ελληνική μουσική
    658 online   ·  210.863 μέλη

    ελεος!τι ανθρωποι υπαρχουν στον κοσμο!(αν ειστε ευαισθητοι ΜΗΝ το ανοιξετε)

    SOPHIA-MX-4EVER
    09.07.2007, 01:07
    μην θυμωσετε μαζι μου αν φρικαρετε
    σας προειδοποιησα
    να δειτε εγω πως ενοιωσα που δεν με προειδοποιησε κανεις
    το κανω post γιαι νομιζω οτι πρεπει να ξερουμε την υπαρξη αυτων των φοβερων εγκληματων




    How would you like it to be whacked hard over the head as a "sport"!?









    Norway and Canada have a new kind of tourism. Killing baby seals. They call it a "sport"..



    You want to call this a sport ?


    Is he a sportsman?



    Why?



    You're our only hope !!!



    This barbarism shouldnt be possible in our society..



    Dont turn your back on us, we are defenseless



    I know these images seem painful for you, but we feel the pain. We are being slaughtered and its going on RIGHT NOW...



    What gives him the right to kill us? Who is he to decide about life and death?



    What kind of sport is this? I didnt harm anyone. I was just swimming around..



    Please help me and my friends...



    You cant just ignore these images.. Keeping silent and doing nothing makes you guilty...



    Please help us



    Please dont leave us alone...



    STOP THE KILLING OF SEALS



    You can make a statement by
    reposting this to get as many people as you can
    to repost this.
    Bring these murderers to the attention
    of world leaders.
    Thank you!!!!



    hit reply to sender and copy it from there (if you dont the pictures wont show up when you post)







    ..




    REPOST THIS.

    Living creatures are suffering for your comfort.
    If You pass on any chain mail, I hope you pass on this one.

    No one cares about your middle name, or what you did in 2006 or stupid stories that involve killers in the night.


    THEY ARENT REAL. GET OVER IT.
    THIS IS.




    This is wrong to the highest level. Please help spread awareness of the animals that go through testing. It is not right and should be stopped. The following images are of animals that have been used for consumer product testing. They are graphic.








    If you have a heart you'll repost this.


    IF YOU DONT REPOST MAYBE YOU NEED TESTING ON YOURSELF.

    Hit reply then copy the codes





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 09-07-2007 01:21 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 09-07-2007 01:23 ]


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 09-07-2007 19:28 ]


    movflower
    09.07.2007, 01:33
    Το είδα πριν λίγο στο μπλογκ της incomplete_angel και ένιωσα φρίκη!

    Πραγματικά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί!

    Αλλά όταν μερικοί, δεν έχουνε την παραμικρή ενοχή να εκτονώνονται πάνω σε συνανθρώπους τους, με κάθε είδους βαναυσότητας και ανωμαλίας, δεν είναι για έκπληξη ότι κάποιοι άλλοι ασκούν παρόμοια βία, πάνω στα ζώα.

    Θηριωδία.
    SOPHIA-MX-4EVER
    09.07.2007, 01:36
    ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται αυτοι οι ανθρωποι
    δεν εχουν συναισθηματα???
    πως ζουνε???
    πως μπορουν να βλεπουν αυτα τα γλυκα πλασματακια
    κ να τους φερονται τοσο βιαια?
    δεν καταλαβαινω πραγματικα


    Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : SOPHIA-MX-4EVER στις 09-07-2007 16:25 ]


    Liza32
    09.07.2007, 10:08
    Πολύ θα ήθελα να κάνουν το ίδιο σ΄αυτούς τους ανθρώπους-τέρατα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Tren
    09.07.2007, 10:52
    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!! κι εγω! Βαρεθηκα να ακουω ευαισθητοποιημενες κραυγες φρικης..

