ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.853 μέλη

    Φεστιβάλ Τραγουδιού - Θεσσαλονίκη '05

    eneni
    10.10.2005, 23:32
    Quote:

    Το μέλος ALKYONIDA στις 10-10-2005 στις 19:27 έγραψε:

    Εγω αναρωτιέμαι τι νοημα είχε ο διαγωνιστικός χαρακτήρας της δευτερης βραδιας με τους επωνυμους οι οποιοι όπως διαβασα στο in.gr πληρωθηκαν για τη συμμετοχή τους. Θα το καταλαβαινα αν ήταν απλά μια συναυλια στην οποια συμμετείχε και το βραβευμένο τραγούδι (το οποιο κατα τη γνώμη τιποτα καινουριο δεν εχει να προσφέρει) Αλλα βλέπετε έπρεπε να μαζευτούν χρηματα και το 090....ειναι η καλύτερη λύση....ασε που νομίζεις ότι διαμορφώνεις τα πράγματα





    πληρώθηκαν;
    πλάκα κάνεις...
    yiorgosv
    10.10.2005, 23:58
    Οι Ιεροκλής Μιχαηλίδης και Δημήτρης Σταρόβας ήταν... αποθέωση!!!
    Καλύτεροι από πολλούς ξενέρωτους επαγγελματίες παρουσιαστές και παρουσιάστριες...


    Οντως ητανε ωραιοι, πιστευω να μην τους δουμε στο καπακι
    παρουσιαστες στα βραβεια "Αριων", Καλλιστεια κλπ κλπ


    vouliakis
    11.10.2005, 00:06
    Quote:

    Το μέλος eneni στις 10-10-2005 στις 23:32 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος ALKYONIDA στις 10-10-2005 στις 19:27 έγραψε:
    [i]
    Εγω αναρωτιέμαι τι νοημα είχε ο διαγωνιστικός χαρακτήρας της δευτερης βραδιας με τους επωνυμους οι οποιοι όπως διαβασα στο in.gr πληρωθηκαν για τη συμμετοχή τους. Θα το καταλαβαινα αν ήταν απλά μια συναυλια στην οποια συμμετείχε και το βραβευμένο τραγούδι (το οποιο κατα τη γνώμη τιποτα καινουριο δεν εχει να προσφέρει) Αλλα βλέπετε έπρεπε να μαζευτούν χρηματα και το 090....ειναι η καλύτερη λύση....ασε που νομίζεις ότι διαμορφώνεις τα πράγματα







    πληρώθηκαν;
    πλάκα κάνεις...

    [/I]



    Ο προϋπολογισμός της διοργάνωσης άγγιξε το 1,5 εκατομμύριο ευρώ, ενώ η συμμετοχή των γνωστών καλλιτεχνών στο Φεστιβάλ έγινε - όπως δήλωσαν οι διοργανωτές- με αμοιβή.


    Πηγή: news.in.gr





    eneni
    11.10.2005, 00:15

    τοσο μεγάλη αγάπη για το τραγουδι πια;;; μωρε μπράβο!

    ΥΓ. ευχαριστω Παναγιωτη!


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : eneni στις 11-10-2005 00:17 ]
    geordan
    11.10.2005, 00:44
    Είμαι ένας από τους 24.
    Να διευκρινήσω ότι ψήφισα μόνο στο ΜΗ. Για το Φεστιβάλ ούτε που το σκέφτηκα. Άλλωστε έχω δηλώσει εναντίον της λογικής της διοργάνωσης και λυπάμαι και τα λεφτά για το SMS.

