ελληνική μουσική
    851 online   ·  210.853 μέλη

    Προτάσεις για βελτίωση του MusicHeaven

    Aiolos_m
    31.08.2006, 16:26
    Στο input δεν μου εμφανίζει καν την επιλογη soundcard mix.
    jorge
    31.08.2006, 16:42
    Aiole διάβασε πάλι το α)
    KAKOFONIKS
    01.09.2006, 11:39
    Ερώτηση, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος όταν πάει να ανοιχτεί ένα Topic το οποίο ήδη υπάρχει να βγαίνει μια ειδοποίηση που να λέει ότι υπάρχει παρόμοιο topic ή κάτι ανάλογο?

    WHEN LIFE HANDS YOU LEMON ,MAKE LEMONADE !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : KAKOFONIKS στις 01-09-2006 12:14 ]


    EffieKakaflika
    01.09.2006, 12:44
    Καλημέρα!!!!
    Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την αρχική σελίδα. Όταν πατήσεις την λέξη "Αρχική" επάνω αριστερά, φορτώνει μια παλιά οθόνη (χτεσίνή σήμερα) που δεν ενημερώνεται.

    jorge
    01.09.2006, 12:48
    Έφη πάτα F5 και ξαναδοκίμασε, κάτι με το PC σου είναι μάλλον...
    EffieKakaflika
    01.09.2006, 13:16
    Το μέλος jorge στις 01-09-2006 στις 12:48 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έφη πάτα F5 και ξαναδοκίμασε, κάτι με το PC σου είναι μάλλον...




    Δηλαδή;;;; Τι μπορεί να έχει;;;;;; Ωχ, μη μου λες τέτοια;!



    tolaruba
    09.09.2006, 23:46
    δε ξερω πως μου ηρθε αλλα επειδη το παρατηρησα θα το πω!!!!!Εχουμε στο προφιλ μας την επιλογη website!!!θα μπορουσε στο μακρυνοοοο μελλον τα μελη να εχουν την ευκαιρια να προσθεσουν παραπανω απο μια wedsite?
    jorge
    10.09.2006, 02:38
    Πόσα έχεις βρε;
    tolaruba
    10.09.2006, 11:25
    αν εξαιρεσεις 2 club στο pathfinder και ενα blog προκειται κατα τις αρχες νοεμβριου να αρχισουμε(εγω μαζι με καποιους γνωστους μου) τη κατασκευη μιας-επιτελους-κανονικης ιστοσελιδας αφου εχουμε κοινο γνωστο που ειναι ειδικος.
    Δε το ειπα βασικα για μενα!!!Απλα επειδη αν υπυρχε αυτη η δυνατοτητα οπωσδηποτε θα ηταν υπερ του ΜΗ.Αν δε γινεται κανενα προβλημα!
    Aiolos_m
    14.09.2006, 01:31
    Για το Ραδιόφωνο...

    Εκεί που εμφανίζεται πάνω αριστερά το σύμβολο ότι γίνεται εκπομπή (στην κεντρική σελίδα) , μπορεί να φαίνεται και ποιός είναι on air; Όχι ποιά εκπομπή κανονικά είναι στο πρόγραμμα, αλλά το όνομα που γράφουμε στο winamp. Ακόμα και στις έκτακτες δηλαδή.

    μ' αλλιώς η μοίρα το βουλήθη
    πρέπει να στρίψεις σε μια κόχη...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Aiolos_m στις 14-09-2006 10:14 ]


    jorge
    14.09.2006, 09:38
    Το κακό είναι πως δεν βάζετε όλοι το nickname σας στο Shoutcast. Αν δω οτι το κάνετε, θα βγαίνει
    Aiolos_m
    14.09.2006, 10:17
    Μπα... από την αρχή το έχω εκεί το nickname αλλά ούτε σε μένα ούτε στους υπόλοιπους βγαίνει.

    Δεν αναφέρομαι στο winamp κι εκεί που γράφει και τον τίτλο του τραγουδιού, αναφέρομαι στην αρχική σελίδα, πάνω αριστερά.
    jorge
    14.09.2006, 10:41
    Έγραψα "ΘΑ βγαίνει". Τώρα δεν βγαίνει για το λόγο που εξήγησα.
    Aiolos_m
    14.09.2006, 10:49
    ααα...οκ.
    Aiolos_m
    21.09.2006, 15:22
    Έχω να κάνω κάποιες προτάσεις όσον αφορά το ραδιόφωνο (εκτός των παραπάνω).

    1) να εμφανίζεται στο προφιλ του κάθε παραγωγού ένα λινκ ή ένα πεδίο τέλος πάντων με τις τελευταίες 5 εκπομπές του, τι ώρα έγιναν, πόση ώρα κράτησαν, πόση ήταν η μέγιστη ακροαματικότητά του τότε.

