ελληνική μουσική
    468 online   ·  210.866 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    Yperoptis
    21.11.2006, 18:00
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21-11-2006 στις 17:53 έγραψε...

    Για το παραπάνω ζήτημα ας ασχοληθούμε μόνο στο σχετικό topic.

    Έχεις απόλυτο δίκιο jorge απλά κι εγώ δεν ήξερα που να το πρωτοβάλω. Δεν πίστευα στα μάτια μου όταν το διάβασα.
    sentoni
    21.11.2006, 22:18
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 21-11-2006 στις 13:46 έγραψε...

    Τι έγινε βρε παιδια???Mου έχετε κινήσει την περιέργεια..
    Πάντως ότι και να ακούσω για τον χατζηγιάννη,δεν θα πέσω από τα σύννεφα,
    για τους λόγους που ανέφεραν κάποιοι παραπάνω!

    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!image hosting for myspace


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 21-11-2006 13:48 ]








    . . . εσύ ειδικά καλή μου mousikofilh δεν πρόκειται να πέσεις απ' τα σύννεφα . . . μια χαρά είσαι εκεί ( όσο πιο κοντά στο Θεό )
    mousikofilh
    21.11.2006, 22:27
    Έχεις χαιρετίσματα..

    sentoni
    21.11.2006, 22:28
    . . . φχαριστώ . . . μην του δώσεις πολλλλά φιλιά . . . θα του τα δώσω αύριο !
    mousikofilh
    21.11.2006, 22:32
    Δώσε τα δώσε τα.Πολλααά όμως
    maspa
    22.11.2006, 01:41
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 21-11-2006 στις 11:27 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 11:26 έγραψε...

    Αγαπητέ ageras κάτι άκουσα κι εγώ σήμερα το πρωί στο στούντιο που δούλευα. Εάν πράγματι ισχύει μιλάμε για τεράστια αλητεία... Σε πετάω έξω για να μπω εγώ; Και μιλάμε για νέο άνθρωπο! Ανηθικότητα σε μέγιστο βαθμό.


    Ακριβώς....το ξέρω από πρώτο χέρι..Αλλά ας ανακοινωθεί επίσημα (μάλλον την Πέμπτη) και μετά θάβουμε με την ησυχία μας!!



    Αφού δε λέτε εσείς..... Περιμένω με αγωνία να θάψω την Πέμπτη!

    "Άγονη πλήξη μιας ζωής δίχως έρωτα...."

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : maspa στις 22-11-2006 01:41 ]


    ageras
    22.11.2006, 01:43
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 22-11-2006 στις 01:41 έγραψε...


    Αφού δε λέτε εσείς..... Περιμένω με αγωνία να θάψω την Πέμπτη!



    Μαρίνα μου κοίτα και τα άλλα τόπικ.Π.Χ εδώ

    Θα καταλάβεις....


    jorge
    22.11.2006, 01:46
    Έτσι... Και ας μην γράφουμε ένα σωρό άσχετα post. Κουράζουμε όσους θέλουν να διαβάσουν γνώμες για τον Χατζηγιάννη και να συμμετάσχουν στην κουβέντα.
    Margarita1
    22.11.2006, 02:20
    Παράθεση:

    Το μέλος Yperoptis στις 21-11-2006 στις 11:43 έγραψε...

    Μα δεν είναι απλώς θέμα χαρακτήρα. Εντάξει η υπεροψία και το καβαλημένο καλάμι είναι πράγματα σχετικά "φυσιολογικά" γι αυτό το χώρο. Εδω μιλάμε για ατιμία. Και τελικά είναι φοβερό το πόσο "άντρας" τελικά είναι. Γιατί από ότι φαίνεται δεν χρειάζεται να πηγαίνεις με γυναίκες για να είσαι. Αλλά από το πόσο μπορείς να είσαι αξιοπρεπής απέναντι στους άλλους. Και όσο για το κοριτσάκι που ρωτάει αν παντρεύεται, τελικά πιστεύω πως αν είναι να το κάνει ας πάει στην Ολλανδία...


