ελληνική μουσική
    546 online   ·  210.910 μέλη
    kotsiroula
    26.03.2007, 10:31
    Παράθεση:

    Το μέλος moufixtros στις 25-03-2007 στις 21:15 έγραψε...

    Γεια σου ρε Κότσιρα με τις επιλογές σου...άντε και στον Derti( ή derty,δεν ξέρω).Νομίζω ότι ώρες ώρες αυτό το παληκάρι δεν ξέρει τι του γίνεται.Και κάποτε τον συμπαθούσα λόγω επιλογών ,αλλά έχασε τη μπάλα...




    για τι μιλας ακριβως γιατι δεν καταλαβαινω....
    τι σε ενοχλησε ακριβως????????????
    mousikofilh
    26.03.2007, 10:34
    Προφανώς ότι δεν είναι ''εντεχνος''ο σταθμός...
    kotsiroula
    26.03.2007, 10:37
    κοιτα mouf δικαιωμα του που θα δωσει συνεντευξη.....δεν ακους τον σταθμο απλα εχεις ακουσει τι λενε για αυτο το σταθμο....
    δε μπορεις να κρινεις ετσι καποιον...
    εγω προσωπικα μονο 88,6 ακουω γιατι μου αρεσει......
    απο κει και περα αποψη σου αλλα εχεις αδικο......
    sentoni
    26.03.2007, 17:04
    . . . α, αφήστε τις αερολογίες . . . και πείτε μου συχνότητα του σταθμού και ώρα που θα γίνει η συνέντευξη . . . ( όποιος είναι ενημερωμένος ) . . . φχαριστώ !
    mousikofilh
    26.03.2007, 17:09
    Απόψε στις 12 το βράδι και η συχνότητα είναι
    88.6.Για όσους μένουν εκτός Αθηνών μπορούν να ακούσουν
    ζωντανά απο το site του σταθμού.
    http://www.johngreek.gr


    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 26-03-2007 17:10 ]


    valia1984
    26.03.2007, 17:09
    έλα τώρα που δεν ξέρεις...........
    88,6 στις 12 το βράδυ.
    sentoni
    26.03.2007, 17:11
    . . . αλήθεια δεν το ήξερα . . . ευχαριστώ πάντως !
    moufixtros
    26.03.2007, 20:07
    Το να συμπαθώ έναν καλλιτέχνη είναι άλλο από να του ασκώ και κάποια κριτική.Αν θα τον συμπαθώ ή όχι θα το επιλέξω εγώ και φυσικά είναι αυτονόητο για μένα να πω μια γνώμη έστω και αρνητική.Δεν κατάλαβα,αν τον αγαπάγατε πραγματικά θα κάνατε και μια κριτική,εγώ προσωπικά δέχομαι να με κρίνουν ελεύθερα και με βελτιώνει νομίζω.Χαλαρά παιδιά.Άσε που νομίζω ότι απλά και μόνο για να τον υπερασπιστείτε ,δε λέτε και τίποτα ουσιαστικό.Λήγει εδώ να και χαίρμαι που είπα τη γνώμη ,λάθος άτομα τη διάβασαν βέβαια.Αυτά...ευχαριστώ.
    valia1984
    26.03.2007, 20:54
    δεν σε κατηγορεί κανείς γιατί είπες τη γνώμη σου και ούτε επειδή ήταν αρνητική..
    και γιατί κατά τη γνώμη σου είμαστε λάθος άτομα; το ότι ακούμε το συγκ καλλιτέχνη δεν μας αφαιρεί την αντικειμένικότητά μας..
    μήπως τελικά εσύ είσαι αυτός που δεν δέχεται κριτική στην άποψή του;

    εμένα πάντως αυτό που δεν μου άρεσε ήταν που είπες ότι τον συμπαθούσες για τις επιλογές του..δηλαδή η φωνή του δεν σου αρέσει;
    ούτε εγώ ακούω το συγκ σταθμό και αν κρίνω από μια φίλη μου που τον ακούει μάλλον δεν παίζει καλή ελληνική μουσική..αλλά μήπως να περιμένουμε να ακούσουμε πρώτα τη συνέντευξη και μετά να κρίνουμε;

    mousikofilh
    26.03.2007, 21:25
    Παράθεση:

    Το μέλος valia1984 στις 26-03-2007 στις 20:54 έγραψε...

