ελληνική μουσική
    401 online   ·  210.857 μέλη
    moufixtros
    14.02.2007, 22:54
    παιδιά ειρήνη!!!δεν καταλαβαίνω αφού δεν έχετε τα ίδια γούστα,πώς γράφεται στο ίδιο θέμα;δεν έχει νόημα εκτός αν έχει για μερικούς!
    sentoni
    14.02.2007, 22:56
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 14-02-2007 στις 22:51 έγραψε...

    δεν πάει αλλού το θέμα!
    sentoni έχει τσακωθει ο Κοτσιρας με την Ρεμπουτσικα??
    δεν νομίζω έτσι?





    . . . εγώ πάντως δεν έχω τσακωθεί με κανέναν . . . τίποτα άλλο δεν ξέρω !
    jacamar
    14.02.2007, 22:57
    φίλτατε αν δεν ακούς όλες τις γνώμες δεν μπορείς να έχεις ολοκληρομένη άποψη για ένα ζήτημα! εδώ υπάρχει ελευθερία έκφρασης και γουστάρουμε να ακούγονται και οι άλλες πλευρές!
    καλώς ήρθες!!!
    sentoni
    14.02.2007, 22:58
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 14-02-2007 στις 22:49 έγραψε...

    Ναι είναι άλλο, τα πρόσωπα εδώ με την έννοια του επώνυμου-διάσημου-γνωστού-επιφανούς-δημόσιου προσώπου. Γκέγκε;








    . . . ουγκ . . .
    sentoni
    14.02.2007, 22:59
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 14-02-2007 στις 22:57 έγραψε...

    φίλτατε αν δεν ακούς όλες τις γνώμες δεν μπορείς να έχεις ολοκληρομένη άποψη για ένα ζήτημα! εδώ υπάρχει ελευθερία έκφρασης και γουστάρουμε να ακούγονται και οι άλλες πλευρές!
    καλώς ήρθες!!!




    . . . άσε που μας εκτονώνει κιόλας . . . moufixtre στην παρέα μας !
    spiroos
    14.02.2007, 23:03
    Το περίμενα. ....Λοιπόν επιστροφή στο θέμα γιατί όντως ξεφύγαμε ΟΛΟΙ. Στο θέμα όμως και όχι αν μάλωσε ο Κότσιρας και με ποιον χωρίς να ξέρουμε και χωρίς να έχουμε στοιχεία και στο κάτω κάτω χωρίς να είναι σημαντικο να το συζητάμε. Λοιπόν, χρωστά πολλά στο ζεύγος, αυτό είναι δεδομένο. Από εκεί και πέρα μακάρι να ξανασυνεργαστούν. Θα ναι για το καλο και των 2 πλευρών.
    DELFINOKORITSO
    14.02.2007, 23:04
    ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΟΙ ΕΔΩ
    ΥΠΟΠΤΟΙ .
    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ.


    ΖΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DELFINOKORITSO στις 14-02-2007 23:14 ]


    mousikofilh
    14.02.2007, 23:05
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 14-02-2007 στις 23:03 έγραψε...

    Το περίμενα. ....Λοιπόν επιστροφή στο θέμα γιατί όντως ξεφύγαμε ΟΛΟΙ. Στο θέμα όμως και όχι αν μάλωσε ο Κότσιρας και με ποιον χωρίς να ξέρουμε και χωρίς να έχουμε στοιχεία και στο κάτω κάτω χωρίς να είναι σημαντικο να το συζητάμε. Λοιπόν, χρωστά πολλά στο ζεύγος, αυτό είναι δεδομένο. Από εκεί και πέρα μακάρι να ξανασυνεργαστούν. Θα ναι για το καλο και των 2 πλευρών.



    Και του χρωστάνε όμως.
    Και οι δυο βγηκαν κερδισμένοι από αυτή τη συνεργασία,
    Είτε το παραδέχονται είτε όχι!
    Εγώ δεν θέλω να συνεργαστούν ξανά.
    Με τίποτα.
    moufixtros
    14.02.2007, 23:08
    ευχαριστώ παιδιά.Εγώ θέλω ειλικρινά να κούγονται όλες οι γνώμες, αλλά όλες.Απλά σχολίασα το γεγονός της επιθετικής διάθεσης,τίποτα άλλο.Η δική μου η γνώμη έτσι για να γνωριστούμε είναι ότι μιλάμε για ένα αξιόλογο καλλιτέχνη της γενιάς του.Βέβαια όλοι κάνουνε και λάθη.Ίσως να παραστράτησε (ας μου επιτραπεί) τώρα τελευταία.Αλλά έχει εξαιρετικό παρελθόν αφού με αυτό ασχολείστε αν δεν κάνω λάθος.
    sentoni
    14.02.2007, 23:09
    . . . εγώ πάντως θα το ξαναπώ . . . θέλω να συνεργαστεί με τον Πορτοκάλογλου και τον Κορακάκη . . . !
    jacamar
    14.02.2007, 23:09
    +φωνω!
    mousikofilh
    14.02.2007, 23:09
    ΚΑΙ ΕΓΩ
    ΜΑΚΑΡΙ!
    spiroos
    14.02.2007, 23:10
    Παράθεση:

    Το μέλος DELFINOKORITSO στις 14-02-2007 στις 23:04 έγραψε...

    ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΟΙ ΕΔΩ
    ΥΠΟΠΤΟΙ .
    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΩΜΑΣΤΕ.



    Ορθογραφία δεν έχουμε όμως. Όταν από ασφαλή και ανώνυμη θέση κατηγορείτε και κρίνετε εύκολα και προσβλητικά άλλους, (όχι μέλη) τότε δεν έχουμε δημοκρατία.

    mousikofilh σέβομαι την πίκρα σου, αλλά δες το καλλιτεχνικά. Είχαν χημεία. Και σαφώς του χρωστάνε πολλά (υλικά και δημιουργικά....)

    Η ζωή αλλάζει δίχως να κοιτάζει τη δικιά σου μελαγχολία.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spiroos στις 14-02-2007 23:11 ]


    valia1984
    14.02.2007, 23:11
    αν η συνεργασία τους ανταποκρίνεται στις δυνατότητές του να ξανασυνεργαστούν, γιατί όχι;
    με τον Κορακάκη; τέλεια θα ήταν!!

    moufixtros
    14.02.2007, 23:11
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 14-02-2007 στις 23:03 έγραψε...

    Το περίμενα. ....Λοιπόν επιστροφή στο θέμα γιατί όντως ξεφύγαμε ΟΛΟΙ. Στο θέμα όμως και όχι αν μάλωσε ο Κότσιρας και με ποιον χωρίς να ξέρουμε και χωρίς να έχουμε στοιχεία και στο κάτω κάτω χωρίς να είναι σημαντικο να το συζητάμε. Λοιπόν, χρωστά πολλά στο ζεύγος, αυτό είναι δεδομένο. Από εκεί και πέρα μακάρι να ξανασυνεργαστούν. Θα ναι για το καλο και των 2 πλευρών.

    Συμφωνώ,έχεις δίκιο.Αλλά γιατί να συνεργαστούν;Αν επαναλαμβάνεις την ίδια συνταγή συνήθως δεν πετυχαίνει.
    jacamar
    14.02.2007, 23:14
    spiroo δεν έχεις μάλλον καταλάβει οτι τόση ώρα σε ακούμε να λες να λες να λες τα ιδια πραγματα και δεν σε έχουμε προσβάλει καθόλου για κάνε μια αυτοκριτική και τα λέμε!
    jorge
    14.02.2007, 23:14
    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 14-02-2007 στις 23:09 έγραψε...

    . . . εγώ πάντως θα το ξαναπώ . . . θέλω να συνεργαστεί με τον Πορτοκάλογλου και τον Κορακάκη . . . !



    Ο Πορτοκάλογλου όμως το ξέκοψε στην προχθεσινή του συνέντευξη στο chat του site του: "Άλλο είναι να συμμετέχει κάποιος σε συναυλία μου όπως ο Κότσιρας στο Λυκαβηττό και άλλο να στήσουμε ολόκληρο πρόγραμμα μαζί. Το ρεπερτόριο μας δεν κολλάει εύκολα. "

    http://forum.portokaloglou.gr/forum_posts.asp?TID=40
    sentoni
    14.02.2007, 23:17
    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 14-02-2007 στις 23:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος sentoni στις 14-02-2007 στις 23:09 έγραψε...

    . . . εγώ πάντως θα το ξαναπώ . . . θέλω να συνεργαστεί με τον Πορτοκάλογλου και τον Κορακάκη . . . !



    Ο Πορτοκάλογλου όμως το ξέκοψε στην προχθεσινή του συνέντευξη στο chat του site του: "Άλλο είναι να συμμετέχει κάποιος σε συναυλία μου όπως ο Κότσιρας στο Λυκαβηττό και άλλο να στήσουμε ολόκληρο πρόγραμμα μαζί. Το ρεπερτόριο μας δεν κολλάει εύκολα. "

    http://forum.portokaloglou.gr/forum_posts.asp?TID=40




    . . . δυστυχώς . . . γενικότερα και γι'αυτό και για το ότι δεν είδα την συνέντευξη προχθές . . .
    mousikofilh
    14.02.2007, 23:19
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 14-02-2007 στις 23:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος DELFINOKORITSO στις 14-02-2007 στις 23:04 έγραψε...

    ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΟΙ ΕΔΩ
    ΥΠΟΠΤΟΙ .
    ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΩΜΑΣΤΕ.



    Ορθογραφία δεν έχουμε όμως. Όταν από ασφαλή και ανώνυμη θέση κατηγορείτε και κρίνετε εύκολα και προσβλητικά άλλους, (όχι μέλη) τότε δεν έχουμε δημοκρατία.

    mousikofilh σέβομαι την πίκρα σου, αλλά δες το καλλιτεχνικά. Είχαν χημεία. Και σαφώς του χρωστάνε πολλά (υλικά και δημιουργικά....)

    Η ζωή αλλάζει δίχως να κοιτάζει τη δικιά σου μελαγχολία.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : spiroos στις 14-02-2007 23:11 ]





    Δεν είναι θέμα πικρίας.
    Όταν έχεις πει να μύρια όσα για έναν καλλιτέχνη,θα είναι πολύ
    Υποκριτικό να συνεργαστείς ξανά μαζί του.
    Αλλο τι είχαν τότε και άλλο τώρα, μετα από όλα αυτά
    που έχουν προηγηθεί και ειπωθεί.Τίποτα καλό δεν θα μπορούσε να βγει από μια τέτοια συνεργασία.


    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 14-02-2007 23:20 ]


    moufixtros
    14.02.2007, 23:23
    τι;είπε τέτοιο πράγμα;κρίμα.....τρελαίνομαι για Πορτοκάλογλου.Δε θα ήταν και χάλια.νομίζω.....Και ο Κότσιρας και ο Πορτοκάλογλου και πολλοί άλλοι είναι μοναδικοί σε αυτό που κάνουν Ας μην κάνουν συνεργασία,δε με χαλάει ο καθένας μόνος του.(όχι ότι κόλλαγε με το Μαργαρίτη)