ελληνική μουσική
    866 online   ·  210.851 μέλη

    Μιχάλης Χατζηγιάννης

    KRITIKOS
    13.06.2005, 06:34
    zoyd το να μην σου αρεσει ενα τραγουδι ειναι γνωμη σου αλλα δεν εχεις κανενα απολυτος δικαιωμα να ξεφτιλιζεις τον οποιοδηποτε και ειδικα οταν οι δικες σου μουσικες γνωσεις ειναι κατωτερες απο αυτον που κρινεις
    antonLOrd
    13.06.2005, 11:49
    O sygekrimenos den xreiazetai allo kseftilisma.... Eipe apla thn gnwmh ths.. O kathens me ton tropo tou...
    zoyd
    13.06.2005, 12:37
    τελειωσε.

    υπαρχει αντικειμενικοτητα στην μουσικη.

    η μουσικη του εινε ψεμα.

    ακουστε την.
    musicproducer
    13.06.2005, 19:19
    Αχ,....ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ μου.Κλεβεις καρδιες με την φωνη σου,με την συνθεση σου,με τα τραγουδια σου και με την ομορφια σου.I LOVE YOU.....
    YOU ARE THE BEST OF THE BEST... KEEP SINGING!!!
    antonLOrd
    14.06.2005, 12:26
    Musicproducer metefere to se allh kathgoria.......Sta anekdota
    mitsena
    25.06.2005, 00:37
    ΤΙ ΣΚΟΤΩΝΕΣΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???????? ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΗ????? ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΕΛΟΙΟΣ..........
    LINA2012
    28.06.2005, 18:10
    Θεωρώ ότι τα τραγούδια και η φωνή του είναι εκπληκτικά. Ο "Μιχαλάκης" όμως δεν μου φαίνεται και πολύ μετριόφρων...
    iris-the-black
    04.07.2005, 09:14
    Αλλά τέλος πάντων κι εμένα μου την έσπασε που είναι εμπορικό με τη λέξη "τηλέφωνο" εκεί που δεν κολλάει και βγαίνουν στίχοι-πατάτα.Αμάν αυτή η διαφήμιση!(Τα πήρα τώρα)
    OzzY
    12.07.2005, 16:13
    pedes apla exei piasei to nohma tis epoxis kai to ekmetaleuetai oso mporei....Kai kala kanei!Den kserw an to mathate pantws stin nea sezon o mixalis tha einai me ton Antwni remo sto Athinwn Arena........
    GOOOOOUUUUSSSTTTAAAARRRRWwwwwww
    falimento
    12.07.2005, 17:36
    Quote:

    Το μέλος OzzY στις 12-07-2005 στις 16:13 έγραψε:

    Den kserw an to mathate pantws stin nea sezon o mixalis tha einai me ton Antwni remo sto Athinwn Arena........
    GOOOOOUUUUSSSTTTAAAARRRRWwwwwww





    Nα κανονίσουμε να ...πάτε!

    Σιγά μη δε γινόταν αυτή η υπέροχη συνεργασία! Προτιμώ να πάω στον Τσικουλάτο ή πως διάολο τον λένε...

    Astron
    12.07.2005, 17:39
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 12-07-2005 στις 17:36 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος OzzY στις 12-07-2005 στις 16:13 έγραψε:
    [i]
    Den kserw an to mathate pantws stin nea sezon o mixalis tha einai me ton Antwni remo sto Athinwn Arena........
    GOOOOOUUUUSSSTTTAAAARRRRWwwwwww





    Nα κανονίσουμε να ...πάτε!

    Σιγά μη δε γινόταν αυτή η υπέροχη συνεργασία! Προτιμώ να πάω στον Τσικουλάτο ή πως διάολο τον λένε...


    [/I]



    Μαζί σου Γιώργο
    antonLOrd
    21.07.2005, 22:22
    Λοιπόν, λοιπόν, φρέσκα νέα... Ο κύριος(κυρία ,δεν είμαστε σίγουροι), που θέλει να λέγεται τραγουδιστής πραγματοποίησε μία συναυλία(λέμε τώρα..) στην Κω την τρίτη που μας πέρασε... Ακούστε.... 1 ώρα και 30 λεπτά διάρκεια... Δεν είναι συγκλονιστικό.... Είπε τα κομμάτια του(πάρα πολλά......20) από δύο φορές και μερικά από τρεις... Μάλιστα ζητούσε από τον κόσμο να κάνει κύμα....
    Η ξεφτίλα σ' όλο της το μεγαλείο.. Όλοι οι φαν ξενέρωσαν, και τραγουδούσαν μόνο οι τρεις πρώτες σειρές(αποτελούμενες από κοριτσάκια).... Πριν δύο χρόνια είχε μαζέψει 4000 κόσμο.. Φέτος 800 άτομα.. Αυτό είναι το θετικό., ότι αρχίζει να καταλαβαίνει ο κόσμος...
    Πάντως αν το ήξερα ότι είχε τόσο γέλιο,..... θα πήγαινα.....