    2) να υπάρχει μια ένδειξη στο προφιλ του κάθε παραγωγού που να δείχενι πόσο ήταν το ρεκόρ ακροαματικότητάς του γενικότερα και ποιάν ημερομηνία έγινε.


    heartbreak-kid
    22.09.2006, 00:54
    Το μέλος Aiolos_m στις 21-09-2006 στις 15:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έχω να κάνω κάποιες προτάσεις όσον αφορά το ραδιόφωνο (εκτός των παραπάνω).

    1) να εμφανίζεται στο προφιλ του κάθε παραγωγού ένα λινκ ή ένα πεδίο τέλος πάντων με τις τελευταίες 5 εκπομπές του, τι ώρα έγιναν, πόση ώρα κράτησαν, πόση ήταν η μέγιστη ακροαματικότητά του τότε.

    2) να υπάρχει μια ένδειξη στο προφιλ του κάθε παραγωγού που να δείχενι πόσο ήταν το ρεκόρ ακροαματικότητάς του γενικότερα και ποιάν ημερομηνία έγινε.





    αυτα βελτιώνουν το ΜΗ??κι αν ναι πώς?βοηθάτε και λίγο τους αργοκίνητους!!!
    rory166
    22.09.2006, 00:56
    Το μέλος tolaruba στις 09-09-2006 στις 23:46 έγραψε...
    Παράθεση:

    δε ξερω πως μου ηρθε αλλα επειδη το παρατηρησα θα το πω!!!!!Εχουμε στο προφιλ μας την επιλογη website!!!θα μπορουσε στο μακρυνοοοο μελλον τα μελη να εχουν την ευκαιρια να προσθεσουν παραπανω απο μια wedsite?




    Aiolos_m
    22.09.2006, 01:18
    Το μέλος heartbreak-kid στις 22-09-2006 στις 00:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-09-2006 στις 15:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έχω να κάνω κάποιες προτάσεις όσον αφορά το ραδιόφωνο (εκτός των παραπάνω).

    1) να εμφανίζεται στο προφιλ του κάθε παραγωγού ένα λινκ ή ένα πεδίο τέλος πάντων με τις τελευταίες 5 εκπομπές του, τι ώρα έγιναν, πόση ώρα κράτησαν, πόση ήταν η μέγιστη ακροαματικότητά του τότε.

    2) να υπάρχει μια ένδειξη στο προφιλ του κάθε παραγωγού που να δείχενι πόσο ήταν το ρεκόρ ακροαματικότητάς του γενικότερα και ποιάν ημερομηνία έγινε.





    αυτα βελτιώνουν το ΜΗ??κι αν ναι πώς?βοηθάτε και λίγο τους αργοκίνητους!!!



    Επίσης προτείνω να επινοηθεί κι ένας musicheaven-αλγόρυθμος που να βοηθά τους αργοκίνητους με το πάτημα ενός λινκ....
    heartbreak-kid
    22.09.2006, 02:22
    Το μέλος Aiolos_m στις 22-09-2006 στις 01:18 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 22-09-2006 στις 00:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 21-09-2006 στις 15:22 έγραψε...
    Παράθεση:

    Έχω να κάνω κάποιες προτάσεις όσον αφορά το ραδιόφωνο (εκτός των παραπάνω).

    1) να εμφανίζεται στο προφιλ του κάθε παραγωγού ένα λινκ ή ένα πεδίο τέλος πάντων με τις τελευταίες 5 εκπομπές του, τι ώρα έγιναν, πόση ώρα κράτησαν, πόση ήταν η μέγιστη ακροαματικότητά του τότε.

    2) να υπάρχει μια ένδειξη στο προφιλ του κάθε παραγωγού που να δείχενι πόσο ήταν το ρεκόρ ακροαματικότητάς του γενικότερα και ποιάν ημερομηνία έγινε.





    αυτα βελτιώνουν το ΜΗ??κι αν ναι πώς?βοηθάτε και λίγο τους αργοκίνητους!!!



    Επίσης προτείνω να επινοηθεί κι ένας musicheaven-αλγόρυθμος που να βοηθά τους αργοκίνητους με το πάτημα ενός λινκ....



    καλά οι αργοκίνητοι!πες μας βοηθήσατε!!για τα υπόλοιπα??
    uNick
    22.09.2006, 10:44
    Δεν ξέρω αν είμαι αργοκίνητος ή όχι.... Όμως, Αίολε, δεν βλέπω πώς θα βελτίωνε το MusicHeaven η προβολή των στατιστικών στοιχείων που ανέφερες στο προφίλ του κάθε παραγωγού... Νομίζω πως για τα υπόλοιπα μέλη οι πληροφορίες αυτές θα ήταν μάλλον αδιάφορες. Μόνο για προσωπική ενημέρωση του παραγωγού θα είχαν κάποιο νόημα... αλλά ο παραγωγός τις έχει αυτές τις πληροφορίες. Σε τί θα ωφελούσε, πιστεύεις, να φαίνονται στο προφίλ του?

    Βέβαια αυτά τα λέμε "χωρίς τον ξενοδόχο"... Ας δούμε τί έχει να πει κι εκείνος.