ελληνική μουσική
    488 online   ·  210.866 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    nicchristie
    16.11.2006, 15:36
    Eγώ στο ραδιόφωνο το άκουσα.

    Aiolos_m
    21.11.2006, 10:54
    Έμαθα ότι...παντρεύεται;
    ageras
    21.11.2006, 11:04
    Δεν θα σχολιάσω τον εν λόγω καλλιτέχνη ως μουσικο τραγουδιστή κ.τ.λ
    Λόγω θέσης δεν μπορώ να πω πολλά,αλλά έκανε κάτι πολύ χοντρό αυτές τις μέρες.Θα το μάθετε σύντομα από τα Μ.Μ.Ε και πιθανότατα την Πέμπτη αν δεν αλλάξει κάτι μέχρι τότε....
    Aiolos_m
    21.11.2006, 11:05
    άρα παντρεύεται....
    ageras
    21.11.2006, 11:08
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-11-2006 στις 11:05 έγραψε...

    άρα παντρεύεται....


    Μα αυτό δεν είναι χοντρό...εκάνε κάτι..εχε χάρη που δεν μπορώ να ανοίξω το στόμα μου...
    Πάντως οι φανατικοί του θαυμαστες θα τον απολάυσουν πολύ σύντομα σε γνωστό χώρο της Αθήνας....κάποιοι φεύγουν με το στανιό και κάποιοι έρχονται μετα βαϊων και κλάδων....
    Yperoptis
    21.11.2006, 11:26
    Αγαπητέ ageras κάτι άκουσα κι εγώ σήμερα το πρωί στο στούντιο που δούλευα. Εάν πράγματι ισχύει μιλάμε για τεράστια αλητεία... Σε πετάω έξω για να μπω εγώ; Και μιλάμε για νέο άνθρωπο! Ανηθικότητα σε μέγιστο βαθμό.
    ageras
    21.11.2006, 11:27
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 11:26 έγραψε...

    Αγαπητέ ageras κάτι άκουσα κι εγώ σήμερα το πρωί στο στούντιο που δούλευα. Εάν πράγματι ισχύει μιλάμε για τεράστια αλητεία... Σε πετάω έξω για να μπω εγώ; Και μιλάμε για νέο άνθρωπο! Ανηθικότητα σε μέγιστο βαθμό.


    Ακριβώς....το ξέρω από πρώτο χέρι..Αλλά ας ανακοινωθεί επίσημα (μάλλον την Πέμπτη) και μετά θάβουμε με την ησυχία μας!!
    Yperoptis
    21.11.2006, 11:33
    Εύχομαι να ανακοινωθεί όμως γιατί υπάρχει μια αόρατη ασπίδα προστασίας γύρω από τον συγκεκριμένο. Ελπίζω να πέσει αυτή τη φορά γιατί αυτό που έμαθα είναι ανήκουστο και εξαιρετικά αποκαλυπτικό για το χαρακτήρα του εν λόγω "κυρίου".
    ageras
    21.11.2006, 11:35
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 11:33 έγραψε...

    Εύχομαι να ανακοινωθεί όμως γιατί υπάρχει μια αόρατη ασπίδα προστασίας γύρω από τον συγκεκριμένο. Ελπίζω να πέσει αυτή τη φορά γιατί αυτό που έμαθα είναι ανήκουστο και εξαιρετικά αποκαλυπτικό για το χαρακτήρα του εν λόγω "κυρίου".


    Καλά μα..δεν νομίζω οτι ο Χατζηγιάννης βγάζει και τον καλύτερο χαρακτήρα προς τα έξω...Φαίνεται ο άνθρωπος...
    Και να τον σκεπάσουν θα τον ξεσκεπάσουν οι "διωκώμενοι" με μια ωραιότατη συνέντευξη τύπου....
    Aiolos_m
    21.11.2006, 11:41

    θα σκάσω αν δε μάθω...


