ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.853 μέλη

    Τι αποκομίσατε μέχρι στιγμής απο το MusicHeaven.gr;

    georgianoua
    21.06.2006, 01:35
    Τις καλύτερες εντυπώσεις και μια τρομερή παρέα.

    Μέσα σε ένα μήνα που είμαι στο site διωργανώσαμε και 2 συναντήσεις έστω και μικρές αλλά περάσαμε θαυμάσια

    Το αυτάκι μου κάτι πήρε για μια συνάντηση στη Θεσ/νικη λιαν συντόμως... (Θα είμαι και εδώ τότε, άρα ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ


    koini_maria
    21.06.2006, 01:44
    Αντάλλαξα μια-δυο κουβέντες με ανθρώπους που δείχνουν ότι έχουν πολλά να πουν και να κάνουν (γλυκήτατη Ξένια , για εσένα πήγαινε αυτό) ...
    XeniaRodo
    21.06.2006, 10:43
    το ίδιο ισχυεί και από τη δική μου μεριά Mαρία...
    να είσαι πολύ καλά


    tzoy
    21.06.2006, 10:45
    είναι η καλή διάθεση που είναι διάχυτη εδώ μέσα, το μέγεθος της προσφοράς από μέλος σε μέλος, το χαμόγελο, η καλές κουβέντες που ανταλάσσουμε μεταξύ μας, είναι πολλά που μας διαχωρίζουν από άλλα σάιτς!
    tolaruba
    30.07.2006, 15:52
    πιστευω οτι το ΜΗ εκτος απο το να παρεχει μουσικες γνωσεις κανει ευκολη την επικοινωνια και τις σχεσεις πιο ανθρωπινες.Ειμαι μελος σε πολλα σαιτς αλλα μονο εδω εχω τη δικια μου ΄΄on-line΄΄ παρεα.Το ΜΗ κανει τη διαφορα και ειναι στη πραγματικοτητα ο δικος μας παραδεισος οχι μονο οσον αφορα τη μουσικη..
    vero
    30.07.2006, 17:28
    Ενα εχω να πω αποκτισα πολλους φιλους που γελαω ολη μερα απου μα αρεσει να τους πειραζω και αυτοι το ιδιο!! Μακαρι να εμενα Αθηνα!!!!!! Επισης μαθαινω πολλα στοιχεια για την μουσικη, την οποια αγαπω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Και πολλα που δεν τελιωνουν!!!!!!!!!!!

    Lumen
    07.08.2006, 03:22
    Αποκομισα παρα πολλα, ασχετα αν ειμαι για πολυ λιγο καιρο μελος.Μπορω να πληροφορουμαι για διαφορα θεματα επισης ειναι το μονο μερος οπου μπορω να εκφραστω ελευθερα,δηλαδη μπορω να μιλαω με τους φιλους μου και για την μεγαλη μου αγαπη, την κιθαρα
    rouli726
    07.08.2006, 13:26
    το τι αποκομισα δε μπορω να το πω!!!χαχαχαχαχαχα
    πολυ καλη παρεα και γνωριμια με πολυ ενδιαφεροντα ατομα!!!!!
    eneni
    26.09.2006, 01:20
    ενα γατί!
    που τωρα κάθεται στην αγκαλιά μου και τρωει τη φόρμα μου!

    jorge
    26.09.2006, 01:22
    Εεεεεεεεεεεεεεπ! Το αγαπάς βρε ή να 'ρθω να το πάρω πίσω;;
    eneni
    26.09.2006, 01:25
    λες να το αφηνα να μασουλαει τη φορμα μου αν δε το αγαπούσα;

    μη κανεις σκέψεις, δε τη δινω πίσω!

    PHILIPPOSSM
    26.09.2006, 11:59
    Ειναι η πρωτη μου φορα που νιωθω μελος μιας οικογενιας που απαρτιζεται απο αγνωστους σε εμενα ανθρωπους και πραγματικα ορισμενες φορες ειναι εκπλικτικο μα την αληθεια το ποσο σημαντικο ειναι αυτο για τις μερες μας.
    ΜΠΡΑΒΟ σε οσους ειχαν την ιδεα τις δημιουργιας του site και 2ΜΠΡΑΒΟ σε ολους οσους την στιριζουν. VIVA MH
    sintorin
    26.09.2006, 13:23
    Το μέλος addiakogiannis στις 20-12-2005 στις 12:16 έγραψε...
    Παράθεση:


    Αποκόμισα τρόπους για το πως να φέρομαι φασιστικά στους χρήστες μου
    Αποκόμισα τρόπους για να προσβάλω τους χρήστες μου
    Αποκόμισα τρόπους για να κόβω τους χρήστες μου χωρις να το ξέρει κανένας
    Αποκόμισα τρόπους για το πως θα πουλαω μαγκια έχοντας μια ψευτικη δύναμη στα χέρια μου
    Αποκόμισα τρόπους για κατηγορώ χωρίς αποδείξεις

    Αποκόμισα Νομικά τερτίπια για κανονισμόυς που πάντα τους διαβάζεις και είναι ως σαν να έχουμε τις 10 εντολες, οι κανόνες ειναι για να αλλάζουν και να βελτιώνονται.

