ελληνική μουσική
    818 online   ·  210.853 μέλη

    Σε ποιά πόλη/χωριό είστε;

    gogok
    19.03.2008, 12:41
    Εγώ μένω σε ένα μικρό χωριουδάκι κοντά στο Άργος Αργολίδας. Ήρα το λένε και δεν μου αρέσει καθόλου εδώ. Λέω σιγά σιγά να ανεβαίνω κατά Αθήνα.....
    venceremos
    19.03.2008, 13:41
    Eεεμμ... Hong Kong... Δεν ειπαμε..;;;! Βεβαια αν διαβασει κανεις τα προηγουμενα
    ποστ μου, θα καταλαβει οτι εχω πολυ στενες επαφες και με Πατρα τα τελευταια
    χρονια... Πού με χανεις πού με βρισκεις ...
    marakiasteraki
    08.04.2008, 19:52

    sophi05
    04.07.2008, 18:28

    Μενω Αθηνα..οχι για πολυ,ομως,γιατι απο Σεπτεμβρη θα σπουδαζω Γιαννενα.Οποτε μετακομιζουμε..{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    Agaph4you
    21.07.2008, 23:28

    Εγώ είμαι από την εξαίρετη Πάτρα !!!!!! Και όταν βγήκαν οι βάσεις...δεν έφυγα από την Πάτρα !! Έχω παντρευτεί στην Πάτρα...! Οπότε...με΄βλέπω αιώνια πατρινιά !! χχαχχα !!


    demtsek
    21.07.2008, 23:57

    Γεννήθηκα μεγάλωσα και σπούδασα στην Αθήνα. Σήμερα όμως τά κατάφερα και ζώ από τον Απρίλιο μέχρι και τον Δεκέμβριο στο πανέμορφο νησί της Δωδεκανήσου την Αστυπάλαια!! Τους υπόλοιπους τρεις μήνες στην Αθήνα. Λατρεύω την θάλασσα και πάντα ήθελα να ζήσω κοντά της.





    επισυναπτόμενα: Karavaki.jpg 
    MissRoro
    30.08.2008, 02:51

    Εγώ μένω στο Αιγάλεω, Δυτικά Προάστεια που έλεγε και ένα παλιό τραγούδι του Κορκολή, νομίζω!


    pclos
    31.08.2008, 11:25

    arkitsa ta teleytaia 2 xronia by the sea...





    επισυναπτόμενα: MVC-002F.JPG 
    xristina--
    06.11.2008, 18:00

    Rethymno


    stroumfakigate7
    06.11.2008, 19:22

    eimai apo athina


    Anastasiablumwi
    21.12.2008, 11:41

    WinkΕγώ μένω... !!Παίζω κυρίως πιάνο και φλογέρα!


    -----------------
    Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ME TA ΑΓΓΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ ΒΙΒΛΙΟ!!!!!(ή το τέλειο τραγούδι)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Anastasiablumwi στις 06-01-2009 16:58 ]


    lineal
    11.02.2009, 03:09

    Από τη Σέρρες έρχομαι και στη κορφή κανέλα{#emotions_dlg.clap}


    litirakis
    11.02.2009, 12:08

    Είμαι απο την...

     

    5 μέρες Cosmopolis 360 μέρες Necropolis

    ...Καβάλα

     


    GinakiZouzounaki
    16.02.2009, 21:28

    Λοιπόν, εγώ σας έρχομαι από Μάνδρα Αττικής. Πολλοί δεν ξερουν που βρίσκεται, με το δίκιο τους βέβαια, αφού είναι μια ασήμαντη κομώπολη λίγο έξω από Αθήνα...{#emotions_dlg.sad} [ που ήρθαν και με παλουκώσανε... {#emotions_dlg.crying}] Δε βαριέστε!

