ελληνική μουσική
    468 online   ·  210.866 μέλη

    Eurovision 2007 - 7ος Ο Sarbel, 1η Η Σερβία

    tarkoulis
    13.05.2007, 15:52
    αρχικα ολα τα κομματια ηταν χααααααλια, αν ειναι δυνατον, το ενα χεοροτερο απο το αλλο, και θα προτιμουσα να λεγοταν ο διαγωνισμος κακογουστιας.
    οσο για την τουρκια παιδια.δε γινεται να μην παει μπροστα γιατι οι τουρκοι εχουν κατακλησει την ευρωπη.γιατι η αγγλια του εδωσε 12?γιατι ψιφισαν ολοι οι τουρκοι που εχουν γεμισει το λονδινο με κεμπαμτζιδικα και περιπτερα.ας μη τα λεμε τωρα.
    το θεμα ειναι οτι ο σαρμπελ χαλια εμφανισιακα και με τραγικη φωνη πηγε καλυτερα απο την βισση που εχουν λυσσαξει στην ελλαδα με την χαρη της μη χεσω....
    τελος παντων, εγω θα προτιμουσα την βουλγαρια, που ηταν η γυναικα πρωτη και φωναρα και τα τυμπανα τους και τη μελωδια τους και κυριως την γλωσσα τους αλλα τι να κανεις, βγαλαν την αντρογυναικα αλλα καλυτερα απο αλλους γυναικοαντρες να πω την αληθεια.
    εγω ειδα τον διαγωνισμο απλα επειδη οταν ενας ελληνας ειναι στο εξωτερικο του αρεσει να μαζευεται και να υποστηριζει τη χωρα του με τους υπολοιπους ελληνες, αλλα παρολο που ειχα την ευκαιρια λογω αγγλιας δε ψηφισα τον σαρμπελ, να ειμαστε δικαιοι και οχι μονο εθνικιστες...
    οσο για τους apovalyptika νομιζω οτι η ελλαδα ηταν η μοναδκη χωρα που εβαλε διαφημισεις(αμαν αυτη η νετ με το κερδος δε της φτανουν τα λεφτα που δινουμε στη δεη δε αφηνει τον ελληνα να δει το καλυτερο κομματι του διαγωνισμου), μπειτε στο ιντερνετ και εχει βιντεο να του δειτε

    'Ελα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tarkoulis στις 13-05-2007 15:58 ]


    tsibitos
    13.05.2007, 16:05
    Παράθεση:

    Το μέλος tarkoulis στις 13-05-2007 στις 15:52 έγραψε...

    αρχικα ολα τα κομματια ηταν χααααααλια, αν ειναι δυνατον, το ενα χεοροτερο απο το αλλο, και θα προτιμουσα να λεγοταν ο διαγωνισμος κακογουστιας.





    πωπωπω κραξιμο...
    gogere17
    13.05.2007, 16:45
    Παράθεση:

    Το μέλος darvick στις 13-05-2007 στις 14:29 έγραψε...

    Μα έλεος!!!!!!!!!
    Να βάλουν διαφημήσεις την ώρα που βγήκαν οι Apocalyptica???????
    Δεν το δέχομαι!!!!!!


    Yassou Marjia
    Θα σε δούμε στη Σερβία..




    εβαλαν διαφημισεις????? α τους μ@Λ@κες....εγω το ακουγα στο ραδιοφωνο και ετσι δν ειχα προβλημα......βασικα μονο για τους apocalyptica το ανοιξα!!!!
    movflower
    13.05.2007, 18:46
    Παράθεση:

    Το μέλος tarkoulis στις 13-05-2007 στις 15:52 έγραψε...

