ελληνική μουσική
    776 online   ·  210.851 μέλη

    Σε ποιά πόλη/χωριό είστε;

    Konnie
    01.10.2004, 15:11
    Ειμαι απο τη Σαλαμινα(ο πατερας μου ειναι απο εκει κι εγω μενω εκει μονιμα,εκτος απο τα τελευταια 2 χρονια που σπουδαζω Αθηνα.Δεν πειραζει,ετσι κι αλλιως δυο βηματα ειναι!!!)
    Απο τη μερια της μητερας μου ομως εχω καταγωγη απο Τερψιθεα (Ορεινης Ναυπακτιας) απο τον παππου μου και απο ΚΕΡΚΥΡΑ απο τη γιαγια μου!!!
    Εψαξα για πατριωτακια (απο Σαλαμινα)σ'αυτο το forum αλλα δε βρηκα,αλλα απο Κερκυρα εχει πολυ πραμα!!!
    Φιλακια σε ολους!!!
    Golden
    04.10.2004, 15:19
    twra eimai MITILINI..spoudazw sto panepistimio aigaiou
    butterfly_
    04.10.2004, 15:43
    Επειδη το παιρνουμε γενεολογικα το πραγμα ξεκιναω:
    ο μπαμπας μου ειναι ποντιος αρα ειμαι και εγω ποντια(!!!)
    ειμαι απο το αιγιο αλλα τον τελευταιο χρονο μενω στην αθηνα μονιμα πλεον λογω σπουδων!!!αχ!!!!
    δεν παιζω καποιο οργανο θελω να πιστευω οτι ανηκω σε παρεμφερες τομεα που εχει σχεση με την μουσικη βεβαια!!

    ελπιζω να τα πουμε στο "πατατρακ"
    καλη διασκεδαση!!


    antreas_dr
    04.10.2004, 17:30
    Μένω στην Αθήνα. Η μανα μου ειναι απο Κερκυρα και οι γονεις του πατερα μου απο Καλαματα (παππους) και Μικρασια (γιαγια)..
    Τελικα λες οτι ειμαι Κερκυραιος γιατι εκει ειναι το χςριο μου και γουσταρω τη Ρατσα!!!
    Sfausm
    18.10.2004, 19:33
    Γεια χαρα,
    μενω μονιμα κυπρο,εχω ριζες απο κρητη και κυπρο.Εδω και 4 χρονια σπουδαζω χανια.
    Παιζω κιθαρα(κλασσικη ηλεκτρικη) εδω και 12 χρονια,αν και με τις σπουδες την εχω παραμελισει λιγο
    Α κατι κανω και στο τραγουδι
    maria16
    05.11.2004, 01:27
    Κατερίνη.....
    zoe
    05.11.2004, 13:50
    apo athina...alla ba8ia rizwmeni sti Dafni Fthiotidos..(!)
    Spilman44
    06.11.2004, 10:04
    Αθήνα--ΔΙΑΚΟΦΤΟ Ελλάς !!!
    DeLaSane
    06.11.2004, 10:55
    Quote:

    Τελικα λες οτι ειμαι Κερκυραιος γιατι εκει ειναι το χςριο μου και γουσταρω τη Ρατσα!!!

    [/I]



    xexe! ZHTW H KERKYRA!!
    babe
    13.12.2004, 18:26
    menw sta voreia proastia.....tis athinas
    paintbox
    13.12.2004, 23:17
    yo. vasika - panta skeftomoun kai periferomoun mesa sta oria ths polhs twn athinwn - alla well, yparxoun tosa atoma edwpera pou menoun sthn evryterh ellada :) fysh.. makria apo metropoleis. m'aresei na kovw voltes - pio poly sta voreia proasteia epeidh ta kserw kalytera - fysika kai sto kentro - eidika tis kyriakes to apogievmataki pou strwnetai mia hsyxia gyrw gyrw (h mhpws einai h idea mou aplws) - merikes fores phgainw kai syntrofevw sta pagkakia tou peiraia, vlepw thn thalassa kai tous glarous. pws einai sta merh pou eiste oloi eseis?
    giwrgos4
    04.01.2005, 14:58
    geia...ego ime apo kipro.paralimni sigkekrimena..... ..
    pezo klassiki ki8ara....
    apo foni miden ...
    siga siga 8elo na asxoli8o k me ilektriki,,,,,
    alicia0
    04.01.2005, 15:38
    hello!
    εγω απο χαλκιδικη ειμαι. εγω αρμονιο εκανα καμποσα χρονακια & τωρα ψευτομαθαινω κιθαρα... null
    elzaatar
    22.01.2005, 01:30
    Καλαμάτα , έξω μιά δεκαετία.
    Αισθάνομαι πολίτης του κόσμου , δεν ξέρω αν είμαι , κάποτε προσπάθησα να είμαι.
    Μάλλον δεν τα κατάφερα γι'αυτό τώρα προσπαθώ να είμαι πολίτης αυτής της χώρας.
    Φιλάκια
    Pipis
    17.02.2005, 22:54
    Είμαι απο Αθήνα (τώρα γύρισα απο ΤΕΙ Πατρας δηλαδη),μένω Παγράτι και μου αρέσει πολύ να προσπαθώ να παίζω καλά κιθάρα και να τραγουδάω με ένα ποτήρι ουίσκι στο χέρι.
    bekatsa
    18.02.2005, 09:27
    Από το Καρλόβασι της Σάμου, όπου σπουδάζω στο τμήμα Μηχανικών Πληροφοριακών κ Επικοινωνιακών Συστημάτων.
    Τραγουδάω ως backup vocals σε μια μπάντα, τους "Not 2 Be", 'εχω κάνει κλασσική κιθάρα για 5 χρόνια και τωρα κουτσομαθαίνω ντραμς και πλήκτρα.
    Τις τρελές γνώσεις...φλογέρας να τις δημοσιοποιήσω;;;
    bina
    19.02.2005, 23:47
    Eίμαι από τηνΠάφο-Κύπρο και σας στέλλω την αγάπη μου. Είμαι δασκάλα μουσικής και χαίρωμαι πολύ να βρίσκομαι και να διδάσκω τα παιδιά το πιο όμορφο πράγμα που υπάρχει στον κόσμο. Την Μουσική. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ικανοποιηση 'οταν τα βλέπεις να απολαμβάνουν αυτό που δίνεις...
    afro
    20.02.2005, 01:12
    Γεια κι απο εμενα ειμαι απο Αθηνα και συγκεκριμενα απο Βορεια προαστεια. Κυπρο δεν εχω παει και πολυ θα ηθελα αλλα ισως στο μελλον να συμβει...
    Solfezos
    20.02.2005, 05:25
    Αν και είμαι από Θεσσαλονίκη μένω ¶ρτα λόγω σπουδών (από όπου και σας επισκέπτομαι) Πέρα απο τις σπουδές κάνω φωνητική και δουλεύω σαν κλόουν σε πάρτυ κτλ
    KORGTRITONLE
    20.02.2005, 11:30
    Gia sas ime apo tin rhodo ke meno stin germania (STUTTGART) Ime DJ tragoudao ke pezo keyboards. naste kala oloi ja xara