ελληνική μουσική
    946 online   ·  210.853 μέλη
    Tyrogkofretas
    05.09.2006, 18:54
    Ρε σεις...πάρτε το χαμπάρι όλοι σας. Αν θέλουν οι σκληροπυρηνικοί Χριστιανοί να είναι καχύποπτοι,διακίωμά τους. Αλλά πάντα έχουμε διακίωμα κι εμείς να γελάμε με το μέγεθος της εθελοτυφλίας τους. Επειδή κάποια πράγματα ξεφεύγουν από το δρόμο που εκείνει διάλεξαν, τα βάζουν με όποιον θέλουν. Δε λέω...σίγουρα η τεχνική των υποσεινήδητων μηνυμάτων είναι αγαπημένη από τους οπαδούς των "πλαγίων" τρόπων να προωθήσουν προϊόντα τους ή ακόμη χειρότερα ιδέες τους. Αλλά το να καταπιάνεσαι και να κομπάζεις πως ανακαλύπτεις και στο σύννεφο από πάνω σου μορφή τράγου είναι παράνοια! Το μόνο που μένει τότε είναι να μυνήσουν τον δήμαρχο,γιατί δεν επάνδρωσε την Πάρνηθα με ανεμιστήρες,ώστε να διώχνουν το κάθε σατανικόμορφο σύννεφο!
    Άκου εκεί να βάζουνε ανάποδα το Fame Story για να ανακαλύψουν μηνύματα! Φανταστείτε μόνο το μέγεθος της προσπάθειας να παρακολουθείς ολόκληρη τηλεοπτική εκπομπή, ώστε να ανακαλύψεις (ΑΝ το ανακαλύψεις) ένα 10'' με μια κρυμμένη φράση. Εγώ καλά καλά δεν το βλέπω ούτε σε ζάπινγκ, άλλοι το παρακολουθούν όλο και μάλιστα...ανάποδα! Ε ρε γλέντια ο κόσμος...!
    uNick
    05.09.2006, 19:15
    Το μέλος kadmilos στις 05-09-2006 στις 18:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    Για να ειμαι ειλικρινης δεν μπορω να καταλαβω την ειρωνια σας.Ωραια πολλα απο αυτα που λενε ειναι τραβηγμενα και ναι δειχνουν το ποσο φανατικοι η στενομυαλοι ειναι.Και εσεις ομως και απευθυνομαι στο συνολο της κοινοτητας ειστε σε πολλα θεματα φανατισμενοι και στενομυαλοι.Δεν θα μιλησω για φασισμο μεσα στο site γιατι ακομα δεν τον ειδα ξεκαθαρα.
    Προσωπικα ομως προσβαλομαι οταν δεν μπορει καποιος να κανει γονιμη κριτικη και αρκειται στο να κοροιδευει τα λεγομενα των αλλων.

    Υ.Γ Δεν ξερω αν παιρνει καποιους εδω μεσα να μιλανε για φασισμο οταν οι ιδιοι τον εχουν κρυμμενο κατω απο το πετσι τους

    Καλό θα είναι, αν έχει κάτι συγκεκριμένο να πεις και πιστεύεις ότι είναι καλό να συζητηθεί για να γίνει καλύτερο το mh, να το αναφέρεις στα αντίστοιχα topics... Στο συγκεκριμένο topic σχολιάζεται άλλο πράγμα.


    Παράθεση:

    Υ.Γ 2 Δεν εχω καμια σχεση με θρησκεια.Ισα ισα που αυτα που βλεπω μου φιανονται αστεια ως γελοια,πιστευω ομως οτι πρεπει να τα σεβαστουμε αν δεν θελουμε να ειμαστε ιδιοι με αυτους.

    Δεν έχεις κι άδικο... Από την άλλη, όπως κι εσύ είπες, αυτά που λένε φαίνονται αστεία ως γελοία. Με αυτά λοιπόν γελάμε...

    jorge
    05.09.2006, 19:52
    Το μέλος kadmilos στις 05-09-2006 στις 18:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    Για να ειμαι ειλικρινης δεν μπορω να καταλαβω την ειρωνια σας.


