ελληνική μουσική
    1073 online   ·  210.851 μέλη

    Τελευταία ταινία....

    poison_girl
    08.09.2006, 02:10
    οι πειρατες της Καραιβικης για 3η φορα!!!!!πςςςςς θειικη ταινια
    black_devil
    08.09.2006, 18:18
    Μυστικό παράθυρο. Πολυ ωραια ταινια.
    Dori_1
    09.09.2006, 23:42
    Fast and Furious - Tokyo Drift
    meltica
    10.09.2006, 03:09
    ''Girl, interrupted''... Αρκετά καλή και με ψυχολογικό υπόβαθρο...(Αngelina Jolie, Winona Ryder)
    koini_maria
    10.09.2006, 03:28
    Και εγώ την είδα αυτή σήμερα , στο Mega στις 23.45 .
    Συμπαθητικούλα ήταν ...

    Η καλύτερη που είδα , όμως , αυτές τις μέρες ήταν ''Ο Πιανίστας'' του Ρόμαν Πολάνσκι...
    Υπέροχη ταινία με αξιοθαύμαστες ερμηνείες !
    Από τις ωραιότερες ταινίες που έχω δει ...

    meltica
    13.09.2006, 15:03
    ''What the #$*! do we know?'',
    ''Τι στο μπιπ ξέρουμε;''
    Το dvd club έλεγε πως ήταν κοινωνικό. Τελικά αποδείχτηκε πως ήταν ντοκυμαντερ που απλώς παράλληλα είχε την ιστορία μιας κωφάλαλης που αντιλαμβανόταν μέσα από την ζωή της αυτά που πραγματεύοταν το ντοκυμαντέρ.

    Αν θέλετε να μάθετε για την θεωρία των κβάντων(κβαντομηχανική) και πως αυτή διαμορφώνει την αντίληψη μας και τον κόσμο τον οποίο γνωρίζουμε το συστήνω ανεπιφύλακτα. Απλά φροντίστε να είστε ξεκούραστοι πριν, γιατί εγώ που δεν ήμουν και τόσο, πόνεσε το κεφάλι μου από τον καταιγισμό πληροφοριών!

    KSENISTIS
    13.09.2006, 15:08
    Το κόκκινο βιολί... εξαιρετικό!
    thank
    16.09.2006, 02:16
    "Πριν το ξημέρωμα" και "πριν το ηλιοβασίλεμα". Και τις δύο. Η μία συνέχεια της άλλης. Εξαιρετικές. Το μαγικό ειναι πως, η συνέχεια (η 2) εξελίσεται μετά από πολλά χρόνια. Με το ίδιο καστ. Μονο που έχουν πια ωριμάσει, μαζί με την ιστορία που έχει κυλήσει. Πως τα κατάφεραν !!!!

    Τα λένε σχεδόν όλα, και μιλάνε σε όλους, τόσο απλά, με διάλογο, με έκφραση. Μαγικό το φόντο, αλλά τόσο πραγματικό. Ξεκινάει από Βιέννη. Μαγικοί οι διάλογοι, αλλά τοσο απλοί. Θα μπορούσε να ειναι θέατρο, αλλα ειναι σινεμά. Κατάρριψη του μύθου, πως οι ταινίες που κρατάνε το ενδιαφέρον, πρέπει να ειναι "φορτωμένες". Και βεβαια τρανη απόδειξη πως με πολυ απλούς τρόπους μπορείς να πεις τα πιο έντονα και σύνθετα πραγματα. Α ναι, και οι 2 ειναι γυρισμενες στο δρόμο η σε φυσικούς χώρους.

    ΥΓ. ευτυχως υπάρχουν άνθρωποι που απλόχερα, αμα πιάσουν το τι σου αρέσει, σου λενε "ει .. δεστες οπωσδήποτε" !!!

    @ktenistis, το κοκκινο βιολί ειναι υποψήφιο για αυριο. Μου εχει κανει κλικ ο τίτλος.


    antreas_dr
    16.09.2006, 04:32
    Superman
    ageras
    16.09.2006, 04:38
    Click υπέροχη ταινία!!!
    houlina
    16.09.2006, 20:34
    Just my luck
    ωραία ταινία, πρωτότυπη, με πολύ γέλιο!!!!
    meltica
    17.09.2006, 00:06
    To ''Nanny McPhee''.

    Πάρα πολύ γλυκιά ταινία, ειδικά για όσους έχουν παιδάκια την συνιστώ... Αλλά και οι μεγαλύτεροι δεν νομίζω να βαρεθούν.