    αρχικα ολα τα κομματια ηταν χααααααλια, αν ειναι δυνατον, το ενα χεοροτερο απο το αλλο, και θα προτιμουσα να λεγοταν ο διαγωνισμος κακογουστιας.
    οσο για την τουρκια παιδια.δε γινεται να μην παει μπροστα γιατι οι τουρκοι εχουν κατακλησει την ευρωπη.γιατι η αγγλια του εδωσε 12?γιατι ψιφισαν ολοι οι τουρκοι που εχουν γεμισει το λονδινο με κεμπαμτζιδικα και περιπτερα.ας μη τα λεμε τωρα.
    το θεμα ειναι οτι ο σαρμπελ χαλια εμφανισιακα και με τραγικη φωνη πηγε καλυτερα απο την βισση που εχουν λυσσαξει στην ελλαδα με την χαρη της μη χεσω....
    τελος παντων, εγω θα προτιμουσα την βουλγαρια, που ηταν η γυναικα πρωτη και φωναρα και τα τυμπανα τους και τη μελωδια τους και κυριως την γλωσσα τους αλλα τι να κανεις, βγαλαν την αντρογυναικα αλλα καλυτερα απο αλλους γυναικοαντρες να πω την αληθεια.
    εγω ειδα τον διαγωνισμο απλα επειδη οταν ενας ελληνας ειναι στο εξωτερικο του αρεσει να μαζευεται και να υποστηριζει τη χωρα του με τους υπολοιπους ελληνες, αλλα παρολο που ειχα την ευκαιρια λογω αγγλιας δε ψηφισα τον σαρμπελ, να ειμαστε δικαιοι και οχι μονο εθνικιστες...
    οσο για τους apovalyptika νομιζω οτι η ελλαδα ηταν η μοναδκη χωρα που εβαλε διαφημισεις(αμαν αυτη η νετ με το κερδος δε της φτανουν τα λεφτα που δινουμε στη δεη δε αφηνει τον ελληνα να δει το καλυτερο κομματι του διαγωνισμου), μπειτε στο ιντερνετ και εχει βιντεο να του δειτε

    'Ελα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tarkoulis στις 13-05-2007 15:58 ]





    Ζαχαρίτσα; Μήπως λίγο μέλι; Κάνει καλό!
    KAKOFONIKS
    13.05.2007, 19:57
    Καλά τα πήγε ο Σαρμπέλ ότι μπορούσε έκανε!

    Εμένα προσωπικά τα μόνα δύο που ξεχώρησα ήταν του Σαρμπέλ και αυτό που γούσταρα τρελά ήταν της Βουλγαρίας!!!!!!!
    jacamar
    13.05.2007, 20:05
    με το τραγουδι που βγηκε ισως κλεισουν και τα στόματα αυτών που θεωρουν οτι γιουροβιζιον ειναι μονο σκηνικη παρουσια..........
    punkster
    13.05.2007, 20:44
    Αντε, βρε παιδια!! Του χρονου στην πατριδα(μου)!!!

    Ο τυπος που τραγουδουσε για την Ουκρανια ΤΡΕΛΗ ΜΟΥΡΗ!!!!!!! ΑΞΕΧΑΣΤΗ ΦΑΤΣΑ!!!!!!

    Πλακα πλακα ο Σαρμπελ ηταν μια χαρα στον τελικο! Ενω γενικα δεν μου αρεσε το τραγουδι, επειδη ηταν πολυ ποπ και ετσι, οταν το ακουσα στον τελικο μου εκατσε πολυ καλα στο αυτι!! Ο ηχος ηταν πολυ καλος!!!


    MarakiVas
    13.05.2007, 20:50
    Μια χαρά τα πήγε ο Sarbel!Δηλαδή οι άλλοι που πήραν παραπάνω θέση ηταν καλύτεροι?Κάποιοι ήταν ισάξιοί του και κάποιοι κατώτεροί του,κατά την γνώμη μου.
    GL
    13.05.2007, 21:14
    Παράθεση:

    Το μέλος jacamar στις 13-05-2007 στις 20:05 έγραψε...