    Το μέλος kadmilos στις 05-09-2006 στις 18:24 έγραψε...
    Παράθεση:

    ...αυτα που βλεπω μου φιανονται αστεια ως γελοια...


    Κι εμάς γελοία μας φαίνονται, γι' αυτό και κάνουμε χιούμορ. Αφού κι εσύ λες οτι σου φαίνονται γελοία, γιατί δεν το εκφράζεις; Σαν να καταπιέζεις τον εαυτό σου είναι.
    kadmilos
    06.09.2006, 02:06
    μου φαινονται γελοια αλλα δεν κανω τα ιδια.Ουτε αρχιζω να κοροιδευω.Δεν καταπιεζω τον εαυτο μου απλα εκφραζομαι διαφορετικα.Ισως να απαιτω λιγο παραπανο σεβασμο.

    Τωρα σε αυτα που λεει ο unick.Δεν τιθεται θεμα ΜΗ.Ουτε βελτιωσης του.Τιθεται θεμα συμπεριφορων και οταν βλεπω καποια σχολια π.χ απο εσενα για φασισμο δεν μπορω παρα να πω οτι εσυ εισαι για μενα φασιστας.Και δεν θα ανοιξω τοπικ για τη λειτουργια του ΜΗ γιατι ειναι ασχετο.Εκτος και αν εσυ εισαι ολη η κοινοτητα του ΜΗ.
    uNick
    06.09.2006, 12:20
    Ζητώ συγνώμη από τα μέλη του MusicHeaven για όσα off-topic πράγματα θα διαβάσουν παρακάτω, αλλά αναγκάζομαι να κάνω μια παρένθεση στο θέμα, αφού οι γενικότητες έγιναν προσωπικές κατηγορίες. Δεν μπορώ να αφήσω κάποιον να με διαβάλλει σε έναν δημόσιο χώρο χωρίς να απαντήσω.


    Το μέλος kadmilos στις 06-09-2006 στις 02:06 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δεν τίθεται θεμα ΜΗ.

    Προηγουμένως είχες πει: "Ωραια πολλα απο αυτα που λενε ειναι τραβηγμενα και ναι δειχνουν το ποσο φανατικοι η στενομυαλοι ειναι.Και εσεις ομως και απευθυνομαι στο συνολο της κοινοτητας ειστε σε πολλα θεματα φανατισμενοι και στενομυαλοι."
    Τελικά τίθεται ή δεν τίθεται θέμα MusicHeaven?


    Παράθεση:

    Τιθεται θεμα συμπεριφορων και οταν βλεπω καποια σχολια π.χ απο εσενα για φασισμο δεν μπορω παρα να πω οτι εσυ εισαι για μενα φασιστας.

    Νομίζω πως εννοούμε διαφορετικά πράγματα χρησιμοποιώντας την έννοια "φασίστας". Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς πώς την ερμηνεύεις... Προσωπικά θεωρώ (όπως έχω γράψει και παραπάνω) φασισμό την προσπάθεια κάποιου να μου επιβάλλει την γνώμη του ΩΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΑΛΗΘΕΙΑ. Πιστεύω πως ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει διαφορετική άποψη χωρίς να φοβάται μην τον σταυρώσουν οι φανατικοί θρησκόληπτοι. Αν αυτό κατά τη γνώμη σου με κάνει φασίστα, φανατικό ή στενόμυαλο, πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ για εσένα... Με μεγάλη ευκολία βάζεις ταμπέλες σε έναν άνθρωπο για τον οποίο δεν ξέρεις το παραμικρό. Ευτυχώς που οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρουν τί σόι άνθρωπος είμαι και δεν χρειάζεται να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας!


    Παράθεση:

    Και δεν θα ανοιξω τοπικ για τη λειτουργια του ΜΗ γιατι ειναι ασχετο.Εκτος και αν εσυ εισαι ολη η κοινοτητα του ΜΗ.