    Yperoptis
    21.11.2006, 11:43
    Μα δεν είναι απλώς θέμα χαρακτήρα. Εντάξει η υπεροψία και το καβαλημένο καλάμι είναι πράγματα σχετικά "φυσιολογικά" γι αυτό το χώρο. Εδω μιλάμε για ατιμία. Και τελικά είναι φοβερό το πόσο "άντρας" τελικά είναι. Γιατί από ότι φαίνεται δεν χρειάζεται να πηγαίνεις με γυναίκες για να είσαι. Αλλά από το πόσο μπορείς να είσαι αξιοπρεπής απέναντι στους άλλους. Και όσο για το κοριτσάκι που ρωτάει αν παντρεύεται, τελικά πιστεύω πως αν είναι να το κάνει ας πάει στην Ολλανδία...
    ageras
    21.11.2006, 11:44
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos m έγραψε κ.τ.λ...

    Θα σκάσω αν δε μάθω..





    SmileyCentral.com




    www.manpas.musicheaven.eu


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 21-11-2006 11:46 ]


    ageras
    21.11.2006, 11:47
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 11:43 έγραψε...

    Μα δεν είναι απλώς θέμα χαρακτήρα. Εντάξει η υπεροψία και το καβαλημένο καλάμι είναι πράγματα σχετικά "φυσιολογικά" γι αυτό το χώρο. Εδω μιλάμε για ατιμία. Και τελικά είναι φοβερό το πόσο "άντρας" τελικά είναι. Γιατί από ότι φαίνεται δεν χρειάζεται να πηγαίνεις με γυναίκες για να είσαι. Αλλά από το πόσο μπορείς να είσαι αξιοπρεπής απέναντι στους άλλους. Και όσο για το κοριτσάκι που ρωτάει αν παντρεύεται, τελικά πιστεύω πως αν είναι να το κάνει ας πάει στην Ολλανδία...



    Aiolos_m
    21.11.2006, 11:55
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 11:43 έγραψε...
    Και όσο για το κοριτσάκι που ρωτάει αν παντρεύεται, τελικά πιστεύω πως αν είναι να το κάνει ας πάει στην Ολλανδία...



    Κοριτσάκι.....;

    ageras
    21.11.2006, 12:00
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-11-2006 στις 11:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 11:43 έγραψε...
    Και όσο για το κοριτσάκι που ρωτάει αν παντρεύεται, τελικά πιστεύω πως αν είναι να το κάνει ας πάει στην Ολλανδία...



    Κοριτσάκι.....;





    mousikofilh
    21.11.2006, 13:46
    Τι έγινε βρε παιδια???Mου έχετε κινήσει την περιέργεια..
    Πάντως ότι και να ακούσω για τον χατζηγιάννη,δεν θα πέσω από τα σύννεφα,
    για τους λόγους που ανέφεραν κάποιοι παραπάνω!

    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!image hosting for myspace


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 21-11-2006 13:48 ]


    Yperoptis
    21.11.2006, 17:26
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 21-11-2006 στις 12:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-11-2006 στις 11:55 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 11:43 έγραψε...
    Και όσο για το κοριτσάκι που ρωτάει αν παντρεύεται, τελικά πιστεύω πως αν είναι να το κάνει ας πάει στην Ολλανδία...



    Κοριτσάκι.....;






    Όχι. Συγνώμη λάθος. Εγώ απλά μπερδεύτηκα ως προς το φύλλο... Άδικο έχω με αυτά που συμβαίνουν γύρω μας;
    Aiolos_m
    21.11.2006, 17:31
    Τελικά η απάντηση δόθηκε σε άλλο τόπικ???
    Υιέ μου πού είσαι;
    Yperoptis
    21.11.2006, 17:46
    Το έβαλα και στο άλλο topic αλλά πιστεύω πως κι εδώ είναι απόλυτα σχετικό.

    "ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ THN …ΕΞΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟ VOX ….

    Επειδή η σιωπή δεν είναι χρυσός.

    Επειδή οι πράξεις των καλλιτεχνών δεν κρίνονται υπό το φως της νύχτας αλλά στο φως της μέρας, ως καλλιτεχνικός υπεύθυνος του σχήματος της «Γλυκιάς Συμμορίας» (Δόμνα Κουντούρη, Ησαΐας Ματιάμπα, Νίκος Μίχας, Γρηγόρης Πετράκος, Σοφία Στρατή, Τάμτα, Ραλλία Χρηστίδου) που εμφανίζεται στο Vox από τις 10 Νοεμβρίου για προγραμματισμένες 30 παραστάσεις, είμαι υποχρεωμένος να κοινοποιήσω τα εξής:

    Tην Παρασκευή 17/11 πληροφορηθήκαμε από ψιθυριστές ότι η συνεργασία του Μιχάλη Χατζηγιάννη με το χώρο «Πειραιώς 130» ναυάγησε κατόπιν αποπομπής του από τον επιχειρηματία και πως αμέσως συμφώνησε να πραγματοποιήσει εμφανίσεις με άλλον επιχειρηματία σε άλλο χώρο.