    Δηλώνω ότι δεν έχω καμία διάθεση να απολογηθώ, αλλά θα προσπαθήσω καλοπροαίρετα να σου λύσω την απορία, αν και όπως προαναφέρθηκε: περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα.
    Έχουμε και λέμε με τυχαία σειρά, όπως μου έρχονται στο μυαλό.
    1) Όταν το πρωτάκουσα στο ραδιόφωνο κόλησα. Μου έκανε αμέσως εντύπωση (αυτό δεν είναι απαραίτητα καλό βέβαια). Μόνο αυτό και το τραγούδι της Ευσταθίας μου προκάλεσαν τέτοιο ενδιαφέρον με την πρώτη ακρόαση.
    2) Επίσης κόλησα με τη φωνή της κοπέλας. Είναι ένα από τα δύο-τρία είδη γυναικείας φωνής που μου αρέσουν.
    3) Οι στίχοι, αν και χιλιοειπωμένοι, είναι αξιοπρεπείς και δένουν με τη μουσική. Στο ρεφραίν ειδικά με καλύπτουν απόλυτα.
    4) Είναι λαϊκό τραγούδι και εγώ λαϊκά θα ακούω πάντα. Δεν τα βαριέμαι ρε παιδί μου. Αρκεί να ικανοποιούν την αισθητική μου.
    5) Μου αρέσουν ιδιαίτερα τα αργά ζεϊμπέκικα, αυτά που γράφονται για να μην τα χορεύεις. Εδώ το τραγούδι έχασε κατά τη γνώμη μου. Έγινε τζάμπα μετρημένο κλασικό ζεϊμπέκικο για να ξεχωρίσει.
    6) Όσο καινότυπο λαϊκό τραγούδι ήταν αυτό, το ίδιο καινότυπα, πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, ήταν και τα τραγούδια που εκπροσωπούσαν τα άλλα είδη.
    7) Το ότι το ψήφισα δεν σημαίνει πως είναι το τραγούδι που αλλάζει τη μουσική πραγματικότητα της Ελλάδος.
    8) Διάλεξα μεταξύ τεσσάρων που μου άρεσαν εξίσου: "Ξένο ρούχο", "Χωρίς εσένα", "Τραγούδια παλιά" και "Θα περάσουν οι μέρες".

    Πολύ δεν το κουράσαμε;
    geordan
    11.10.2005, 00:56
    Σχετικά με τη δέυτερη βραδιά έχω να πω τα εξής.

    Γενικα μέτρια πράγματα. Σχεδόν μετάνιωσα που το παρακολούθησα...

    Αρχικά να πω συγχαρητήρια στο σύντροφο Μαχαιρίτσα που τα είπε λίγο χύμα και τουλάχιστον έσωσε την αξιοπρέπειά του. Αν και μετά λύπης μου τον πληροφορώ ότι όντως έγινε πειραματόζωο για τη Eurovision. Θέλουμε δε θέλουμε έτσι είναι. Για την ΕΡΤ όλα μετρώνται με το ίδιο νόμισμα και δυστυχώς η Eurovision θα φέρει πολλά περισσότερα.

    Από τα τραγούδια το μόνο που μου άρεσε πολύ ήταν του Φάμελου. Στο ύψος του ήταν και ο Λουδοβίκος. Όλα τα άλλα ήταν στα ίδια νερά. Όχι άσχημα, αλλά λίγα. Λες και ο καθένας έκανε μια περίληψη όλων των τραγουδιών του και βγήκε κάτι χωρίς προσωπικότητα. Ίσως να είμαι και αυστηρός.

    Τώρα που τέλειωσε έχω να πω ότι μόνο η Ευσταθία έκανε την υπέρβαση. Δεν εννοώ το τραγούδι, που εμένα μου άρεσε. Εννοώ ότι ήταν το μοναδικό που ανάγκασε εμάς εδώ και πολύ άλλο κόσμο να το συζητήσει, να το κρίνει, να το επεξεργαστεί, να το φιλοσοφήσει και με λίγα λόγια να ασχοληθεί μαζί του. Αυτό είναι ουσιαστικό κέρδος.
    malastrana
    11.10.2005, 02:03
    Quote:

    Το μέλος kadmilos στις 09-10-2005 στις 15:08 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος malastrana στις 09-10-2005 στις 02:54 έγραψε:
    [i]
    Αν υπάρχει κάτι που πρέπει όμως να αναγνωρίσουμε στην Ευσταθία είναι ότι το δικό της ήταν τελείως διαφορετικό. Όλα τα άλλα, κάπου έμοιαζαν μεταξύ τους. Και, δεν έχει καμιά σχέση με το τραγούδι του Σάκη που αναφέρθηκε πάρα πάνω. Επειδή εκείνο έλεγε για κιμά, και τούτο για ζαμπόν????




