ελληνική μουσική
    673 online   ·  210.857 μέλη

    Eurovision 2007 - 7ος Ο Sarbel, 1η Η Σερβία

    kotsiroula
    04.02.2007, 19:01
    Eγω πιστευω οτι θα ηταν ωραιο να γραψει ο Δαντης το τραγουδι και να πανε ο Σαρμπελ και η Ταμτα.....διαφορετικα θα προτειμουσα να παει ο Δαντης...
    dimko
    04.02.2007, 23:10
    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 03-02-2007 στις 19:54 έγραψε...

    Να ρωτησω κατι? Δηλαδη το Avadi do fa fa fa, ηταν καλυτερο και ποιοτικοτερο απο το
    my number one? Ενα χαζοτραγουδακι της εποχης ηταν που απλα ετυχε και το εγραψε ο Χατζηνασιος και δεν συγκρινετε ουτε στο ελάχιστο με καποιο απο τα αλλα τραγουδια που εχει γραψει!



    Έτσι νομίζεις εσύ. Ξέρεις κι άλλα τετραφωνισμένα χαζά τραγουδάκια;
    tsibitos
    04.02.2007, 23:52
    Παράθεση:

    Το μέλος dimko στις 04-02-2007 στις 23:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος tsibitos στις 03-02-2007 στις 19:54 έγραψε...

    Να ρωτησω κατι? Δηλαδη το Avadi do fa fa fa, ηταν καλυτερο και ποιοτικοτερο απο το
    my number one? Ενα χαζοτραγουδακι της εποχης ηταν που απλα ετυχε και το εγραψε ο Χατζηνασιος και δεν συγκρινετε ουτε στο ελάχιστο με καποιο απο τα αλλα τραγουδια που εχει γραψει!



    Έτσι νομίζεις εσύ. Ξέρεις κι άλλα τετραφωνισμένα χαζά τραγουδάκια;



    Ηταν πραγματι πολυ ΕΦΥΕΣ μουσικα και εξυπνο το concept (Ετσι δεν το λενε στα ελληνικα?) του... Αλλα δεν μου αρεσε.. ηταν λιγο χαζοτραγουδακι
    tsibitos
    05.02.2007, 02:36
    Λοιπον εχω και νεοτερα για καθε ενδιαφερομενο.

    Ο Χρήστος Δάντης θα διαγωνιστεί με το τραγούδι "No Madonna". Προκειται για ενα ροκ κομματι του οποιου υπογραφει τη μουσικη. Τους Στιχους έγραψε ο ιδιος μαζί με τη Ναταλία Γερμανού (Το διδυμο που μας εφερε την πρωτιά με το "My number one"). Εντυπωσιακη εμφανιση ετοιμαζει και η Ταμτα, με το τραγουδι "With Love" που εχει γραψει ο Νικος Τερζης (δημιουργος του "Die for you" των Antique, που πλασαριστηκε τριτο το 2001 και ουσιαστικα αναζωπυρωσε το ενδιαφερον των Ελληνων για το θεσμο). Οσο για τον Σαρμπελ, επελεξε να αγωνιστει με ενα εθνικ - λατιν κομματι που εχει τον τιτλο "Γεια σου Μαρια", το οποιο εγραψε ο Αλεξ Παπακωνσταντινου, στενος συνεργάτης της Ελενας Παπαριζου. Η εκδηλωση για την Επιλογη των τραγουδιων θα πραγματοποιηθει στο "Αθηνων Αρενα" στις 28 Φεβρουαριου, ενω στις 7 Φεβρουαριου οι υπευθυνοι της κρατικης τηλεορασης θα παρουσιασουν τα υποψηφια τραγουδια σε συνεντευξη τυπου που θα πραγματοποιηθεί στο ξενοδοχείο "King George".
    tsibitos
    05.02.2007, 19:12


    (νεοτερα?)
    karelia
    07.02.2007, 14:55
    Η Τάμτα


    o Δάντης
    Link
    " target="_blank" target="_new">>

    ο Σαρμπέλ
    Link
    " target="_blank" target="_new">>


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : karelia στις 07-02-2007 14:57 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : karelia στις 07-02-2007 16:53 ]


    Tyrogkofretas
    07.02.2007, 15:14
    Εγώ ψηφίζω Τάμτα δαγκωτό. Πέρα από γλυκιά και ευπαρουσίαστη, θα τα καταφέρει στον ξένο στίχο, έχει φωνάρα (η οποία είναι και πιο προσιτή στα ακούσματα της γενικότερης ευρωπαικής κουλτούρας, όχι το ανατολικό του Σαρμπέλ ή το γρατζούνισμα του Δάντη). Σαρμπέλ με την καμμία....θα μου φανεί ένας άλλος Ρώσος του τελευταίου διαγωνισμού που βαρέθηκα κιόλας να τον βλέπω στο MAD. Ο Χρηστάρας (αν και φανατικός οπαδός του) καλά θα κάνει να ηρεμήσει όντως. Μπορεί να έχει πολύ καλή φωνή, όμως δεν πιστεύω πως θα το εκτιμήσουν με τον τρόπο τους οι ψηφοφόροι. Οπότε εβίβα Τάμτα!
    Emilia_
    07.02.2007, 15:51
    Παράθεση:

    Το μέλος Tyrogkofretas στις 07-02-2007 στις 15:14 έγραψε...