    δεν σε κατηγορεί κανείς γιατί είπες τη γνώμη σου και ούτε επειδή ήταν αρνητική..
    και γιατί κατά τη γνώμη σου είμαστε λάθος άτομα; το ότι ακούμε το συγκ καλλιτέχνη δεν μας αφαιρεί την αντικειμένικότητά μας..
    μήπως τελικά εσύ είσαι αυτός που δεν δέχεται κριτική στην άποψή του;

    εμένα πάντως αυτό που δεν μου άρεσε ήταν που είπες ότι τον συμπαθούσες για τις επιλογές του..δηλαδή η φωνή του δεν σου αρέσει;
    ούτε εγώ ακούω το συγκ σταθμό και αν κρίνω από μια φίλη μου που τον ακούει μάλλον δεν παίζει καλή ελληνική μουσική..αλλά μήπως να περιμένουμε να ακούσουμε πρώτα τη συνέντευξη και μετά να κρίνουμε;




    Με κάλυψες όσο δεν φαντάζεσαι.
    Δεν θέλω να το συνεχίσω γιατί θα έχουμε πρόβλημα.
    Καλή η αντίδραση,αλλά όχι στη αντίδραση!!!
    Και λίγη αυτοκριτική δεν κάνει κακό.
    Κρίμα...

    moufixtros
    27.03.2007, 19:38
    παιδιά ηρεμήστε!!! έκρινα την επιλογή του σταθμού τίποτα άλλο.Και συμπαθέστατος είναι ,μια χαρά και την καλύτερη φωνή έχει ( το έχω γράψει σε άλλο post βάλια) και από κοντά τον άκουσα και τα τραγούδια του ξέρω.Αφού κι εσείς σίγουρα κάτι αρνητικό θα έχετε βρει ( δε μπορεί) ,τι λέτε τώρα?Αυτό έμαθα ,αυτό έκρινα.Τι δηλαδή?να κάθομαι ,να εγκωμιάζω μόνο έναν άνθρωπο,όταν προφανώς αυτό είναι αυτονόητο ,για αυτούς που τον ακούν.Αν κάνει κάτι που μου αρέσει δεν έχω το κόμπλεξ να το αναφέρω.Σίγουρα υπάρχουν όμορφα πράγματα που κάνει.Όσον αφορά για αυτή την επίθεση στην κριτική μου,είναι απαράδεχτη.Λυπάμαι...
    spiroos
    27.03.2007, 21:07
    Δεν κατάλαβες οτι έχουν κάνει "μαγαζάκι" τους το τόπικ και αναγκαζόμαστε ΣΥΝΕΧΩΣ να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια, αφού δεν έχουν το φιλότιμο, ύστερα από ΤΟΣΕΣ παρατηρήσεις να αφήσουν κι άλλους να πουν την γνώμη τους, θετική ή αρνητική, χωρίς να παρέμβουν;
    valia1984
    27.03.2007, 21:31
    οκ λοιπόν πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα.......

    mousikofilh
    27.03.2007, 22:28
    Αφού ο συμπαθέστατος(κατά τον moufixtro)
    Γιάννης Κότσιρας κάνει κακές επιλογες,μην τον ακούτε παιδιά.
    Και μην εξορίζεστε για να τον βλέπετε...έλεος.
    Επειδή λίγοι θα καταλάβουν σε τι αναφέρομαι,το κλείνω(από την πλευρά μου)εδώ γιατί αρκετά δήθεν έχω φάει στη μάπα τελευταία...(συγχωρήστε μου την έκφραση αυτή.)
    Αλήθεια,όσα ''λάθος άτομα''ακούσαν την συνέντευξη(εμείς οι σκυλάδες δηλαδή)τι έχουν να πουν?
    Εγώ πάντως αν και με δυσκολία την άκουγα από το pc
    Έχω να πω ότι ηταν από τις καλύτερες συνεντεύξεις του Κότσιρα
    Στο ραδιόφωνο.Χαλαρή,με επικοινωνία και ευτυχώς καθόλου
    Στημένη ''εντεχνη''συνεντευξη.Τέτοιες συνέντευξης θέλω να ακούω εγώ.
    Όποιος μένει στην επιφάνεια,δυστυχώς χάνει την ουσία.
    Και εγώ λυπάμαι moufixtre...