    Η αμεσότητα και η απλοικοτητα του στιχου θυμιζουν το τραγουδι του Σακη ρουβα..
    ειλικρινα παντως αν το τραγουδουσε ο ρουβας το τραγουδι αυτο τι θα λεγαμε??

    Εγω παντως δεν διακρινω καμμια ειρωνια κανενα σατυρικο χαρακτηρα στο τραγουδι οπως αναφερθηκε παραπανω.



    [/I]



    Δεν θα το τραγουδούσε ποτέ ο Ρουβάς, το οποίον διευκρινίζω ότι συμπαθώ πάρα πολύ και θεωρώ κορφή στο είδος του. Αν είχε τα κότσια να το τραγουδήσει, απλώς θα τον εκτιμούσα κι άλλο, όχι γιατί μου άρεσε το τραγούδι, αλλά γιατί θα είχε βρεί τη δύναμη να κάνει κάτι για το οποίο το κοινό του θα τον έκραζε...Και αν δε διέκρινες τίποτε άλλο στους στίχους, εκτός απ' το ζαμπόν, πραγματικά σε ζηλεύω.
    mirrors
    11.10.2005, 11:20
    Εγώ δε ν το παρακολούθησα απλά, πήγα στο Φεστιβάλ κυρίως γιατί με τράβηξαν οι παρουσιαστές και οι καλλιτέχνες!
    Οι παρουσιαστές ήταν οι μόνοι που δε με απογοήτευσαν!!!!Τους απόλαυσα, γέλασα με τις ατάκες τους οι οποίες αν και προσχεδιασμένες έβγαιναν πολύ φυσικά! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ! Τα τραγούδια των καλλιτεχνών ήταν επιεικώς μέτρια! Λίγα ήταν αυτά που δεν κουραζόσουν να βρεις λόγους για να σ’αρέσουν! Ξεχώρισε του Νικολόπουλου, του Βαρδή (για τους στίχους και μόνο!) και εμένα προσώπικα μου άρεσε του Πλιατσικα και του Λουδοβίκου (αν και ομολογω οτι ήταν μία από τα ίδια!)
    όταν ανακοινώθηκαν τα απότελέσματα....η απογοήτευση σε ολο το κοινο!!!
    steinway
    11.10.2005, 11:37
    Quote:

    Το μέλος mirrors στις 11-10-2005 στις 11:20 έγραψε:

    μου άρεσε του Πλιατσικα και του Λουδοβίκου (αν και ομολογω οτι ήταν μία από τα ίδια!)
    όταν ανακοινώθηκαν τα απότελέσματα....η απογοήτευση σε ολο το κοινο!!!





    Δυστυχώς, έχουν αρχίσει όλοι να επαναλαμβάνονται...
    Όσο για το Λουδοβίκο, δεν κουράστηκε πια να καταγράφει μοιρολόγια παλιά μ' ένα συγκεκριμένο βαρετό μοτίβο που δεν έχει να προσφέρει τίποτα πια;
    Αν είναι να πηγαίνω στις συναυλίες του και να κόβω τις φλέβες οριζόντια(κάθετα ζεις)καλύτερα να το κάνω κι απο δω, χωρίς μουσική υπόκρουση...
    (βγήκα λίγο απ το θέμα αλλα... ) (για το Λουδοβικο)
    kakofonix
    11.10.2005, 11:52
    Κατ αρχην οφείλω να ομολογήσω οτι δεν παρακολούθησα (δυστυχως) το φεστιβαλ την Πέμπτη.

