ελληνική μουσική
    1032 online   ·  210.856 μέλη
    Giorgos_arazei
    07.09.2006, 14:04
    kadmilos.......περαστικος περαστικος εδω μεσα,αλλα δεν το κλεινεις και λιγο? Μου φαινεται πως εσυ αναβεις τα αιματα εδω μεσα, οχι ο unick.
    Προσεχε μη δεις καμια φωτογραφια σου εδω,με τη σβαστιγκα και παθεις γενικο μπλακ-αουτ!


    Margo τι γινεται εδω? Φορεστε τα κρανη ρεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!
    kadmilos
    07.09.2006, 14:36
    Ναι εγω αναβω τα αιματα,εχεις δικιο.Αλλα δεν προκειται να το βουλωσω.Οσο και να ενοχλω οσο και να σας τη σπαω.Θα βγαλω τα κομπλεξ μου σε αυτον που λογοκρινει.-
    XeniaRodo
    07.09.2006, 14:37
    Το μέλος Aiolos_m στις 07-09-2006 στις 13:59 έγραψε...
    Παράθεση:

    Δατς ινάφ!

    Ιφ γιου γουόντ, όπεν ε τόπικ εντ κοντίνιου δέρ'.
    Δις τόπικ ις όνλυ φορ χελ!

    σωστός!
    assasinos
    07.09.2006, 14:42
    Ον δε ντάουν ντάουν οβ δε ράιτινγκ νόμποντι ιζ πέρφεκτ!
    jorge
    08.09.2006, 00:18
    Kadmile καλά κάνεις και έχεις τη γνώμη σου για τον uNick και για οποιονδήποτε άλλον. Όμως α) δεν είναι αυτό το θέμα μας και β) μπορείς να πεις οτι θες χωρίς να εκτοξεύεις προσωπικούς χαρακτηρισμούς.
    megaloserwtikos
    08.09.2006, 01:16
    Θα θελα να προσπαθήσω να δώσω μια εξήγηση στον φίλο μας... από την δική μου οπτική.
    Αγαπητέ kadmile, διαβάζοντας το θέμα από την αρχή, όταν είδα την πρώτη σου απάντηση, νομίζω κατάλαβα το σκεπτικό σου. Μπορώ να πω ότι αντέδρασες από ευαισθησία περισσότερο. Παρ' όλο που διαφωνούσες στην ουσία κι εσύ, δεν σου άρεσε που αρκετοί κορόιδευαν το θέμα με τέτοιο τρόπο.
    (αν κατάλαβα σωστά)
    Κατά την γνώμη μου, θα μπορούσες να πεις κι εσύ την γνώμη σου και να επαναφέρεις την ευτράπελη κατάσταση σε μια πιο σοβαρή συζήτηση και αντιμετώπηση του θέματος.
    Κάποια μέλη γνωρίζονται μεταξύ τους από συναντήσεις και πιθανό αυτό να έχει σαν αποτέλεσμα να αστειεύονται και να κάνουν χιούμορ με κοινό (σχετικά) κώδικα.
    Ετσι κάποιο καινούριο μέλος η κάποιος που δεν τους ξέρει και καλά , να βλέπει τον χαβαλέ και να νιώθει μια συνομωσία φασιστική, η ότι δεν χωράει η γνώμη του σε αυτό που γίνεται.

    Βρέθηκα σε μια συνάντηση κι εγώ τελευταία και ένιωσα αυτό το χιούμορ της παρέας που σε σένα φάνηκε ''φασιστικό'', αλλά είναι (κατά την γνώμη μου) μόνο χιούμορ.
    Η λέξη ''φασίστας'' για να πούμε και την αλήθεια, κουβαλάει κακή ιστορία και προσβάλλει. Μπορεί να ένιωσες την ανάγκη να βάλεις φρένο στον χαβαλέ, αλλά το πήγες στο άλλο άκρο...

    Επειδή ένιωσα την παρεξήγηση διαβάζοντας τις απαντήσεις θεώρησα σωστό να επέμβω μπας και χαλαρώσουν λίγο τα πνεύματα...
    Θα πρότεινα να πεις την γνώμη σου (για το θέμα) και να την συζητήσουμε...

    Φιλικά, πέτρος.


    kadmilos
    13.09.2006, 03:26
    Το εθεσες σωστα.Δεν θα μιλησουμε ομως γιατι δεν ειναι αυτο το θεμα οπως ειπε και ο χορχε(ω ναι τι ελευθερια λογου ) και δευτερον δεν μαρεσουν αυτες οι παρεες που αυτοπροστατευονται κοροιδευοντας τους αλλους.Το θεμα εχει ληξει για μενα και μαζι και αυτο φορουμ.Καλα να περνατε
    margo
    13.09.2006, 10:54
    Αγαπητέ Kadmile,
    κρίμα που ενώ λές οτι "το έθεσε σωστά"ο Πέτρος με την τόσο καλοπροαίρετη και θετική ματιά που είδε τα γραφόμενά σου,απαντάς με ειρωνεία και εμμονή.

    Η παρατήρηση του jorge ήταν απαραίτητη εφ όσον υπήρξαν χαρακτηρισμοί και αντιπαραθέσεις αντί σχολιασμού πάνω στο θέμα του topic.
    Θεωρείς οτι η υπενθύμιση αυτή σου αφαιρεί την "ελευθερία του λόγου"?

    Το ότι αστειευτήκαμε με κάποιες υπερβολλές που παρουσιάζονταν στο σχετικό link
    δεν σημαίνει οτι είμαστε φασίστες και δεν βλέπω ποιούς "άλλους"κοροιδέψαμε
    για να .."αυτοπροστατευτούμε",αλήθεια απο τι?

    Εφ όσον είχες κάποια συγκεκριμένη άποψη πάνω στο θέμα,καλό θα ήταν να τη διατύπωνες και ίσως έτσι να μη χρειαζόταν τώρα να παραιτήσαι απο το φόρουμ.
    Καλά να περνάς κι εσύ.


    danny_torrance
    13.09.2006, 14:17
    Επιτελους! Μάθαμε πού είναι η κόλαση! Κι αν θυμάμαι καλά,
    η κεντρική είσοδος είναι στο Βόρειο Πόλο (άκου οργάνωση τώρα,
    για να ζεσταθεί λίγο το κοκκαλάκι σου, πρέπει να πάθεις κρυοπαγήματα...)

    Αντε, πάμε για μπριζολάκια!!!!

    (Τι στο καλό, ολόκληρος πυρήνας δε θα μας χωρέσει όλους;)
    sintorin
    13.09.2006, 20:13
    Το μέλος megaloserwtikos στις 08-09-2006 στις 01:16 έγραψε...
    Παράθεση:

    Θα θελα να προσπαθήσω να δώσω μια εξήγηση στον φίλο μας... από την δική μου οπτική.
    Αγαπητέ kadmile, διαβάζοντας το θέμα από την αρχή, όταν είδα την πρώτη σου απάντηση, νομίζω κατάλαβα το σκεπτικό σου. Μπορώ να πω ότι αντέδρασες από ευαισθησία περισσότερο. Παρ' όλο που διαφωνούσες στην ουσία κι εσύ, δεν σου άρεσε που αρκετοί κορόιδευαν το θέμα με τέτοιο τρόπο.
    (αν κατάλαβα σωστά)
    Κατά την γνώμη μου, θα μπορούσες να πεις κι εσύ την γνώμη σου και να επαναφέρεις την ευτράπελη κατάσταση σε μια πιο σοβαρή συζήτηση και αντιμετώπηση του θέματος.
    Κάποια μέλη γνωρίζονται μεταξύ τους από συναντήσεις και πιθανό αυτό να έχει σαν αποτέλεσμα να αστειεύονται και να κάνουν χιούμορ με κοινό (σχετικά) κώδικα.
    Ετσι κάποιο καινούριο μέλος η κάποιος που δεν τους ξέρει και καλά , να βλέπει τον χαβαλέ και να νιώθει μια συνομωσία φασιστική, η ότι δεν χωράει η γνώμη του σε αυτό που γίνεται.

    Βρέθηκα σε μια συνάντηση κι εγώ τελευταία και ένιωσα αυτό το χιούμορ της παρέας που σε σένα φάνηκε ''φασιστικό'', αλλά είναι (κατά την γνώμη μου) μόνο χιούμορ.
    Η λέξη ''φασίστας'' για να πούμε και την αλήθεια, κουβαλάει κακή ιστορία και προσβάλλει. Μπορεί να ένιωσες την ανάγκη να βάλεις φρένο στον χαβαλέ, αλλά το πήγες στο άλλο άκρο...

