ελληνική μουσική
    524 online   ·  210.885 μέλη

    Ετοιμάζεται ο νέος δίσκος του Μιχάλη Χατζηγιάννη

    poison_girl
    18.09.2006, 23:41
    παρε με δωσε με ή ξεχασε με
    παρε με κρατα με ή αφησε με
    αγαπα με φιλα με ή μισησε με
    ΟΛΑ Η ΤΙΠΟΤΑ μαζι σουουουουουουο!!!!!!
    antonLOrd
    19.09.2006, 01:37
    Πω πω στίχος.....
    maspa
    19.09.2006, 04:18
    Το μέλος antonLOrd στις 19-09-2006 στις 01:37 έγραψε...
    Παράθεση:

    Πω πω στίχος.....






    ageras
    19.09.2006, 07:39
    το νέο του studio album θα κυκλοφορήσει στα τέλη του Νοεμβρίου, ενώ έναν, περίπου, μήνα πριν, θα ακούσουμε το πρώτο single, μια μπαλάντα που, σύμφωνα με τον ίδιο τον Μιχάλη, είναι ένα από τα πιο ωραία και συναισθηματικά τραγούδια που έχει γράψει ποτέ.

    Το follow-up του τριπλά πλατινένιου "Ακατάλληλη Σκηνή", θα είναι, όπως μας είπε ο Μιχάλης Χατζηγιάννης, πιο λαϊκό από τις προηγούμενες δισκογραφικές τους δουλειές, με χρήση περισσότερο λαϊκών και όχι τόσο ηλεκτρονικών οργάνων και με πιο "ώριμο και ελληνικό" στίχο.

    Όσο για τις χειμερινές του εμφανίσεις, ο Μιχάλης δηλώνει ότι, μετά από μια περιοδεία στην οποία για πρώτη φορά παρουσίασε δικά του κομμάτια και μόνο -από το "'Αγγιγμα Ψυχής" μέχρι το "Όλα ή Τίποτα"- ετοιμάζεται να παρουσιάσει ένα "διαφορετικό" πρόγραμμα, με αρκετά στιγμιότυπα-έκπληξη...

    Πηγή:mad
    ioannakimx
    27.09.2006, 17:51
    Καλησπέρα,είμαι νέα στην παρέα σας.Εμαθα άπο έγκυρη πηγή πως το cd θα κυκλοφορήσει σ'ένα μήνα περίπου και οτι έχει ολοκληρώσει την εγγραφή του στο studio.
    Παιδιά μην είστε προκατειλειμένοι με τον Μιχάλη.Εχει κάποια τραγούδια τα οποία είναι πάρα πολύ καλά(ο βυθός πχ είναι φοβερo τραγούδι)...Αφήστε να βγει πρότα το cd και μετά κάνετε την κριτική σας.Είναι κρίμα να καταδικάζετε έτσι έναν καλλιτέχνη με τόσο ωραία φωνή
    rompa
    03.10.2006, 13:33
    Τον περιμένουμε εναγωνίως...
    Είναι ο μόνος που κατορθώνει να συντηρείται με τον ίδιο δίκο περισσότερο από 2 χρόνια ..
    rompa
    20.10.2006, 18:24
    Μέχρι τις 15 Νοεμβρίου θα έχουμε στα χέρια μας το νέο studio album του Μιχάλη Χατζηγιάννη, που, όπως έχουμε ξαναγράψει, θα έχει ως πρώτο single μία μπαλάντα που ίδιος ο Μιχάλης περιγράφει ως "ένα από τα πιο ωραία και συναισθηματικά τραγούδια που έχω γράψει ποτέ".

    Την περασμένη Τετάρτη, μάλιστα, πραγματοποιήθηκε και η φωτογράφηση για το εξώφυλλο του album, που επιμελήθηκε ο Τάσος Βρεττός, και, όπως μάθαμε, το εξώφυλλο θα είναι ιδιαίτερα ατμοσφαιρικό και με pop διάθεση.

    Ο Μιχάλης Χατζηγιάννης ετοιμάζει και το soundtrack της ταινίας "Μια Μέλισσα τον Αύγουστο", ενώ, όπως έχουμε ξαναγράψει, στο νέο του studio album ενδέχεται να συνεργαστεί με το duo των Morandi (βλέπε "Love Me").

    Πηγή:mad
    johnny_b
    20.10.2006, 23:41
    Ας ελπίσουμε ότι θα έχει κάλα τραγούδια...
    maspa
    20.10.2006, 23:47
    Όχι άλλο κάρβουνοοοοοοοοοοοοο

    (συγνώμη που γίνομαι κακιά, αλλά δεν αντέχεται τόση χατζηγιαννομανία)
    johnny_b
    21.10.2006, 00:00
    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 20-10-2006 στις 23:47 έγραψε...

    Όχι άλλο κάρβουνοοοοοοοοοοοοο

    (συγνώμη που γίνομαι κακιά, αλλά δεν αντέχεται τόση χατζηγιαννομανία)



    Δεν αντιλέγω,γιατί ούτε εμένα μου αρέσει ο Χατζηγιάννης,απλά να περιμένουμε να δουμε και να ακούσουμε τι θα βγάλει...
    maspa
    21.10.2006, 00:19
    Παράθεση:

    Το μέλος johnny_b στις 21-10-2006 στις 00:00 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος maspa στις 20-10-2006 στις 23:47 έγραψε...