    Οσον αφορα το "ξενο ρουχο" εμένα προσωπικα μου άρεσε, και σήμερα που το άκουσα στο δεύτερο πρόγραμμα για δεύτερη φορά μου άρεσε περισσότερο.
    Δεν ειναι το τραγουδι που θα μείνει, αλλά εμένα μου έκανε "κλικ", το μοναδικό μου κριτηριο δηλαδή. Δεν είμαι μουσικός, δεν έχω άλλα κριτήρια, συγχωρέστε με...

    Οσο για την Κυριακή, δεν νομίζω ότι κάποιος από τους παλιούς (και ιδιαίτερα αγαπητούς, σημαντικούς και αξιόλογους δημιουργους) έφτασε τον μέσο όρο των δυνατοτήτων του.
    Κρατάω την ερμηνεία της Γαλάνη και τις παρεμβάσεις του Μαχαιρίτσα.
    Δεν παίρνω μέρος σε τετοιες διαδικασίες ψηφοφορίας, αλλά ξεχώρησα τον Λουδοβίκο.

    Το αφιέρωμα στο Κουγιουμτζή το βρήκα ιδιαίτερα καλό. Πολύ καλές φωνές, αρτια επιμέλεια.

    Γιατι μου έμεινε η εντύπωση ότι από τα διαγωνιζόμενα τραγουδια και τα τραγουδια του Κουγιουμτζή υπήρξε μια χαώδης διαφορά; Εγω πάντως μελαγχόλησα μετα την αναπόφευκτη σύγκριση.

    Οσον αφορά το θέμα μπουζούκι, ροκ κλπ, αναφερόμαστε στο ροκ σαν ακουσμα-ενορχηστρωση ή σαν έννοια, σταση, τρόπος, θεώρηση ζωής και όχι μόνο...
    Γιατι αν το δουμε από τη δεύτερη σκοπιά για να ψαξουμε να βρούμε 'Ελληνες "ροκάδες" πιο σημαντικούς από τον Βαμβακάρη και τους ρεμπέτες γενικά, τον Ζαμπέτα, τον Ακη Πάνου και αλλους που χρησιμοποίησαν το μπουζούκι σαν το κυριο συστατικό στην μουσική τους.

    Εγω πάντως δεν βρίσκω πάνω από δυο τρεις (Σιδηροπουλος, Πουλικάκος, Λάκης Παπαδόπουλος...)

    Και μη μου αναφέρει κανεις κανα... Τζιμάκο!!!

    Τελος πάντων, ίσως έχω και λανθασμένη άποψη για το τι είναι ροκ!!!

    Συγνωμη και πάλι για την μπουζουκο-λαικολαγνεία μου...





    gate
    11.10.2005, 13:34
    Πρέπει να ομολογήσουμε ότι οι πρωτοεμφανιζόμενοι είχαν πολλά περισσότερα να πουν από τους παλιούς γνωστούς δημιουργούς, που στην πλειοψηφία τους, εμένα τουλάχιστον, με απογοήτευσαν. Νομίζω πως τα τραγούδια που ακούσαμε την Κυριακή το βράδυ χαρακτηριζόνταν από προχειρότητα και βαρεμάρα - με ελάχιστες εξαιρέσεις - σε αντίθεση με τα τραγούδια της πρώτης βραδιάς των πρωτοεμφανιζόμενων, οι οποίοι μπορεί σίγουρα σε αρκετές στιγμές να φάνηκε πως έπεσαν στην παγίδα των κλισέ και της μονοτονίας, ωστόσο ήταν επίσης εμφανές ότι τα τραγούδια τους τα είχαν - στην πλειοψηφία - δουλέψει αρκετό καιρό πριν εμφανιστούν.

