ελληνική μουσική
    494 online   ·  210.908 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    Dimis4u
    02.01.2009, 14:40

    Γεια σας παιδια!! Χρονια πολλα και καλη χρονια!! (Ελπιζω καλυτερη απο το 2008!) Με λενε Δημητρη σπουδαζω Φυσικη στο ΕΚΠΑ (Ζωγραφου) καταγομαι απο το Ρεθυμνο και παιζω παραδοσιακη μουσικη (λαουτο) συνδιασμενη με εντεχνο στοιχειο (βλ. Πυροβολακης- Τζουγανακης για οσους γνωριζουν.. Ελπιζω ολοι να εκφραζεται αυτα που νιωθεται μεσα απο την μουσικη γιατι καποιος μου εδειξε πως αυτο ειναι και η μαγεια της μουσικης!! Να'στε καλα και οποιος-α θελει ας επικοινωνισει μαζι μου μεσω του φορουμ να τα λεμε.Καλα να περνατε καθε ευχη σε ολους! CU around!!!


    alkyoni
    02.01.2009, 17:29

    ΚΑΛΗ  ΚΑΙ  ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!{#emotions_dlg.clap}

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 10-11-2008 στις 22:09 έγραψε...
    Γειά σας!Καινούριος και εγώ στο music heaven!Kαλώς σας βρήκα!{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.tt2}

    Μοιαζεις να εισαι καινουργιος,  μιας και το ΜusicΗeaven το εγραψες  ως δυο ξεχωριστες λεξεις... {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.smartass}

    Για  ολους τους καινουργιους λοιπον αλλα και τους λιγο πιο παλιους  το σωστο ειναι "MusicHeaven" και σε συντομογραφια ειναι  "ΜΗ" Wink
    ΚΑΛΩΣΗΡΘΑΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΣΤΟΝ ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ!{#emotions_dlg.beer}


    PashalinaMakia
    02.01.2009, 18:10

    Γειά σας!

    Με λένε Πασχαλίνα και ναι!Είμαι καλά και καθαρή!

    Απέχω απο την ηρωίνη 20 χρόνια τώρα..


    Moonchild92
    02.01.2009, 18:29

    Καλωσήρθες στο MH Λίνα! {#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.tt2} (=σαν να άργησες λίγο.......)


    ValChristo
    10.02.2009, 23:34

    Γειαχαρα σε ολους...

    Καλως σας βρισκω{#emotions_dlg.beer}


    Moonchild92
    10.02.2009, 23:38

    Καλωσήρθες στο MH! {#emotions_dlg.beer}


    lineal
    11.02.2009, 02:56

    Καλημέρα παιδιά, καλώς ήρθα στη παρέα σας


    fading-shadow
    06.03.2009, 13:29

    Γεια σας κ από μένα!!! {#emotions_dlg.clap}


    thanaish
    07.03.2009, 21:03

    Γειά σε όλους και όλες !!


    kwlaraki
    09.03.2009, 02:11

    Γειααα

    Είμαι ένα μικρό κοριτσάκι, νιώθω πως μεγαλώνω και φοβάμαι αρκετά νομίζω...{#emotions_dlg.oops}

    Μόλις μπήκα στην παρεούλα σας... {#emotions_dlg.helpsmilie}

     

    *κωλαρακι-----> απλο nickname..Smile


    lilabariteau
    11.03.2009, 10:48

    Γεια σας,

    με λενε Λιλα γεννηθηκα στον Πειραια και εδω και 3 χρονια ζω στη Γαλλια με τον αντρα μου και τον γιο μου 1 ετους. Παιζω κιθαρα και τραγουδω.

    καλως σας βρηκα

     

     


    MikeGnR
    15.04.2009, 20:16

    Απ' ότι βλέπω όσοι έγραψαν εδώ τώρα θα είναι ήδη πάλιουρες γιατί και από τον τελευταίο έχουν περάσει 6 χρόνια!!!!!!! Εγώ είμαι ο Μιχάλης, 20 χρονών (τουλάχιστον για όποιον το διαβάσει μέσα στο 2009!) και θέλω να προωθήσω την ροκ μουσική μέσα από το διαδίκτυο... Έχω ξεκινήσει ήδη την προσπάθεια μου μέσα από το φατσοβιβλίο (Facebook) και έγινα μέλος στο MusicHeaven για να αποκτήσω περισσότερες γνώσεις μέσα από συζητήσεις και άρθρα...


    MikeGnR
    15.04.2009, 20:19

    Παράθεση:

    Το μέλος MikeGnR στις 15-04-2009 στις 20:16 έγραψε...

    Απ' ότι βλέπω όσοι έγραψαν εδώ τώρα θα είναι ήδη πάλιουρες γιατί και από τον τελευταίο έχουν περάσει 6 χρόνια!!!!!!! Εγώ είμαι ο Μιχάλης, 20 χρονών (τουλάχιστον για όποιον το διαβάσει μέσα στο 2009!) και θέλω να προωθήσω την ροκ μουσική μέσα από το διαδίκτυο... Έχω ξεκινήσει ήδη την προσπάθεια μου μέσα από το φατσοβιβλίο (Facebook) και έγινα μέλος στο MusicHeaven για να αποκτήσω περισσότερες γνώσεις μέσα από συζητήσεις και άρθρα...