    paramithi
    22.07.2005, 01:48
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 21-07-2005 στις 22:22 έγραψε:

    Λοιπόν, λοιπόν, φρέσκα νέα... Ο κύριος(κυρία ,δεν είμαστε σίγουροι), που θέλει να λέγεται τραγουδιστής πραγματοποίησε μία συναυλία(λέμε τώρα..) στην Κω την τρίτη που μας πέρασε... Ακούστε.... 1 ώρα και 30 λεπτά διάρκεια... Δεν είναι συγκλονιστικό.... Είπε τα κομμάτια του(πάρα πολλά......20) από δύο φορές και μερικά από τρεις... Μάλιστα ζητούσε από τον κόσμο να κάνει κύμα....
    Η ξεφτίλα σ' όλο της το μεγαλείο.. Όλοι οι φαν ξενέρωσαν, και τραγουδούσαν μόνο οι τρεις πρώτες σειρές(αποτελούμενες από κοριτσάκια).... Πριν δύο χρόνια είχε μαζέψει 4000 κόσμο.. Φέτος 800 άτομα.. Αυτό είναι το θετικό., ότι αρχίζει να καταλαβαίνει ο κόσμος...


    Πάντως αν το ήξερα ότι είχε τόσο γέλιο,..... θα πήγαινα.....







    αγαπητε μου..δεν νομιζω οτι υπαρχει λογος να γινομαστε κακοι..
    αν σ αρεσει τον ακους..αν οχι..μην ασχολεισαι..δεν υπαρχει λογος..


    antonLOrd
    23.07.2005, 13:10
    Δομηνίκη, για άλλη μια φορά γίνεται αντιληπτό ότι....."Η αλήθεια πονάει.."
    elnor
    23.07.2005, 13:24
    DEN NOMIZW OTI TO ZITHMA EINAI AN SOY ARESEI H OXI SAN KALHTEXNHS !!!!!!!!!
    APLA 8A PREPEI NA KATALABOYNE AYTOI OI KYRIOI OTI EINAI EPAGGELMATIES KAI OTI SE KA8E SYNABLIA POY KANOY PREPEI NA DINOYN TON KALHTERO TOYS EAYTO. POSO MALHSTA OTAN AYTH H SYNABLIA GHNETE SE KAPOIO NHSI POY EINAI TO GEGONOS TOY KALOKAIRIOY MIA KAI TETOIA ONOMATA ERXONTAI MIA FORA TA 5 XRONIA. AN LOIPON UELOYN NA LEGONTE KALYTEXNES AS AFISOYNE THS ARPAXTES KAI AS KANOYN LIGOTERES SYNABLIES ME KALYTERA APOTELESMATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    paramithi
    23.07.2005, 15:55
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 23-07-2005 στις 13:10 έγραψε:

    Δομηνίκη, για άλλη μια φορά γίνεται αντιληπτό ότι....."Η αλήθεια πονάει.."






    Εγω απλα εκανα την επισημανση γιατι υπαρχουν στο site θαυμαστες του κ δεν νομιζω να απολαμβανουν ειρωνικα σχολια σχετικα με τον τραγουδιστη που αρεσκονται να ακουνε..

    πάψε να κλαίς για ότι πέρασε σωστά..
    κλέισε τα μάτια σου κ κοίταξε μπροστά..