    Η επιλογή του "Ξένου Ρούχου" ως πρώτου για τη δεύτερη βραδιά νομίζω δεν ήταν η καταλληλότερη. Το τραγούδι σίγουρα δε θα πω πως δε μου αρέσει, ωστόσο, όπως έγραψα και νωρίτερα, για τη βραδιά των πρωτοεμφανιζόμενων, δεν ήταν και κάτι τόσο το ιδιαίτερο, ώστε να μπορέσουμε να το θεωρήσουμε καινούρια πρόταση στο τραγούδι. Αυτό που δε θα αμφισβητήσω είναι ότι η επιλογή του αντικατοπτρίζει ακριβώς τη βασική εικόνα της κοινωνίας μας. Το τραγούδι εκφράζει τον πόνο και το ανεκπλήρωτο, στοιχεία που χαρακτηρίζουν σήμερα την ελληνική κοινωνία, στο μεγαλύτερο μέρος της.

    Τα τραγούδια που εγώ ψήφισα για τη δεύτερη βραδιά πάντως είναι: η Φάλαινα και το Μπλουζάκι.

    Όσο για το "Χωρίς Εσένα", φίλε μου Πέτρο, καταλαβαίνω απόλυτα το σκεπτικό σου, ωστόσο στο τραγούδι αυτό βλέπω ένα άλλο - ίσως μικρότερο - κομμάτι της ελληνικής κοινωνίας που έχει βαρεθεί όλ' αυτά τα στημένα και τα ψεύτικα που του πλασάρουν και αντιστέκεται, με την ελπίδα πως κάποτε θα περάσει και στη δράση. Ακόμα βρίσκεται στην άμυνα, γι' αυτό και το τραγούδι είναι περιγραφικό. Δε λέει τι θέλει, αλλά περιγράφει το πού βρίσκεται, σε ποιά κοινωνία. Απ' αυτό και μόνο το στοιχείο, το τραγούδι δεν μπορώ παρά να το θεωρήσω ως καθρέφτη επίσης ενός άλλου κομματιού της κοινωνίας και να αναγνωρίσω αυτήν ακριβώς την αξία του.
    Σε σχέση δε με το "Ξένο Ρούχο" το θεωρώ πολύ καλύτερο, γιατί έχει να προτείνει κάτι καινούριο στη μουσική, ενώ το "Ξένο Ρούχο" κινείται σε γνωστά μοτίβα.


    Υ.Γ. Η νέα ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ για τη βραδιά της Κυριακής, στην αρχική σελίδα, περιμένει τις ψήφους σας


    "Sabir acidir ama meyvesi tatlidir"
    (τουρκική παροιμία: η υπομονή είναι πικρή, αλλά τα φρούτα της γλυκά)



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gate στις 11-10-2005 13:40 ]
    W4TT4N4B3
    11.10.2005, 17:42
    συμμετοχη στο Φεστιβαλ επι πληρωμη

    εξυπνη κινηση

    εξασφαλιζεις μεγαλα ονοματα για να εχεις τηλεθεαση

    δινεις το πρωτο βραβειο στον πρωτοεμφανιζομενο για να δωσεις κινητρο σε νεες συμμετοχες

    και για να ειναι και ολοι οι μεγαλοι και ποιοτικοι του ελληνικου τραγουδιου ευχαριστημενοι
    mavroula
    11.10.2005, 17:49
    Geia se oloys.

    eida kai go to festival tin kyriaki, kathos to perimena me agonia. ilpiza oti to festibal tha moy edine kati kainoyrio. akoysmta kai tragoudia. giorti tis moysikis.

    Ayto poy moy edose loipon, itan ontos kainoyrio gia mena.
    panta pisteva oti eimai politis toy kosmoy. ante kai ellinida, me ta xaraktiristika moy, alla ayto den me ekane pote na snobaro kai na theoro katoteroys kai potapoys toys mi-ellines..

    meta kai th deyteri bradia toy festibal, ofeilo na omologiso oti katalaba ta akoloytha : se mia poli poy exei 4 ekatomiria katoikoys, foitites kai pollous metanastes, apeira theatra, moyseia, kinimatografoys, moysikes skines, mnimeia kai kapoia politistiki paradosi (o kathenas monos toy krinei an einai mikri h megali), den yparxei kanenas poy na exei talento. kanenas poy na einai metriofron h tapeinos. kanenas poy axizei na legetai moysikos h kallitexnis (isos kai anthropos). oloi oi athinaioi einai "psoroperifanoi" , nomizoun oti einai oi kalyteroi. pairnoyn ta ftera ton poleon ths ypoloipis elladas, kai tha eprepe na ntrepontai gia ayto poy einai.

    Giati aytes oi genikotites apo anthropoys poy toso thaymazoume kai exoyme protypa mas? Giati ayto na legetai kai na dialaleitai se ekpompi poy probaletai se oli tin ellada, se festibal ellinikoy tragoydioy.. oxi mi-athinaikou tragoudiou... se kati kathara enotiko... (ti lathos apopsi poy eixa gia to festibal..)

    Giati aytes oi tambeles? Ti exyphretoyn kai ti katafernoyn ektos apo to na prosbaloun?

    pote den moy arese poy gennithika sthn athina kai poy meno edo.. isos na psaxno kai tropoys gia na fygo. alla den mporo me tipota na anexto tetoies diloseis, genikotites kai topikismoys, akomi kai an einai logo synaisthimatikis fortisis.

    Elpizo mono to epomeno festibal na einai ligo diaforetiko..

    oi galloi to elegan prin aiones. tolerance.. anextikothta.
    ayto einai to kleidi gia na pane ola mprosta. ayto einai to kleidi gia ti synergasia.
    ayto einai to kleidi tis symbiosis, giati oloi symbionnoyme sthn idia xora....

    teleiose o xronos moy kai den prolaba na po gia ta tragoydia...
    isos giati telika den moy emeinan ayta..
    TI KRIMA....


    malastrana
    12.10.2005, 00:02
    Αν κατάλαβα καλά το κείμενό σου, σε ενόχλησε αυτό το overdose Θεσσαλονικικής προπαγάνδας...αν το έχω καταλάβει τελείως λάθος διόρθωσέ με, αλλιώς, μπράβο, με κάλυψες απόλυτα! Ας με συγχωρήσουν οι Θεσσαλονικείς, μου αρέσει πάααααρα πολύ η πόλη τους, αλλά κατήντησε αηδία πιά, όλο αυτό. Πίστευα ότι είναι ένα "φεστιβάλ ελληνικού τραγουδιού", που λαμβάνει χώρα στη Θεσ/νίκη, όχι ένα φεστιβάλ Θεσ/νίκης που τυχαίνει να έχει θέμα του το τραγούδι. Ο λατρεμένος Σαββόπουλος σηκώθηκε να προλογίσει το αφιέρωμα στον Κουγιουμτζή και αντ' αυτού επιτέθηκε θυμωμένος, δεν κατάλαβα ακόμη σε ποιόν, λές και του προσβάλλαμε την πατρίδα του. Κι αν ο Κουγιουμτζής ήταν ας πούμε απ' την Τρίπολη δε θα του έκαναν αφιέρωμα?
    malastrana
    12.10.2005, 00:07
    Quote:

    Το μέλος W4TT4N4B3 στις 11-10-2005 στις 17:42 έγραψε:

    συμμετοχη στο Φεστιβαλ επι πληρωμη
    εξυπνη κινηση
    εξασφαλιζεις μεγαλα ονοματα για να εχεις τηλεθεαση
    δινεις το πρωτο βραβειο στον πρωτοεμφανιζομενο για να δωσεις κινητρο σε νεες συμμετοχες
    και για να ειναι και ολοι οι μεγαλοι και ποιοτικοι του ελληνικου τραγουδιου ευχαριστημενοι






    Ακριβώς αυτά σκεφτόμουν κι εγώ. Δε νομίζω βέβαια ότι επίτηδες δώσαν το πρώτο στους νέους, πιστεύω ότι όντως ψηφίστηκε το "Ξένο ρούχο", αλλά είμαι σίγουρη ότι όλοι οι παλιοί ανακουφίστηκαν. Άλλωστε κανείς τους δεν πήγε για το βραβείο. Σκέψου να έχανε ο Μαχαιρίτσας απ' τον Πλιάτσικα, ή ο Νικολόπουλος απ' τον Βαρδή, ή ο Σπανός απ' τπν Κραουνάκη...Τώρα ήταν όλοι εκεί ευχαριστημένοι. Νέοι, γέροι και παιδιά.
    W4TT4N4B3
    12.10.2005, 00:26
    @ malastrana

    να σου πω εμενα οι συνωμοσιολογιες δε μου αρεσουν και πολυ αλλα το γεγονος οτι πηραν χρηματα για τη συμμετοχη και το οτι ελεγαν ολοι οτι δεν τους ενδιαφερει η νικη δεν αποκλειει το σεναριο το πρωτο βραβειο να παει στον πρωτοεμφανιζόμενο

    Τι ακριβως είπε ο Σαββοπουλος;
    Dj_kerveros
    12.10.2005, 01:55
    Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστικα ιδιαίτερα από το φεστιβάλ! Γνώριμα ακούσματα ήταν όλα, δεν βρήκα κάτι το καινούργιο που να με εντυπωσιάσει! Θα συμφωνίσω επίσης αόλυτα με την άποψη του Wattanabe! Χρήμα, τηλεθέαση και ικανοποίηση των "εντεχνων" τραγουδιστών!
    Για να μην είμαι όμως τόσο απαισιόδοξος θα μπορούσα να πω ότι ήταν ιδιαίτερα ωραία η παρουσίαση του φεστιβάλ από τον Μιχαηλίδη και Σταρόβα, που έδωσαν ένα εύθυμο τόνο!
    W4TT4N4B3
    12.10.2005, 02:04
    Quote:

    Το μέλος Dj_kerveros στις 12-10-2005 στις 01:55 έγραψε:

    Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστικα ιδιαίτερα από το φεστιβάλ! Γνώριμα ακούσματα ήταν όλα, δεν βρήκα κάτι το καινούργιο που να με εντυπωσιάσει! Θα συμφωνίσω επίσης αόλυτα με την άποψη του Wattanabe! Χρήμα, τηλεθέαση και ικανοποίηση των "εντεχνων" τραγουδιστών!
    Για να μην είμαι όμως τόσο απαισιόδοξος θα μπορούσα να πω ότι ήταν ιδιαίτερα ωραία η παρουσίαση του φεστιβάλ από τον Μιχαηλίδη και Σταρόβα, που έδωσαν ένα εύθυμο τόνο!





    εγω μια υποθεση εργασιας εκανα δεν ειπα οτι εχω πληροφοριες

    σε 1 συμφωνειτε σχεδον αν οχι ολοι οτι ο ΖΑκ Στεφανου και οι Σταροβας και Μιχαηλιδης, δηλαδη οι παρουσιαστες εκλεψαν την παρασταση

    με λιγα λογια μηπως οι παρουσιαστες υπερσκιασαν τους καλλιτεχνες και ηταν αυτοι οι πρωταγωνιστες τελικα;

    στην TV ολα μπορουν να συμβουν.

    και αυτο ηταν ενα Τηλε-Φεστιβαλ

    μηπως ηταν και Τηλε-τραγουδιου?
    melanie1325
    12.10.2005, 09:17
    Ξέρει κανείς, από καθαρή κ μόνο περιέργεια, ποιο τραγούδι βγήκε 2ο την κυριακή?
    ...για να βγάλουμε ένα συμπέρασμα της πλειοψηφίας του κόσμου που ψήφισε!
    Jimy
    12.10.2005, 09:31
    Νομίζω υπήρχε μόνο πρώτη θέση ,έτσι ήταν οι κανονισμοί