    ελεος πια με τις ανοησιες του καθενα!τι σχεση εχει αυτο με το θεμα...ας μη σχολιασω καλυτερα
    mi_me_oneireuteis
    24.11.2006, 18:18

    Ε,δεν άντεξα και θα απαντήσω..!μπορεί ο Μιχάλης στο θέμα με το βοξ να φέρει κάποια ευθύνη αλλά δεν είναι λόγος να τον στολίζετε με τέτοια επίθετα!!αυτή τη στιγμή βγάζετε το άχτι σας επειδή δεν τον συμπαθείτε!όντως αυτό που έγινε με το βοξ δεν είναι σωστό όμως δεν φέρει ευθύνη ΜΟΝΟ ο Μιχάλης...δεν ξέρω τι γίνεται εκεί μέσα τι κάνουν τι κανονίζουν και δεν είμαι σε θέση να ξέρω και πολλά άλλα !είμαι θαυμάστρια του Μιχάλη κ έχω διαφωνήσει κι εγώ σε πολλά που έκανε και γενικα με την εικόνα του που είναι όμως πόλύ λίγα μπροστά στις στιγμές που έχω ζήσει χάρη σ'αυτόν και σ'αυτά που έχει προσφέρει ως τώρα στην νέα ελληνική μουσική!τον θεωρώ ..μέγάλο ταλέντο!σαν άνθρωπο δεν μπορώ να ξέρω τίποτα άλλο απ'την εικόνα που παρουσιάζει μέσα απ τις συνεντευξεις του και από άλλα που μαθαίνω!όσο κι αν θέλω να τον γνωρίσω να δω ποιος πρταγματικά είναι αρκούμαι στη μουσική του !αξίζει πολλά και πιστεύω ότι δεν είναι σωστό να τον συκοφαντούμε έτσι εφόσον δεν έχουμε σφαιρική άποψη για τα γεγονότα!!!


    αυτά από μένα!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mi_me_oneireuteis στις 01-06-2008 16:14 ]


    maspa
    02.01.2007, 06:25
    Ίσως να σας είναι ήδη γνωστό, δε ξέρω, εγώ όμως τώρα το έμαθα που έκανα μια βόλτα σε διάφορα sites.... Αυτό που έμαθα, λοιπόν, έχει σχέση με τη eurovision (και τον Χατζηγιάννη βεβαίως, γι αυτό εξάλλου γράφω εδώ). Λοιπόν....

    Ο Χατζηγιάννης γράφει για τη Eurovision!
    Είναι γεγονός! Η ΕΡΤ έκανε επίσημη πρόταση στον Μιχάλη Χατζηγιάννη για να είναι ο εκπρόσωπος της ελληνικής συμμετοχής στο φετινό διαγωνισμό της Eurovision στο Ελσίνκι!

    Ο Μιχάλης, λόγω φόρτου εργασίας με τις εμφανίσεις του, δεν θα είναι ο ερμηνευτής του κομματιού, βλέπει όμως θετικά το να είναι ο συνθέτης!

    Ετσι, μάθαμε ότι ετοιμάζει ένα μοντέρνο χορευτικό κομμάτι του οποίου το concept έχει ήδη στο μυαλό του, ενώ δεν αποκλείεται να γράψει περισσότερα απο ένα αν χρειαστεί να γίνει επιλεκτική διαδικασία από την ΕΡΤ.

    Οσον αφορά στον ερμηνευτή, ο Μιχάλης πρότεινε κάποια ονόματα στην ΕΡΤ που πιστεύει ότι θα μπορούσαν με επιτυχία να ερμηνεύσουν τη σύνθεσή του, ανάμεσα στα οποία είναι και μερικά ονόματα-έκπληξη!



    by love radio97.5 Fm

    Τώρα θα φταίω εγώ να μιλήσω και να φανώ κακιά?

    aggeliki
    02.01.2007, 19:13
    E και????χαζός είναι να πει όχι?
    sindy-windy
    03.01.2007, 16:54
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 02-01-2007 στις 19:13 έγραψε...

    E και????χαζός είναι να πει όχι?