    Εγώ ψηφίζω Τάμτα δαγκωτό. Πέρα από γλυκιά και ευπαρουσίαστη, θα τα καταφέρει στον ξένο στίχο, έχει φωνάρα (η οποία είναι και πιο προσιτή στα ακούσματα της γενικότερης ευρωπαικής κουλτούρας, όχι το ανατολικό του Σαρμπέλ ή το γρατζούνισμα του Δάντη). Σαρμπέλ με την καμμία....θα μου φανεί ένας άλλος Ρώσος του τελευταίου διαγωνισμού που βαρέθηκα κιόλας να τον βλέπω στο MAD. Ο Χρηστάρας (αν και φανατικός οπαδός του) καλά θα κάνει να ηρεμήσει όντως. Μπορεί να έχει πολύ καλή φωνή, όμως δεν πιστεύω πως θα το εκτιμήσουν με τον τρόπο τους οι ψηφοφόροι. Οπότε εβίβα Τάμτα!



    Και εγω Ταμτα θα ψηφιζα....
    jacamar
    07.02.2007, 16:32
    άκουσα το τραγουδι του Δαντη και δεν νομίζω οτι κάνει για τον διαγωνισμό. Δεν μου πολυ άρεσε
    tsibitos
    07.02.2007, 16:35
    Δεν κανει για την Eurovision ή δεν σου αρεσέ; Αλλο το ένα αλλο το αλλο. Εμενα προσωπικα ακουγοντας και τα τρια μου αρεσε πιο πολυ απο ολα του Δαντη.
    jacamar
    07.02.2007, 16:54
    Σαν τράγουδι στην Ελλάδα θα κάνει επιτυχία αλλα για Eurovision δεν ξέρω!!!
    marydlf
    07.02.2007, 18:24
    Kι εμενα του Δαντη μου αρεσε πιο πολυ σαν μουσικη-οι στιχοι του παλι οχι...του Σαρμπελ πολυ Ricky Martin θυμιζει,οπως σωστα γραψανε και στα σχολια..
    kozanitis
    07.02.2007, 21:18
    νομιζα οτι θα ταν καλυτερο να παει η ταμτα πριν ακουσω τα κομματια....αλλα τωρα πιστευω πως θα πρεπει να παει ο δαντης.....ειναι πιο πολυ στο κλιμα της γιουροβιζιον
    tago
    07.02.2007, 21:22
    Παρά το γεγονός ότι ο διαγωνισμός αυτός με αφήνει μάλλον αδιάφορο, μια και έτυχε να ακούσω τα τραγούδια, θα έλεγα πως αυτό του Δάντη έχει μια δυναμική. Ωστόσο όταν το άκουσα κάτι μου θύμισε…..
    kadmilos
    07.02.2007, 21:41
    TAMTA δεν το συζηταω..
    jacamar
    08.02.2007, 13:47
    καλά τώρα που άκουσα και τα άλλα τραγούδια ψηφίζω και εγώ Δάντη δαγκωτό σε σχεσή με τους άλλους τουλάχιστο είναι μπιτάτο το τραγουδι!!!

    *draco dormiens nunquam titillandus* !!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jacamar στις 08-02-2007 13:49 ]


    rompa
    08.02.2007, 18:59
    Αλλιώς το περίμενα το κομμάτι της Τάμτα.Αυτό δε σημαίνει ότι δε μ'αρέσει .Μου θυμίζει το κομμάτι του Ζέλικο πριν 3 χρόνια που χε βγει δεύτερο..Του Δάντη είναι πολύ χορευτικό - καλό . Και του Σαρμπέλ οκ.. Αν και δεν ακούω πολύ τέτοια μουσική τα κομμάτια μου φάνηκαν πολύ καλύτερα από άλλων ετών . Πάντως η Τάμτα θεωρώ ότι έχει πολύ καλύτερες φωνητικές ικανότητες από τον Σαρμπέλ
    anastantas
    08.02.2007, 19:11
    TAMTA ΔΑΓΚΩΤΟ!!!

    http://www.tamta.com.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : anastantas στις 08-02-2007 19:12 ]


    zabetistas
    08.02.2007, 19:16
    τα άκουσα και τα 3 ......................

    τι να πω. . . . . .

    καλυτερα πρεζακιας ( που λεει και ο Πανούσης).

    το < Γκια σου Μαρία > ( η άσχημη ίσως , ποιός ξέρει ?) ειναι πολύ παρατράγουδο



    επισυναπτόμενα: Βραδυνυ Τυπυ.jpg 
    tsibitos
    08.02.2007, 19:22
    Παράθεση:

    Το μέλος zabetistas στις 08-02-2007 στις 19:16 έγραψε...


    ...το < Γκια σου Μαρία > ( η άσχημη ίσως , ποιός ξέρει ?) ειναι πολύ παρατράγουδο




    Πραγματι ειναι λιγο κιτσ..


    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία