ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.851 μέλη

    Η γκάφα της χρονιάς που πέρασε!

    nalpha
    14.12.2006, 00:29
    Παράθεση:

    Το μέλος KAKOFONIKS στις 13-12-2006 στις 14:37 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος nalpha στις 13-12-2006 στις 14:30 έγραψε...

    Και μια άλλη φορά εκ παραδρομής είπα στη φουρνάρισσα:

    "Μισό κιλό ψωμί μου δίνετε?? ('οπου στο ψωμί αντί μ είπα λάμδα)...

    Εμεινε η γυναίκα..








    ααααχχχ! και μη χειροτερα !!!


    Emilia_
    14.12.2006, 11:14
    Παράθεση:

    Το μέλος meltica στις 13-12-2006 στις 15:44 έγραψε...

    Τώρα που το σκέφτομαι οι συνηθισμένες γκάφες που κάνω είναι οι λάθος "χαιρετισμοί". Ξέρω γω να πω "επίσης" νομίζοντας πως μου έχουν πει καληνύχτα, ή να είμαστε τρεις να φεύγω εγώ με τον ένα από τους άλλους, αυτός που φεύγει μαζί μου να πει καλημέρα- για παράδειγμα- και να πω εγώ επίσης εννοώντας "καλήμερα επίσης" χωρίς να έχει πει τίποτα ο άλλος που στην ουσία χαιρετάμε. Έτσι όπως το έγραψα μπερδευτηκα και γω, ελπίζω να καταλάβατε.

    Α, ακόμα κάνω λάθος με το ευχαριστώ και το παρακαλώ. Τα λέω σε λάθος φάσεις, βαριέμαι να εξηγώ.



    Και εγω το παθαινω αυτο Φαινια!!!
    Για να μην πω για την κορυφαια ατακα του Πασχα..... Ε,ναι λοιπον,μεσα στα χρονια πολλα της Αναστασης κτλ εχω πεταξει (Χαμηλοφωνα μολις το αντιλαμβανομαι βεβαιως βεβαιως..) .....Καλη χρονια ας πουμε....???!!!!!!!

    Πω πω ντροπη....
    margo
    14.12.2006, 11:27
    Γκάφες..???

    Έχω πλούσια συλλογή

    Το καλοκαίρι πήγα σε ένα γάμο.
    Συναντάω στο προαύλιο της εκκλησίας ένα νεαρό ζευγάρι γνωστών μου.
    "και στα δικά σας!!"τους λέω περιχαρώς.

    "Μα.. έχουμε παντρευτεί εδώ και 4 χρόνια.."


    (τι φταίω εγώ,αφού δε με κάλεσαν )
    Zefuros
    14.12.2006, 11:28
    Επική ατάκα σε γάμο: Βρισκόμαστε στη δεξιωση, το ζευγαρι ερχεται απο τραπέζι σε τραπέζι για το κλασσικο τσουγκρισμα των ποτηριών. Φτανει και σε εμάς, τσουγκριζουμε και απο κεκτημένη ταχύτητα (συνηθισμένος από Πρωτοχρονιές) αντί να πω κανένα κλασσικό "να ζήσετε" τους λέω "και του χρόνου!" Πατάτα! Ευτυχώς τα παιδια ειναι ακομα μαζι!
    Emilia_
    14.12.2006, 11:36
    Πω πω βρε Σταθη και εσυ....ελπιζω να μην σε ακουσαν...!!!!

    Αφου δεν ειπες και στα δικα σας σε....κηδεια εξω-απο-δω παλι καλα....!



    Zefuros
    14.12.2006, 11:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 14-12-2006 στις 11:36 έγραψε...

    Πω πω βρε Σταθη και εσυ....ελπιζω να μην σε ακουσαν...!!!!

    Αφου δεν ειπες και στα δικα σας σε....κηδεια εξω-απο-δω παλι καλα....!






    Το ζευγαρι δεν ξερω εαν ακουσε, ηταν στον κοσμο τους, αλλά αυτοι που ηταν διπλα μου σκασανε τα γελια! ΜΑζί με εμένα φυσικά που το καταλαβα αμεσως
    margo
    14.12.2006, 11:56
    χαχαχαχαα καλός είσαι κι εσύ Ζέφυρε!
    πάρτον στο γάμο σου να σου πει και του χρόνου!

