ελληνική μουσική
    433 online   ·  210.866 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    maspa
    04.01.2007, 13:38
    Παράθεση:

    Το μέλος mousikofilh στις 03-01-2007 στις 23:43 έγραψε...

    Μήπως επειδή έχει πει τα χειρότερα για το ''θεσμό''???
    πολύ σταθερός στις απόψεις και στα πιστεύω(???) του.
    Ο δεύτερος Φοίβος είναι γεγονός.
    Μέχρι και στις πέτρες θα γράφει σε λίγο(τραγούδια καρμπόν)




    Πες τα!!
    mousikofilh
    04.01.2007, 13:42
    Εγώ τα λέω αλλά...
    Mesoxoritis
    04.01.2007, 13:45
    Το θέμα δεν είναι αν μένει σταθερός στις απόψεις του.. Ή μάλλον, για να το θέσω καλύτερα, δεν έχει να κάνει με το αν το τραγούδι θα είναι καλό. Έχει να κάνει με τον Χατζηγιάννη γενικά, ο οποίος έχει ήδη καταντήσει ένας νέος Φοίβος. Και μην μου πείτε ότι γράφει πιο ποιοτικά τραγούδια, γιατί το ένα είναι κοπιά του αλλουνού. Ο νέος δίσκος τι έχει να δείξει;; Τίποτα. Τα ίδια και τα ίδια. Τα ίδια και με τον Φοίβο, με τη διαφορά ότι ο τελευταίος κινείται σε πιο λαϊκοκαψούρικο στυλ ή σε μπιτάκια..
    Από κει και πέρα, θεωρώ ότι αν γράψει αυτός το τραγούδι θα πάει η χώρα χειρότερα από πέρυσι. Κι αυτό γιατί δεν μπορεί να γράψει ο Χατζηγιάννης τραγούδι που θα κάνει ''κλικ'' στην Ευρώπη. Άποψή μου είναι τα χαζοποπάκια δεν έχουν απήχηση πλέον στον διαγωνισμό αυτόν.
    Τώρα, όσον αφορά τη σταθερότητα των απόψεών του, η Karelia μίλησε με αποδείξεις... Μιλάμε για μεγάλη καλλιτεχνική προσωπικότητα...

    Στα Τρίκαλα στα δυο στενά...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mesoxoritis στις 04-01-2007 13:46 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mesoxoritis στις 04-01-2007 14:38 ]


    maspa
    04.01.2007, 15:05
    Παράθεση:

    Το μέλος Mesoxoritis στις 04-01-2007 στις 13:45 έγραψε...
    Από κει και πέρα, θεωρώ ότι αν γράψει αυτός το τραγούδι θα πάει η χώρα χειρότερα από πέρυσι. Κι αυτό γιατί δεν μπορεί να γράψει ο Χατζηγιάννης τραγούδι που θα κάνει ''κλικ'' στην Ευρώπη. Άποψή μου είναι τα χαζοποπάκια δεν έχουν απήχηση πλέον στον διαγωνισμό αυτόν.
    Τώρα, όσον αφορά τη σταθερότητα των απόψεών του, η Karelia μίλησε με αποδείξεις... Μιλάμε για μεγάλη καλλιτεχνική προσωπικότητα...



    Το θέμα δεν είναι πως θα πάει η Ελλάδα στη γιουροβίζιον. Εμένα προσωπικά ποσώς με ενδιαφέρει... Μετά τα περσινά ρεζιλίκια χ*****κα να το πω κομψα! Αλλά αποδεικνύεται γι ακόμη μια φορά ότι οταν ο Θεός μοίραζε μυαλά ο Χατζηγιάννης πέρασε τελευταίος και σώθηκε η πραμάτεια!! Στο κάτω κάτω δικαίωμά του να αλλάζει γνώμη. Το ύφος, το προφιλ τέλος πάντων, που έχει υιοθετήσει είναι αυτό που με εκνευρίζει περισσότερο. Πολύ ψηλά την έχει τη μυτούλα του και το καλαμι δε λέει να το παρατήσει.

    (Γιατί συγχίζομαι πάντα όταν μιλάω γι αυτόν?)
    Margarita1
    04.01.2007, 15:13
    Παράθεση:

    Το μέλος Mesoxoritis στις 04-01-2007 στις 13:45 έγραψε...

