ελληνική μουσική
    815 online   ·  210.851 μέλη

    Οι Guns N Roses στην Ελλάδα (2006)

    nikos_f3n
    10.07.2006, 12:15
    Guns χωρις σλας και duff δεν γινεται. Παντως θα ηθελα πολυ να παω να δω τι παιζουν οι καινουργοι. Δεν εχω ακουσει κανενα τραγουδι απο τους νεους. Αντιθετα ειμαι πολυ πορομενος με τα appetite for destruction και use your illusion | &||
    ageras
    10.07.2006, 12:23
    Eγώ θα σου πρότεινα να σου φύγει η περιέργεία για τους καινούριους γιατί θα απόγοητευτείς πάρα πολύ.Το chineze democracy δεν θυμίζει σε τίποτα τους Guns'n'roses που ξέρουμε.Άλλος ήχος απαίσια τραγούδια κι ένας Axl που αν δεν ξ΄ρεις οτι αυτό που ακους είναι Guns τότε δεν υπάρχει περίπτωση να τον καταλάβεις.Γι'αυτό καλύτερα ας μας μείνει το συγκρότημα με τις αναμνήσεις που έχουμε...Όπως είπες με το Use your illusion 1+2 με το apetite με το Lies.....


    Pucca
    10.07.2006, 15:45
    Αυτή τη στιγμή που μιλάμε η αδερφή ενος κολλητού μου αισθητικός περιποιείτε την πλατούλα του Axl !
    Τι να πω μερικά επαγγέλματα ευνοούν τις γνωριμίες...
    ageras
    11.07.2006, 01:26
    Επί του... ηλεκτρονικού πιεστηρίου: Στη σκηνή του Terra Vibe σήμερα θα βρίσκεται κι άλλο ένα από τα μέλη της αρχικής σύνθεσης των Guns N'Roses, ο κιθαρίστας Izzy Straddlin!

    Ραντεβού εκεί με τη μπάντα σε λίγο...


    Πηγή:avopolis.gr


    Κρίμα..και είχα μια αγωνία ανοίγωντας το παράθυρο να δω το όνομα του Slash ή του Duff McCagan αλλά είδα το όνομα του Izzy που ποτέ δε μου άρεσε......

    (Tον Slash κακώς περίμενα να τον δω στην ανακοίνωση μια και με τον Axl.W.Rose γίνανε μαλλιά κουβάρια!!)




    nikos_f3n
    11.07.2006, 10:04
    Και οι δυο στον κοσμο τους ειναι αλλα μαλλον ο μαλ.....ας ειναι ο axel. Ο ανθρωπος μπορουσε να εχει τα παντα (οχι πως δεν τα εχει) αλλα μπορουσαν οι guns να ειναι δεκα φορες καλυτεροι αν δεν εκανε ολες τις μαλ...ιες που εκανε τοτε.
    Ρε σεις εχει βγαλει τα ματοκλαδα του και τα φρυδια του; Σε κατι φοτο ετσι φαινεται
    ageras
    27.07.2006, 04:20


    Μπουκάλια εκσφεντονίστηκαν κατά του Axl Rose, στη διάρκεια της εμφάνισης των Guns n' Roses στο Metro Radio Arena του Newcastle την περασμένη Τετάρτη. Έτσι η μπάντα αναγκάστηκε να φύγει εκτός σκηνής μέσα σε ένα πλήθος που γιουχάϊζε.

    Απ' ό,τι φαίνεται ο λιθοβολισμός δια μπουκαλιών δεν είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο, καθώς μια σειρά από δαύτα σημάδεψαν τον frontman της μπάντας σε κάποιο σημείο του σετ -οργανωμένα και με με δύναμη. Αμέσως, οι G n' R σταμάτησαν και προειδοποίησαν το κοινό. Επέστρεψαν εντός λίγων λεπτων και ξανάρχισαν το κομμάτι από την αρχή ολοκληρώνοντάς το, κι εκεί είπαν το καληνύχτα, ενώ το κοινό συνέχιζε να πετάει μπουκάλια, ένα από τα οποία βρήκε τον Axl στο στόμα, όπως τουλάχιστον ο ίδιος δήλωσε μετά. Πάντως, μέχρι εκείνη τη στιγμή έπαιζαν ήδη δύο ώρες...