    Επειδή ο επιχειρηματίας του Vox, Ηλίας Μαροσούλης, με είχε ενημερώσει στο πρόσφατο παρελθόν ότι ο Μιχάλης Χατζηγιάννης είχε εκδηλώσει ενδιαφέρον ξανά για το Vox παρόλο ότι ήδη είχε κλειστεί η συμφωνία για την εμφάνιση της «Γλυκιάς Συμμορίας» και ο ίδιος του είχε αποκλείσει αυτό το ενδεχόμενο, επικοινώνησα μαζί του για να διασκεδάσω τις λογικές ανησυχίες μου.

    Σε αυτή τη συνομιλία ο κ. Μαροσούλης διέψευσε ότι ήδη είχε κλείσει συμφωνία με τον Μ. Χατζηγιάννη αλλά εμμέσως πλην σαφώς, κατόπιν των έντονων πιέσεών μου, ομολόγησε ότι στοχεύει να τον εγκαταστήσει στο χώρο από τις 15/12…

    Αμέσως μετά επικοινώνησα με τον μάνατζερ του καλλιτέχνη Πασχάλη Μουχταρίδη, έδειξε έκπληκτος που ο επιχειρηματίας έκλεισε τον καλλιτέχνη του ενώ παίζει άλλο σχήμα στο χώρο (…λες και το σχήμα της «Γλυκιάς Συμμορίας» έπαιζε … στα κρυφά στο Vox και δεν το γνώριζε πως ήταν προγραμματισμένο για 30 παραστάσεις), με ευχαρίστησε που τον ενημέρωσα και με διαβεβαίωσε ότι θα ενημερώσει τον καλλιτέχνη για το προφανές ηθικό και επαγγελματικό ζήτημα που προέκυπτε.

    Από εκείνη τη στιγμή βρέθηκα αντιμέτωπος με μια ιλαροτραγωδία, πρωτοφανή για την 20ετή πορεία μου στο χώρο αλλά πρωτοφανή και για την ως τώρα συνεργασία μου με τις επιχειρήσεις Μαροσούλη.

    Το οικογενειακό περιβάλλον του επιχειρηματία, προσπαθούσε να με πείσει ότι το σχήμα της «Γλυκιάς Συμμορίας» στις 6 εμφανίσεις που πρόλαβε να πραγματοποιήσει μέχρι την Κυριακή που πέρασε, εισπρακτικά …έβαλε μέσα την επιχείρηση.

    Φυσικά, η πραγματικότητα δεν έχει καμία σχέση με αυτούς τους ισχυρισμούς, το σχήμα ξεκίνησε καλά πριν από μία βδομάδα και τη δεύτερη, παρόλο ότι από την αρχή η επιχείρηση κι εγώ είχαμε συμφωνήσει ότι πρόκειται για καινούργια πρόταση που χρειάζεται υπομονή και συνεχή δουλειά για να μας βγει, πολλαπλασίασε τα ρεζερβέ και πραγματοποίησε το Σάββατο ένα ανεπανάληπτο sold out.

    Η απήχηση του προγράμματος, η δικαίωση της καινούργιας πρότασης, και η πρωτοφανής διασκέδαση που συνέβαινε στο Vox, ήδη από τη δεύτερη εβδομάδα έφερε γρηγορότερα του αναμενόμενου τα αποτελέσματα. Και όλα αυτά χωρίς το πλήρωμα των γνωστών πούλμαν που σταθμεύουν στην Ιερά Οδό κάθε βράδυ. Μόνο με αυθορμήτως προσελθόντες πελάτες.