    Το θέμα δεν είναι αν μένει σταθερός στις απόψεις του.. Ή μάλλον, για να το θέσω καλύτερα, δεν έχει να κάνει με το αν το τραγούδι θα είναι καλό. Έχει να κάνει με τον Χατζηγιάννη γενικά, ο οποίος έχει ήδη καταντήσει ένας νέος Φοίβος. Και μην μου πείτε ότι γράφει πιο ποιοτικά τραγούδια, γιατί το ένα είναι κοπιά του αλλουνού. Ο νέος δίσκος τι έχει να δείξει;; Τίποτα. Τα ίδια και τα ίδια. Τα ίδια και με τον Φοίβο, με τη διαφορά ότι ο τελευταίος κινείται σε πιο λαϊκοκαψούρικο στυλ ή σε μπιτάκια..
    Από κει και πέρα, θεωρώ ότι αν γράψει αυτός το τραγούδι θα πάει η χώρα χειρότερα από πέρυσι. Κι αυτό γιατί δεν μπορεί να γράψει ο Χατζηγιάννης τραγούδι που θα κάνει ''κλικ'' στην Ευρώπη. Άποψή μου είναι τα χαζοποπάκια δεν έχουν απήχηση πλέον στον διαγωνισμό αυτόν.
    Τώρα, όσον αφορά τη σταθερότητα των απόψεών του, η Karelia μίλησε με αποδείξεις... Μιλάμε για μεγάλη καλλιτεχνική προσωπικότητα...

    Στα Τρίκαλα στα δυο στενά...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mesoxoritis στις 04-01-2007 13:46 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Mesoxoritis στις 04-01-2007 14:38 ]




    Μόνο που τραγούδια του Χατζηγιάννη έχουν πει πολλοί μεγάλοι τραγουδιστές, χώρια πόσοι έπονται!Φαντάζομαι αρκετούς από αυτούς θα τους έχετε σε εκτίμηση....Αν ήταν τόσο εύκολο ας έλεγαν και Φοίβο οι συγκεκριμένοι άνθρωποι.
    Για τα υπόλοιπα νομίζω δεν χρειάζεται να σχολιάσω!Είναι φανερό πως η "κριτική" ορισμένων εδώ είναι καθαρά επί του προσωπικού επειδή δεν συμπαθούν τον Χατζηγιάννη σαν άτομο και όχι επί της ουσίας, δηλαδή αν είναι καλός τραγουδιστής ή όχι.Τώρα από που πηγάζει αυτή η αντιπάθεια το έχω ξαναπεί και δεν θέλω να επαναλαμβάνομαι...
    maspa
    04.01.2007, 15:29
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 04-01-2007 στις 15:13 έγραψε...

    Μόνο που τραγούδια του Χατζηγιάννη έχουν πει πολλοί μεγάλοι τραγουδιστές, χώρια πόσοι έπονται!Φαντάζομαι αρκετούς από αυτούς θα τους έχετε σε εκτίμηση....


    Ε και? Κανείς δεν είναι τέλειος!
    Margarita1
    04.01.2007, 15:42
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 04-01-2007 στις 15:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 04-01-2007 στις 15:13 έγραψε...

    Μόνο που τραγούδια του Χατζηγιάννη έχουν πει πολλοί μεγάλοι τραγουδιστές, χώρια πόσοι έπονται!Φαντάζομαι αρκετούς από αυτούς θα τους έχετε σε εκτίμηση....


    Ε και? Κανείς δεν είναι τέλειος!


    Ασφαλώς κανείς δεν είναι τέλειος, όπως και κανείς δεν αρέσει σε όλους!
    Αυτό όμως ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις και όχι μόνο όπου μας βολεύει!
    maspa
    04.01.2007, 15:46
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 04-01-2007 στις 15:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 04-01-2007 στις 15:29 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 04-01-2007 στις 15:13 έγραψε...

    Μόνο που τραγούδια του Χατζηγιάννη έχουν πει πολλοί μεγάλοι τραγουδιστές, χώρια πόσοι έπονται!Φαντάζομαι αρκετούς από αυτούς θα τους έχετε σε εκτίμηση....


    Ε και? Κανείς δεν είναι τέλειος!


    Ασφαλώς κανείς δεν είναι τέλειος, όπως και κανείς δεν αρέσει σε όλους!
    Αυτό όμως ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις και όχι μόνο όπου μας βολεύει!



    Για τους μεγάλους τραγουδιστές που ανέφερες πήγαινε το σχόλιο μου....

    Ε μη σχολιάσω άλλο το Χατζηγιάννη, γιατί.....