    Περισσότερες λεπτομέρειες για την αιτία ή την αφορμή που εξαγρίωσε μέρος του κοινού, δεν έχουν γίνει γνωστές.


    Πηγή:avopolis
    ageras
    01.08.2006, 02:15
    Στη τελευταία συναυλία των Guns 'n' Roses στη Βρετανία, στο Wembley Arena, ο Axl Rose αρρώστησε προς το τέλος της συναυλίας και αντικαταστάθηκε από τον παλιό frontman των Skidrow, Σεμπάστιαν Μπαχ, ο οποίος τραγούδησε τα "Night Train" και "Paradise City"!

    Το αναπάντεχο γεγονός δεν μπόρεσε ως τώρα να εξηγηθεί από τους εκπροσώπους των Guns n Roses ενώ όλα αυτά έγιναν το βράδι της Κυριακής 30 Ιουνίου στη δεύτερη συνεχόμενη εμφάνιση των Guns στο Wembley Arena. Τη νύχτα του Σαββάτου, καλύτερα το ξημέρωμα της Κυριακής, οι Guns n Roses έδωσαν μια σπέσιαλ ακουστική συναυλία, από τις 4 έως τις 5.30 το πρωί, στο club Koko αποκλειστικά για φανς που συμμετείχαν σε διαγωνισμό. Είνα χαρακτηριστικό ότι τα ονόματά τους οι τυχεροί τα άκουσαν την ώρα της συναυλίας στο Wembley Arena, το βράδι του Σαββάτου. Δεν έγιναν γνωστές επίσης οι αντιδράσεις του κοινού στην εμφάνιση του Μπαχ αντί του Alx στο encore...


    Πηγή:pop-rock


    Και σου το είπα βρε Axl κόψε τα πολλά πράγματα που πίνεις!!!!!
    rompa
    27.02.2007, 08:49
    Το Chinese Democracy "το νέο γιοφύγι της Άρτας".

    Ούτε στις 6 Μαρτίου θα κυκλοφορήσει τελικά Chinese Democracy των Guns N’ Roses, που αρχίζει να γίνεται το ανέκδοτο της παγκόσμιας δισκογραφίας μετά τις άπειρες αναβολές. Επίσης κινδυνεύει να γίνει το πιο ακριβοπληρωμένο άλμπουμ όλων των επόχών, αφού μέχρι τώρα έχει κοστίσει 13 εκ. δολάρια.

    Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση του γκρουπ "δεν υπάρχει επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας καθώς το γκρουπ αυτή την περίοδο μιξάρει το νέο άλμπουμ, αλλά μετά από κάποιες καθυστερήσεις και δυσκολίες προγραμματισμού, θα υπάρξει συνέχεια. Τα καλά νέα είναι πως οι ηχογραφήσεις του δίσκου έχουν ολοκληρωθεί” αναφέρεται στο επίσημο site των Guns N’ Roses.

    Το Chinese Democracy θα είναι το πρώτο άλμπουμ του γκρουπ από το Spaghetti Incident του 1993.



    redfm
    ageras
    27.02.2007, 08:52
    Καλά...αν περιμέναμε από τον Axl.W.Rose να κάνει μια φορά κάτι on time και σωστά....
    Α,ρε Slash και ξερό ψωμί!!!!
    jorge
    27.02.2007, 09:04
    Στα Μουσικά Videos περάστηκαν μερικά πολύ ωραία κλιπάκια από Guns, μεταξύ των οποίων και το ...Bohemian Rhapsody
    ageras
    27.02.2007, 09:05
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 27-02-2007 στις 09:04 έγραψε...

    Στα Μουσικά Videos περάστηκαν μερικά πολύ ωραία κλιπάκια από Guns, μεταξύ των οποίων και το ...Bohemian Rhapsody


    Ναι..είναι πάρα πολύ ωραία!!!

    tsibitos
    27.02.2007, 11:46
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 10-07-2006 στις 12:23 έγραψε...