    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: paramithi on 02-08-2005 01:42 ]
    Ilianashiamishi
    23.07.2005, 18:25
    Πάντως το ίδιο συνέβη και στην Κύπρο τον περασμένο Μάρτιο. Ο Χατζηγιάννης ήρθε για συναυλία στο Ελευθέρια...η συναυλία είχε διήρκησε περισσότερο απ' ότι στην Κω αλλά και πάλι τα ίδια τραγούδια επαναλαμβάνονταν 2 και 3 φορές. Εγώ προσωπικά μετάνιωσα που πήγα στη συναυλία. Αν και θεωρούσα τον Χατζηγιάννη έναν σχετικά καλό καλλιτέχνη, μετά από αυτήν την συναυλία τον βλέπω σαν έναν απόλυτα εμπορικό τραγουδιστή.
    malastrana
    24.07.2005, 00:28
    Το μέλος OZZY, σε μήνυμά του στις 26-4-2005, αναφέρει τα τραγούδια "άγγιγμα ψυχής" και " το σώμα που ζητάς", που ακούγονται ακόμη μετά από 7 έτη, ως παραδείγματα διαχρονικών τραγουδιών του Χατζηγιάννη!!!!! Μα τα τραγούδια αυτά είναι σε μουσική του σπουδαίου Γιώργου Χατζηνάσιου!!! Υπέροχη μουσική όντως...επιφυλάσσομαι βέβαια, μήπως είναι οι στίχοι του Χατζηγιάννη, δεν το ξέρω...Γράφει στίχους? νομίζω όχι...Ναι, τα είχε πει πολύ ωραία...Είναι άξιος τραγουδιστής...Αλλά αυτά που γράφει ο ίδιος δε μου λένε τίποτα, μοιάζουν όλα υπερβολικά μεταξύ τους...Και επίσης το "Πάρτυ", δεν είναι δικό του και το λέει σε β' εκτέλεση, μετά το Μητσιά...Το αν έχει κάνει σπουδές στη μουσική δε λέει τίποτε, κι εγώ έχω δίπλωμα πιάνου, με όλα τα θεωρητικά μαθήματα που το συνοδεύουν, συνθέτης όμως δε θα είμαι ποτέ...Και αλίμονο αν θεωρείται κάποιος σπουδαίος, μόνο και μόνο επειδή συνεργάστηκε με το Νταλάρα...Όσο για τις χιλιάδες πωλήσεις και τα πλατινένια, έχει πολύ ψωμί η ιστορία του πώς γίνονται, δεν είναι της παρούσης...Τέλοσπάντων για τα πιτσιρίκια καλός είναι, από το να ακούν τις αηδίες που μας βομβαρδίζουν, χίλιες φορές τα ανώδυνα τραγουδάκια του. Αλλά λίγη σεμνότητα δεν έχει βλάψει ποτέ κανέναν...Και επειδή διάβασα μέχρι και απειλές εδώ μέσα για μας που δεν κόβουμε τις φλέβες μας γι΄αυτόν...παιδιά συνέλθετε!!!!Οι καλλιτέχνες υπάρχουν για να μας βοηθάνε να γινόμαστε καλύτεροι, όχι για να παίζουμε μπουνιές για χάρη τους...
    AndriPelagia
    01.08.2005, 23:43
    O mixalis mpori na xaeaktiristi mono me mia le3i.8EOS.Exi telia fwni k ta tragudia t ine k auta telia.Episis ine kuklos k ine k simpatriwtis m.Ta exi ola.K oloi sti kipro ton latreuoume.
    rouli726
    02.08.2005, 10:56
    Quote:

    Το μέλος antonLOrd στις 21-07-2005 στις 22:22 έγραψε:

    Λοιπόν, λοιπόν, φρέσκα νέα... Ο κύριος(κυρία ,δεν είμαστε σίγουροι), που θέλει να λέγεται τραγουδιστής πραγματοποίησε μία συναυλία(λέμε τώρα..) στην Κω την τρίτη που μας πέρασε... Ακούστε.... 1 ώρα και 30 λεπτά διάρκεια... Δεν είναι συγκλονιστικό.... Είπε τα κομμάτια του(πάρα πολλά......20) από δύο φορές και μερικά από τρεις... Μάλιστα ζητούσε από τον κόσμο να κάνει κύμα....
    Η ξεφτίλα σ' όλο της το μεγαλείο.. Όλοι οι φαν ξενέρωσαν, και τραγουδούσαν μόνο οι τρεις πρώτες σειρές(αποτελούμενες από κοριτσάκια).... Πριν δύο χρόνια είχε μαζέψει 4000 κόσμο.. Φέτος 800 άτομα.. Αυτό είναι το θετικό., ότι αρχίζει να καταλαβαίνει ο κόσμος...
    Πάντως αν το ήξερα ότι είχε τόσο γέλιο,..... θα πήγαινα.....









    φιλε μου,λυπαμαι πραγματικα για την εμπαθεια σου!!!
    ειναι κριμα ενα νεο παιδι να μιλαει ετσι..
    καταρχην το τι κανει ο καθενας στο κρεβατι του,οχι μονο δεν το ξερεις,αλλα δε σε αφορα και στην τελικη!
    οσο για την συναυλια που επικαλεισαι δεν ημουν εκει οποτε δεν προκειται να ασχοληθω με σχολια και "αποδειξεις" τυπου "Τατιανας Στεφανιδου" σε εγκυροτητα.αυτο που ξερω εγω,και αποδεικνυεται ευκολα αν θελει καποιος,ειναι πως ο εν λογω καλλιτεχνης περυσι στην πατρα,οπου διαμενω γι'αυτο και ειμαι σιγουρη για αυτα που γραφω,εκανε 2 συναυλιες,λογω της αυξημενης ζητησης.συγκεκριμενα εδω και 4 χρονια ερχεται καθε χρονο και γεμιζει παντα τους χωρους που επιλεγει,κυριως σταδια.ελπιζω αυτο να απαντα στην αποψη σου για τη δημοτικοτητα του.
    δε θα κρυψω τη μεγαλη εκτιμηση που εχω στο ταλεντο αυτου του ανθρωπου,που εκανε πολλα νεα παιδια να αφησουν τη βανδη και να αγαπησουν το πιο εντεχνο και ποιοτικο ποπ.
    αυτα και ευχομαι απο δω και στο εξης να μην εκφραζονται αποψεις για τη σεξουαλικη προτιμηση του καθενα.δεν ειναι τροπος κρισης και κριτικης αυτος..