    Επειδή ένιωσα την παρεξήγηση διαβάζοντας τις απαντήσεις θεώρησα σωστό να επέμβω μπας και χαλαρώσουν λίγο τα πνεύματα...
    Θα πρότεινα να πεις την γνώμη σου (για το θέμα) και να την συζητήσουμε...

    Φιλικά, πέτρος.




    Dustuxos auto akrivos einai to provlima. I klika pou exei dimiourgithei edo mesa.......opou ta meloi tis pareas autis mporoun na poun otidipote, kai den vgainoun pote ektos thematos.
    Kai sigoura i parea, den polu diafonei. Ala molis kapios ekso apo tin parea pei kati pou den voleuei tin parea, vgainei amesos ektos thematos apo tous kurious suntonistes.
    ......krima......giati san na eixe arxisei kala, ala tora vlepo oti ginetai polu komatiko, tis klikas, kai tou piou ksero......vasikos to aionio..' einai apo ta dika mas paidia i oxi;' .........elliniko sundromo.....
    Pantos auto pou deixnei einai mia sumperifora tou, einai diko mou to site, ego kano oti thelo, ego apofasizo pios milaei kai ti leei, kai ego tha tou po ean einai entos thematos, i ektos thematos............den mporo na katalavo to ektos thematos trick......diladi theloun suzutiseis edo mesa, ala ean pei kapios kati pou den sumfonei mazi tous, einai amesos ektos thematos.......kai olo kapios enas apo tin klika tha mpei mesa gia na uperaspisei tin upolipi klika.......emena auto mou fainetai paidiki sumperifora, gia alous auto einai fassismos....
    Orfeus
    13.09.2006, 20:47
    Το μέλος sintorin στις 13-09-2006 στις 20:13 έγραψε...
    Παράθεση:

    Dustuxos auto akrivos einai to provlima. I klika pou exei dimiourgithei edo mesa.......opou ta meloi tis pareas autis mporoun na poun otidipote, kai den vgainoun pote ektos thematos.
    Kai sigoura i parea, den polu diafonei. Ala molis kapios ekso apo tin parea pei kati pou den voleuei tin parea, vgainei amesos ektos thematos apo tous kurious suntonistes.
    ......krima......giati san na eixe arxisei kala, ala tora vlepo oti ginetai polu komatiko, tis klikas, kai tou piou ksero......vasikos to aionio..' einai apo ta dika mas paidia i oxi;' .........elliniko sundromo.....
    Pantos auto pou deixnei einai mia sumperifora tou, einai diko mou to site, ego kano oti thelo, ego apofasizo pios milaei kai ti leei, kai ego tha tou po ean einai entos thematos, i ektos thematos............den mporo na katalavo to ektos thematos trick......diladi theloun suzutiseis edo mesa, ala ean pei kapios kati pou den sumfonei mazi tous, einai amesos ektos thematos.......kai olo kapios enas apo tin klika tha mpei mesa gia na uperaspisei tin upolipi klika.......emena auto mou fainetai paidiki sumperifora, gia alous auto einai fassismos....



    Πού είδες την κλίκα;

    Πού είδες τα: "einai diko mou to site, ego kano oti thelo, ego apofasizo pios milaei kai ti leei, kai ego tha tou po ean einai entos thematos, i ektos thematos............";

    Πού είδες τα: "theloun suzutiseis edo mesa, ala ean pei kapios kati pou den sumfonei mazi tous, einai amesos ektos thematos......."

    Το να διαφωνεί κάποιος μαζί σου (ή με κάποιον άλλο) σημαίνει ότι ενεργεί σύμφωνα με όσα γράφεις;

    Εσύ αυτή τη στιγμή δεν γράφεις την άποψή σου;
    Δεν είσαι ελεύθερος να το κάνεις;

    Το να επισημανθεί σε κάποιον ότι είναι off topic, είναι κλικαδόρικο και φασιστικό;

    Πού τα είδες όλα αυτά;


    megaloserwtikos
    13.09.2006, 20:52
    Το μέλος kadmilos στις 13-09-2006 στις 03:26 έγραψε...
    Παράθεση:

    Το εθεσες σωστα.Δεν θα μιλησουμε ομως γιατι δεν ειναι αυτο το θεμα οπως ειπε και ο χορχε(ω ναι τι ελευθερια λογου ) και δευτερον δεν μαρεσουν αυτες οι παρεες που αυτοπροστατευονται κοροιδευοντας τους αλλους.Το θεμα εχει ληξει για μενα και μαζι και αυτο φορουμ.Καλα να περνατε