    Eγώ θα σου πρότεινα να σου φύγει η περιέργεία για τους καινούριους γιατί θα απόγοητευτείς πάρα πολύ.Το chineze democracy δεν θυμίζει σε τίποτα τους Guns'n'roses που ξέρουμε.Άλλος ήχος απαίσια τραγούδια κι ένας Axl που αν δεν ξ΄ρεις οτι αυτό που ακους είναι Guns τότε δεν υπάρχει περίπτωση να τον καταλάβεις.Γι'αυτό καλύτερα ας μας μείνει το συγκρότημα με τις αναμνήσεις που έχουμε...Όπως είπες με το Use your illusion 1+2 με το apetite με το Lies.....





    Ρε συ Μανωλη να σε ρωτησω κατι? Καταρχην πηγες στη συναυλια το καλοκαιρι? Και δευτερον ακουσες τιποτα απο το Chinese Democrasy? Π.χ το "Better", το "the blues" ή το "Ι.R.S". αν ναι συνεχιζεις να εχεις την ιδια γνωμη για τους νεους Guns? Εγω ειχα την ιδια γνωμη με σενα πριν δω το καινουργιο συγκροτημα αλλα τωρα περιμενω πως και πως το καινουργιο αλμπουμ (αν βγει καποτε...)

    Axl for Ever
    tsibitos
    27.02.2007, 12:17
    Παράθεση:

    Το μέλος tzouv στις 28-06-2006 στις 14:15 έγραψε...

    Για πεστε μου λιγο ρε παιδια την συνθεση των τωρινων g'n'r.



    Axl Rose (Vocals)
    Robin Finck (Guitarist)
    Ron Thal - Bumblefoot (Guitarist)
    Richard Fortus (Guitarist)
    Tommy Stinson (Bass - Backing Vocals)
    Frank Ferrer (Drummer)
    Dizzy Reed (Keybords) - Απο το 1990 Επαιξε και στα U.Y.I. 1 & 2
    Chris Pitman (Keybords)

    to the jungle
    tsibitos
    27.02.2007, 12:29
    Να και το εξωφυλλο του νεου αλμπουμ... (Λεμε τωρα..)





    επισυναπτόμενα: cdcovergx9.jpg 
    RoCkLiViN
    02.03.2007, 21:36
    Βασικά cool ρε παιδιά!Και εγώ μεταλάς είμαι αλλά τους τύπους τους σιχαίνομαι!!!Κατά την γνώμη μου δεν υπάρχει πιό εμπορικό συγκρότημα και πιό ''ΔΗΘΕΝ''!!!Και κάτι τελευταίο ξεκολάτε με τον axel ο τύπος δεν τραγουδάει ΝΙΑΟΥΡΙΖΕΙ!!!!!
    ageras
    02.03.2007, 21:43
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 27-02-2007 στις 11:46 έγραψε...



    Ρε συ Μανωλη να σε ρωτησω κατι? Καταρχην πηγες στη συναυλια το καλοκαιρι? Και δευτερον ακουσες τιποτα απο το Chinese Democrasy? Π.χ το "Better", το "the blues" ή το "Ι.R.S". αν ναι συνεχιζεις να εχεις την ιδια γνωμη για τους νεους Guns? Εγω ειχα την ιδια γνωμη με σενα πριν δω το καινουργιο συγκροτημα αλλα τωρα περιμενω πως και πως το καινουργιο αλμπουμ (αν βγει καποτε...)

    Axl for Ever


    Όχι δεν κατάφερα να παω γιατι δούλευα!Έχω ακούσει 7-8 τραγούδια από τον επερχόμενο δίσκο...Δεν μου άρεσε τίποτα.Ο ήχος τους είναι άθλιος...Έπειτα από το ξεκοκκάλισμα όλων των δίσκων τους ως τώρα δεν πίστευα οτι θα μου άρεσε έτσι κι αλλιως...
    Βασικά ήμουν πολύ Slash-Duff τύπος και καθόλου Axl...Οπότε με την αποχώρηση αυτών χάθηκε και η μαγεία...

    tsibitos
    02.03.2007, 21:53
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 02-03-2007 στις 21:43 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 27-02-2007 στις 11:46 έγραψε...



    Ρε συ Μανωλη να σε ρωτησω κατι? Καταρχην πηγες στη συναυλια το καλοκαιρι? Και δευτερον ακουσες τιποτα απο το Chinese Democrasy? Π.χ το "Better", το "the blues" ή το "Ι.R.S". αν ναι συνεχιζεις να εχεις την ιδια γνωμη για τους νεους Guns? Εγω ειχα την ιδια γνωμη με σενα πριν δω το καινουργιο συγκροτημα αλλα τωρα περιμενω πως και πως το καινουργιο αλμπουμ (αν βγει καποτε...)