    Γενικά, μάλλον θα ρίχνω που και που ματια στο περιοδικό γιατι απ' οτι βλέπω το forum έχει την τάση "Συμφωνω με οσα λετε αρκει να λετε την άποψή μου".




    To site to vrisko kalo sxediasmeno, kai vrisko oti ginetai polu kali doulia suntirisis oson afora tin leitourgia tou.
    Ala gia to periexomeno, vreika auto edo pou graftike perisi apo ena melos, kai usxiei akoma sumera.......den exei alaksei tipota, kai i sumperifora einai akrivos i idia olon auton pou suntiroun to site.
    Vasikos einai ena site to opio einai mono gia ellinares......upokritiko kai ironiko se osous den sumfonoun me to sunolo ton ellinaron pou vrisketai edo mesa......giati oi kuvernites den anexontai tin diafora nootropias. Oi arxi-magkes tou site......pou to paizoun kai upokritika kai politically correct.......exoun ftiaksei ena typo koinonias tou vivliou 1984, opou osoi anoikoun stin klika tou site, mporoun na poun kai na kanoun otidipote, ala osoi vriskontai ekso, exoun oli tin klika na antimetopisoun........
    tora edo pou ta leme i ellada einai mia xora opou ola douleuoun akrivos me auto ton tropo, kai giati na eitan katholou diaforetika kai mesa se auto to site;..............
    semplice
    26.09.2006, 13:46
    Το μέλος sintorin στις 26-09-2006 στις 13:23 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος addiakogiannis στις 20-12-2005 στις 12:16 έγραψε...
    Παράθεση:


    Αποκόμισα τρόπους για το πως να φέρομαι φασιστικά στους χρήστες μου
    Αποκόμισα τρόπους για να προσβάλω τους χρήστες μου
    Αποκόμισα τρόπους για να κόβω τους χρήστες μου χωρις να το ξέρει κανένας
    Αποκόμισα τρόπους για το πως θα πουλαω μαγκια έχοντας μια ψευτικη δύναμη στα χέρια μου
    Αποκόμισα τρόπους για κατηγορώ χωρίς αποδείξεις

    Αποκόμισα Νομικά τερτίπια για κανονισμόυς που πάντα τους διαβάζεις και είναι ως σαν να έχουμε τις 10 εντολες, οι κανόνες ειναι για να αλλάζουν και να βελτιώνονται.

    Γενικά, μάλλον θα ρίχνω που και που ματια στο περιοδικό γιατι απ' οτι βλέπω το forum έχει την τάση "Συμφωνω με οσα λετε αρκει να λετε την άποψή μου".




    To site to vrisko kalo sxediasmeno, kai vrisko oti ginetai polu kali doulia suntirisis oson afora tin leitourgia tou.
    Ala gia to periexomeno, vreika auto edo pou graftike perisi apo ena melos, kai usxiei akoma sumera.......den exei alaksei tipota, kai i sumperifora einai akrivos i idia olon auton pou suntiroun to site.
    Vasikos einai ena site to opio einai mono gia ellinares......upokritiko kai ironiko se osous den sumfonoun me to sunolo ton ellinaron pou vrisketai edo mesa......giati oi kuvernites den anexontai tin diafora nootropias. Oi arxi-magkes tou site......pou to paizoun kai upokritika kai politically correct.......exoun ftiaksei ena typo koinonias tou vivliou 1984, opou osoi anoikoun stin klika tou site, mporoun na poun kai na kanoun otidipote, ala osoi vriskontai ekso, exoun oli tin klika na antimetopisoun........
    tora edo pou ta leme i ellada einai mia xora opou ola douleuoun akrivos me auto ton tropo, kai giati na eitan katholou diaforetika kai mesa se auto to site;..............





    Sintorin δεν παίζεσαι!!

    Που το ανακάλυψες αυτό το αρνητικό σχόλιο (από το 2005!!)!!!
    Αν έγραφες στα Ελληνικά θα σε διάβαζα κάθε μέρα ως Ελληνάρας και εγώ!
    Το γεγονός πάντως πως μπορείς και γράφεις τις σκέψεις σου ,όποιες και αν είναι αυτές, και αυτό το site τις ΦΙΛΟΞΕΝΕΙ και τις ΔΗΜΟΣΙΕΥΕΙ δεν σου λέει κάτι ?