    Ελα τώρα, θα σταματήσεις με το φόρουμ, υπερβολές... είναι αυτά...
    Μα είναι τόσο σαφές ότι λέει πως δεν είναι αυτό το θέμα, εννοώντας οτι είναι το ''έλεος'' και όχι οι αντιπαραθέσεις. Και δεν κοροιδεύουν τους άλλους, ''κορόιδευαν'' το θέμα...
    Εγώ προτείνω να έρθεις κι εσύ σε κάποια συνάντηση, να δεις τι ωραία τραγουδούν, πόσο ευχάριστη παρέα είναι και να πιούμε μαζί κάνα ποτάκι και να ξεχάσουμε τις παρεξηγήσεις, που έτσι κι αλλιώς για τους ανθρώπους είναι. Κι αν ειπώθηκε και καμιά κουβέντα παραπάνω, ειπώθηκε ξειπώθηκε.
    Και πάω στοίχημα ότι θα είναι όμορφα κι ωραία αν είσαι μουσικός κι εσύ, αλλά ακόμα κι αν δεν είσαι, να μας πείς ένα τραγούδι με τον γιούνικ μαζί.
    Αν δεν κάνω λάθος μένεις Θεσσαλονίκη, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...

    Σιντορίν, εγώ με μια φορά που πήγα τις προάλλες, δεν είμαι της παρέας, ούτε νιώθω έτσι, αλλά δεν έχω νιώσει κάποια μεροληψία και υπεράσπιση. Μήπως υπερβάλουμε λίγο, για μουσική μιλάμε βρε παιδιά, σε τι να υπερασπίσει ο ένας τον άλλο; Ελεύθερο φόρουμ είναι, ποιά μεροληψία λέμε, ότι νιώθουμε δεν γράφουμε;

    Δεν μπορώ να μιλάω εκ μέρους των υπευθύνων περισσότερο, δεν είναι αρμοδιότητα μου να πω άλλα... την γνώμη μου λέω απλώς.

    Αλλά επειδή κάθομαι συχνά και διαβάζω παλιά θέματα, ειδικά ο χόρχε, τον οποίο δεν ξέρω προσωπικά, φαίνεται πολύ αντικειμενικός θα 'λεγα.
    Τώρα αν ξέρετε κατι που δεν ξέρω, τι να πω...



    theotita
    13.09.2006, 21:09
    Το θέμα είναι έλεος, αλλά τελικά είναι έλεος για άλλο πράγμα... Αλλού ξεκίνησε και αλλού κατέληξε...

    Αγαπητέ sintorin σε άλλο τόπικ έχω διαφωνήσει έντονα και με σένα και ειδικά με ένα άλλο άτομο έχασα τον έλεγχο και παραφέρθηκα και τόσο ο Ορφέας και ο uNick με επανέφεραν στην τάξη. Είμαστε φίλοι και μάλιστα ο Νίκος μου μίλησε πιο σκληρά απ' ότι σε άλλους που δεν γνωρίζει. Άρα δε νομίζω ότι τίθετε θέμα κλίκας και παρέας.

    Άλλωστε ο ρόλος του συντονιστή (μιλάω για Ορφέα καi Jorge) είναι να επιβλέπει και να επιβάλει τους όρους (καταστατικό) του site.

    Λοιπάμαι πολύ που νοιώθεται έτσι...

    Έν οίδα, ότι ουδέν οίδα.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : theotita στις 13-09-2006 21:12 ]


    assasinos
    13.09.2006, 21:52
    Εμά πια ζόρες!Κάνατε ολόκληρο θέμα μια καλοπροαίρετη επισήμανση του Χόρχε...


    "Δεν είδα, δεν ήμουν εκεί, αλλά και αν ήμουν εκεί ...κοιμόμουν..."
    Aiolos_m
    14.09.2006, 01:11
    Θεότητα σε καμία περίπτωση δεν είμαστε off-topic...