    Λοιπόν,αν αρχίσω να σας λέω γκάφες και αφηρημάδες της απίστευτης μανούλας μου,θα γελάσουμε πολύ..Βέβαια η ..συλλογή δεν είναι μόνο από τη χρονιά που πέρασε αλλά και από πολλές προηγούμενες.

    Μια ωραία πρωία,αποφάσισε να επισκεφθεί μια εξαδέλφη της στο νοσοκομείο που ανάρρωνε από μια επέμβαση.

    Ντύνεται,στολίζεται,πάνω στη βιασύνη βάζει 2 διαφορετικά παππούτσια(ένα καφέ και ένα μαύρο).

    Μπαίνει στο τρόλευ,κάθεται σε μία θέση από αυτές που είναι σειρά και απέναντί σου κάθονται και άλλοι.

    Βλέπει σε λίγο απέναντί της μια κυρία να κοιτάζει καλά-καλά τα πόδια της..και ένας κύριος παραδίπλα,το ίδιο.

    "αα..πολύ ωραία αυτά τα καφέ παππούτσια που αγόρασα"σκέφτεται ήσυχη.."και πολύ άνετα.."

    Φτάνει λοιπόν το λεωφορείο στη στάση που θέλει να κατέβει,κι όπως κατεβαίνει...ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ!!

    Τρέχει γρήγορα στο νοσοκομείο που ευτυχώς ήταν κοντά.
    Λέει στην ξαδέρφη της ..
    "πω πω Βάσω μου,κοίτα τι έπαθα!!γι αυτό με κοιτούσαν στο τρόλευ έτσι.

    Το βλέπει η ξαδέρφη,πέφτει κάτω από τα γέλια και λέει..

    "Πω πωωω,δεν ντράπηκες???Εγώ στη θέση σου θα γύριζα σπίτι να αλλάξω παππούτσια!!"

    Και η μαμά..
    "Ε,τι να γυρίσω βρε Βάσω,δε βαριέσαι..?Ο άλλος που με βλέπει που ξέρει αν....πάω μπροστά ή αν γυρίζω πίσω!!!!!"





    Αν σκέφτεσαι ένα χρόνο μπροστά-σπείρε ένα σπόρο.
    Αν σκέφτεσαι δέκα χρόνια μπροστά-φύτεψε ένα δέντρο.
    Αν σκέφτεσαι εκατό χρόνια μπροστά-μόρφωσε το λαό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 14-12-2006 11:57 ]


    Zefuros
    14.12.2006, 12:04
    Παράθεση:

    Το μέλος margo στις 14-12-2006 στις 11:56 έγραψε...

    χαχαχαχαα καλός είσαι κι εσύ Ζέφυρε!
    πάρτον στο γάμο σου να σου πει και του χρόνου!

    Λοιπόν,αν αρχίσω να σας λέω γκάφες και αφηρημάδες της απίστευτης μανούλας μου,θα γελάσουμε πολύ..Βέβαια η ..συλλογή δεν είναι μόνο από τη χρονιά που πέρασε αλλά και από πολλές προηγούμενες.

    Μια ωραία πρωία,αποφάσισε να επισκεφθεί μια εξαδέλφη της στο νοσοκομείο που ανάρρωνε από μια επέμβαση.

    Ντύνεται,στολίζεται,πάνω στη βιασύνη βάζει 2 διαφορετικά παππούτσια(ένα καφέ και ένα μαύρο).

    Μπαίνει στο τρόλευ,κάθεται σε μία θέση από αυτές που είναι σειρά και απέναντί σου κάθονται και άλλοι.

    Βλέπει σε λίγο απέναντί της μια κυρία να κοιτάζει καλά-καλά τα πόδια της..και ένας κύριος παραδίπλα,το ίδιο.

    "αα..πολύ ωραία αυτά τα καφέ παππούτσια που αγόρασα"σκέφτεται ήσυχη.."και πολύ άνετα.."

    Φτάνει λοιπόν το λεωφορείο στη στάση που θέλει να κατέβει,κι όπως κατεβαίνει...ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ!!

    Τρέχει γρήγορα στο νοσοκομείο που ευτυχώς ήταν κοντά.
    Λέει στην ξαδέρφη της ..
    "πω πω Βάσω μου,κοίτα τι έπαθα!!γι αυτό με κοιτούσαν στο τρόλευ έτσι.

