ελληνική μουσική
    663 online   ·  210.861 μέλη

    Γιατί έχετε διαλέξει το nickname που χρησιμοποιείτε;;;

    Kiriaky
    12.09.2005, 02:10
    Κι εγώ το πραγματικό μου όνομα χρησιμοποιώ Alinda μου,παρ'ολο που δεν είναι και πολύ ωραίο.τι πολύ?καθόλου δλδ..
    tzanampetakos
    16.09.2005, 10:25
    Το δικό μου nick είναι το mail που χρησιμοποιώ εδώ και κάτι χρόνια.
    minaggizete
    22.09.2005, 11:43
    πρώτο μήνυμα εδώ. Και γω σαν τον Τζαναμπετάκο, από τότε που έχω μέηλ χρησιμοποιώ αυτό το νικ, που τυχαία ήταν λογοπαίγνιο με το όνομά μου και το ρήμα "αγγίζω" και μου το έβγαλε ένας φίλος.....
    paramithi
    22.09.2005, 14:06
    Quote:

    Το μέλος Kiriaky στις 12-09-2005 στις 02:10 έγραψε:

    Κι εγώ το πραγματικό μου όνομα χρησιμοποιώ Alinda μου,παρ'ολο που δεν είναι και πολύ ωραίο.τι πολύ?καθόλου δλδ..




    ωπ..γιατι καθολου βρε??το ονομα αυτο ειναι πολυ ομορφο..
    DREAMCATCHER1
    22.09.2005, 14:46
    DREAMCATCHER...ΠΡΟΣΠΑ8ΟΥΣΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ Η8ΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΜΟΘ, ΕΝ ΤΕΛΕΙ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 7 ΜΗΝΩΝ
    iris-the-black
    22.09.2005, 18:17
    Quote:

    Το μέλος iris_88 στις 21-03-2005 στις 19:37 έγραψε:

    Δυστυχώς δεν είναι αυτό το όνομά μου αν και είμαι σιγουρη πως θα ήταν το ιδανικό για μένα...
    Είναι αρχαiοελληνικό και δηλώνει τη δύναμη των χρωμάτων και τους Ουράνιου Τόξου...
    Επίσης, η Ίρις ήταν αγγελιαφόρος των θεών του Ολύμπου άλλά και ένα πανέμορφο λουλούδι....

    Το 88 είναι το έτος γεννησής μου και το έβαλα απλά γιατι υπήρχε και άλλη iris....




    xaire!na upothesw oti h allh iris eimai egw?kai na sunexisw oti to onoma mou den m efxaristei katholou kai einai to pragmatiko mou...
    LithiHios
    22.09.2005, 18:25
    Quote:

    Το μέλος Kiriaky στις 12-09-2005 στις 02:10 έγραψε:

    Κι εγώ το πραγματικό μου όνομα χρησιμοποιώ Alinda μου,παρ'ολο που δεν είναι και πολύ ωραίο.τι πολύ?καθόλου δλδ..






    To onoma sou kala einai mia xara
    movflower
    29.09.2005, 19:59
    movflower
    dioti kathomouna ston upoogisth kai afou den eixa idiaiterh empneush skefthka na grapsw to agaphmeno mou xrwma,. dhladh lila,mov.... omws mou fanhke monaxouli tou kai mikrouli opotan kollhsa to flower dipla tou.
    den exei isws sxesh me thn mousikh alla ta louloudia panta empneoun sunaisthimata diaforwn eidwn kai entasewn.
    ena authormhto nick apo ena authormhto anthrwpo.
    filia se olous!!!!


    viator
    30.09.2005, 23:15
    viator μεταφραζεται "ταξιδιώτης , ταξιδευτής". Ψαχνοντας καποιο ψευδώνυμο σχετικά εύηχο και σιγουρα οχι αδιάφορο "έπεσα" πανω του... Θάθελα νά'μουν ταξιδευτής, ομως καθε άλλο παρα χαρακτηρίζει την πραγματικότητα που βιώνω εδώ και πολυ καιρό!
    fairies_wear_boots
    01.10.2005, 16:39
    Αυτο λοιπόν θα είναι το πρώτο μου ποστ....Το οποίο σημειωτέον θα μου παρει κανα μισάωρο μεχρι να το γράψω γιατί εχω συνηθίσει τα αναθεματισμένα τα γκριγκλις και δεν μπορω να τα αποβάλλω με τιποτις....Καθότι λοιπόν μόλις έγινα μέλος έψαχνα να βρω έναν τρόπο να συστηθώ βρε αδερφέ....Να κάνω και γω το κομμάτι μου.....Και ευτυχώς μου κατσε αυτό το ωραίο ποστάκι Είμαι η fairies_wear_boots λοιπόν και το νικ μου βασίζεται στο αγαπημένο μου τραγούδι απο Sabbath και στην τρέλα που εχω με τα rpg, τα ξωτικά, τις νεράιδες, τον Τόλκιν etc..... Καλώς όρισα λοιπόν

