ελληνική μουσική
    346 online   ·  210.877 μέλη

    Καλωσόρισμα και γνωριμία νέων μελών!

    Imagemaker
    28.09.2009, 21:22

    Hey boys and girls!!!!!

    Είμαι νέο μέλος στο site σας κι ελπίζω να καταφέρω να σας επισκέφτομαι συχνά...

    Η αλήθεια ειναι πως συνιθίζω να γράφω στα greeklish στο pc και το ελλινικό με μπλοκάρει αρκετά.

    Anyway, να περνάτε καλά και τα λέμε σύντομα!! Cy


    xristina-pascal
    30.09.2009, 14:35

    γεια σας παιδια!!! με λενε χριστινα!!! καλως σας βρηκα!!! Smile


    Deos
    30.09.2009, 15:18

    Καλές MusicHeavenικές βόλτες παιδιά, καλώς ήρθατε!


    axilleas23
    03.10.2009, 23:08

    Γεια σε όλα τα μέλη, τα στελέχη και τους επισκέπτες του musicheaven.


    georgetroupis
    15.10.2009, 13:09

    Γειά σας παιδιά είμαι ο Γιώργος Τρούπης και σας καλημερίζω. Δεν παίζω κα΄ποιο όργανο αλλά μου αρέσουν πολλά ακούσματα. Γενικότερα η μοθσική - αννάλογα με το ύφος μου αλλάζει την διάθεση θετικά η αρνητικά!


    annavell
    29.11.2009, 09:09

    Γεια σας! με λενε Αννα κ ειμαι 15! Η αληθεια ειναι οτι δεν παιζω καποιο οργανο ομως ΝΑΙ ΕΚΦΡΑΖΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ και αυτο πιστευω πως μετραει πιο πολυ...


    mar-d
    30.11.2009, 13:43
    Γεια σας!
    daffers
    30.11.2009, 17:35

     

    γεια σας και από μένα {#emotions_dlg.biggrin} με λένε Δάφνη, παίζω πιάνο και είμαι 15.

    καλώς σας βρήκα Smile

     


    alexandra1987
    16.12.2009, 18:24

    Χαίρομαι που σας γνωρίζω. Smile

    Ζω στο Wellington (Νέα Ζηλανδία) και σπουδάζω literature (φιλολογία) και religion (θρησκεία?) στο Victoria University. Είμαι στον 2ο χρόνο (literature) και στον 1ο (religion).
    Είμαι παντρεμένη με τρία παιδιά.
    Στην Ελλάδα, που πάντα ήταν η αγάπη μου, είμαι λίγο καιρό, αλλά θα φύγω σύντομα. Με φιλοξενούν φίλοι. {#emotions_dlg.rolleyes}
    Αγαπώ τη Βυζαντινή και την Ελληνική δημοτική μουσική καθώς και τη λαϊκή μουσική των Tjimba (η φυλή της γιαγιάς μου Amelia).
    Ίσως χρειαστώ λίγη βοήθεια στην ξενάγηση...  {#emotions_dlg.helpsmilie}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexandra1987 στις 16-12-2009 18:30 ]


    freelance
    16.12.2009, 22:32
    ...Hello there..! ...music is a light in the dark... ;) xxx
    guitarlife
    19.12.2009, 13:54

    Αν πεινάσω φάε και αν κρυώσει πέτατο

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : guitarlife στις 17-09-2011 13:45 ]


    drumsGerm57
    20.12.2009, 11:06

    Για σας ειμαι ο drumsGerm57 και ειμαι καινουργιος εδω.Το musicheaven μου αρεσε πααααααααααρρρραααααααααα πολυ και πιστευω πως θα τα παμε ολοι εδω περα πολυ καλα.

    {#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}{#emotions_dlg.biggrin}


    Deos
    20.12.2009, 11:26

    Καλωσήρθατε παιδιά! Καλές Γιορτές!


    drumsGerm57
    20.12.2009, 13:38

    Και απο εμενα επισης καλα Χριστούγεννα και καλες γιορτες.


    alexandra1987
    22.12.2009, 19:38

    Καλά κι ευλογημένα Χριστούγεννα κι από μένα σε όλους. {#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.biggrin} {#emotions_dlg.biggrin}


    nicnek
    23.12.2009, 12:12
    Γειά σας και από μένα. Είμαι η Νικολέττα και σας διαβάζω αρκετό καιρό τώρα. Απλά μου αρέσει η καλή μουσική! Καλές γιορτές σε όλους!
    ofoutolo
    26.12.2009, 08:13

    Χρόνια Πολλά! Δημιουργικά, μελωδικά, αρμονικά, πολύχρωμα!{#emotions_dlg.beer}


    ofoutolo
    26.12.2009, 08:23

    Παράθεση:

    Το μέλος vlaviavosyiannis στις 15-03-2003 στις 13:12 έγραψε...

    Γειας παιδια ειμαι ο Γιαννης και κατοικω μονιμα σ'ενα νησι των Κυκλαδων την Αμοργο,παρολλο που εχω τελειωσει σχολη συντηρησης εργων τεχνης δεν ασχοληθηκα ποτε ιδιαιτερα γιατι προκειται για μια πολυ ασχημη κλικα,προτιμησα την ηρεμια και γιαυτο διατηρω ενα καφε στο νησι.Η μουσικη ειναι το αγαπημενο μου χομπι,μου προσφερει εξαισια συντροφια και σε χαρουμενες και σε δυσκολες περιοδους.Περιμενω καθε μελος του MusicHeaven στο καφενειον "καθ'οδον" για να γνωριστουμε καλυτερα.