    Το μωρο φωκιας ανηκει σε καποια υψηλοτερη εκτιμηση δηλαδη απο το αρνακι,το κοτοπουλακι ,το μοσχαρακι και το κοτοπουλακι?Αλλα βεβαια οταν τσακιζετε το φιλετακι δεν νιωθετε τυψεις κι ενοχες..και μην μου πει κανεις πως αυτο το τρωτε καθαρα για λογους επιβιωσης γιατι θα σας βαλλω να καψετε τα πουλοβερακια σας,τα μπουφανακια σας τις δερματινες τσαντες και τις μποτιτσες σας.Ειπαμε βρε παιδια ,δεν φτανει που τα εχουμε ρημαξει ολα ,θα κανουμε και τους αγιους απο πανω???ΕΛΕΟΣ ΠΑΛΙ!!!!!!!!

    Ανθρωποι-Τερατα ειμαστε ολοι μας.Να βαζετε και τους εαυτους σας μεσα!!!!
    jacamar
    09.07.2007, 14:53
    και να συμπληρώσω σε αυτά που λέει η tren με τα οποία συμφωνώ απόλυτα οτι σε ανθρώπους έχουν κάνει και χειρότερα.....
    asxetos
    09.07.2007, 15:05
    συμφωνώ απολύτως και εγώ με την tren και συμπληρώνοντας το σχολιο της jacamar, θα πώ και εγώ οτι αυτο το άρθρο ειναι ιδανικό για όσους δεν κατάλαβαν ακόμη το συσχετισμό βιασμός της φύσης/βιασμός του αδυνάτου. Η ιδεολογία του ανθρώπου που πάνοπλος σφάζει φώκιες, ειναι η ίδια με εκείνου που επίσης πάνοπλος πυροβολεί πιτσιρίκια που του πετάνε χαλίκια. Ο ηρωισμός του στρατόκαυλου που αρματώνεται για να σφάξει φώκιες, κύκνους, πελεκάνους και άλλα άγρια θηρία ειναι ίδιος με τον ηρωισμό του Μπούς που βομβαρδίζει απο 2000 χλμ απόσταση με πυραύλους τους αμάχους που δεν έχουν μαχαιροπίρουνο. Ετσι ίσως κάποιοι σοβαροί καταλάβουν γιατί ένα κοινωνικό, αντιπολεμικό, αντιρατσιστικό κίνημα ειναι απαραίτητο να είναι κίνημα και κατά της αλόγιστης βίας εις βάρος των ζώων.



    Έρωτας είναι ο ασπασμός των αγγέλων προς τα άστρα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : asxetos στις 09-07-2007 15:06 ]


    mnk
    09.07.2007, 15:26
    Κοιτα Tren,

    Μην τα εξισωνουμε ολα.

    Το θεμα με τα αρνακια κλπ, δεν ειναι οτι τα τρωμε.
    Καλως η κακως οι ανθρωποι τρωνε ΚΑΙ κρεας, οπως κανουν και πολλα αλλα σαρκοβορα πλασματα σ'αυτο τον πλατητη. Αυτο ειναι στα πλαισια του φυσιολογικου.


    Το θεμα ειναι η ανθρωπινη διαστροφη.
    Διαστροφη ειναι να μεγαλωνουν τα κοτοπουλα μεσα σε κουτια,
    τα σκυλια να ειναι ισοβια δεμενα με 1 μετρο αλυσιδα,
    να στοιβαζουν τα μοσχαρια ασφυκτικα χωρις φαϊ και νερο σε βαγονια τραινου για μερες.....

    Διαστροφη ειναι να λες βιομηχανια τροφιμων η βιομηχανικη παραγωγη κρεατος (και να το εφαρμοζεις).
    Το ζωο δεν ειναι μεταλλευμα, ειναι τοσο ζωντανο οσο κι εσυ, μη σου πω και περισσοτερο.
    Διαστροφη ειναι να "χρησιμοποιεις" τα ζωα σαν προϊοντα στη γραμμη παραγωγης.