    Αφού, λοιπόν, και τα τελευταία τους επιχειρήματα ως έωλα κατέρρευσαν με παρακάλεσαν να κατεβάσουμε το σχήμα συναινετικά για να εμφανιστεί ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, με τον οποίο ήδη είχαν προχωρήσει σε συμφωνία και μάλιστα κατ’ ομολογία τους αντιστάθηκαν στην απαίτηση του να κατέβει το σχήμα πολύ νωρίτερα γιατί ο ίδιος ζητούσε το χώρο από την 1η Δεκεμβρίου…

    Η ιλαροτραγωδία σφραγίστηκε με ένα τηλεφώνημα της υπεύθυνης Δημοσίων Σχέσεων της επιχείρησης που μου δήλωσε ότι ο επιχειρηματίας κατανοεί το δίκαιο των ισχυρισμών μου αλλά δεν μπορεί να πράξει αλλιώς και θέλει να τον ενημερώσω αν το σχήμα θα κατέβει 2 ή 9 Δεκεμβρίου.

    Πέραν του πρωτοφανούς συμβάντος που συμβαίνει για πρώτη φορά στις επιχειρήσεις του εν λόγω επιχειρηματία, όπως και οποιουδήποτε άλλου επιχειρηματία της Αθήνας που διαθέτει οργανωμένα κέντρα διασκέδασης, πέραν του πρωτοφανούς κυνισμού τον οποίο επιθυμώ απλά να εντοπίσω ως αυτονόητο στην εν λόγω απόφασή, αυτού και των συνεργατών του, επιθυμώ να θέσω το πελώριο κατά τη γνώμη μου ηθικό θέμα που προκύπτει από την επιλογή του Μιχάλη Χατζηγιάννη να βολιδοσκοπήσει χώρο στον οποίο ήδη εργάζονται συνάδελφοι του και ο οποίος μάλιστα θα μπορούσε πριν ενδεχομένως δεχθεί τις αιτιάσεις του επιχειρηματία ότι το μαγαζί δεν πάει καλά να παρακολουθήσει το πρόγραμμα και να διαπιστώσει με τις δικές του αισθήσεις την πραγματικότητα.

    Επειδή το γεγονός αυτό είναι πρωτοφανές θεωρώ πως μόνο δημόσια μπορεί να κριθεί γιατί ο καλλιτέχνης, με όποια μορφή τέχνης και αν ασχολείται είναι δημόσιο πρόσωπο.

    Επειδή η γυναίκα του Καίσαρα δεν φτάνει να είναι τίμια αλλά πρέπει και να το αποδεικνύει, ανεξαρτήτως των πράξεων του οιουδήποτε επιχειρηματία, που και αυτός φυσικά δεν μπορεί να αποφύγει την κρίση , ο Μιχάλης Χατζηγιάννης δύναται ακόμη και τώρα με μια απόφαση, να μην εμφανιστεί στο Vox πριν τις 15 Ιανουαρίου που είναι προγραμματισμένες οι εμφανίσεις των παιδιών να πείσει τους συναδέλφους του στο Vox αλλά και την κοινή γνώμη ότι δεν ενέχεται στη συνομωσία που απειλεί μια «Γλυκιά Συμμορία» τραγουδιστών που ως νέοι αλλά ταχύτατα ανερχόμενοι και φανερά ταλαντούχοι δε σχετίζονται με ίντριγκες και κινήσεις νυχτερινού παρασκηνίου.

    Ο επιχειρηματίας είναι αυτόνομος, δεν κρίνεται από το φιλόμουσο κοινό, ας κάνει ότι θέλει, ο καλλιτέχνης όμως κρίνεται και δεν μπορεί να κρύβεται πίσω από τον επιχειρηματία… Εκτός και αν τα νέα ήθη, στο βωμό μιας αχαλίνωτης φιλοδοξίας, υποκαθιστούν το ταλέντο και τη δημιουργική καλλιτεχνική προσπάθεια από συμμαχίες ξένες προς το τραγούδι και την ευαισθησία του.

    Εδώ είμαστε και θα κριθούμε όλοι μας…

    Δημήτρης Χατζόπουλος

    Καλλιτεχνικός υπεύθυνος

    του σχήματος του Vox μέχρι ….9 Δεκεμβρίου."
    jorge
    21.11.2006, 17:53
    Για το παραπάνω ζήτημα ας ασχοληθούμε μόνο στο σχετικό topic.