    με το τραγουδι που βγηκε ισως κλεισουν και τα στόματα αυτών που θεωρουν οτι γιουροβιζιον ειναι μονο σκηνικη παρουσια..........



    Επιτελουςςς!!! Ο Ελληνικος πολιτισμος ξαναδινει τα φωτα του στους βαρβαρους Ευρωπαιους!

    Επιτελους!!! Εμπρος στο δρομο που χαραξαν τα Ελληνικης εκτροφης ζαμπονακια διχως λιπαρα!!

    Επισης

    Καταγγελω το κατεστημενο των Ευρωκεφαλων της Μουσικης βιομηχανιας που θελησαν να συνεχισουν την περσινη μοδα με τα τερατα......

    Γιατι μωρε??? Τι ειχαν οι Ρωσσιδουλες??? Χαθηκε η Μολδαβουλα???


    tsibitos
    13.05.2007, 23:16
    Παράθεση:

    Το μέλος GL στις 13-05-2007 στις 21:14 έγραψε...

    Γιατι μωρε??? Τι ειχαν οι Ρωσσιδουλες??? Χαθηκε η Μολδαβουλα???





    Γιατι το 17 χρονο Ρωσιδακι που εκπροσωπουσε την Πολωνια και αποκλειστηκε στον ημιτελικο ασχημο ητανε???
    Paloukeze
    14.05.2007, 00:17
    O Sarbel έπρεπε να είναι στην 5άδα. Ο Τούρκος χάλια σκηνική παρουσία, ούτε ένα χαμόγελο! Η Σερβία βγήκε πρώτη για ακατανόητο λόγο με βάση τη Eurovision ως τύπο διαγωνισμού. ΤΡΕΛΟ ΓΕΛΙΟ ΟΙ ΟΥΚΡΑΝΟΙ!!!



    Εδώ στα προκριματικά, στη χώρα τους



    Δεν υπάρχει ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Paloukeze στις 14-05-2007 02:43 ]


    augoustos
    14.05.2007, 00:56
    Μια χαρά ήταν ο Σάρμπελ παρά του ότι βγήκε με τις φόρμες σαν θα πήγαινε για τρέξιμο.

    Η Ουκρανία είχε πολλή πλάκα. Η Βουλγαρία είχε πολύ ωραίο τραγούδι αλλά η φωνή της κοπέλας δεν ήταν για τέτοια. Μόνο για κάτι δημοτικά τραγούδια των Βαλκανίων.

    Και της Σερβίας καλό ήταν, ωραίο τραγούδι, ευτυχώς που βγήκε αυτό και όχι της Τουρκίας με τόσους Τούρκους που ζούνε στην Ευρώπη.
    mariouska
    14.05.2007, 01:07
    εγω παντως πιστευω οτι η φετινη διοργανωση ηταν ενα φιασκο απο την αρχη....ευτυχως που κερδισε η σερβια γιατι τουλαχιστον αυτο αξιζε...δεν πιστευω οτι τραγουδια σαν της ισλανδιας της κροατιας (πολυ καλες ροκ μπαλαντες) της δανιας και της μαλτας (κλασσικα τραγουδια του στυλ του διαγωνισμου) αλλα και η κυπρος(απο τις καλυτερες παρουσιες του ημιτελικου)εμειναν εκτος τελικου.ακομα δυσκολευομαι να δεχτω στη δεκαδα του τελικου το απαραδεκτο τουρκικο χαλι με τον αφωνο και τις χαζογκομενιτσες της ρωσσιας και να μη σχολιασω καν την ουκρανια,οταν τραγουδια σαν της μολδαβιας της λετονιας και της σλοβενιας πατωσαν....τελικα το απιστευτο ειναι οτι γιουχαραν την κυπρο που εδωσε 12 στην ελλαδα και οχι ολες τις πρωην σοβιετικες που εφτασαν το χαλι της ρωσσικης αποστολης τριτο......
    dimitrapan
    14.05.2007, 09:25
    Πιστεύω πώς αν η τραγουδίστρια που εκπροσώπησε τη Σερβία δεν είχε αυτή την εμφάνιση, το τραγούδι δεν θα έπαιρνε την πρώτη θέση. Προσωπικά μου άρεσαν πολύ περισσότερο οι συμμετοχές της Βουλγαρίας, της Ρωσίας, της Ουκρανίας και της Βουλγαρίας.