    Διαστροφη ειναι να σκοτωνεις για πλακα, και να το ονομαζεις και σπορ. #$@!%^^&**$##

    Διαστροφη ειναι να βασανιζεις και να καταστρεφεις υγειης οργανισμους, για να φτιαξεις καλλυντικα για την καθε ματαιοδοξη κοτα.

    Διαστροφη ειναι να σκοτωνεις για να φορεσει γουνα το καθε καρακατσουλιο.
    (Ο Εσκιμωος που φοραει γουνα εχει το δικαιωμα, το καρακατσουλιο οχι, ας βαλει παλτουδακι.)

    Διαστροφη ειναι να βαζεις παιδια 12 χρονων να τεμαχιζουν βατραχακια (οπως Αμερικη) κι αυτο να το ονομαζεις εκπαιδευση (στην κτηνωδια?).

    Διαστροφη ειναι να αναγκαζεις φοιτητες βιολογιας και ιατρικης να βασανισουν ζωα, για να τους δωσεις πτυχιο.

    Διαστροφη ειναι να κανεις πειραματα σε ζωα για να αναπτυξεις φαρμακα, ενω απο πολλα χρονια εχει αποδειχτει οτι αντιδρουν τελειως διαφορετικα απ'τον ανθρωπο και τα αποτελεσματα των πειραματων δεν εχουν καμμια αξια.

    Διαστροφες του μυαλου και τις ψυχης ειναι η απληστια, η ματαιοδοξια και η σκληροκαρδια που προκαλουν ολο αυτο τον περιττο πονο ..

    Τα πουλοβερακια που λες γινονται απο μαλλι και ουτε σκοτωνεται, ουτε βασανιζεται το ζωο για να το κουρεψουν, ισα-ισα αν δεν το κουρεψουν το καλοκαιρι παθαινει θερμοπληξια.
    Τα δερματινα γινονται απο δερματα ζωων που εχουν σφαγει για τροφη, σε τι θα ωφελουσε αν τα πεταγαν?


    Επειδη κι εγω "Βαρεθηκα να ακουω ευαισθητοποιημενες κραυγες φρικης.. "
    ...........................................................

    Αγοραζετε μονο φυτικα καλλυντικα, που δεν εχουν δοκιμαστει σε ζωα (και σαμπουαν και βαφες και αποσμητικα και after save και κολωνιες...) κι αν σας πεφτουν ακριβα βαλτε λιγοτερο, δεν ειναι αναγκη να μυριζετε σα τον Χοντο, ουτε να μοιαζετε με τις εικονες στα περιοδικα.

    Σαμποταρετε τις γουνες, για να μη μπορει κανεις να πει ...
    ......"το ενα ζωο, πανω στο αλλο ζωο!"


    Μην αγοραζετε φρεσκο κρεας απο το εξωτερικο, ταξιδεψε ΖΩΝΤΑΝΟ...
    Προτιμηστε τους μικρους παραγωγους, ειναι λιγοτερο καθηκια.

    Και πολλα αλλα που μπορει να βρει καθε ενας, που ενδιαφερεται να περιορισει λιγο αυτον τον αβασταχτο πονο !!...


    Παράθεση:

    asxetos...
    "βιασμός της φύσης/βιασμός του αδυνάτου. Η ιδεολογία του ανθρώπου που πάνοπλος σφάζει φώκιες, ειναι η ίδια με εκείνου που επίσης πάνοπλος πυροβολεί πιτσιρίκια που του πετάνε χαλίκια."


    Ετσι ακριβως φιλε..
    Και το κανει και για τους ιδιους ακριβως λογους, ο διεστραμενος...




    --------------
    "ού τοις άρχειν βουλομένοις μέμφομαι, αλλά τοις υπακούειν ετοιμοτέροις ούσιν" Θουκυδιδης





    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : mnk στις 09-07-2007 15:42 ]


    asxetos
    09.07.2007, 15:41
    και επειδή πιστεύω οτι όλοι συμφωνούμε, απλά ο καθένας το βλέπει και απο τη δική του σκοπιά(αλοίμονο αν δεν υπήρχαν ποικιλίες απόψεων)....ως εξτρεμιστής θα ρίξω το σύνθημα πρώτος για τις κυρίες ειδικά..... ...και λίγο χιουμοριστικά.



    επισυναπτόμενα: 1_hondos.jpg 
    movflower
    09.07.2007, 15:59
    Η συζήτηση άρχισε να μοιάζει επικίνδυνα με ένα άλλο, πολύ παρόμοιο τόπικ. ίσως δηλαδή να είναι και αχρείαστο το παρόν τόπικ.

    Με κάλυψε η μνκ σε όσα είπε.
    Δεν γίνεται να εξισώνεις τη σφαγή πχ του κοτόπουλου, που προορίζεται για κατανάλωση, με το κυνήγι ζώων, ειδικά όταν αυτά βρυσκονται σε μικρή ηλικία. Και μάλιστα για σπορτ!

    Το κυνήγι παλιά ήτανε τρόπος επιβίωσης. Τώρα όχι. Τουλάχιστον στο δικό μας το χώρο. Και αν ρωτήσετε κάποιον που ξέρει, θα σας πει, ότι υπάρχουν περιόδοι κυνηγιού με αρκετά περιοριστικά μέτρα.Και όποιος τα παραβεί, τιμωρείται αυστηρά.

    Και άλλο να είσαι κρεοφάγος και άλλο να βιάζεις ή να χτυπάς βάναυσα ένα σκυλί.


    SOPHIA-MX-4EVER
    09.07.2007, 16:32
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 09-07-2007 στις 10:52 έγραψε...

    ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!! κι εγω! Βαρεθηκα να ακουω ευαισθητοποιημενες κραυγες φρικης..

    Το μωρο φωκιας ανηκει σε καποια υψηλοτερη εκτιμηση δηλαδη απο το αρνακι,το κοτοπουλακι ,το μοσχαρακι και το κοτοπουλακι?Αλλα βεβαια οταν τσακιζετε το φιλετακι δεν νιωθετε τυψεις κι ενοχες..και μην μου πει κανεις πως αυτο το τρωτε καθαρα για λογους επιβιωσης γιατι θα σας βαλλω να καψετε τα πουλοβερακια σας,τα μπουφανακια σας τις δερματινες τσαντες και τις μποτιτσες σας.Ειπαμε βρε παιδια ,δεν φτανει που τα εχουμε ρημαξει ολα ,θα κανουμε και τους αγιους απο πανω???ΕΛΕΟΣ ΠΑΛΙ!!!!!!!!

    Ανθρωποι-Τερατα ειμαστε ολοι μας.Να βαζετε και τους εαυτους σας μεσα!!!!



    εχουμε αναγκη να τρωμε κρεας!Τι σχεση εχει το φωκακι?Αυτο σκοτωνεται μονο για τα λεφτα κ για να αγοραζουν οι ψωναρες πανακριβες γουνες.Το αρνακι κ το κατσικακι κ το κοτοπουλακι γι αυτο φτιαχτηκαν.Για να εξυπηρετουν τον ανθρωπο!Χωρις να λεω οτι δεν λυπαμαι για αυτα.Αλλα το κυνηγι της των μωρων της φωκιας ειναι απο τα πιο απαγορευμενα κ το στηριζουν μονο καποιες πλουσιες "κυριες"
    ΟΧΙ δεν βαζω τον εαυτο μου μεσα.Αν πιστευεις οτι εσυ εισαι ενοχος καλως.Εγω δεν ειμαι κ αν ειχα χρηματα θα εκανα οτι μπορουσα για να σταμτησει αυτο
    Tren
    09.07.2007, 16:34
    O λογος που δεν βαζω τονους στις λεξεις ειναι επειδη δεν θελω να αδικω καμμια συλλαβη...ασχετο αλλα ετσι ενημερωτικα !!!!