    Συγγνώμη, δεν είχα δει και όλους τους υπόλοιπους μέχρι την στιγμή που έγραψα εγώ... Είχα σταματήσει στο 2003... ΟΚ


    Tony-Montana
    08.05.2009, 23:42

    Γεια σας και απο μένα .

    Με λένε Κωστα και δυστυχως δεν εχω καποια σχέση αμεσα με την μουσική καθως όταν η φουκαριάρα η μάνα μου με εστελνε να μαθω κιθαρα ... εγω εκανα τα δικα μου ... περα απο το Fur elise και κανα δυο κομματακια ακόμα , δεν καταφερα να την συνεχίσω και τωρα ..καμμια φορα ... κοπαναω την ξεροκεφαλα μου στα επιπλα οταν το σκεφτομαι .... Η  μοναδική μου λοιπον σχεση με την μουσικη που εχω είναι οτι ΑΚΟΥΩ ΠΟΛΥ ΜΟΥΣΙΚΗ και ταξιδευω αρκετα μαζι της ...

    θα τα λέμε συχνα εδω μεσα λοιπον γιατι μου καλάρεσε η όλη παρουσια και ..... κολλησα ..δεν ξερω τι αλλο να γραψω...
    θα τα πουμε ξανα

     

    Until then .... Γειαααααααα


    FARSALOZAKK
    09.05.2009, 16:25

    καλος σας βρηκα και με βρικατε{#emotions_dlg.lol}!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    marylin
    09.05.2009, 17:14

    Smile {#emotions_dlg.walkman} Smile Καλώς τα μας!!!!!!! Smile {#emotions_dlg.walkman} Smile


    whiteCat
    20.05.2009, 11:11

    Καλημέρα σε όλους!

    Το forum το ανακάλυψα ψάχνοντας γνώμες για τα ωδεία. Πηγαίνω ήδη σε κάποιο. Ανακάλυψα επίσης ότι έχει πάρα πολλά θέματα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον Smile

    Κάνω φωνητική και ηλεκτρική/κλασική κιθάρα.

    Ακούω darkwave, alternative rock κλπ. Μεγάλες μου αδυναμίες ο Nick Cave, Bauhaus, Mecano (οι Ολλανδοί), Morrissey, Pixies, David Bowie και Madrugada βεβαίως βεβαίως!!!  Μ'αρέσει να πηγαίνω σε συναυλίες (ναι πήγα και'γω για τους Depeche Mode) και ελπίζω σήμερα να δω τους New Model Army.

    Αυτά..

     

     

     


    -----------------
    Στο μυαλό μιας γάτας τα πάντα ανήκουν στις γάτες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : whiteCat στις 20-05-2009 12:37 ]


    Deos
    30.05.2009, 17:19

    Καλώς ήρθατε παιδιά, καλή παραμονή {#emotions_dlg.beer}

     

     

    Υ.Γ. Πρέπει να ξαναβάλουμε το emoticon του "welcome", θα γίνουμε αλκοολικοί..


    transparency
    08.06.2009, 21:52

    Γεια σας...Ειμαι η Μαρω και μολις σημερα δημιουργησα ενα ''προφιλ΄'' εδω μεσα...Παιζω κιθαρα,τραγουδαω.Αγαπω πολυ το τραγουδι και αφιερωνω χρονο σε αυτο...Ακουω θετικα σχολια γενικα για τη φωνη μου..Σπουδαζω αγγλικη  φιλολογια,ειμαι στο 2ο ετος και θελω πολυ να ασχοληθω με το (ροκ-εντεχνο) τραγουδι μελλοντικα,το πτυχειο το θελω για..''καμουφλαζ'' ξερετε...{#emotions_dlg.blush} ,Ειμαι 2 χρονια στην Αθηνα μα δε μου εχει τυχει κατι πραγματικα καλο...μια δουλεια,μια μπαντα....Αυτα..Και παλι γεια σας....


    Lita
    12.08.2009, 03:53

    Καλησπέρα σε όλους!

    Ονομάζομαι Χαρά! Μένω και πάλι στην Αθήνα, μετά από 5 χρόνια σπουδών στην Πάτρα και είμαι 25.Μάθαινα για ένα διάστημα πιάνο, αλλά λόγω του ότι ήμουν μικρή και άμυαλή τα παράτησα και τώρα απλά το βλέπω στη μέση του σαλονιού μου... Θα ήθελα πολύ να το ξαναρχίσω, αν και, αν είναι να γίνει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να γίνει από το μηδέν!!! Αυτό όμως που πραγματικά θα ήθελα πάρα πολύ να κάνω είναι μαθήματα φωνητικής, γιατί μου αρέσει αφάνταστα να τραγουδάω... στο μπάνιο μου!

    Αυτά από 'μένα... Ελπίζω να τα πούμε σύντομα!{#emotions_dlg.clap}