    Παίζει η καταπληκτική Emma Thomson η οποία κάνει τον ομώνυμο ρόλο και δίνει πραγματικά μια ξεχωριστή ερμηνεία μέσα από την μεταμορφωσή της σε κακομούτσουνη νταντά!
    poison_girl
    17.09.2006, 00:39
    Βreakfast st Tiffany's!!!!!!!!!!!!!!!τι ωραια ταινια ΥΠΕΡΟΧΗ!!!!
    nightwalker
    17.09.2006, 00:54
    Ενα ακομα James Bond(οχι αυτο που επαιζε στο alter!)
    pastella
    17.09.2006, 02:54
    Buffalo Soldiers (καποιος γνωστος ανεκδιηγητος από αυτούς που κάνουν απόδοση τίτλων στην χώρα μας το μετεφρασε ως "Η συμμορια με τα χακι"... Ημαρτον)

    Αρκετα καλή ταινία, με εξυπνο καυστικο σεναριο, καλό καστ και πολυ καλες ερμηνειες από τους βασικους πρωταγωνιστές, ιδιάιτερα από τους Σκοτ Γκλεν και Αννα Πάκουιν. θυμιζει λίγο σε στυλ Fight Club του Fischer αλλα αξιζει

    Ρε παιδια εχει κανεις το "Μαθηματα πιανου"? Πηγα σε κεντρικοτατο βιντεκλαμπ και δεν το ειχαν.... Μονο σε παραδοσιακη βιντεοκασετα!
    Fler
    17.09.2006, 13:34
    Το μέλος thank στις 16-09-2006 στις 02:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    "Πριν το ξημέρωμα" και "πριν το ηλιοβασίλεμα". Και τις δύο. Η μία συνέχεια της άλλης. Εξαιρετικές. Το μαγικό ειναι πως, η συνέχεια (η 2) εξελίσεται μετά από πολλά χρόνια. Με το ίδιο καστ. Μονο που έχουν πια ωριμάσει, μαζί με την ιστορία που έχει κυλήσει. Πως τα κατάφεραν !!!!

    Τα λένε σχεδόν όλα, και μιλάνε σε όλους, τόσο απλά, με διάλογο, με έκφραση. Μαγικό το φόντο, αλλά τόσο πραγματικό. Ξεκινάει από Βιέννη. Μαγικοί οι διάλογοι, αλλά τοσο απλοί. Θα μπορούσε να ειναι θέατρο, αλλα ειναι σινεμά. Κατάρριψη του μύθου, πως οι ταινίες που κρατάνε το ενδιαφέρον, πρέπει να ειναι "φορτωμένες". Και βεβαια τρανη απόδειξη πως με πολυ απλούς τρόπους μπορείς να πεις τα πιο έντονα και σύνθετα πραγματα. Α ναι, και οι 2 ειναι γυρισμενες στο δρόμο η σε φυσικούς χώρους.




    Μπήκα για να γράψω για αυτές εδώ τις ταινίες..!!Πριν καμιά βδομάδα είδα τη δεύτερη μη ξέροντας ότι υπάρχει και πρώτη..Χθες το βράδυ - στο Star- είδα και το πρώτο μέρος. Πράγματι υπέροχες και οι δύο..Κι αυτό που με εντυπωσίασε είναι αυτή ακριβώς η απλότητα και η φυσικότητα της ταινίας και οι άκρως ρεαλιστικές ερμηνείες των 2 πρωταγωνιστών που τελικά κρατούν αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι τέλους..Για να μη μιλήσω για το φοβερό φόντο Βιέννης και Παρισιού που σε μουδιάζει..


    Hey you, would you help me to carry the stone..?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 17-09-2006 13:55 ]


    Angel20
    17.09.2006, 14:41
    Μόναχο. Αρκετά καλή ταινία.
    Fler
    17.09.2006, 16:20
    Το μέλος Christine στις 17-09-2006 στις 02:54 έγραψε...
    Παράθεση:

    Ρε παιδια εχει κανεις το "Μαθηματα πιανου"? Πηγα σε κεντρικοτατο βιντεκλαμπ και δεν το ειχαν.... Μονο σε παραδοσιακη βιντεοκασετα!



    Το έχω..Το έδινε πριν πολύ καιρό η Ελευθεροτυπία αν θυμάμαι καλά - με αυτές τις εφημερίδες έχω πια ολόκληρη συλλογή! - 'Ομορφη ταινία..

    Hey you, would you help me to carry the stone..?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ageras στις 17-09-2006 23:27 ]


    Nafpaktos___
    17.09.2006, 17:24
    Εγω το νοικιασα απο βιντεοκλαμπ
    και η ταινια
    ηταν απο το περιοδικο σινεμα!!!!!!!!!!!!!
    eneni
    17.09.2006, 17:48
    Δειπνο ηλιθίων.
    Γαλλική πανέξυπνη ταινία.