ελληνική μουσική
    998 online   ·  210.857 μέλη

    Από που μάθατε για το MusicHeaven ;

    geoguitar
    17.10.2003, 19:36
    Αν δεν ήταν ένα φιλαράκι μουσικός να μου ανοίξει τα μάτια, ακόμα θα έψαχνα. Τελικά βρήκα το κατάλληλο site.
    idiaiteri
    22.11.2003, 18:14
    Εντελώς τυχαία....Απο το in gr...Ψάχνοντας, έπεσα ευτυχώς επάνω σας
    νιώθω τυχερή!!!!
    elina
    01.12.2003, 21:34
    Mia mera epsaxna na vrw ena site opou na exei sxesi me tin mousiki kai kata tyxi epesa panw se ayto!!!!
    Molis katalava ti parexei ayto to site amesws egina melos!!!
    Ayto pou mou aresei pio poly se ayto einai to (Forum)
    Alla kai ta alla themata....
    Sofia
    20.06.2004, 20:51
    Egw loipon tha prwtotupisw! Den brika to site mew kamias mhxanis anazitisis! Epeidh auto ton kairo briskomai sto ejwteriko, enas filos anefere oti mesw autou tou site mporei na dei ellhnika tileoptika kanalia. Parolo pou den parakolouthw TV, mpika na dw ti trexei kai apo tote eimai kathe mera edw stin suntrofia sas Duskolo na jekollisei kaneis!! Mprabo paidia! Polu kalh douleia!
    SteliosG
    20.06.2004, 20:59
    επειδη ειμαι κολημενος με τη... κιθαρα μου, εξαχνα να βρω παρτιτουρες και ενας φιλος μου ειπε για το MusicHeaven! ε...μπηκα να δω τι γινετε και εγινα φανατικος οπαδος του!!! το εκνα αμεσως το HomePage μου και δεν υπαρχει μερα που δε θα μπω να δω τι κανει η τρελοπαρεα!!

    μου αρεσει τοσο πολυ μαλιστα που τολμησα να κανω και προταση ανανεωσης του...αλλα με "πετροβολησανε" καποια μελη!! χε χε!! πλακα κανω!! δεκτες ολες οι αποψεις ολων!!

    παρεπιπτοντος, ειπα και στο φιλο μου οτι ειναι μαλλον κουτος που χρησιμοποιει το site μονο για παρτυτουρες!!
    ViPeR
    20.06.2004, 21:02
    ejaja kapote sta link mias selidas ( pou den 8imema ) kai na me .................

    dora2000
    21.06.2004, 09:02
    Απ'ό,τι θυμάμαι έψαχνα παρτιτούρες των Πυξ Λαξ και να 'μαι και γω...

    Ε από τότε κόλλησα. Δεν ήθελε και πολύ. :)
    neo2000g
    21.06.2004, 22:18
    Έχει περάσει καιρός απο τότε αλλά όταν το πρωτοείδα ενθουσιάστηκα!Και όσο παιρνάει ο καιρός γινόσαστε και καλύτεροι.Σαν παλιό καλό κρασί. Μπράβο!

    mariapeny
    22.06.2004, 21:13
    Gnorisa to site sas gia proti fora, otan epsaxna kati partitoures pou mou zitise i aderfi mou epeidi pigainei se mousiko sxoleio.

    Otan omos to epsaksa ligo, eida oti ektos apo patitoures eixe poli endiaferonta stoixeia, opos to forum gia paradeigma! Einai i proti fora pou apantao se kapoia erotisi sto forum, alla sas iposxomai oti de tha einai i teleutaia.

    Opos leei kai o neo2000g, oso pairnaei o kairos gineste kaliteroi!!!

    Sinexiste tin kali douleia. Cu, guys.
    ANNIO
    22.06.2004, 21:32
    Aπό μια φίλη μου που είναι και αυτή μέλος...
    Haroulinda
    07.07.2004, 14:35
    Εγώ έκανα search στο google για να βρώ στοίχους κάποιου ελληνικού τραγουδιού και έπεσα σε σας... Δεν απογοητεύτικα βέβαια αφού βρήκα και το τραγούδι και μιά ωραία παρέα...

    Φυσικά σας σύστησα και σας συστήνω σε φίλους μουσικόφιλους και μή!
    Kokkinos_Daimonas
    08.07.2004, 01:27
    Έψαχνα παρτιτούρες για ελληνικά τραγούδια στο yahoo και κατέληξα εδώ. Τώρα δεν μπορώ να ξεκολλήσω.