    Ο φονος ζωων ειναι φονος .Σας αρεσει η οχι αυτη ειναι η αληθεια.Δεν διαχωριζουμε τα ζωντανα και τους λογους που τα θανατωνουμε.Δεν εχει μπεσα τετοιο σκεπτικο.Αν ηταν νοστιμη η φωκια δηλαδη θα αλλαζε το πραγμα?

    Και αγαπητη mnk δεν ξερω αν εσενα σ'αρεσει να σε κουρευουν για να μην παθεις θερμοπληξια χωρις να το επιθυμεις εμενα παλι καθολου.Επισης φανταζομαι πριν γινουμε τσελιγκες καποιον μηχανισμο θα ειχαν τα προβατα να αντιπαρερχονται τη ζεστη....
    Δικαιολογιες,δικαιολογιες,δικαιολογιες..

    Παραδεχτητε απλα μια φορα πως ειμαστε εξισου ενοχοι ΟΛΟΙ.

    Δημητρη,κατω τα χερια απο τα ΝΑΟ Θα πεθανω αν παθει κατι ο Χοντος...

    Ειμαι μια ματαιοδοξη κοτα και πες το μου κι εσυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!








    επισυναπτόμενα: answer.JPG 
    Tren
    09.07.2007, 16:37
    Επειδη προοριζεται για καταναλωση.... οχι τιποτ'αλλο...του κανω μνημοσυνο..
    movflower
    09.07.2007, 16:40
    χαχαχαχαχααααα στην Κύπρο τον σκοτώσανε τον Χόντο, άσε!!!!!

    τρεν μου, η φωτογραφία με το κοτοπουλάκι έχει πολύ γέλιο, αλλά είναι συνάμα τόσο μα τόσο λάθος!!!!!

    Ποτέ ένα κοτοπουλάκι δεν θα καταλήξει τηγανητό αυγό. Διότι τα αυγά για κατανάλωση είναι μη γονιμοποιημένα. Απλά ωάρια, σαν τα δικά μας, που δεν γίνονται ποτέ μωρά, γιατί δεν καταδέχονται τα σπερματοζωάρια κάποιου σύγχρονου άνδρα.... (να σμίγουμε και τα τόπικς χαχαχααχαχαα)

    Αυτά.....
    SOPHIA-MX-4EVER
    09.07.2007, 16:44
    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 09-07-2007 στις 15:26 έγραψε...
    Διαστροφη ειναι να αναγκαζεις φοιτητες βιολογιας και ιατρικης να βασανισουν ζωα, για να τους δωσεις πτυχιο.


    σοβαρα??γινεται αυτο??σε ποια χωρα??
    Tren
    09.07.2007, 16:49
    χαχαχαχαααααααααα χαχα αναρωτιεμαι ποιο απο τα δυο χρωματα ειναι το ωαριο χαχα το ασπρο η το περτικαλι???Να σαι καλα movflower μεσημεριατικα μου φτιαξες την διαθεση!




    movflower
    09.07.2007, 16:50
    Παράθεση:

    Το μέλος SOPHIA-MX-4EVER στις 09-07-2007 στις 16:44 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος mnk στις 09-07-2007 στις 15:26 έγραψε...
    Διαστροφη ειναι να αναγκαζεις φοιτητες βιολογιας και ιατρικης να βασανισουν ζωα, για να τους δωσεις πτυχιο.


    σοβαρα??γινεται αυτο??σε ποια χωρα??



    σε όλες!
    Και δεν εξασκούνται μόνο πάνω σε ζώα αλλά και σε ανθρώπινα σώματα. Συνήθως νεκρά, που δόθηκαν για την ιατρική έρευνα.
    Και οι μαθηγές στο σχολείο, επίσης, Μη μιλάμε μόνο για τους φοιτητές...
    Στο μάθημα της βιολογίας, υπήρχε άνοιγμα βατράχων. Φυσικά, τα 2 άτομα που δεν θέλαμε ν το κάνουμε, μας επιτράπηκε η χρήση ηλεκτρονικής εγκυκλοπαίδειας. Μην χάσουμε τον ...εσωτερικό κόσμο του βατράχου....
    asxetos
    09.07.2007, 17:34
    Παράθεση:

    Το μέλος Tren στις 09-07-2007 στις 16:34 έγραψε...