    αυτο λεω και εγω, γιατι να μην γραψει το τραγουδι ????
    mousikofilh
    03.01.2007, 23:43
    Μήπως επειδή έχει πει τα χειρότερα για το ''θεσμό''???
    πολύ σταθερός στις απόψεις και στα πιστεύω(???) του.
    Ο δεύτερος Φοίβος είναι γεγονός.
    Μέχρι και στις πέτρες θα γράφει σε λίγο(τραγούδια καρμπόν)

    rompa
    04.01.2007, 00:41
    Ελάτε βρε παιδιά.....τουλάχιστον θα πάει ένα καλό τραγούδι!
    Ποιος συνθέτης θέλετε να πάει?Ο Καρβέλας?
    aggeliki
    04.01.2007, 00:43
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 03-01-2007 στις 23:43 έγραψε...

    Μήπως επειδή έχει πει τα χειρότερα για το ''θεσμό''???
    πολύ σταθερός στις απόψεις και στα πιστεύω(???) του.
    Ο δεύτερος Φοίβος είναι γεγονός.
    Μέχρι και στις πέτρες θα γράφει σε λίγο(τραγούδια καρμπόν)





    Sorry αλλα πότε είπε τα χειρότερα για τον "θεσμό",οέο????


    Εχώ ακούσεικαι διαβάσει διάφορες συνεντεύξεις του αλλά δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο...Εξάλλου έχει ξαναπάει!
    karelia
    04.01.2007, 00:43
    πως ξέρουμε ότι θα είναι καλό ΠΡΙΝ το ακούσουμε?

    karelia
    04.01.2007, 00:47
    απόσπασμα απο συνεντευξη του Μιχάλη Χατζηγιάννη στις 15-6-2006 στο e-go.gr
    =>
    Το 1998 εκπροσώπησες την Kύπρο στον διαγωνισμό της Eurovision. Θα ξαναπήγαινες για την Eλλάδα;
    Tώρα δεν με ενδιαφέρει η Eurovision. Πήγα σε μία εποχή που ήμουν στο ξεκίνημά μου, πέρασα καλά, ήταν μία τρομερή εμπειρία αλλά τέρμα, αυτό ήταν για μένα. Δεν εξυπηρετεί κάποιον άλλο σκοπό...

    Για διεθνή καριέρα;
    Oχι, αυτά είναι παραμύθια. Είμαι σίγουρος ότι δεν ασχολείται κανείς με τη Eurovision, πέρα από τις δύο ώρες που την παρακολουθούν. Ως διοργάνωση μπορώ όμως να πω ότι ήταν αρκετά καλή.

    Γιατί πιστεύεις ότι η Αννα Bίσση δέχθηκε να συμμετάσχει;
    Δεν ξέρω. Προφανώς θεώρησε ότι ήταν καλό και ωφέλιμο για την πορεία της. Eμένα δεν με ενδιαφέρει πλέον να κρίνομαι και να διαγωνίζομαι, αλλά και δεν μου αρέσει το ύφος των τραγουδιών που συμμετέχουν. Eίναι πολύ δεύτερα. Δεν θα τα άκουγα έτσι κι αλλιώς στο σπίτι μου. Tα θεωρώ πολύ αστεία.




    Kαι τώρα αποσπασμα απο συνέντευξη του Μιχάλη Χατζηγιάννη στις 27-12-2006 στο e-go.gr
    =>
    Aλήθεια, στη Eurovision θα ξαναπήγαινες;

    Yπήρχε μία φημολογία, αλλά για φέτος δεν το βλέπω. Δεν το έχω προγραμματίσει, δεν θα προλάβω. Iσως του χρόνου. Δεν θα το απέκλεια, έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από την εμπειρία μου εκεί. Kαι, κακά τα ψέματα, για τους καλλιτέχνες που έχουν βλέψεις στο εξωτερικό είναι ένα πολύ καλό βήμα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : karelia στις 04-01-2007 00:52 ]


    Margarita1
    04.01.2007, 01:31
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 03-01-2007 στις 23:43 έγραψε...

    Μήπως επειδή έχει πει τα χειρότερα για το ''θεσμό''???
    πολύ σταθερός στις απόψεις και στα πιστεύω(???) του.
    Ο δεύτερος Φοίβος είναι γεγονός.
    Μέχρι και στις πέτρες θα γράφει σε λίγο(τραγούδια καρμπόν)



    Καλά δεν χρειάζεται να τα παραλέμε τόσο...Έλεος πια!
    mousikofilh
    04.01.2007, 13:34
    Δεν νομίζω ότι λέω κάτι που δεν μπορείς και εσύ να το διαπιστώσεις...