    Είμαι πολύ περίεργος τι θα γινόταν αν κάποιος έμπαινε σε ένα αντίστοιχο site από την Αγγλία ,έγραφε παρόμοια πράγματα για το site και τα μέλη του και επιιπλέον..
    έγραφε στα εγγλέζικα αλλά με ελληνικούς χαρακτήρες!!!!!
    Τι χρόνο ζωής θα είχε εκεί μέσα?Κάποια nanoseconds ίσως?
    Ναι σε εμάς τους Ελληνάρες καταλογίζουν τη γέννηση της Δημοκρατίας


    O Ηλιος φταίει που αργεί στα μάτια μας να φτάσει

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : semplice στις 26-09-2006 13:51 ]


    sintorin
    26.09.2006, 15:16
    Ase mas re file mas exoun faei oloi oi ellinares me tin dimokratia pia....i ellada edose to fos, kai apo tote zei mesa sto skotadi......
    kai na egrafa ellinika, den tha me evlepes san ellinara.......ego milao gia nootropia, to opio den exei tipota na kanei me to pos graphei o kethenas.....milao gia kato apo tin epifania......
    Ean oi perissoteroi upologistes eitan ellinikoi, sigoura poloi tha xreisimopiousan ellinikous xaraktires gia na grapsoun........
    kai oso gia tin agglia, i opiodipote alo proodeutiko kratos, otan kapios kainourgios sti xora milaei tin glossa tous, to sunolo xairetai gia auto....den tou to kopanane sunexos......loipon katalavaineis ti prospatho na eksigiso gia tin nootropia tou ellinara;
    kai min anusuxeis, otan exei na kanei kapios kritiki ekso tin kanei me opio tropo thelei....
    oso gia to sxolio, graphei epano apo pio melos einai kai pote graftike.....pithanon to melos oute kan na uparxei alo......
    semplice
    11.12.2006, 10:29
    Πολύ καλούς φίλους ως μεμονωμένες περιπτώσεις(όχι όμως και "παρέα" ειδικά με την χαβαλεδίστικη έννοια)αλλά και την αίσθηση πως υπάρχει ακόμα η Ελλάδα που αντιστέκεται.Επίσης μέσα από το γράψιμο ,προσπαθώντας να εκφράσω με
    τον καλύτερο τρόπο αυτά που σκέφτομαι .,το musicheaven ως μέσο,με βοήθησε να γίνω καλύτερος και στην έκφραση - στην γραπτή επικοινωνία.ΝΑ αναπτύξω νέους προβληματισμούς μέσα από τις ανησυχίες μελών που δεν φοβούνται να γράφουν τις απόψεις τους ,όσο ανατρεπτικές και αν είναι..
    Ολα τα παραπάνω βάζοντας τα στη ζυγαριά ζυγίζουν πολύ περισσότερο από κάποιες πίκρες που πήρα από μερικούς ,ένα χρόνο και ,που είμαι τώρα μέλος.
    Στους πιο νέους (και εγώ θεωρώ τον εαυτό μου "νέο" εδώ μέσα)θα πρότεινα λοιπόν να το παλέψουν και να εκφράζονται όπως και όποτε το έχουν ανάγκη εσωτερική.
    Θα έλεγα χωρίς να δίνουν ιδιαίτερη σημασία στην "δημόσια εικόνα".Εγω προσωπικά έχω ανάγκη να τους ακούσω.




    mi3s
    08.01.2007, 18:28
    Ακόμη όχι πολλά γιατί είμαι πολύ νέο μέλος και νέος στη μουσική παρέα!
    sindy-windy
    08.01.2007, 19:04
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 30-07-2006 στις 15:52 έγραψε...

    πιστευω οτι το ΜΗ εκτος απο το να παρεχει μουσικες γνωσεις κανει ευκολη την επικοινωνια και τις σχεσεις πιο ανθρωπινες.Ειμαι μελος σε πολλα σαιτς αλλα μονο εδω εχω τη δικια μου ΄΄on-line΄΄ παρεα.Το ΜΗ κανει τη διαφορα και ειναι στη πραγματικοτητα ο δικος μας παραδεισος οχι μονο οσον αφορα τη μουσικη..



    συμφωνω και επαυξανω..!!!!!!!
    sunwing
    14.02.2007, 18:08
    Μια χαρά είναι , η πλάκα είναι ότι συνταιριάζονται απόψεις ετερόκλιτες πολλές φορές και απόψεις ατόμων διαφορετικών ηλικιών , λίγο είναι....;.........!
    Red-Rose
    14.02.2007, 19:03
    Πολύ θετική ενέργεια! Γνώρισα ανθρώπους που το στυλ και η προσωπικότητά τους διαφέρουν! Ο καθένας όμως έχει κάτι διαφορετικό να δώσει! Χαίρομαι που γνώρισα από κοντά κάποιους από σας αν και ήταν για πολύ λίγο
    Ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα και να μπορεσω να γνωρισω κι αλλους που ξέφυγαν την προηγούμενη φορα. Έστω κι από δω που τα λέμε μου αρκεί... [όποιος θέλει τα πολλά...] Χαίρομαι που μπορώ εδώ μέσα να ακούσω και έντεχνο και metal και μπαλάντες και τα πάντα, που ανταλλασουμε αποψεις μεσω blog και forum τις ώρες απίστευτου γελιου στο chat τις γνώσεις από διάφορα αρθράκια!