    Νικάει αυτός ο εαυτός που πάει γυμνός βαθιά στο φως!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mousikofilh στις 27-03-2007 23:57 ]


    valia1984
    27.03.2007, 22:43
    η "συνέντευξη"-αν μπορεί να θεωρηθεί ότι ήταν η χθεσινή-ήταν υπέροχη!!
    ο Κότσιρας σε ρόλο παραγωγού σχεδόν,τα πήγε περίφημα..
    να μας έλεγε και με ποιόν θα συνεργαστεί το καλοκαίρι να μου φύγει και εμένα ο καημός θα ήμουνα ευχαριστημένη.
    mousikofilh
    27.03.2007, 22:48
    Ίσως δεν έχει οριστικοποιηθεί ακόμα.
    Πάντως νομίζω πως θα είναι κάτι πολύ καλό και
    με δοκιμασμένη την χημεία των καλλιτεχνών.
    Σίγουρα θα περάσουμε καλά.
    Υπομονή...

    valia1984
    27.03.2007, 22:53
    α και να σημειώσω για όσους δεν άκουσαν τη συνέντευξη χτες ο λόγος που πήγε στο συγκεκριμένο σταθμό ήταν γιατί η συνέντευξη έγινε με τους δικού του όρους...δεν ήταν μια τυπική συνέντευξη..πιο πολύ με επικοινωνία με τους ακροατές του ήταν..
    κάνω υπομονή mousikofilh...
    του έχω εμπιστοσύνη..σίγουρα θα είναι κάτι πολύ καλό!!

    moufixtros
    28.03.2007, 00:01
    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 27-03-2007 στις 21:07 έγραψε...

    Δεν κατάλαβες οτι έχουν κάνει "μαγαζάκι" τους το τόπικ και αναγκαζόμαστε ΣΥΝΕΧΩΣ να διαβάζουμε τα ίδια και τα ίδια, αφού δεν έχουν το φιλότιμο, ύστερα από ΤΟΣΕΣ παρατηρήσεις να αφήσουν κι άλλους να πουν την γνώμη τους, θετική ή αρνητική, χωρίς να παρέμβουν;

    κοίτα θεωρώ λογικό να λέει κάποιος καλά λόγια για κάποιον που θαυμάζει.Φυσιολογικό και αναμενόμενο.Αυτό όμως που βλέπω τώρα είναι ότι με πήραν από τα μούτρα , ας μου επιτραπεί, χωρίς να πω κάτι το φοβερό ...φαντάσου να έλεγα ότι δε μου άρεσε κιόλας ( που τονίζω και για μένα είναι σπουδαίος).Όσο για το καλοκαίρι θα είναι πολύ καλά αυτά που θα κάνει.
    sentoni
    28.03.2007, 00:03
    . . . ε, όχι ρε valia ότι είχε και επικοινωνία με τους ακροατές του . . . βαρέθηκα να ακούω : Γιάννη έχεις εκπληκτική φωνή ( λες και δεν το ξέρουμε ) . . . μας ταξιδεύεις ( το λέει και στο ταξίδια φιλιά ) . . . είσαι τέλειος ( επίσης πασίγνωστο ) . . . κλπ κλπ κλπ . . . και αμέτρητες φορές να ακούσουν το φύλακα άγγελο ! Δηλαδή τίποτα καινούργιο . . . κολλημένα μηνύματα στα ίδια και τα ίδια με μόνη διαφορά ίσως κάτι άσχετα για msn και φίλους που θέλουν σχέση με τον κολλητό και έρωτες - ξενέρωτες . . . Άσε που εκνευρίστηκα απίστευτα γιατί αναγκάστηκα να στείλω 2 φορές το μήνυμα μου μπας και διαβαστεί . . . χαίρομαι για την απάντηση του πάντως !
    kotsiroula
    28.03.2007, 12:09
    εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα να
    μιλατε αρνητικα για τον κοτσιρα....
    απλα μερικες φορες λετε μερικα πραγματα
    που δεν υσχυουν και φυσιολογικο ειναι να
    υπαρξουν αντιδρασεις...
    αλλα ισα ισα καλο ειναι να λεμε και τα θετικα
    και τα αρνητικα του.....
    απλα αυτο που θα κανω εγω ειναι να μην ξανα ασχοληθω με οτι λετε πλεον....
    αλλα δεν σας κρυβω οτι μερικες φορες εχετε δικιο....