    Axl for Ever


    Όχι δεν κατάφερα να παω γιατι δούλευα!Έχω ακούσει 7-8 τραγούδια από τον επερχόμενο δίσκο...Δεν μου άρεσε τίποτα.Ο ήχος τους είναι άθλιος...Έπειτα από το ξεκοκκάλισμα όλων των δίσκων τους ως τώρα δεν πίστευα οτι θα μου άρεσε έτσι κι αλλιως...
    Βασικά ήμουν πολύ Slash-Duff τύπος και καθόλου Axl...Οπότε με την αποχώρηση αυτών χάθηκε και η μαγεία...




    Δηλαδη ο ηχος των Velvet Revorver Σ'αρεσει;; (Που στην Ουσια ειναι οι Παλιοι Guns χωρις τον Axl). Αυτες τις Μερες κυκλοφορησε στο δυαδικτιο το "better" (που ακουγετε οτι θα ειναι το πρωτο single απο το καινουργιο αλμπουμ) με την τελικη του, μαλλον, μορφη. Σου προτεινω να το βρεις και να το ακουσεις. Και για να επανελθω. Στη συναυλια δεν πηγες.. Την τελικη μορφη των κομματιων δεν την εχεις ακουσει ακομη.. Πως Μπορεις να εισαι τοσο καθετος? το ψωμι σου τρωνε? (Μηπως Εχεις σκοπο να αντικαταστησεις τον Axl σε μια πιθανη επανενωση των παλιων Guns?? )
    ageras
    02.03.2007, 22:05
    Αν και διακρίνω μια ειρωνία στην απάντηση σου το παραβλέπω και συνεχίζω.Δεν είμαι κάθετος και απόλυτος.Απλά λέω την άποψη μου.Δεν είναι κακό να έχω άποψη.
    Ούτε οι Velvet μου άρεσαν ιδιαίτερα.Απλά η σύμπραξη των μουσικών εκείνης της περιόδου (βάζω και τον Axl μέσα) είχαν καταφέρει να αφήσουν το στίγμα τους και την ταυτότητα τους.Μπορεί να μην είναι η τελική μορφή των τραγουδιών αυτή που άκουσα όμως μου αρκεί αυτο που άκουσα.Φυσικά και θα το πάρω το καινούριο όταν βγει γιατί όπως και να'χει πρέπει να συμπληρώσω την συλλογή μου.
    tsibitos
    02.03.2007, 22:37
    Παράθεση:

    Το μέλος ageras στις 02-03-2007 στις 22:05 έγραψε...

    Αν και διακρίνω μια ειρωνία στην απάντηση σου το παραβλέπω και συνεχίζω.Δεν είμαι κάθετος και απόλυτος.Απλά λέω την άποψη μου.Δεν είναι κακό να έχω άποψη.
    Ούτε οι Velvet μου άρεσαν ιδιαίτερα.Απλά η σύμπραξη των μουσικών εκείνης της περιόδου (βάζω και τον Axl μέσα) είχαν καταφέρει να αφήσουν το στίγμα τους και την ταυτότητα τους.Μπορεί να μην είναι η τελική μορφή των τραγουδιών αυτή που άκουσα όμως μου αρκεί αυτο που άκουσα.Φυσικά και θα το πάρω το καινούριο όταν βγει γιατί όπως και να'χει πρέπει να συμπληρώσω την συλλογή μου.



    Ειλικρινα δεν ειρωνευομαι.... Χιουμορ κανω!και για να το κλεισω εδω απο την μερια μου θα πω κατι που εχω πει σε πολλα τοπικς.. Γουστα ειναι αυτα. Δεν μπορουν να αρεσουν ολα σε ολους, Σωστα;
    tsibitos
    02.03.2007, 22:39
    Παράθεση:

    Το μέλος RoCkLiViN στις 02-03-2007 στις 21:36 έγραψε...

    Βασικά cool ρε παιδιά!Και εγώ μεταλάς είμαι αλλά τους τύπους τους σιχαίνομαι!!!




    Γιατι ειναι Μεταλ οι Guns n Roses?