    O λογος που δεν βαζω τονους στις λεξεις ειναι επειδη δεν θελω να αδικω καμμια συλλαβη...ασχετο αλλα ετσι ενημερωτικα !!!!


    Ο φονος ζωων ειναι φονος .Σας αρεσει η οχι αυτη ειναι η αληθεια.Δεν διαχωριζουμε τα ζωντανα και τους λογους που τα θανατωνουμε.Δεν εχει μπεσα τετοιο σκεπτικο.Αν ηταν νοστιμη η φωκια δηλαδη θα αλλαζε το πραγμα?

    Και αγαπητη mnk δεν ξερω αν εσενα σ'αρεσει να σε κουρευουν για να μην παθεις θερμοπληξια χωρις να το επιθυμεις εμενα παλι καθολου.Επισης φανταζομαι πριν γινουμε τσελιγκες καποιον μηχανισμο θα ειχαν τα προβατα να αντιπαρερχονται τη ζεστη....
    Δικαιολογιες,δικαιολογιες,δικαιολογιες..

    Παραδεχτητε απλα μια φορα πως ειμαστε εξισου ενοχοι ΟΛΟΙ.

    Δημητρη,κατω τα χερια απο τα ΝΑΟ Θα πεθανω αν παθει κατι ο Χοντος...

    Ειμαι μια ματαιοδοξη κοτα και πες το μου κι εσυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!












    οχι κοτούλα μου.......εεε...θέλω να πώ tren μου... αν είναι να με συλλάβουν οι σεκιουριτάδες του Hondos, τότε να μείνει ο ναός.......



    επισυναπτόμενα: peta1.jpg 
    asxetos
    09.07.2007, 17:39
    και μια και το θυμήθηκα ...απο την διαδήλωση στην πλατεία Ομονοίας......χμμμμμ......

    Έρωτας είναι ο ασπασμός των αγγέλων προς τα άστρα...



    A member of PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) dressed in showgirl-style chicken costume holds a sign that reads "KFC Tortures Chicks" during a protest outside a KFC restaurant at Omonia square in central Athens on Friday, July 11, 2003. The protest against KFC's cruel treatment of chickens, is part of an international campaign launched by PETA.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : asxetos στις 09-07-2007 17:41 ]


    επισυναπτόμενα: peta2.jpg 
    absurdus_delirium
    09.07.2007, 17:41
    Παράθεση:

    Το μέλος movflower στις 09-07-2007 στις 16:40 έγραψε...

    χαχαχαχαχααααα στην Κύπρο τον σκοτώσανε τον Χόντο, άσε!!!!!

    τρεν μου, η φωτογραφία με το κοτοπουλάκι έχει πολύ γέλιο, αλλά είναι συνάμα τόσο μα τόσο λάθος!!!!!

    Ποτέ ένα κοτοπουλάκι δεν θα καταλήξει τηγανητό αυγό. Διότι τα αυγά για κατανάλωση είναι μη γονιμοποιημένα. Απλά ωάρια, σαν τα δικά μας, που δεν γίνονται ποτέ μωρά, γιατί δεν καταδέχονται τα σπερματοζωάρια κάποιου σύγχρονου άνδρα.... (να σμίγουμε και τα τόπικς χαχαχααχαχαα)

    Αυτά.....



    Γυναικεία προπαγάνδα! Για πείτε και για τα ψηλομύτικα ωάρια αυτά που αν το σπερματοζωάριο κάνει αμάν για να βρει αδύνατο σημείο στο τσόφλι τους!