    Το ότι ο Σαρμπέλ βγήκε 7ος δεν θεωρώ ότι ήταν επιτυχία του συγκεριμένου τραγουδιά παρά συγκυριακό γεγονός...
    athanasp
    14.05.2007, 11:21
    Εγώ πάντως χάρηκα που ο Σαρμπέλ πήγε καλύτερα απ' ότι προέβλεπαν.

    Στεναχωρήθηκα βέβαια που καλά τραγούδια δεν πήγαν τόσο καλά ενώ άλλα (βλ. Τουρκία και Αρμενία) πήραν θέσεις που δεν τους άξιζαν.

    Πάνω από όλα όμως χαίρομαι που ο Σαρμπέλ πήγε καλύτερα από τη Βίσση, που παρά τα τόσα που κονομάει, ήθελε να κάνει διεθνές προμότιον με τα λεφτά της ΕΡΤ, δηλ. τα δικά μας!!! Ουφ, το'πα και ξαλάφρωσα!!!!!
    Emilia_
    14.05.2007, 11:57
    Εγω παντως μια χαρουλα το βρήκα το τραγουδι της Σερβιας και να πω την αμαρτια μου...το ψήφισα, (αν κ δεν τα συνηθίζω κατι τετοια..! ) Συγχαρητήρια λοιπον, αλλα και στην ελληνικη συμμετοχη που προσπάθησε αρκετα πιστεύω....αντε κ του χρονου Βελιγράδι...!!!
    aggeliki
    14.05.2007, 13:26
    Η Ουκρανία έπρεπε να κερδίσει!
    Είχε concept ο άνθρωπος!!!
    anisie
    14.05.2007, 15:48
    Νομίζω ήταν δίκαιο το αποτέλεσμα....

    Δηλαδή ήταν το πιο ξεχωριστό.....Άλλη άσχημη δεν υπήρχε....
    Είχε στυλ.... είχε αυτοπεποίθηση.....Στις πρόβες μετά τη δεύτερη βγήκε κι είπε ότι δε χρειάζεται άλλη....τοχει.....Εν ολίγοις το κορίτσι δε μάσησε και φάνηκε....
    Και το στήσιμο ωραίο ήτανε....μ'αυτό το μπούγιο από πίσω...

    Η Ελλίτσα ήταν αρκετά ξεχωριστή αλλά μας ζάλισε με τις φάλτσες τις κορόνες.....

    Η περίπτωση της Αρμενίας είναι μια περίπτωση που δεν περιγράφεται ...

    Τέλος αγαπάμε Sarbel, βγήκε 7ος γιατί ήταν ο πιο ωραίος (μετά το Λευκορώσο) και ο πιο τσαχπίνης , δεν πρωτοτύπησε όμως αρκετά....
    houlina
    14.05.2007, 19:47
    εγώ πιστεύω ότι του χρόνου η κυπριακή συμμετοχή πρέπει να πάει με "τσιατιστά", με κυπριακές στολές , τραγουδώντας με ραπ μελωδία
    ph
    14.05.2007, 19:49

    Μπράβο Σαρμπέλ. Η χρονιά ήταν πολύ δύσκολη με τη συμμαχία των ανατολικών χωρών σε ανεπανάληπτη έξαρση. Με μέτριο τραγούδι και με μέτρια ρουχαλάκια, με μέτρια χορογραφία, κατάφερες να εξασφαλίσεις την παρουσία της Ελλάδας απευθείας στον τελικό για το 2008.