ελληνική μουσική
    330 online   ·  210.908 μέλη

    Στο Παρα Πέντε: Σχόλια & εντυπώσεις !

    maspa
    11.03.2007, 20:52
    Το έχω βαρεθεί.. Πολύ ψυχοβγάλτικο βρε παιδί μου..
    geordan
    11.03.2007, 22:04
    Θα συμφωνήσω ότι το "Στο παρά πέντε" έχει γίνει κουραστικό έως βασανιστικό στην εξελίξή του και όντως έχει πάψει να προσφέρει αυτό το πραγματικά διαφορετικό στην κωμωδία, όπως έκανε πέρυσι. Επιμένω όμως ότι απέχει πολύ από ό,τι άλλο κυκλοφορεί στην ελληνική τηλεόραση.

    Όσο για αυτό το "50-50" δεν μου προσέφερε τίποτα, τις λίγες φορές που το παρακολούθησα. Ίσα ίσα που μου φαίνεται πολύ καινότυπο και ελάχιστα διασκεδαστικό. Οφείλω να αναγνωρίσω βέβαια πως πρωταγωνιστεί ένας πολύ σπουδαίος ηθοποιός, ένας πολυτάλαντος καλλιτέχνης και κάποιοι συμπαθητικοί ηθοποιοί σε δεύτερους ρόλους. Μέχρι εκεί όμως.

    Ένας άλλος που νομίζω πως γράφει καλά κωμωδία (όχι πάντα, αλλά αρκετά συχνά έχει όντως έμπνευση και "χέρι") είναι ο σεναριογράφος της σειράς με το ξενοδοχείο, "Το κόκκινο δωμάτιο" αν δεν κάνω λάθος.
    Amelie
    11.03.2007, 23:50
    Σχετικά με τις λασπολογίες που γράφτηκαν στο εν λόγω περιοδικό, πιστεύω ότι ο κόσμος ώρες ώρες ζηλεύει και δεν αντέχει την τόση δόξα και ομορφιά συγκεντρωμένες σε ένα πρόσωπο. Παλεύει να φιμώσει και να εξαλείψει ό,τι απειλεί την ψυχική του αηδία (και όχι ηρεμία). Νομίζω ότι εδώ κολλούν αυτοί οι στίχοι:
    "Μια μέρα ήρθε στο χωριό
    άγγελος πληγωμένος.
    Τον φέρανε σε ένα κλουβί
    κι έκοβε εισιτήριο ο κόσμος αγριεμένος,
    την ομορφιά του για να δει...
    ...Κι είπε αν θέλεις να σωθείς
    από την ομορφιά σου,
    πάρε τσεκούρι και σπαθί
    και κόψε τα φτερά σου."
    rompa
    20.04.2007, 08:13
    Μπορεί οι επαναλήψεις να έχουν κουράσει αλλά το γέλιο και οι ατάκες παραμένουν . Ο άνθρωπος γράφει πολύ καλά και είναι άδικο να τον χτυπούν ..
    Amelie
    20.04.2007, 12:03
    Δεν είχε πλάκα το προηγούμενο επεισόδιο? Και σασπένς φυσικά! Μ'άρεσε όταν ο ταξιτζής λέει στη Ντάλια:"ψιλά θέλω!" και εκείνη άρχισε να κοιτάει ψηλά, την οροφή του ταξί.
    renabill
    30.04.2007, 14:54
    Έχει πλάκα, αλλά πλάνταξα και στο κλάμα με τη Ντάλια.........
    renabill
    30.04.2007, 14:55
    Παράθεση:

    Το μέλος poison_girl στις 25-01-2007 στις 21:47 έγραψε...

    καλα δεν το συζητω φοβερο το φιλλλλι φιλλλλι με λυυτρωννεις!!!!!!!
    αλλα βρε παιδι μου θα θελα ν ακουσω και το "Στραβα κοιτας αλλου μιλας ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΔΕ ΜΑΣ ΠΑΡΤΑΤΑΣ"



    Από ότι διάβασα η ΑΜΑΛΙΑ θα βγάλει δίσκο στα επόμενα επεισόδια, οπότε ποιός στη χάρη σου.... ΤΥΧΕΡΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
    MarakiVas
    30.04.2007, 15:05
    Η μόνη σειρά που παρακολουθώ φανατικά!Είναι άπαιχτη και με φοβερές ατάκες!
    tsibitos
    30.04.2007, 15:20
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 05-02-2007 στις 19:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 05-02-2007 στις 17:36 έγραψε...

    Μαντέψτε!!!
    Σήμερα μάλλον πάλι έχει επανάληψη



    Λογικο μετα απο δυο συννεχομενα καινουργια... και παλι καλα να λεμε.,..


    movflower
    30.04.2007, 18:17
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 30-04-2007 στις 15:20 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 05-02-2007 στις 19:15 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 05-02-2007 στις 17:36 έγραψε...

    Μαντέψτε!!!
    Σήμερα μάλλον πάλι έχει επανάληψη



    Λογικο μετα απο δυο συννεχομενα καινουργια... και παλι καλα να λεμε.,..