    Αλλά πρέπει να παραδεχτείτε πως είναι πολύ τυχερός να έχει φανατικούς θαυμαστές και φανατικούς εχθρούς..... Καλύτερα για εκεινον από το να περνούσε αδιάφορος.
    Margarita1
    04.01.2007, 15:58
    Το κατάλαβα ότι εκεί πήγαινε το σχόλιο σου!
    Συμφωνώ πάντως να μην τον σχολιάσεις άλλο...αφού σε συγχίζει και όχι τίποτα άλλο κι εσύ "συγχίζεις" εμένα!(χωρίς παρεξήγηση έτσι?)
    Πάντως κάπου συμφωνούμε τελικά, είναι κανόνας ότι όταν κάποιος έχει πολύ μεγάλη απήχηση σε ένα κοινό ένα άλλο αντίστοιχο κοινό τον απορρίπτει.Όπως έχω ξαναπεί αυτό είναι αποδεδειγμένο...
    karelia
    04.01.2007, 16:23
    είναι κανόνας ότι όταν κάποιος έχει πολύ μεγάλη απήχηση σε ένα κοινό ένα άλλο αντίστοιχο κοινό τον απορρίπτει.
    @ Μargarita επέτρεψε μου να διαφωνήσω σε αυτό,παρόλο που δεν είναι επι του θεματος.
    (τότε γιατί όλοι απορρίπτουν τη Βέρα??)
    Margarita1
    04.01.2007, 16:51
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 04-01-2007 στις 16:23 έγραψε...

    είναι κανόνας ότι όταν κάποιος έχει πολύ μεγάλη απήχηση σε ένα κοινό ένα άλλο αντίστοιχο κοινό τον απορρίπτει.
    @ Μargarita επέτρεψε μου να διαφωνήσω σε αυτό,παρόλο που δεν είναι επι του θεματος.
    (τότε γιατί όλοι απορρίπτουν τη Βέρα??)


    Αυτό δεν κατάλαβα που κολλάει????Τέλος πάντων πολύ το κουράσαμε το θέμα!Ας καταλάβουμε όλοι επιτέλους ότι τα "γούστα" είναι υποκειμενικά και δεν μπορούμε να αλλάξουμε τη γνώμη καθενός επειδή έτσι θέλουμε!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Margarita1 στις 04-01-2007 16:54 ]


    aggeliki
    04.01.2007, 18:24
    Παράθεση:

    Το μέλος Margarita1 στις 04-01-2007 στις 15:13 έγραψε...


    Για τα υπόλοιπα νομίζω δεν χρειάζεται να σχολιάσω!Είναι φανερό πως η "κριτική" ορισμένων εδώ είναι καθαρά επί του προσωπικού επειδή δεν συμπαθούν τον Χατζηγιάννη σαν άτομο και όχι επί της ουσίας, δηλαδή αν είναι καλός τραγουδιστής ή όχι.



    Σε αυτό συμφωνώ και δεν συμβαίνει μόνο στο Χατζηγιάννη...


    Παρεπιπτόντως εγώ που τον έχω σκυλοβαρεθεί...Σε σημείο να αλλάζω σταθμό...Που έχω μεγάλο πρόβλημα με τις ζωντανές εμφανίσεις του...Και γενικά δεν τον μπορώ άλλο...Στο νέο του δίσκο έχει 2-3 τραγούδια που πολύ μ'αρέσουν!Και δεν με ενδιαφέρει αν θεωρούντε ποιοτικά ή όχι...Απλά μ'αρέσουν!Πειράζει????

    Όσο για το "θεσμό" που θα συμμετάσχει...Έχω να πω το εξής:Δεν θα βγάλει από αυτή την υπόθεση????Θα βγάλει!Άρα γιατί να μην πάει????Χαζός είναι????
    Απλά θα πρέπει να προσέχει περισσότερο τι λέει!
    XeniaRodo
    05.01.2007, 12:29
    Παράθεση:

    Το μέλος aggeliki στις 04-01-2007 στις 18:24 έγραψε...

    Όσο για το "θεσμό" που θα συμμετάσχει...Έχω να πω το εξής:Δεν θα βγάλει από αυτή την υπόθεση????Θα βγάλει!Άρα γιατί να μην πάει????Χαζός είναι????
    Απλά θα πρέπει να προσέχει περισσότερο τι λέει!



    σωστή η Aγγελική...
    maspa
    06.01.2007, 17:07
    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 06-01-2007 στις 17:02 έγραψε...

    Ποιός θα το πει το άσμα καλέ?????



    Μπορεί η Ολυμπίου, που την έχει και πρόχειρη..
    poison_girl
    06.01.2007, 18:05
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 06-01-2007 στις 17:07 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maraki24 στις 06-01-2007 στις 17:02 έγραψε...

    Ποιός θα το πει το άσμα καλέ?????



    Μπορεί η Ολυμπίου, που την έχει και πρόχειρη..




    τι την εχει?????προχειρη????χαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
    pastella
    07.01.2007, 15:30
    Μου αρέσουν αρκετά τραγούδια του ΧΑτζηγιάννη, τον θεωρω ταλεντο, αλλα οι δισκοι του μουσικα εχουν φθινουσα μπορεια, ο ιδιος πλέον έχει χάσει της εκτίμησης μου (απλα μου ειναι αδιαφορος) και εχω βαρεθει τα ΟΤΕτραγουδακια του.

    Εκλαμβανω απο τη συμπεριφορα του οτι δεν σεβεται καποιους ανθρωπους που χωρις αυτους δεν θα τον συζητουμε αυτη τη στιγμη ουτε θα εβγαζε λεφτα με τη σεσουλα

    Δεν με νοιαζει αν θα παει Γιουροβιζιον, καλα κανει αφου θα παρει φραγκα (σιγουρα παντως δεν θα στειλει κατι τυπου S.A.G.A.P.O, ας ειμαστε και ρεαλιστες...)

    Εχει καταντησει ο Παπακαλιατης της ελληνικης δισκογραφιας. Ξερει να πουλαει αλλα ειιναι λιγο ολο τα ιδια και τα ιδια...

    Οσο για το οτι μεγαλοι τραγουδιστες εχουν πει κομματια του, ας σκεφτουμε λιγο μια λεξουλα. Δισκογραφικες.
    Μια ερωτηση: Η Αρβανιτακη, η Θεοδωριδου και η Γλυκερια στην ΜΙΝΟΣ δεν ειναι? Γιατι δεν το γνωριζω...
    maspa
    07.01.2007, 15:38
    Παράθεση:

    Το μέλος Christine στις 07-01-2007 στις 15:30 έγραψε...

    Μου αρέσουν αρκετά τραγούδια του ΧΑτζηγιάννη, τον θεωρω ταλεντο, αλλα οι δισκοι του μουσικα εχουν φθινουσα μπορεια, ο ιδιος πλέον έχει χάσει της εκτίμησης μου (απλα μου ειναι αδιαφορος) και εχω βαρεθει τα ΟΤΕτραγουδακια του.

    Εκλαμβανω απο τη συμπεριφορα του οτι δεν σεβεται καποιους ανθρωπους που χωρις αυτους δεν θα τον συζητουμε αυτη τη στιγμη ουτε θα εβγαζε λεφτα με τη σεσουλα

    Δεν με νοιαζει αν θα παει Γιουροβιζιον, καλα κανει αφου θα παρει φραγκα (σιγουρα παντως δεν θα στειλει κατι τυπου S.A.G.A.P.O, ας ειμαστε και ρεαλιστες...)

    Εχει καταντησει ο Παπακαλιατης της ελληνικης δισκογραφιας. Ξερει να πουλαει αλλα ειιναι λιγο ολο τα ιδια και τα ιδια...

    Οσο για το οτι μεγαλοι τραγουδιστες εχουν πει κομματια του, ας σκεφτουμε λιγο μια λεξουλα. Δισκογραφικες.
    Μια ερωτηση: Η Αρβανιτακη, η Θεοδωριδου και η Γλυκερια στην ΜΙΝΟΣ δεν ειναι? Γιατι δεν το γνωριζω...



    Τι έχει ο Ππακαλιάτης;

    Η Αρβανιτάκη απ'ό,τι γνωρίζω κάνει η ίδια τις παραγωγές των δίσκων της. Σχετικά με το δίσκο "όλα στο φως" στον οποίο έχει ερμηνεύσει τραγούδια του Χατζηγιάννη, νομίζω πως ήταν από την "mercury records"
    karelia
    07.01.2007, 17:23
    Η Αρβανιτάκη είναι στη universal
    η Θεοδωρίδου και η Γλυκερία στη Sony.
    o Tερζής στη Minos.
    maspa
    07.01.2007, 17:44
    Παράθεση:

    Το μέλος karelia στις 07-01-2007 στις 17:23 έγραψε...

    Η Αρβανιτάκη είναι στη universal
    η Θεοδωρίδου και η Γλυκερία στη Sony.
    o Tερζής στη Minos.



    Ο Τερζής που κολλάει?
    karelia
    07.01.2007, 17:45
    τώρα που επανακυκλοφόρησε το cd του δεν έχει μέσα και ένα καινούριο τραγούδι του Χατζηγιάννη?