    Το βλέπει η ξαδέρφη,πέφτει κάτω από τα γέλια και λέει..

    "Πω πωωω,δεν ντράπηκες???Εγώ στη θέση σου θα γύριζα σπίτι να αλλάξω παππούτσια!!"

    Και η μαμά..
    "Ε,τι να γυρίσω βρε Βάσω,δε βαριέσαι..?Ο άλλος που με βλέπει που ξέρει αν....πάω μπροστά ή αν γυρίζω πίσω!!!!!"





    Αν σκέφτεσαι ένα χρόνο μπροστά-σπείρε ένα σπόρο.
    Αν σκέφτεσαι δέκα χρόνια μπροστά-φύτεψε ένα δέντρο.
    Αν σκέφτεσαι εκατό χρόνια μπροστά-μόρφωσε το λαό.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : margo στις 14-12-2006 11:57 ]





    ακριβως οπως το λεει η παροιμια Margo

    Οσο αφορα τη αφηρημαδα, μου φαινεται πως πρεπει να κανω παρέα με την μαμά σου... να δούμε ποιος θα πάρει το χρυσόμετάλλειο! Ειμαι και εγω τραγικός ώρες ωρες
    absurdus_delirium
    14.12.2006, 12:51
    Δεν είναι περσινή αλλά αξίζει:

    Θεία φίλου μίας κάποιας ηλικίας (η θεία, όχι ο φίλος) έχει κατέβει στο κέντρο της Αθήνας με φίλη της για ψώνια. Περιμένοντας σε κεντρικό δρόμο να περάσουν απέναντι - και ενώ γίνεται χαμός από ταχύτατα διερχόμενα αυτοκίνητα - η θεία παίρνει την πρωτοβουλία: αδράχνει τη φίλη αλά μπρατσέτα και λέγοντάς της "Θαρσείν χρεί" ορμάει μέσα απ' τα αυτοκίνητα. Αφού έχουν διασχίσει και τις πέντε λωρίδες και έχουν φτάσει απέναντι, γυρνάει και ρίχνει ένα θριαμβευτικό χαμόγελο στη φίλη οπότε και ανακαλύπτει έναν πανικόβλητο τύπο να την κοιτάει απορημένος!

    KAKOFONIKS
    14.12.2006, 13:07
    Σωστή την βρίσκω την θεία !

    Εμένα μου έχουν τέτοιες φάσεις όχι ακριβώς, βασικά να χαιρετίσω κάποιον στο δρόμο επειδή τον μπέρδεψα με έναν γνωστό!
    Emilia_
    14.12.2006, 13:18
    Παράθεση:

    Το μέλος absurdus_delirium στις 14-12-2006 στις 12:51 έγραψε...

    Δεν είναι περσινή αλλά αξίζει:

    Θεία φίλου μίας κάποιας ηλικίας (η θεία, όχι ο φίλος) έχει κατέβει στο κέντρο της Αθήνας με φίλη της για ψώνια. Περιμένοντας σε κεντρικό δρόμο να περάσουν απέναντι - και ενώ γίνεται χαμός από ταχύτατα διερχόμενα αυτοκίνητα - η θεία παίρνει την πρωτοβουλία: αδράχνει τη φίλη αλά μπρατσέτα και λέγοντάς της "Θαρσείν χρεί" ορμάει μέσα απ' τα αυτοκίνητα. Αφού έχουν διασχίσει και τις πέντε λωρίδες και έχουν φτάσει απέναντι, γυρνάει και ρίχνει ένα θριαμβευτικό χαμόγελο στη φίλη οπότε και ανακαλύπτει έναν πανικόβλητο τύπο να την κοιτάει απορημένος!





    Καλοοοο!!!
    Red-Rose
    14.12.2006, 13:40
    Παράθεση:

    Το μέλος Emilia_ στις 14-12-2006 στις 11:36 έγραψε...

    Πω πω βρε Σταθη και εσυ....ελπιζω να μην σε ακουσαν...!!!!

    Αφου δεν ειπες και στα δικα σας σε....κηδεια εξω-απο-δω παλι καλα....!






