ελληνική μουσική
    747 online   ·  210.861 μέλη

    Eurovision 2007 - 7ος Ο Sarbel, 1η Η Σερβία

    tsibitos
    01.02.2007, 01:42
    Πριν απο μερικες μερες Η Ερτ ανακοινωσε οτι οι υποψίφιοι τραγουδιστες για την εκπροσώπισει της Ελλάδας στην φετινη Eurovision ειναι Ο Χρήστος Δάντης, Η Τάμτα Γκουαντάντζε και ο Sarbel. Τα τραγουδια δεν ειναι ακομη γνωστα, Η επιλογή θα γινει στο τέλος φεβρουαρίου απο επιτροπή και κοινο. Ποιος πιστευετε (ανεξάρτητα τραγουδιου) οτι ειναι ποιο ικανος να ανταπεξελθει στον (κυνηγημενο απο πολλους) θεσμο και να ξαναφερει στην Ελλαδα την Eurovision?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 12-05-2007 00:34 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tsibitos στις 13-05-2007 01:06 ]


    THEOG
    01.02.2007, 01:57
    Και γιατί να έρθει στην Ελλάδα η eurovision?Να καταξοδευτούμε πάλι?Ικανοποιήσαμε τον εγωισμό μας 1 φορά,είδαμε πως είναι από εδω η eurovision.Φτάνει πια.Ο Σαμπρέλ(!!!) και η Γεωργιανή με αφήνουν αδιάφορο.Αν ο κ.Δάντης θέλει να σοβαρευτεί ,ανεξαρτήτου κόστους, και να γράψει κανένα καλό τραγουδάκι για την πάρτυ του και όχι για το πανηγυράκι που θέλει να πάει, ίσως ευχαριστηθούμε την συμμετοχή του!!Αλλιώς μία από τα ίδια.Όχι φυσικά ότι περιμένω να αλλάξει κάτι.
    tsibitos
    01.02.2007, 02:07
    Παράθεση:

    Το μέλος THEOG στις 01-02-2007 στις 01:57 έγραψε...

    Και γιατί να έρθει στην Ελλάδα η eurovision?Να καταξοδευτούμε πάλι?Ικανοποιήσαμε τον εγωισμό μας 1 φορά,είδαμε πως είναι από εδω η eurovision.Φτάνει πια.Ο Σαμπρέλ(!!!) και η Γεωργιανή με αφήνουν αδιάφορο.Αν ο κ.Δάντης θέλει να σοβαρευτεί ,ανεξαρτήτου κόστους, και να γράψει κανένα καλό τραγουδάκι για την πάρτυ του και όχι για το πανηγυράκι που θέλει να πάει, ίσως ευχαριστηθούμε την συμμετοχή του!!Αλλιώς μία από τα ίδια.Όχι φυσικά ότι περιμένω να αλλάξει κάτι.



    Φιλε ΤΗΕΟG συμφωνω σε αρκετα απ'αυτα που ειπες αλλα εφοσον συμμετεχεις σε ενα διαγωνισμο οφειλεις να εισαι τοσο καλος αν οχι για να κερδισεις για να παρεις μια καλη θεση αλλιως μην συμμετεχεις καθολου.. και στην τελικη τωρα (τωρα?) που μπηκαμε στο χορο πρεπει να χορεψουμε...
    swkraths
    01.02.2007, 03:10
    Μακάρι να το έπαιρναν χαμπάρι και να καταλάβαιναν σε τι τσίρκο λαμβάνουμε μέρος....Μάλλον η Ιταλία που δημιούργησε και θεσμοθέτησε τη διοργάνωση έπραξε σοφότερα μην παίρνοντας μέρος εδώ και κάποια χρόνια...


    ΥΓ. Η Καλομοίρα θα ήταν ότι πρέπει νομίζω....Αυτό μας αξίζει...
    kadmilos
    01.02.2007, 04:14
    Παράθεση:

    Το μέλος swkraths στις 01-02-2007 στις 03:10 έγραψε...

    ΥΓ. Η Καλομοίρα θα ήταν ότι πρέπει νομίζω....Αυτό μας αξίζει...



    Οχι μας αξιζει.Αξιζει στη eurovision....
    swkraths
    01.02.2007, 04:32
    Παράθεση:

    Το μέλος kadmilos στις 01-02-2007 στις 04:14 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος swkraths στις 01-02-2007 στις 03:10 έγραψε...

    ΥΓ. Η Καλομοίρα θα ήταν ότι πρέπει νομίζω....Αυτό μας αξίζει...



    Οχι μας αξιζει.Αξιζει στη eurovision....



    Σε μας αξίζει....Αν είναι να γίνεται τόσος ντόρος,να μας πρήζουν....τον έρωτα κάθε φορά και να παραιτείται κόσμος για να ικανοποιηθεί το συμφέρον του κάθε ενός που έχει μια καρέκλα, ε τότε ναι αυτό μας αξίζει...Άντε και η Μπεζεντάκου...
    djthc
    01.02.2007, 07:25
    Να πάει ο Κατέλης ντουέτο με αυτόν με τη γελοία φάτσα που λέει ότι το έχει ανάγκη!
    jacamar
    01.02.2007, 17:23
    το ότι δεν είναι έλληνες οι δύο απο τους τρείς υποψήφιους με ενοχλεί πιο πολύ.
    Και να πείς οτι είχανε φωνές κ τους επιλέξανε....
    kozanitis
    01.02.2007, 19:37
    Από αυτούς τους τρεις υποψήφιους τραγουδιστές μάλλον καλύτερο θα ήταν να πάει η Τάμτα μιας και νέα και όμορφη είναι και μπορεί να τραγουδήσει ξένο αγγλικό στίχο.