    και μάλιστα δύο πολύ ωραία επεισόδια, που μας θύμισαν λίγο τον πρώτο κύκλο. Επιτέλους!

    lookylouk
    01.05.2007, 11:33
    Η αλήθεια είναι ότι έχει γίνει λίγο κουραστικό τελευταία κ δε συγκρίνεται με τον πρώτο κύκλο, αλλά εξακολουθεί να βλέπεται πολύ ευχάριστα!
    Απέκτησε και ειδύλλιο Αλέξης-Ντάλια!! Ολε!
    venus2
    01.05.2007, 18:58
    συμφωνώ με τον/την από πάνω (δεν διευκρινίζεις κ εσύ τί είσαι!) κ ό,τι και να προσπαθήσει να κάνει ο Καπουτζίδης στο σενάριο δεν φτιάχνει τόσο εύκολα το πράγμα... δυστυχώς βέβαια, γιατί ο προηγούμενος κύκλος ήταν πραγματικά ευφάνταστος κ αστείος!!!
    augoustos
    02.05.2007, 07:26
    τελικά είχε ή δεν είχε καινούριο επεισόδιο ;
    Amelie
    02.05.2007, 13:29
    Εμένα μου είπαν πως είχε το so you think you can dance αντί για παραπέντε. Δηλαδή, ούτε καν επανάληψη! Να ανησυχούμε?
    MarakiVas
    02.05.2007, 14:08
    Όντως είχε το so you think you can dance.Λογικά την Δευτέρα θα βάλει καινούριο επεισόδιο. Ανυπομονώ!
    nicchristie
    02.05.2007, 14:15
    Τη Δευτέρα θα έχει Τηλεμαραθώνιο...
    MarakiVas
    02.05.2007, 14:25
    Παράθεση:

    Το μέλος nicchristie στις 02-05-2007 στις 14:15 έγραψε...

    Τη Δευτέρα θα έχει Τηλεμαραθώνιο...

    Αυτό το είχα ξεχάσει. Οπότε θα πρέπει να περιμένουμε καινούριο επεισόδιο στις 14/5.
    punkster
    02.05.2007, 16:07
    Το πιο σπαστικο κατα την γνωμη μου δεν ειναι τοσο ουτε οι ξεπερασμενοι (πλεον) διαλογοι ουτε η πολυυυυυυ προβλεπομενες εξελιξεις αλλα αυτες οι καταραμενες επαναληψεις!!

    Δηλαδη, καποια στιγμη σου βγαινει η πιστη απ τη μυτη!!!

    Αι σιχτιρ πια!!!

    Πλεον εχω σταματησει να το περιμενω...Δεν ασχολουμαι καν πολυ απλα! Αντε, μπορει να δω το τελευταιο επισοδιο ετσι για να ολοκληρωθω πνευματικα (αν δεν βαλει επαωαληψη..)


    lookylouk
    04.05.2007, 11:43
    Παράθεση:

    Το μέλος venus2 στις 01-05-2007 στις 18:58 έγραψε...

    συμφωνώ με τον/την από πάνω (δεν διευκρινίζεις κ εσύ τί είσαι!)


    Τι να είμαι?? την εικόνα με τη νερα'ι'δούλα δεν τη βλέπεις?

    'Οντως όχι άλλη επανάληψη!! θέλω καινούριο επεισόδιο!!

    Δεν ξέρω αν θα συμφωνήσουν κ τα υπόλοιπα γένους θηλυκού μέλη (σαν κι εμένα venus2!!!) αλλά κι αυτός ο Αλέξης δεν είναι καθόλου μα καθόλου κακός!
    Πλάκα είχε στο επεισόδιο με τον αντικαταστάτη που η Ζουμπουλία κοίταζε καλά-καλά μία αυτόν κ μία τον Αλέξη, κ αποφάσισε οτι η Ντάλια ειναι ηλίθια!
    movflower
    04.05.2007, 19:57
    Παράθεση:

    Το μέλος lookylouk στις 04-05-2007 στις 11:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος venus2 στις 01-05-2007 στις 18:58 έγραψε...

    συμφωνώ με τον/την από πάνω (δεν διευκρινίζεις κ εσύ τί είσαι!)


    Τι να είμαι?? την εικόνα με τη νερα'ι'δούλα δεν τη βλέπεις?

    'Οντως όχι άλλη επανάληψη!! θέλω καινούριο επεισόδιο!!

    Δεν ξέρω αν θα συμφωνήσουν κ τα υπόλοιπα γένους θηλυκού μέλη (σαν κι εμένα venus2!!!) αλλά κι αυτός ο Αλέξης δεν είναι καθόλου μα καθόλου κακός!
    Πλάκα είχε στο επεισόδιο με τον αντικαταστάτη που η Ζουμπουλία κοίταζε καλά-καλά μία αυτόν κ μία τον Αλέξη, κ αποφάσισε οτι η Ντάλια ειναι ηλίθια!




    έτσι έτσι!