    Όχι άλλο κάρβουνοοοοοοοοοοοοο

    (συγνώμη που γίνομαι κακιά, αλλά δεν αντέχεται τόση χατζηγιαννομανία)



    Δεν αντιλέγω,γιατί ούτε εμένα μου αρέσει ο Χατζηγιάννης,απλά να περιμένουμε να δουμε και να ακούσουμε τι θα βγάλει...



    Τι θα βγάλει? Τα κάστανα από τα κάρβουνα ίσως? Πιο ικανό τον έχω.... Βγάζει ότι πουλάει, ενώ φαίνεται ότι μπορεί να βγάλει πιο καλές δουλειές.
    sindy-windy
    21.10.2006, 11:04
    ο Χατζηγιαννης ειναι ενας απο τους καλλιτεχνες , τους οποιους θαυμαζω , μπορει να μην αντιπροσωπευει το στυλ μερικων η το ιδος της μουσικης του να μην ανταποκρινεται στις προσδοκιες αλλων , αλλα ο συγκεκριμενος καλλιτεχνης εχει καταφερει πολλα και ολα μονος του!!!!
    tolaruba
    21.10.2006, 11:13
    Παράθεση:

    Το μέλος sindy-windy στις 21-10-2006 στις 11:04 έγραψε...

    ο Χατζηγιαννης ειναι ενας απο τους καλλιτεχνες , τους οποιους θαυμαζω , μπορει να μην αντιπροσωπευει το στυλ μερικων η το ιδος της μουσικης του να μην ανταποκρινεται στις προσδοκιες αλλων , αλλα ο συγκεκριμενος καλλιτεχνης εχει καταφερει πολλα και ολα μονος του!!!!


    μονος του??Ακομα θυμαμαι το τοπικ με την επιστολη του κατσιμιχα!Θα συμφωνησω με τον πανουλη!!!!
    @maspa συμφωνω απολυτα μαζι σου...
    maspa
    21.10.2006, 11:16
    Παράθεση:

    Το μέλος sindy-windy στις 21-10-2006 στις 11:04 έγραψε...

    αλλα ο συγκεκριμενος καλλιτεχνης εχει καταφερει πολλα και ολα μονος του!!!!



    Κάτι τέτοια λέει κι ο ίδιος σε συνεντεύξεις του γι αυτό δεν τον πάω....
    maspa
    21.10.2006, 11:19
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 21-10-2006 στις 11:13 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sindy-windy στις 21-10-2006 στις 11:04 έγραψε...

    ο Χατζηγιαννης ειναι ενας απο τους καλλιτεχνες , τους οποιους θαυμαζω , μπορει να μην αντιπροσωπευει το στυλ μερικων η το ιδος της μουσικης του να μην ανταποκρινεται στις προσδοκιες αλλων , αλλα ο συγκεκριμενος καλλιτεχνης εχει καταφερει πολλα και ολα μονος του!!!!


    μονος του??Ακομα θυμαμαι το τοπικ με την επιστολη του κατσιμιχα!Θα συμφωνησω με τον πανουλη!!!!
    @maspa συμφωνω απολυτα μαζι σου...




    sindy-windy
    21.10.2006, 11:33
    τα λεει γιατι ετσι ειναι!!!!απο εκει και περα αν δεν σας αρεσει ενας καλλιτεχνης δεν μπορω να κανω κατι εγω
    jorge
    21.10.2006, 11:38
    Είναι ο μοναδικός ποπ καλλιτέχνης που θαυμάζω.
    maspa
    21.10.2006, 11:41
    Παράθεση:

    Το μέλος sindy-windy στις 21-10-2006 στις 11:33 έγραψε...

    τα λεει γιατι ετσι ειναι!!!!απο εκει και περα αν δεν σας αρεσει ενας καλλιτεχνης δεν μπορω να κανω κατι εγω




    Έτσι είναι??
    Κάποιο λαθάκι κάνεις αλλά τέλος πάντων.... Σ'αυτή τη δουλειά νομίζω πως κανείς δε ξεκινάει μόνος του. Ακόμα και οι συνεργασίες είναι ένα είδος στήριξης. Πρέπει κάποιος να έχει μεγάλο θράσος να βγαίνει να λέει "μόνος μου τα κατάφερα όλα αυτά". Εκτός αν ήθελε να πεί κάτι άλλο και δεν έβρισκε λέξεις! Και δεν τα λέω όλα αυτά επειδή δε μ'αρέσει ως καλλιτέχνης, αλλά επειδή δε μ'αρέσει το προφίλ που βγάζει....Πολύ αχαριστία βρε παιδιά....
    tolaruba
    21.10.2006, 11:42
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21-10-2006 στις 11:38 έγραψε...

    Είναι ο μοναδικός ποπ καλλιτέχνης που θαυμάζω.


    τελικα ποπ η εντεχνο??
    maspa
    21.10.2006, 11:48
    Παράθεση:

    Το μέλος tolaruba στις 21-10-2006 στις 11:42 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 21-10-2006 στις 11:38 έγραψε...

    Είναι ο μοναδικός ποπ καλλιτέχνης που θαυμάζω.


    τελικα ποπ η εντεχνο??





    ποπ....Αφού το αποδέχεται και ο ίδιος!