    Επειδή η φίλη του γιού μου σπουδάζει αυτό που σπούδασες, με ενδιαφέρει πολύ να μου πείς σχετικά.Εμείς ζούμε δυστυχώς μόνο ένα μήνα το χρόνο στο νησί του άντρα μου στην Πάρο. Είσαι ευπρόσδεκτος για να κοιτάξουμε μαζί τα άστρα του ουρανού της Πούντας , απέναντι από την Αντίπαρο, ακούγοντας μουσική, πίνοντας κρασάκι και συζητώντας!....Καλή Χρονιά!


    ofoutolo
    26.12.2009, 08:39

    Παράθεση:

    Το μέλος alexandra1987 στις 16-12-2009 στις 18:24 έγραψε...

    Χαίρομαι που σας γνωρίζω. Smile

    Ζω στο Wellington (Νέα Ζηλανδία) και σπουδάζω literature (φιλολογία) και religion (θρησκεία?) στο Victoria University. Είμαι στον 2ο χρόνο (literature) και στον 1ο (religion).
    Είμαι παντρεμένη με τρία παιδιά.
    Στην Ελλάδα, που πάντα ήταν η αγάπη μου, είμαι λίγο καιρό, αλλά θα φύγω σύντομα. Με φιλοξενούν φίλοι. {#emotions_dlg.rolleyes}
    Αγαπώ τη Βυζαντινή και την Ελληνική δημοτική μουσική καθώς και τη λαϊκή μουσική των Tjimba (η φυλή της γιαγιάς μου Amelia).
    Ίσως χρειαστώ λίγη βοήθεια στην ξενάγηση...  {#emotions_dlg.helpsmilie}

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexandra1987 στις 16-12-2009 18:30 ]



    Αλεξάνδρα, νομίζω ότι έχουμε πολλά κοινά και ενδιαφέροντα! Έχω κι εγώ τρία παιδιά, αγαπώ τους βυζαντινούς ήχους (ψαλμούς και νανουρίσματα), μαζεύω κοχύλια , διαβάζω, είμαι ...αναγνώστης (αφηγητής), λατρεύω τα παραμύθια, αγαπάω τα ζώα (συμπεριλαμβάνονται και οι άνθρωπο!...),μάρέσει η πεζοπορία, η βοτανική (είμαι γεωπόνος),αγαπάω τα παιδιά και είμαι δασκάλα στο Γυμνάσιο και καμμιά φορά στο Λύκειο. Μου αρέσει να μαθαίνω  ξένες γλώσσες και μιλάω ....5,5 από αυτές!......Είσαι ακόμα εδώ;Τώρα που έχω διακοπές Χριστουγέννων, με μεγάλη ευχαρίστηση σε ξεναγώ στην Αττική!


    alexandra1987
    26.12.2009, 17:58

    Παράθεση:
    Το μέλος ofoutolo στις 26-12-2009 στις 08:39 έγραψε...

    Αλεξάνδρα, νομίζω ότι έχουμε πολλά κοινά και ενδιαφέροντα! Έχω κι εγώ τρία παιδιά, αγαπώ τους βυζαντινούς ήχους (ψαλμούς και νανουρίσματα), μαζεύω κοχύλια , διαβάζω, είμαι ...αναγνώστης (αφηγητής), λατρεύω τα παραμύθια, αγαπάω τα ζώα (συμπεριλαμβάνονται και οι άνθρωπο!...),μάρέσει η πεζοπορία, η βοτανική (είμαι γεωπόνος),αγαπάω τα παιδιά και είμαι δασκάλα στο Γυμνάσιο και καμμιά φορά στο Λύκειο. Μου αρέσει να μαθαίνω  ξένες γλώσσες και μιλάω ....5,5 από αυτές!......Είσαι ακόμα εδώ;Τώρα που έχω διακοπές Χριστουγέννων, με μεγάλη ευχαρίστηση σε ξεναγώ στην Αττική!

    Σ’ ευχαριστώ ofoutolo, {#emotions_dlg.biggrin}
    Μακάρι να μπορούσα να μείνω περισσότερο στην αγαπημένη πατρίδα (η Ελλάδα, πατρίδα του πατέρα μου, θα είναι πάντα και δική μου πατρίδα αν και γεννήθηκα και μεγάλωσα στο Cape Town μέχρι και τα 18 μου).
    Εφ’ όσον είσαι δασκάλα (κι αυτό παραπέμπει στην αγαπημένη μας κυρία Ηλέκτρα που μας έμαθε Αρχαία Ελληνικά και Ελληνική Φιλολογία, στην Ελληνική παροικία της South Africa), ίσως έχεις διαβάσει για τον ήρωα που είναι η αγάπη μου, τον Νικ Μάρβελ.
    Πρόσφατα διάβασα το 2ο βιβλίο της σειράς του Νικ Μάρβελ:
    «Ο Νικ Μάρβελ και ο μαρμαρωμένος βασιλιάς», που είναι η συνέχεια του 1ου,
    «Ο Νικ Μάρβελ και ο πόλεμος με το θηρίο».
    Αν έχει κανείς διαβάσει το 1ο βιβλίο, θα ήθελα τη γνώμη του.
    Το έχω ανεβάσει το θέμα αυτό κι αλλού γιατί τον αγαπώ το Νικ Μάρβελ και θέλω να ακούσω γνώμες μόνο από όσους διάβασαν το βιβλίο και όχι προκατειλημμένες αν είναι δυνατόν. {#emotions_dlg.thumbup}