ελληνική μουσική
    773 online   ·  210.861 μέλη

    15 Χρόνια Μελωδία - Αλκινοος, Χαρουλα, Σωκρατης!

    eleni
    20.09.2006, 13:24
    Σήμερα είναι η δική μας σειρά να πάμε.
    Ελπίζω να φύγουν τα τεράστια σύννεφα απο τον ουρανό....
    Αν και τα μπουμπουνιτά άρχισαν.......jorge εκεί βρέχει???
    nefos
    20.09.2006, 13:35

    @ Δεν είμαι ο jorge αλλά βρέχει "καρέκλες". Γκρρρρρρρρρρρρρρρρ.
    picachu8
    20.09.2006, 14:01
    καλά μιλάμε θα τα πάρω πολύ άσχημα αν ακυρωθεί....

    δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω θα τα πάρω και με το σταθμό...

    Είναι δυνατόν να διοργανώνει τέτοια συναυλία που είναι πασίγνωστο ότι τα εισητήρια θα εξαντληθούν τις πρώτες μέρες και να τη διοργανώνει τέλη σεπτέμβρη σε χώρο υπάιθριο....

    ....αν όχι λογικό και αν μη τι άλλο το βρίσκω αναμενόμενο και αρκετά πιθανό να βρέξει έστω και μια απο τις τρείς μέρες....μεγάλη ζημία όσον αφορά τον μελωδία οικονομική αλλά και φυσικά απο θέματος image...

    ...δεν υπονοώ πως θα είναι καταστροφή αν ακυρωθεί η σημερινή συναυλία για την οποία πάσχισα να βρώ εισητήρια αλλά και φυσικά δεν υπονοώ πως θα έπρεπε να είμαστε και χαρούμενοι που διοργανώθηκε τέτοια συναυλία και έγινε έστω μια φορά..

    Απο εμάς, το ακουστικό κοινό με λίγο πιο ευαίσθητα αυτιά στα εύηχα ακούσματα, εξαρτάται να απαιτούμε απο τη καλή μουσική να έρχεται σε εμας και όχι να τη περιμένουμε και να στενοχωριόμαστε και να θυμώνουμε με τον οποιοδήποτε σε περίπτωση που οι προσδοκίες μας δεν εκπληρωθούν του τέστιν η συναυλία δε πραγματοποιηθει για τιν οποιοδήποτε λόγο του τέστιν βροχή...μπορεί και να το πηγαίνω μακριά αλλά οι απόψεις μου στο θέμα αυτές είναι...η μουσική υπάρχει για να υπηρετεί το λαό και όχι ο λαός τη μουσική και βρίσκω τον μελωδία τελείως απροετοίμαστο και κομματάκι ανεύθυνο στο σημείο αυτό...γιατί ας το αντιμετωπίσουμε καλός ο μελωδία και όλοι χαιρόμαδτε που υπάρχει ένα ποιοτικό ραδιόφωνο (αυτό και άλλα λιγα) για να μας συγκρατεί συντροφιά σε στιγμές μοναξιάς και μη αλλά ας αντιμετωπίσουμε την αλήθεια πρόκειται για μια ΑΕ η οποία επιδιώκει το κέρδος και εν τοιάυτη περιπτώση οι προτιμήσεις ή καλύτερα να το θέσω οι απαιτήσεις του ακουστικου κοινού έρχονται σε δεύτερη μοίρα ενώ οι "προτιμήσεις" σε πρώτη...Δε λέω σαν ιδέα είναι φοβερή και τρομερή το θέατρο λυκαβητού αλλά το πρώτο που σκέφτεται κανείς όταν σκέφτεται να διοργανώσει μια υπαίθρια εκδήλωση τέλη μήνα σεπτέμβρη είναι "μήπως ρε παιδιά θα βρέξει" και ΕΙΝΑΙ ΕΥΘΎΝΗ, ΥΠΟΧΡΕΏΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΥΠΕΥΘΥΝΌΤΗΤΑ ΝΑ ΦΡΟΝΤΊΣΕΙ ΝΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟΠΟΙΉΣΕΙ ΤΙς ΠΙΘΑΝΌΤΗΤΕς ΝΑ ΣΥΜΒΕΊ ΚΆΤΙ ΤΈΤΟΙΟ Ή ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΤΡΈΨΕΙ ΠΑΝΤΕΛΏΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΊΟ ΔΕΝ ΈΚΑΝΕ

    Αυτά τα ολίγα σκέφτηκα σήμερα σχετικα΄με το θέμα καθούμενος μπροστά σε μια τζαμαρία να κοιτάω τη βροχή περιμένοντας και ελπίζοντας να σταματήσει αν και μου αρέσει η βροχή.....και η συναυλία να μη γίνει το εισητήριο δε το επιστρέφω..........

    Ας ελπίσουμε να τραγουδήσουμε όλοι απόψε.....
    dimitrapan
    20.09.2006, 16:12
    Κανένα νεώτερο κανείς???
    jorge
    20.09.2006, 16:18
    Στοhttp://www.meteo.gr/cf.asp?city_id=12 λένε πως στις 21.00 θα βρέχει.