    Εγώ δεν είμαι όλη η κοινότητα. Εγώ είμαι εγώ. Είτε όμως μιλάς για όλη την κοινότητα, μέλος της οποίας είμαι και εγώ, είτε απευθύνεσαι προσωπικά σε εμένα, έχω κάθε δικαίωμα να υπερασπιστώ τόσο τον εαυτό μου όσο και το MusicHeaven, και δεν θα δώσω αναφορά, ειδικά σε κάποιον που τη μια λέει έτσι και την άλλη αλλιώς για να δημιουργήσει εντυπώσεις!

    Αυτά...! Ό,τι άλλο θέλεις, μπορούμε να το συζητήσουμε αλλού... Στο συγκεκριμένο topic συζητείται άλλο θέμα.

    kadmilos
    06.09.2006, 13:06
    Ειπα οτι δεν ειναι θεμα λειτουργιας της σελιδας.Επισης ειπα οτι η συμπεριφορα πολλων στο συγκεκριμενο θεμα ειναι ασχημη.Δεν εχω αναγκη να δημιουργησω εντυπωσεις σε κανεναν.Περαστικος ειμαι εδω μεσα.Αν εσυ δεν καταλαβαινεις δικο σου θεμα.
    Εισαι φασιστας απλα δεν το ξερεις γιατι οτι δεν ταιριαζει με τα δικα σου μετρα το κατηγορεις.Ας μην αναφερθω στη λογοκρισια και στο υφος σου που ειναι τουλαχιστον μουσολινικο,αν οχι χιτλερικο.Γιατι στη διαφορετικη αποψη,εσυ σταυρωνεις πρωτος.
    Τελος μην προσπαθεις να κρυφτεις πισω απο το ΜΗ.Εσυ εισαι εσυ:ειπες.
    Αν σε πειραζει που ειμαστε off topic πες σε καποιον απο τους διαχειριστες να μεταφερουν αυτα που εχω πει αλλου.
    Το αστειο ειναι οτι εγινα και διαβολος τωρα.(αφου σε διαβαλλω δημοσια)


    uNick
    07.09.2006, 00:43
    Ευχαριστώ που επιβεβαιώνεις όσα λέω! Στην αρχή ό,τι λες αφορά το σύνολο της κοινότητας, μετά εγώ είμαι κράμα μετεμψυχώσεων Μουσολίνι-Χίτλερ, αλλά είναι και η συμπεριφορά πολλών...

    Ξαναλέω (με το γνωστό φασιστικό - κατ' εσέ - ύφος):
    1. Αποφάσισε αν μιλάς προσωπικά για εμένα, για το σύνολο της κοινότητας, ή για πολλά από τα μέλη. Κάθε post σου λέει και άλλα πράγματα.
    2. Είπες: "Εισαι φασιστας απλα δεν το ξερεις γιατι οτι δεν ταιριαζει με τα δικα σου μετρα το κατηγορεις". Από τη μεριά μου, κατηγορώ όσους προσπαθούν να μου επιβάλλουν αυτά που θέλουν, ενώ θα έπρεπε να έχω κάθε δικαίωμα να μην τα ενστερνίζομαι και να μην μπορούν να πουν τίποτα! Τους ψυχολογικούς-κοινωνικούς εκβιασμούς δεν τους "σηκώνω"... Τα υπόλοιπα δεν ξέρω πού τα βρήκες...
    3. Είπες: "Ας μην αναφερθω στη λογοκρισια και στο υφος σου που ειναι τουλαχιστον μουσολινικο,αν οχι χιτλερικο". Ok, το άκουσα και αυτό στη ζωή μου... Σε 29 χρόνια δεν βρέθηκε ψυχή να μου προσάψει το παραμικρό για το ύφος μου ή την συμπεριφορά μου σε μια συζήτηση. Να'σαι καλά που βρέθηκες μπροστά μου για να μου πεις τί άνθρωπος είμαι... Σα' δεν ντρέπεσαι, λέω εγώ...!
    4. Είπες: "Γιατι στη διαφορετικη αποψη,εσυ σταυρωνεις πρωτος". Δεν είπα τίποτα απολύτως για την διαφορετική άποψη! Την νοοτροπία κατακρίνω!


    4 απλά πράγματα... Ελπίζω να τα κατάλαβες και να μην παίξεις ξανά με τις λέξεις και τις έννοιες ώστε να μην χρειαστεί να τα εξηγήσω για 3η ή 4η φορά... Καταντά βλακώδες!

    Τέλος σε αυτό το topic για εμένα...



    Sometimes you have to go to hell to find your angel


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : uNick στις 07-09-2006 00:58 ]


    assasinos
    07.09.2006, 01:25
    ...ένας ακόμη πολιτισμένος διάλογος...
    Giorgos_arazei
    07.09.2006, 01:27
    Παιδια....συγκεντρωθειτεεεεεεεεεεεεεεεεε...
    margo
    07.09.2006, 02:02
    ΚΑΛΑ Ε ..?
    Καθίστε καλά μη φωνάξω τον Πάριο και αμολήσει τους σατανάδες που έχει.
    και γίνει χαμός!
    Ααα,τι είναι τούτοι ρε Γιώργο-αραζει??
    uNick
    07.09.2006, 12:05
    ...sorry ρε παίδες, αλλά.... τί να κάνω? Προσπαθώ να εξηγήσω απλά πράγματα, και μου λέει για Μουσολίνι και Χίτλερ... Το μόνο που μένει είναι να ποστάρει και μια φωτογραφία μου με την σβάστιγκα tatoo στο δεξί μπράτσο... Όπως λέει και ο τίτλος του topic, έλεος!!!!!

    Margo, για..... ρίξε στην πίστα μερικούς σατανάδες για να ισιώσουμε...

    Aiolos_m
    07.09.2006, 12:15
    Ρε θα καείτε στα πυρά της κολάσεως...


    Πού είπαμε ότι πέφτει;
    rigas
    07.09.2006, 12:22
    Μήπως θυμάται κανείς πιο είναι το θέμα του topic ???
    uNick
    07.09.2006, 12:36
    Ποιό..... topic?

    alexia-vicky
    07.09.2006, 13:00
    Μήπως να πέσουν λίγο οι τόνοι ???? Θυμόμαστε το θέμα του topic, βασικά?

    Έλα βρε Νίκο και η σβάστιγγα δεν είναι και τόσο άσχημη σε τατού... εμένα θα μου άρεσε
    heartbreak-kid
    07.09.2006, 13:03
    Το μέλος alexia-vicky στις 07-09-2006 στις 13:00 έγραψε...
    Παράθεση:

    Μήπως να πέσουν λίγο οι τόνοι ???? Θυμόμαστε το θέμα του topic, βασικά?

    Έλα βρε Νίκο και η σβάστιγγα δεν είναι και τόσο άσχημη σε τατού... εμένα θα μου άρεσε



    παντρεύεσαι??
    alexia-vicky
    07.09.2006, 13:06


    σε καμιά 10αριά χρόνια...
    kadmilos
    07.09.2006, 13:37
    Και να!ο Διαβολος επεστρεψε για να ποδειξει οτι δεν ντρεπεται τον unick αγγελο και προστατη της ηθικης.Τον ανθρωπο που με πμ προσταζει να αλλαξει κανεις αυτα που λεει γιατι τον προσβαλλουν.Φιλε unick με επεισες οτι εισαι ανωτερο πνευμα και καλλιεργμενος ανθρωπος.Συνεχισε ετσι δεν θα δεις ποτε ποσο φασιστας εισαι.
    kalouka
    07.09.2006, 13:56
    Ελεος

    και όπως έλεγε εχθες καιι ο Σταυρίδης στον Γκιωνάκη " μη το πάμε απο την αρχή"

    Aiolos_m
    07.09.2006, 13:59
    Δατς ινάφ!

    Ιφ γιου γουόντ, όπεν ε τόπικ εντ κοντίνιου δέρ'.
    Δις τόπικ ις όνλυ φορ χελ!