1965, πριν 40 χρόνια ακριβώς! Ο βασικός τους πυρήνας, ο τραγουδιστής Klaus Meine και ο κιθαρίστας Rudolph Schenker παραμένει απαράλλαχτος από τότε, με την προσθήκη του διάσημου αμερικανού ντράμερ James Kottak, του μπασίστα Pawel McIwoda και του κιθαρίστα Mathias Jabs, που είναι στο συγκρότημα από το 1979.

    Οι Scorpions έχουν σημαδέψει την ιστορία του ροκ επί τέσσερις δεκαετίες, με άλμπουμ – σταθμούς όπως τα Taken By Force, Virgin Killer, Lovedrive, Blackout, Love At First Sting, Crazy World κι ένα σωρό άλλα. Οι επιτυχίες τους είναι αναρίθμητες. Ξεχωρίζει το Wind of Change, ένα τραγούδι που επηρέασε τις πολιτικές εξελίξεις στην Ευρώπη, πράγμα πολύ σπάνιο για ροκ τραγούδι, ένας ύμνος που ήταν το κορυφαίο σε πωλήσεις single παγκοσμίως το 1991, έχοντας φτάσει στην κορυφή σε 11 χώρες!

    Έχουν παίξει σχεδόν σε όλον τον κόσμο, ως headliners σε περίφημα φεστιβάλ όπως το US Festival, Monsters Of Rock, Rock in Rio, ενώ ήταν το πρώτο ροκ συγκρότημα που έπαιξε στην πρώην Σοβιετική Ένωση. Την πρώτη φορά που επισκέφθηκαν τη χώρα μας, το 1990, γέμισαν ασφυκτικά το Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, sold out με 18.000 εισιτήρια!

    Στη νέα χιλιετία, οι Scorpions είναι στο απόγειο της σταδιοδρομίας τους. Έπαιξαν μπροστά στην Πύλη του Βραδεμβούργου στο Βερολίνο για την δέκατη επέτειο της επανένωσης της Γερμανίας, συνοδευόμενοι από 166 τσελίστες υπό την διεύθυνση του Μιστισλαβ Ροστροπόβιτς, κι έτσι ξεκίνησε η εμπλοκή τους με τη συμφωνική μουσική, που κορυφώθηκε με το άλμπουμ "Moment Of Glory", που ηχογραφήθηκε με την περίφημη Φιλαρμονική του Βερολίνου. Ακολούθησε ένα ακουστικό άλμπουμ, η συμμετοχή τους στην Expo 2000, ενώ το 2004 "επέστρεψαν" στο χαρντ ροκ με το περίφημο άλμπουμ "Unbreakable".

    Σήμερα, βρίσκονται στην καλύτερη στιγμή τους, συναυλιακά τουλάχιστον, και υπόσχονται στη Θεσσαλονίκη μια συγκλονιστική εμπειρία!





    Τιμή εισιτηρίου:27€ προπώληση, 35€ ταμείο
    Ώρα έναρξης: 21:00

    Προπώληση εισιτηρίων : στο www.encore.gr : με ένα "κλικ" στο ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ, με ένα "κλικ" στο: www.i-ticket.gr , με ένα τηλεφώνημα στην ACS 801 11 15 16 17 για κατ' οίκον παράδοση και στα TICKET HOUSE, ΠΑΤΣΗΣ, ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΔΙΣΚΟΠΩΛΕΙΑ, ACS (ΔΙΟΙΚΗΤΗΡΙΟΥ 13 ΚΕΝΤΡΟ ), ACS ΣΙΝΔΟΥ.

    Στη διάθεσή σας για οποιεσδήποτε διευκρινίσεις ή πληροφορίες.



    Γραφείο Τύπου
    Encore Greek Booking
    Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 2310240549
    www.encore.gr




    pastella
    08.07.2005, 01:21
    Πέρσι την συναυλία την έχασα αλλά φέτος ελπίζω να καταφέρω να πάω... Κι αφού θα πούν κλασσικά κομμάτια πιστεύω θα αξίζει τον κόπο..!

    Ψήνομαι άγρια...

    Κοίτα με στα μάτια...Και μην τρομάξεις!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Christine on 08-07-2005 01:22 ]
    jorge
    15.07.2005, 16:26
    Τα εισιτήρια τελειώσανε, όσοι πήραμε πήραμε

    Όπως μου είπαν οι διοργανωτές, οι θέσεις ΔΕΝ είναι αριθμημένες. Όσοι λοιπόν θέλουν να κάτσουν απέναντι από τη σκηνή (και να μην την έχουν στο πλάι), καλό θα είναι να πάνε εκεί σχετικά νωρίς.

    Το σίγουρο είναι πως θα βγάλουμε πολλές φωτογραφίες για να τις μοιραστούμε με όσους δεν τα καταφέρετε να έρθετε
    Melissanthi
    17.07.2005, 20:07
    Surprise!!!!!!

    Αύριο είναι η μεγάλη μέρα! Οι Scorpions θα εμφανιστούν στις 21 30 στο γήπεδο Καραισκάκη. Βέβαια τα εισητήρια έχουν εξαντληθεί εδώ και δύο εβδομάδες!
    DARCKANGEL
    17.07.2005, 20:15
    Και διστηχος ειμαι μεσα σε αυτους που δεν βρεικαν εισιτιρια... Καλα να περασουν οσοι θα πανε αυριο...
    Και να βγαλεται και καμια φωτο που λεγαμε για παριγοριθουμε λιγο ....
    jorge
    18.07.2005, 00:31
    Quote:

    Το μέλος DARCKANGEL στις 17-07-2005 στις 20:15 έγραψε:

    Και διστηχος ειμαι μεσα σε αυτους που δεν βρεικαν εισιτιρια... Καλα να περασουν οσοι θα πανε αυριο...
    Και να βγαλεται και καμια φωτο που λεγαμε για παριγοριθουμε λιγο ....





    Μη μου στενοχωριέσαι. Και φώτογραφίες και βίντεο θα βγάλουμε, αρκεί να μη ...μας πιάσουνε