    When Im good....Im really.....really good.....But....When Im bad.....Im even better....


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fairies_wear_boots στις 01-10-2005 16:41 ]
    nightwalker
    01.10.2005, 19:13
    Καλωσορισες fairies!
    zw
    13.10.2005, 21:44
    εγω το ψευδωνιμο μου το πηρα απο τον τραγουδιστη (z)akk (w)ylde
    strasbourg
    14.10.2005, 00:07
    Γιατί το διάλεξα; Η αλήθεια είναι ότι αυτές τις μέρες η έμπνευσή μου έχει χάσει το δρόμο από τη σκέψη μέχρι τα δάχτυλά μου...
    Και ας την κυνήγησα...
    Μέχρι το Strasbourg!
    kalouka
    14.10.2005, 07:55
    όνομα εφεύρεση της κόρης μου όταν ηταν 3 χρονών
    Vanos
    14.10.2005, 15:09
    Είναι το όνομά μου.
    (αρκετά περίπλοκο ε;)
    eua
    14.10.2005, 16:00
    "Κάθε πονηριά της Εύας θα πονά
    κιαυτο ποτέ μικρή να μην το ξεχνας..."
    που λεει και το song..
    Ωστοσο το eua προερχεται απ το δευτερο όνομά μου το... Ευαγγελία το οποίο και δεν αντέχω γιαυτο το κρατούσα χρόνια στην αφάνεια αλλά να που αποκαλύφθηκε
    mirrors
    14.10.2005, 16:59
    Το δικό μου το ψευδώνυμο το βρήκε η Αννα (ευα) γιατί εγώ δεν μπορούσα να σκεφτώ τίποτα (ως συνήθως!)
    Δε σημαίνει τίποτα περίπλοκο, δεν έχει καμία σχέση με έμενα και είναι από στοκαρία τσ'Αννιώς! Έχει 5-6 να της βρίσκονται για ώρα ανάγκης!
    AnimaVoce
    14.10.2005, 16:59
    Anima= Ψυχή, Ζωή, Ζωντάνια
    Voce= Φωνή

    Πιστεύω όταν τραγουδάω και το καταφέρνω (όταν δηλαδή δεν σκέφτομαι αν γέμισε το μαγαζί ή διάφορα άλλα κουλά που μου 'ρχονται εκείνη την ώρα στο μυαλό), πως ο συνδιασμός των δύο προσφέρουν πολύ καλό άκουσμα στον ακροατή και του μεταδίδουν έντονα συναισθήματα. Όπως εξίσου καλή αύρα μεταδίδεται και στην μπάντα που συνοδεύει. Αυτά....
    eua
    15.10.2005, 17:04
    Quote:

    Το μέλος mirrors στις 14-10-2005 στις 16:59 έγραψε:

    Το δικό μου το ψευδώνυμο το βρήκε η Αννα (ευα) γιατί εγώ δεν μπορούσα να σκεφτώ τίποτα (ως συνήθως!)
    Δε σημαίνει τίποτα περίπλοκο, δεν έχει καμία σχέση με έμενα και είναι από στοκαρία τσ'Αννιώς! Έχει 5-6 να της βρίσκονται για ώρα ανάγκης!





    Εγώ φταίω που συνδράμω...

    Stormrage
    16.10.2005, 12:12
    Το ψευδώνυμό μου το πήρα από ένα παιχνίδι στρατηγικής, το Warcraft.

    Είναι το όνομα ενός χαρακτήρα - ξωτικού, που είναι τυφλός, και προσανατολίζεται με τις αισθήσεις του.

    Έχει μεγάλες δυνάμεις, που δεν μπορεί να τις ελέγξει, και αυτό τον οδηγεί στην καταστροφή του.

    Καμιά σχέση με τον Zuperman!