    Είχα κάνει μια απόπειρα να μάθω αρμόνιο, και το μόνο που κατάφερα ήταν να παίξω το ζειμπέκικο της ευδοκίας!! {#emotions_dlg.biggrin} αχαχα!!! τόσο άσχετο... Δεν ήθελα να πάω κάπου και να με διδάξει κάποιος καθηγητής, γιατί πολύ απλά δεν είχα αρκετό χρόνο. Τώρα πια δε με ενδιαφέρει και τόσο να μάθω αρμόνιο, αντιθέτως μου φτάνει που τραγουδάω για τους φίλους μου και δεν με παίρνουν με τις ντομάτες!! {#emotions_dlg.lol} Αντιθέτως τους αρέσει!!! Χιχι!!

    Αυτά από το Τζινάκι σας.. [Και νομίζω ειμαι η μπέμπα του φόρουμ?? {#emotions_dlg.blink}]

    C ya arround!!!


    GinakiZouzounaki
    16.02.2009, 21:28

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GinakiZouzounaki στις 16-02-2009 21:29 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : GinakiZouzounaki στις 16-02-2009 21:30 ]


    nariteka1
    17.02.2009, 11:46

    Είμαι απο τα Χανιά της Κρήτης.!

    Μένω Αθήνα Μαρούσι εδώ κ 4 χρόνια.!


    tarkoulis
    18.02.2009, 14:20

    Ειμαι απο Σαλαμινα Αττικης και τα τελευταια τεσσερα χρονια μενω μονιμα στο Λονδινο οπου σπουδαζα και τωρα δουλευω...


    -----------------
    'Ελα και κάνε μουσική την τρέλα που με διαφεντεύει...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tarkoulis στις 18-02-2009 14:20 ]


    kwstasagas
    18.02.2009, 15:32

    Γεννήθηκα και μεγάλωσα σε μια γειτονιά της Αθήνας, την οποία μικρό παιδάκι τη θυμάμαι γεμάτη με όμορφες μονοκατοικίες, με αυλές που ... ξεχείλιζαν από γιασεμιά και λεμονιές, με αλάνες για να παίζουμε εμείς τα παιδάκια, με θερινά σινεμαδάκια κλπ κλπ. Έφηβος τη θυμάμαι να γκρεμίζεται και στη θέση των παλιών μονοκατοικών να ξεφυτρώνουν άχαρες πολυκατοικίες, στη θέση των θερινών σινεμαδακίων να ξεφυτρώνουν απρόσωπα / άχαρα εμπορικά κέντρα κλπ. Και ... τώρα, στην "ωριμότητά" μου, βλέπω μια κακόγουστη, ασφυκτική αθηναϊκή συνοικία με δρόμους και πεζοδρόμια γεμάτα σκούπίδια και λακούβες [και κατ' επέκταση παγίδες για τους πεζούς], με τα αμέτρητα παρκαρισμένα αυτοκίνητα να στέκονται ως "φυσικά εμπόδια" στην προσπάθειά μας να διασχίσουμε τους δρόμους από τη μια πλευρά στην άλλη, με τους γείτονες να γίνονται κάθε μέρα όλο και πιο νευρικοί κλπ κλπ .....

     


    -----------------
    Goin' through pages and lookin' down lines and lines ... [UFO - Space Child]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 18-02-2009 15:33 ]


    kwstasagas
    18.02.2009, 15:47

    GinakiZouzounaki έγραψε :

    "Είχα κάνει μια απόπειρα να μάθω αρμόνιο, και το μόνο που κατάφερα ήταν να παίξω το ζειμπέκικο της ευδοκίας!! {#emotions_dlg.biggrin} αχαχα!!! τόσο άσχετο..

    Κι όμως, Τζινάκι, το τραγούδι που έμαθες να παίζεις δεν είναι .... και "τόσο άσχετο" με τα μέρη που μένεις !!!! Η ταινία "Ευδοκία" του Αλέξη Δαμιανού, από την οποία προέρχεται το εν λόγω ορχηστρικό, είναι γυρισμένη σε εκείνα τα μέρη της Δυτικής Αττικής .......


    GinakiZouzounaki
    18.02.2009, 18:59

    βασικά με τον όρο "άσχετο" χαρακτήρισα τον εαυτό μου... και όσο γι' αυτό που είπες πρώτη φορά το ακούω!!! {#emotions_dlg.blink} Ευχαριστώ για τη πληροφορία!!! :)