    συνεχίστε συνεχίστε..."Έλεος" το βαφτίσαμε
    sintorin
    14.09.2006, 10:31
    Το μέλος Orfeus στις 13-09-2006 στις 20:47 έγραψε...
    Παράθεση:


    Πού είδες την κλίκα;

    Πού είδες τα: "einai diko mou to site, ego kano oti thelo, ego apofasizo pios milaei kai ti leei, kai ego tha tou po ean einai entos thematos, i ektos thematos............";

    Πού είδες τα: "theloun suzutiseis edo mesa, ala ean pei kapios kati pou den sumfonei mazi tous, einai amesos ektos thematos......."

    Το να διαφωνεί κάποιος μαζί σου (ή με κάποιον άλλο) σημαίνει ότι ενεργεί σύμφωνα με όσα γράφεις;

    Εσύ αυτή τη στιγμή δεν γράφεις την άποψή σου;
    Δεν είσαι ελεύθερος να το κάνεις;

    Το να επισημανθεί σε κάποιον ότι είναι off topic, είναι κλικαδόρικο και φασιστικό;

    Πού τα είδες όλα αυτά;




    Pou ta eida auta; mesa sto site ta eida, mesa sta diafora themata, mesa se diafores propagandes pou exoun ginei edo mesa asxeta me to thema, ala efoson o anthropos pou ekane tin propaganda fainetai na einai tis pareas, perase. Otan eida alous na prospathoun na kanoun kati paromio, kopikan amesos. Prosopikoi xaraktirismoi exoun ektekseftei apo polous edo mesa, opos einai kai fusiko efoson eimaste anthropoi. Ala autoi pou ta 'akoune' einai kurios osoi den einai tis pareas. O sarcasmos episis metaksi tis klikas, gia kapion pou mporei na diafonisei me autous einai episis polu faneros.
    Kai telos eipa, oti emena den me peirazei auto, giati den perimeno kai kati kalutero apo auto to site, aplos to vrisko paidiko. Ala opos eipa, uparxoun anthropoi pou den tous aresei. Oson afora tin mousiki, edo mesa uparxoun pola perissotera ala themata apo tin mousiki. Stin arxi mpeika kai ego gia na miliso gia mousiki. Tora aplos mpaino gia plaka, kai kamia fora leo kai ti gnomi mou. Kanenas den mou aferese auto to dikaioma, parolo pou mou exoun pei oti eimai ektos thematos, otan diafono me tous perissoterous mesa sto thema, kai kurios me tous kurious suntonistes. Stin arxi me peiraze, ala tora pou ksero to site, aplos den asxoloume, ektos se auti tin periptosi, opou eipa na po kai ego to ti exo diapistosei sto MH.
    Gia mousiki tora milao se alo site, opou milame mousikoi metaksi mas, kai den eimaste pote ektos thematos, giati einai eleuthero site, kai kanenas den vlepei ton logo gia na uparxei suntonistis, i astunomeusi i otidipote alo theleis na to peis.
    Auto einai olo....

    Feeling the universal beat.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sintorin στις 14-09-2006 10:36 ]


    heartbreak-kid
    14.09.2006, 11:29
    σχετικα με την ύπαρξι συντονιστών,συμφωνώ με τον sintorin...από την στιγμή που δεν έχουμε διαπιστώσει περιπτώσεις υβριστικών μηνυμάτων,όπως συμβαίνει πολλές φορές στο τσατ για παράδειγμα,δεν καταλαβαίνω κι εγω τον λόγο ύπαρξεως συντονιστών...με απασχόλησε και το πώς καποιος "διορίζεται" ή "γίνεται" ή οποιαδήποτε άλλο ρήμα συντονιστής αλλά επειδή το θεώρησα λεπτομέρεια που λογικά βρίσκεται (ή πρέπει να βρίσκεται) στο "καταστατικό" του site,δεν το ανέπτυξα ως προβληματισμό...αλήθεια,σε ελαφρά θέματα π.χ όπως τι φαγητό μας αρέσει,τι χρείαν έχομεν συντονιστού???εκτός κι αν ο ρόλος του συντονιστή λειτουργεί προληπτικα...

    άνευ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 14-09-2006 11:36 ]


    heartbreak-kid
    14.09.2006, 11:35

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : heartbreak-kid στις 14-09-2006 11:36 ]


    jorge
    14.09.2006, 12:04
    Αντιγράφω από τις Συχνές Ερωτήσεις:

    ------------------------------------------------
    Είμαι συντονιστής (moderator). Τι υποχρεώσεις έχω;

    Οι κανονισμοί που αναφέρονται παραπάνω ισχύουν και για τους moderators, οι οποίοι είναι και θεωρούνται μέλη με αποδεδειγμένη προσφορά, κύρος και είναι άξια σεβασμού από όλους. Η παρουσία και η συμμετοχή τους είναι άκρως απαραίτητη στην εξέλιξη του Forum και τα υπόλοιπα μέλη οφείλουν να τους βοηθούν στο έργο τους.