    Στο http://www.poseidon.ncmr.gr/greek/weather_forecast.html λένε πως 18.00-0.00 δε θα βρέχει.

    Βέβαια ο Ποσειδών δεν έπεσε μέσα στην πρωινή μπόρα. Επομένως το meteo.gr ίσως ειναι πιο αξιόπιστο.
    nefos
    20.09.2006, 16:18

    @ Βάλτε μελωδία και ακούστε, ενημερώνουν διαρκώς οι άνθρωποι.

    Οι τεχνικοί θα αποφασίσουν αργότερα. Μέχρι τις 8 περίπου θα ξέρουν τι θα γίνει.

    Κανένας λόγος για πανικούς εντάξει;
    angela_77
    20.09.2006, 17:37
    να το πω και εδω οτι υπαρχει ενα εισητηριο για σημερα τεταρτη αν το θελει κανεις να μου στειλει πμ
    jorge
    20.09.2006, 19:27
    Μια χαρά μου φαίνεται ο καιρός, φεύγωωωωωωωωω
    eneni
    20.09.2006, 19:31
    Καλά να περάσετε οι σημερινοί!!


    anisie
    20.09.2006, 19:42
    angela πήρες ΠΜ....????
    SiokouIro
    21.09.2006, 11:13
    Τι έγινε?

    Πως σας φάνηκε η δεύτερη μέρα?

    Υπάρχει κανείς που πήγε και τις δύο και μπορεί να κάνει σύγκριση???
    XeniaRodo
    21.09.2006, 11:21
    Eγώ ήμουν εκεί την πρώτη μέρα.... και θέλω να επαναλάβω πως ήταν όντως Kαταπληκτική συναυλία.... OΛE!
    rompa
    21.09.2006, 12:09
    Ήταν εκπληκτικά...Ξετρελαθήκαμε.Είχα πεθυμήσει τόσο πολύ τον Αλκίνοο.Ήταν γλύκας.Αχ αν έχετε φωτογραφίες βάλτε γιατί οι δικές μου είναι μακρινές . Αν μπορέσω θα τις βάλω αργότερα.
    antreas_dr
    21.09.2006, 12:12
    Φωτογραφίες υπάρχουν στη σελίδα 7 του ιδιου topic!
    rompa
    21.09.2006, 12:22
    Τις είδα τις φωτο αλλά είναι μόνο 2 γι'αυτό το είπα .....Εχει κανείς τη λίστα των τραγουδιών που είπαν??

    ....cause I'll never be with you.......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 21-09-2006 12:25 ]


    jorge
    21.09.2006, 17:04
    Μαγικά! Η "μισή" συναυλία ήταν η έναρξη με τις τριφωνίες. Δεν έχω χρόνο να γράψω, ας μιλήσουν οι εικόνες...


    jorge
    21.09.2006, 17:05










    επισυναπτόμενα: Img_5330.jpg Img_5324.jpg Img_5327.jpg 
    aggeliki
    21.09.2006, 18:51
    Μιας και προέκυψε να πάω και τις 2 μέρες...(Είχα εισιτήριο μόνο για Δευτερα αλλά στάθηκα τυχερή και το κυνήγησα αρκετά)

    Ήταν μαγεία και τις 2 μέρες,όμως τη δεύτερη μέρα ήταν λιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιίγο καλύτερα...

    Βασικά ήταν τέλεια!
    margo
    21.09.2006, 20:00
    Hταν πράγματι μαγευτικό το σμίξιμο των τραγουδιών τους,των φωνών τους αλλά και η όλη ατμόσφαιρα στο θέατρο.
    Το ότι δεν ήταν εκεί μόνο όσοι θεατές χωρούσαν,αλλά πολλοί περισσότεροι,δεν το είδα ως αρνητικό,αντίθετα,γέμιζε το χώρο με ένα αχόρταγο πάθος που με συγκίνησε.
    Έφηβοι,σαραντάρηδες,πιτσιρίκια,ακόμα και γέροντες,ήταν όλοι εκεί,τραγουδήσαμε,δακρύσαμε,χορέψαμε,χαρήκαμε,μοιραστήκαμε την ανατριχίλα,ρουφήξαμε μελωδίες,εικόνες,νοήματα,μουσικές..
    Κι όλα αυτά με τον Αλκίνοο,το Μάλαμα,τους υπέροχους μουσικούς κάτω απο το βράχο με τους αιώνιους θαμώνες σκαρφαλωμένους πάνω του,δίπλα στον άλλο "βράχο"που ακούει στο όνομα Χαρούλα..



    dimitrapan
    21.09.2006, 20:43
    Ειλικρινά ήταν η καλύτερη συναυλία που πήγα φέτος (μαζί με αυτή των Stomp). Δεν έχω να προσθέσω κάτι παραπάνω σε αυτά που είπαν τα παιδιά, πέρα του ότι χάρηκα ιδιαίτερα γιατί άκουσα τη Χαρούλα πολύ καλύτερη χθες, απ' ό,τι έχω συνηθίσει να την ακούω τα τελευταία 2-3 χρόνια!