    Αν ήταν να πάει ο Σαρμπέλ δεν θα ήταν μουσικά σωστό αφού δεν ξέρω αν μπορεί να ανταποκριθεί από όλες τις απόψεις

    Για τον Δάντη ένα έχω να πω... Πόσο ακόμα θα ξεφτιλιστεί ένας άνθρωπος που ξεκίνησε να τραγουδάει με τον Τουρνά και έχει καταντήσει να κουμαντάρεται από Ψινάκηδες? Πόσο ακόμα θα ξεφτιλίζει τον εαυτό του? Ντροπή και μόνο που θέλει να συμμετάσχει....
    Sapios_is_back
    01.02.2007, 20:29
    Παιδιά ένας διαγωνισμός είναι και τίποτα παραπάνω.
    Το έχω πει πολλές φορές: "ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΨΕΜΑ ΤΗ ΓΙΟΥΡΟΒΙΖΙΟΝ"

    ΥΓ. Ωραία τα σχόλια για την Καλομοίρα. Όπως λέει και η υπογραφή μου...

    jacamar
    01.02.2007, 20:38
    φίλτατε θα ασχολούμαστε με τον διαγωνισμό όσο τα λεφτά που πέρνουν όλοι αυτοί θα βγαίνουν απο τις τσέπεσ μας
    Είναι δικαιωμά μας να κρινουμε την τύχη των φόρων που πληρώνουμε
    tsibitos
    01.02.2007, 23:56
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 01-02-2007 στις 20:38 έγραψε...

    φίλτατε θα ασχολούμαστε με τον διαγωνισμό όσο τα λεφτά που πέρνουν όλοι αυτοί θα βγαίνουν απο τις τσέπεσ μας
    Είναι δικαιωμά μας να κρινουμε την τύχη των φόρων που πληρώνουμε



    Πολυ σωστος........
    tago
    02.02.2007, 01:05
    Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω, αλλά είμαι και εγώ ένας από αυτούς που ο εν λόγω θεσμός τους αφήνει αδιάφορους. Με αυτή τη λογική λοιπόν δεν με απασχολεί το ποιος θα εκπροσωπήσει την χώρα μας.
    tsibitos
    02.02.2007, 03:59
    Παράθεση:

    Το μέλος tago στις 02-02-2007 στις 01:05 έγραψε...

    Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω, αλλά είμαι και εγώ ένας από αυτούς που ο εν λόγω θεσμός τους αφήνει αδιάφορους. Με αυτή τη λογική λοιπόν δεν με απασχολεί το ποιος θα εκπροσωπήσει την χώρα μας.



    τοτε γιατι γραφεις εδω?? Ποιος σε υποχρεωσε??? οποιον τον αφηνει κατι αδιαφορο απλα δεν ασχολειται καθολου....
    chorrer
    02.02.2007, 10:19
    @tsibitos

    Φιλαρακι, χαλαρωσε λιγο ρε συ......
    Ειναι το δευτερο τοπικ που σε βλεπω να απαξιωνεις ατομο , επειδη δεν συμφωνει μαζι σου......
    Οτι θελει θα γραφει ο καθενας κι οπου θελει....Αρκει να μην ειναι εκτος τοπικ και να μη προσβαλει καποιον αλλο....
    Εδω ειναι forum που σημαινει οτι ολοι εχουμε δικαιωμα να λεμε οτι γουσταρουμε κι οτι σκεφτομαστε....αν θες να κανεις μονολογο ή απλα να ακους σχολιο απο ατομα που εχουν τις ιδιες αποψεις με εσενα , φτιαξε ενα blog!!


    chorrer
    02.02.2007, 10:20
    Σχετικα με το θεμα, βαλτε κι εμενα σε αυτους που δεν τους ενδιαφερει ΠΛΕΟΝ (οπως την καταντησαν) η συγκεκριμενη εκδηλωση!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : chorrer στις 02-02-2007 10:23 ]


    jorge
    02.02.2007, 10:38
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 01-02-2007 στις 20:38 έγραψε...

    φίλτατε θα ασχολούμαστε με τον διαγωνισμό όσο τα λεφτά που πέρνουν όλοι αυτοί θα βγαίνουν απο τις τσέπεσ μας
    Είναι δικαιωμά μας να κρινουμε την τύχη των φόρων που πληρώνουμε



    Αν όμως δεν ασχοληθείς, και το ίδιο κάνουμε και οι υπόλοιποι, ο διαγωνισμός κάποια στιγμή θα απαξιωθεί λόγω χαμηλής τηλεθέασης και ενδιαφέροντος. Άρα μακροπρόθεσμα εσύ και τα παιδιά σου θα βγείτε κερδισμένοι, αφού το πας με βάση τα χρήματα...
    heartbreak-kid
    02.02.2007, 11:40
    κανονικά και μετά τον περσινό ΘΡΙΑΜΒΟ των Lordi θα πρεπε να κατεβούμε με τραγούδι το οποίο σε ύφος πλησιάζει το μελωδικό μέταλ. να μαζέψουμε τα μαλλιοκέφαλα μας σε ψήφους από τις βόρειες χώρες και να το φχαριστηθούμε κι όλας(τουλάχιστον κάποιοι από μας )
    δεν στέλνουμε τον δάντη που, αν δεν απατώμαι, κάποτε είχε δηλώσει ότι παίζει το ελληνικό progressive? (μην τον αδικήσω, νομίζω ότι το είπε)...beautifuuuuuuuul
    karelia
    02.02.2007, 11:50
    O Δάντης έχει δηλώσει ότι το τραγούδι που έχει γράψει φέτος είναι
    ροκτετέλι

    αποτι καταλαβαίνω βγαίνει από τις λέξεις Ροκ-Τσιφτετέλι.
    aggeliki
    02.02.2007, 13:02

    ροκτετέλι????