    Οι moderatοrs έχουν κάποιες υποχρεώσεις και αρμοδιότητες, με την χαλαρή όμως έννοια του όρου, μια και το MusicHeaven πρέπει να αποτελεί χώρο χαλάρωσης για όλους. Γενικά, οι moderators μιας κατηγορίας είναι επιθυμητό να:

    1. επισκέπτονται τακτικά το Forum και να βλέπουν τα νέα μηνύματα της κατηγορίας τους.
    2. λύνουν τις απορίες των άλλων μελών, εφόσον γνωρίζουν.
    3. διατηρούν ένα όμορφο κλίμα συζήτησης και να προσπαθούν να δίνουν σαφείς απαντήσεις.
    4. βρίσκουν και να προσκαλούν άτομα (από άλλα forums ή sites) που πιθανώς ενδιαφέρονται για τα θέματα της κατηγορίας τους.
    5. προσπαθούν να δημιουργούν νέα θέματα
    6. διαγράφουν μηνύματα όταν αυτά α) είναι έντονα προσβλητικά ή χυδαία, β) έχουν αποσταλεί δύο φορές, γ) περιέχουν συνδέσμους με περιεχόμενο που εμπίπτει στους περιορισμούς (βλ.παραπάνω). Δεν επιτρέπεται να διαγράφουν μηνύματα παρά μόνο όσα εμπίπτουν στα παραπάνω.
    7. κλειδώνουν συζητήσεις όταν τα μέλη που συμμετέχουν έχουν παρεκτραπεί και μόνο όταν είναι απολύτως απαραίτητο κάτι τέτοιο.
    8. μετακινούν θέματα που ανήκουν σε άλλη κατηγορία
    9. τροποποιούν τίτλους μηνυμάτων που δεν είναι στα ελληνικά, που είναι μόνο με ΚΕΦΑΛΑΙΑ ή που δεν είναι συντακτικά ή ορθογραφικά σωστοί.

    Οι moderators δεν πρέπει σε καμμιά περίπτωση να εκμεταλλεύονται τις "εξουσίες" που τους δίνει ο τίτλος τους. Αν κάποιος moderator θεωρεί πως δεν μπορεί πλέον να ανταπεξέλθει στις υποχρεώσεις του, οφείλει να ενημερώσει τον administrator, ώστε αυτός να τον αντικαταστήσει. Η ενημέρωση πρέπει να γίνει έγκαιρα, ώστε να μην δημιουργηθούν δυσλειτουργίες στο Forum.
    ------------------------------------------------


    Οι συντονιστές επίσης είναι αυτοί που δεν αφήνουν να χαλάσει μια όμορφη συζήτηση. Αν εσύ πχ γράφεις για τον δίσκο του Χ και μπει κάποιος για να γράψει για τον Υ, εσύ δε θα ξενερώσεις που σου χαλάνε την κουβέντα;
    sintorin
    14.09.2006, 13:11
    Loipon, suntonistis sta agglika einai coordinator, kai oxi moderator. Sta ellinika einai pisteuo kati alo, an kai den ksero pos to lene sta ellinika. Isos na kano lathos, pantos rotao, do you coordinate or do you moderate, or both......diladi gia na mporoume kalutera na katalavoume gia ti milame.
    Oso gia to disko, X kai Y, efoson milame gia disko kai mousiki, giati na mou ti spasei ean kapios mou milisei gia ton disko X eno ego milao gia ton Y.
    Esu to kaneis san tous dio indianous pou milane:
    o protos leei aaa! o
    deuteros leei aaa! o
    protos leei pali aaa! o
    deuteros leei aaa! o
    protos leei aoaoaou!!!! o
    deuteros leei...e tora min mou alazeis to thema....

    Oso gia to suntaktika i orthographika sostoi......sugnomi ala den exoume oloi teliosei elliniki filologia.........uparxoun kai anthropoi pou den einai kai toso morfomenoi stin elliniki glossa.....

    Telos panton........tha stamatiso edo.......pisteuo den aksizei to kopo na sunexiso....