    όταν ήμουν πρώτη γυμνασίου σκοτώθηκε ένας συμμαθητής μου και πήγαμε στην κηδεία... πολύ βαρύ το κλίμα... όπως περνούσαμε και λεγαμε συλλυπητήρια στη μητέρα του... πάει ένας και από αφέλεια χωρίς να το κάνει επίτηδες... λέει με θλιμμένο υφάκι ' και στα δικά σας' γουρλώνουμε όλοι τα μάτια και αρχίζουμε τις καρπαζιές... οπότε ακούμε και τη μητέρα του παιδιού ΄να'σαι καλά παλικάρι μου' και τον αγκαλιάζει κοιταζόμαστε μεταξύ μας... κι αρχίζουμε να τα 'φτου φτου φτου μακρια απο δω' η συγκεκριμένη φάση είναι αυτό που λένε γέλιο στις κηδείες... ακόμη πονάει αυτός ο χαμός όμως πιστεύω πως είναι καλά εκεί που βρίσκεται τώρα!


    Πάμε και σε κάτι πιο ευχάριστο... πριν καμια βδομάδα ένα φιλαράκι μου έφερε γνωστό dj από γνωστό ραδιοφωνικό της Αθήνας. Ήταν σε μαγαζί που μέχρι τώρα ευχόμουν να καεί για πολλούς και διάφορους λόγους... Είχα που είχα τον πονοκέφαλό μου μέχρι να ανέβει ο φιλοξενούμενος dj να παίξει, καθώς ο dj του μαγαζιού μόνο νταπ ντουπ ήξερε να βάλει... [και το τραπέζι μας ήταν ακριβώς από κάτω] κάποια στιγμή χτυπάει το κντ μου... βιάζομαι να πάω τουαλέτα να το σηκώσω... όπως σηκώνομαι λοιπόν πάω να τρέξω... ε δεν είχα ιδέα του πόσο γλιστράει εκεί μέσα!!! σωριάζομαι κάτω... ευτυχώς ήταν ψιλοάδειο το μαγαζί γιατί ήταν σχετικά νωρίς... βέβαια τα τραπεζάκια ήταν ψιλοϋπερυψωμένα οπότε δε φαινόταν ότι έπεσα [σύμφωνα με τα λεγόμενα της παρέας] η δε συγκάτοικός μου μου λέει 'ρε συ δεν κατάλαβα τι έγινε... άκουσα ένα ΑΑΑΑΑΑΑ@%%$%@$ και γύρισα και σε είδα κάτω' το καλό είναι ότι σηκώθηκα και έφυγα κακείν κακώς στην τουαλέτα... η πιο πιθανή αντίδρασή μου αν δεν χτυπούσε το κντ΄θα ήταν να κάτσω κάτω και να χτυπιέμαι κάτω απ τα γέλια... σηκώνομαι λοιπόν πάω στο βάθος [δίπλα μας ήταν βασικά] ε δε βλέπω πουθενα ταμπέλα wc βλέπω φως μπουκάρω μέσα ουπς η κουζίνα... δε χαλάστηκα ιδιαίτερα... κάθονταν και κοιτούσαν μια τρελή να βρίζει αυτήν που την πήρε τηλ και σαβουριάστηκε μέσα στο μαγαζί και λεω 'τωρα να τελειωσω το τηλ και την κάνω' ε μετά έπρεπε να πούμε μυστικά οπότε είπα σε μια κοπέλα απο κει να με πάει στο wc. και όχι δεν τελείωσε ακόμη το τηλεφώνημα...
    το διαχωριστηκό από τισ γυναικείες και τις αντρικές τουαλέτες ήταν από τζάμι!!!! [εκει που είναι ο νιπτήρας] ε όπως καθόμουν το καημένο με φατσα στον καθρεφτη και της μιλουσα της αλλης στο τηλ βλεπω πισω μου εναν τυπο να περναει και γυριζω τον κοιταζω και ουρλιαζω γι αλλη μια φορα... τρομαξε ο καημενος και μετα ζητουσα συγγνωμη κλπ μα καλα λεω να καει το $%%#^# [μη λέμε και ονόματα]
    Thalia__
    14.12.2006, 14:07
    Λοιπόν θα σας πω την μεγαλυτερότερη γκάφα που έχω κάνει - νομίζω δηλαδή γιατί εχω κάνει άπειρες...-
    Αρχιζω..... λοιπόν είμαι στην παραλία μαζί με κάτι φίλους οπου θέλοντας να ξετυλίξουμε τα super αθλητικά κορμια μας παιζουμε κάτι μεταξύ βόλευ και πόλο στην θάλασσα...
    Ως εδώ όλα καλά, πρέπει να σας πω όμως οτι εγώ δεν φορούσα τα γυαλιά μου και κοινώς δεν έβλεπα τίποτα, έτσι όταν απέκρουσα εντυπωσιακά και έπρεπε να πάω να κυνηγήσω την μπάλα αντί για την μπάλα άρπαξα μια γιαγιά που φορούσε λευκό σκουφάκι...ναι ναι κι ομως έγινε...
    Διάλειμμα για διαφημήσεις....και η συνέχεια στα επόμενα επεισόδια
    meltica
    14.12.2006, 14:36
    Παράθεση:

    Το μέλος Red-Rose στις 14-12-2006 στις 13:40 έγραψε...
    Πάμε και σε κάτι πιο ευχάριστο... πριν καμια βδομάδα ένα φιλαράκι μου έφερε γνωστό dj από γνωστό ραδιοφωνικό της Αθήνας. Ήταν σε μαγαζί που μέχρι τώρα ευχόμουν να καεί για πολλούς και διάφορους λόγους... Είχα που είχα τον πονοκέφαλό μου μέχρι να ανέβει ο φιλοξενούμενος dj να παίξει, καθώς ο dj του μαγαζιού μόνο νταπ ντουπ ήξερε να βάλει... [και το τραπέζι μας ήταν ακριβώς από κάτω] κάποια στιγμή χτυπάει το κντ μου... βιάζομαι να πάω τουαλέτα να το σηκώσω... όπως σηκώνομαι λοιπόν πάω να τρέξω... ε δεν είχα ιδέα του πόσο γλιστράει εκεί μέσα!!! σωριάζομαι κάτω... ευτυχώς ήταν ψιλοάδειο το μαγαζί γιατί ήταν σχετικά νωρίς... βέβαια τα τραπεζάκια ήταν ψιλοϋπερυψωμένα οπότε δε φαινόταν ότι έπεσα [σύμφωνα με τα λεγόμενα της παρέας] η δε συγκάτοικός μου μου λέει 'ρε συ δεν κατάλαβα τι έγινε... άκουσα ένα ΑΑΑΑΑΑΑ@%%$%@$ και γύρισα και σε είδα κάτω' το καλό είναι ότι σηκώθηκα και έφυγα κακείν κακώς στην τουαλέτα... η πιο πιθανή αντίδρασή μου αν δεν χτυπούσε το κντ΄θα ήταν να κάτσω κάτω και να χτυπιέμαι κάτω απ τα γέλια... σηκώνομαι λοιπόν πάω στο βάθος [δίπλα μας ήταν βασικά] ε δε βλέπω πουθενα ταμπέλα wc βλέπω φως μπουκάρω μέσα ουπς η κουζίνα... δε χαλάστηκα ιδιαίτερα... κάθονταν και κοιτούσαν μια τρελή να βρίζει αυτήν που την πήρε τηλ και σαβουριάστηκε μέσα στο μαγαζί και λεω 'τωρα να τελειωσω το τηλ και την κάνω' ε μετά έπρεπε να πούμε μυστικά οπότε είπα σε μια κοπέλα απο κει να με πάει στο wc. και όχι δεν τελείωσε ακόμη το τηλεφώνημα...
    το διαχωριστηκό από τισ γυναικείες και τις αντρικές τουαλέτες ήταν από τζάμι!!!! [εκει που είναι ο νιπτήρας] ε όπως καθόμουν το καημένο με φατσα στον καθρεφτη και της μιλουσα της αλλης στο τηλ βλεπω πισω μου εναν τυπο να περναει και γυριζω τον κοιταζω και ουρλιαζω γι αλλη μια φορα... τρομαξε ο καημενος και μετα ζητουσα συγγνωμη κλπ μα καλα λεω να καει το $%%#^# [μη λέμε και ονόματα]



    Νομίζω ξέρω για πιο μαγαζί λες- ταιριάζει σε όλες τις περιγραφές, γλιστερό πάτωμα, χάλια μουσική, τουαλέτες με τζάμι ανανμεσα στις βρύσες, υπερυψωμένα τραπεζάκια εκτός και αν είναι σύμπτωση- και μπορώ να σου πω ότι και εγώ την είχα πατήσει στην τουαλέτα! Δεν ούρλιαξα βέβαια, αλλά είχα ψιλοτρομάξει!
    Emilia_
    14.12.2006, 14:41
    Παράθεση:

    Το μέλος Thalia__ στις 14-12-2006 στις 14:07 έγραψε...