    XeniaRodo
    08.07.2004, 11:38
    Δε θυμαμαι.... χο χο
    κατι εψαχνα ή χαζευα και κατα τυχη μπήκα εδώ...
    revekka
    08.07.2004, 11:55
    μπήκα τυχαία απο το google, μετά βλεπω για εγγραφή μελών, πάει λέω, θα έχει και συνδρομή... κι όμως δεν έχει
    Matze
    27.08.2004, 16:17
    ...Μία ηλιόλουστη ημέρα του καλοκαιριού και ενώ προσπαθούσα να συγκεντρωθώ στη μελέτη κάποιων περίτεχνων κομματιών για κλασική κιθάρα, μία αναλαμπή έκανε την εμφάνισή της στο μυαλό μου. Θυμήθηκα ένα αγαπημένο μου τραγούδι και αποφάσισα να το τραγουδίσω, με τη συνοδεία της κιθάρας φυσικά! Μετά από πολλή ανεπιτυχή προσπάθεια αποφάσισα να αναζητήσω την τύχη μου στον κυβερνοχώρο. Πληκτρολογώντας "παρτιτούρες τραγουδιών" στη μηχανή αναζήτησης του in.gr ξεκίνησα να επισκέπτομαι ιστοσελίδες μουσικής. Στάθηκα αρκετά στην kithara.gr, αλλά μετά από λίγο απογοητεύτηκα όταν μετά απορίας συνάντησα ελλιπείς παρτιτούρες τραγουδιών. Η απογοήτευσή μου ήταν μεγάλη... Επιστρέφοντας στη σελίδα αναζήτησης συνάντησα αιφνιδίως το σύνδεσμο τoυ μουσικού παραδείσου! Αμέσως μετά την σύντομη επίσκεψή μου εκεί το ηθικό μου αναζωπυρόθηκε ώσπου τελικά αποφάσισα να γίνω μέλος...και να'μαι λοιπόν και εγώ!!!
    Σημείωση:Για όσους αναρωτιούνται, το τραγούδι που αναζητούσα έχει τίτλο "ζηλεύει η νύχτα" από τον Ορφέα Περίδη και τον Αλκίνοο Ιωαννίδη. Η αλήθεια είναι πως εκείνη την ημέρα εκτύπωσα συνολικά 15 παρτιτούρες τραγουδιών!!!
    abyss
    28.08.2004, 00:36
    Με πήρε τηλέφωνο μια φίλη...
    "Μπες να δεις μια σελίδα, είναι του στυλ σου, θα σου αρέσει..."
    και μπήκα....
    Sideline
    28.08.2004, 02:50
    Γύρευα τους στίχους του τραγουδιού "Ονειρο" του Θανάση Παπακωνσταντίνου και κάπου μέσα στα πρώτα hits του Google ήταν αυτό το site.
    logistis
    28.08.2004, 17:33
    Είχα βρει το παλίο site απο τη σελίδα του Μάλαμα.
    Το παλίο βέβαια είχε κάτι το διαφορετικό...ίσως πιο "σπιτικό"....

    Απλά ήταν σα να παίζατε τότε σε κάποιο μικρό μπαράκι και τώρα να βρίσκεστε σε ένα μεγάλο θέατρο!


    UBER
    05.12.2004, 02:30
    an einai kala to google
    pantos na prepei na pw oti einai to pio peripoihmeno elliniko side poy exw dei mexri twra.

    kanate kalh douleia
    Nadinoula
    31.01.2005, 13:55
    Τυχαία λοιπόν σας βρήκα κι εγώ,κάνοντας αναζήτηση για "forum" στο google.Όπως φαντάζεστε τα αποτελέσματα της αναζήτησης ήταν πάρα πολλά μόλις όμως είδα κάτι αφιερωμένο στη μουσική (μία από τις μεγάλες μου αγάπες!) είπα "Ωπ...εδώ είμαστε!".Από την πρώτη στιγμή (πριν ακόμη διαβάσω ο,τιδήποτε) με εντυπωσίασε η σχεδίαση της σελίδας και στη συνέχεια το περιεχόμενο με...αποτελείωσε!Οπότε...να'μαι κι εγώ στην μεγάλη σας μουσική συντροφιά!