    Λοιπόν θα σας πω την μεγαλυτερότερη γκάφα που έχω κάνει - νομίζω δηλαδή γιατί εχω κάνει άπειρες...-
    Αρχιζω..... λοιπόν είμαι στην παραλία μαζί με κάτι φίλους οπου θέλοντας να ξετυλίξουμε τα super αθλητικά κορμια μας παιζουμε κάτι μεταξύ βόλευ και πόλο στην θάλασσα...
    Ως εδώ όλα καλά, πρέπει να σας πω όμως οτι εγώ δεν φορούσα τα γυαλιά μου και κοινώς δεν έβλεπα τίποτα, έτσι όταν απέκρουσα εντυπωσιακά και έπρεπε να πάω να κυνηγήσω την μπάλα αντί για την μπάλα άρπαξα μια γιαγιά που φορούσε λευκό σκουφάκι...ναι ναι κι ομως έγινε...
    Διάλειμμα για διαφημήσεις....και η συνέχεια στα επόμενα επεισόδια



    Πω Πω Πω....Jesus!!! Και πως αντεδρασε η ερμη η γιαγιακουλα...???!!!
    nalpha
    14.12.2006, 16:52
    Παράθεση:

    Το μέλος absurdus_delirium στις 14-12-2006 στις 12:51 έγραψε...

    Δεν είναι περσινή αλλά αξίζει:

    Θεία φίλου μίας κάποιας ηλικίας (η θεία, όχι ο φίλος) έχει κατέβει στο κέντρο της Αθήνας με φίλη της για ψώνια. Περιμένοντας σε κεντρικό δρόμο να περάσουν απέναντι - και ενώ γίνεται χαμός από ταχύτατα διερχόμενα αυτοκίνητα - η θεία παίρνει την πρωτοβουλία: αδράχνει τη φίλη αλά μπρατσέτα και λέγοντάς της "Θαρσείν χρεί" ορμάει μέσα απ' τα αυτοκίνητα. Αφού έχουν διασχίσει και τις πέντε λωρίδες και έχουν φτάσει απέναντι, γυρνάει και ρίχνει ένα θριαμβευτικό χαμόγελο στη φίλη οπότε και ανακαλύπτει έναν πανικόβλητο τύπο να την κοιτάει απορημένος!







    antreas_dr
    14.12.2006, 18:14
    Πήγαμε Καλαμάτα για να παίξουμε σε μία εκδήλωση Σάββατο μεσημέρι και τελικά η εκδήλωση ήταν για Κυριακή..

    Θα μου πείς σιγά ρε φίλε... κοιμάσαι ένα βράδυ εκει....

    Λάθος.... Οι 6 απο τους 7 της ορχήστρας δουλεύανε Σάββατο Βράδυ σε μαγαζί της Αθήνας.... οπότε γυρίσαμε αμέσως πίσω......
    tolaruba
    14.12.2006, 20:59
    Εχω κανει παρα πολλες αλλα οχι μεγαλες.
    Σε ενα γαμο ,της θειας μου συγκεκριμενα,μπερδευτηκα και ειπα και του χρονου.
    KAKOFONIKS
    15.12.2006, 11:55
    Άλλο που μου ήρθε τώρα σε μία εκδήλωση , τραγουδάω το "Της δικαιοσύνης ήλιε νοητέ".

    Εκεί που λέει "..αετόμορφα τα έχει τα ψηλά βουνά ..." κάπου αφαιρέθηκα, ξεχνάω τα στίχο και λέω "...αετόμορφα τααααααααααψηλά βουνά.." μετά σκάω και ένα χαμόγελο και ούτε γάτα ούτε ζημιά
    incomplete_angel
    15.12.2006, 12:14
    Πέρσι δούλευα στα Metropolis για τις γιορτές και παράλληλα με το ταμείο σήκωνα και τα τηλέφωνα...με αποτέλεσμα στο σπίτι όταν σήκωνα τηλ για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα να απαντάω: Metropolis παρακαλώ; Και φυσικά οι συνομιλητές μου σκάγανε στα γέλια και έπεφτε τρελό δούλεμα!!!