ελληνική μουσική
    822 online   ·  210.851 μέλη

    Ερώτηση για το site www.thomann.de

    damos
    07.08.2007, 18:33
    geia sas paideia eimai kainourgios stin parea kai paizw pontiaki lyra.ithela na sas rwtisw gia osous exoun paraggeilei apo to www.Thomann.de i kseoun gi auto.aytes i times pou exei einai oi pragmatikes giati mou fainontai poly pio fthina apo tin ellada.i i pragmatikes times einai ekeines pou grafoun RRP*.
    einai aksiopisto site i tha tous steilw ta lefta kai dn tha mou steiloun ta proionta.
    euxaristw polu.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 07-08-2007 23:03 ]


    margo
    07.08.2007, 19:14
    Γεια σου damos ,καλώς ήρθες.

    Οι τιμές του Thomann είναι αυτές που βλέπεις εκεί που λέει "τιμή".
    Οι τιμές RRP είναι αυτές που δίνουν οι κατασκευαστές και αντιπρόσωποι των οργάνων στην Γερμανία.
    Του Thomann είναι πιο χαμηλές και το κατάστημα είναι αξιόπιστο αν κρίνω από όσα έχω ακούσει από άλλα μέλη που έκαναν αγορές αλλά και από δική μου εμπειρία.
    Είχα παραγγείλει πιάνο και μου το έστειλαν μέσα σε 10 μέρες.
    Επίσης μπορείς να τηλεφωνήσεις και να ζητήσεις τον κ.Αγγελόπουλο για να συνεννοηθείς στα Ελληνικά και να μάθεις ότι άλλο σε ενδιαφέρει.


    dimko
    08.08.2007, 08:48
    Έτσι ακριβώς είναι. Αυτό που θέλω να προσθέσω είναι ότι, επειδή οι τιμές του εν λόγω site διαφέρουν από χώρα σε χώρα, καλυτερα να κοιτάς τις τιμές από το ελληνικό section http://www.Thomann.de/gr/index.html

    Επίσης δε θα ταν άσχημο να επαληθεύεις τηλεφωνικά τη διαθεσιμότητα του προϊόντος.
    yiannisyiannis
    08.08.2007, 10:06
    Επιβεβαιώνω όσα ανέφεραν οι παραπάνω φίλοι. Κι εγώ έχω παραγγείλει όργανα από το συγκεκριμένο site κι έμεινα ικανοποιημένος.
    JaNick
    08.08.2007, 14:50
    Και γώ παιδιά...Παρότι υπήρξε κάποιο μπλέξιμο με τους ελέγχους στα τελωνεία, και άργησε λίγο, και γώ πανω κάτω σε 10 μέρες είχα την κιθάρα μου...
    margo
    08.08.2007, 15:00
    Σημειωτέον ότι το πιάνο το πήρα περίπου 400 ευρώ λιγότερο από την τιμή που το έβρισκα στην Αθήνα
    Orfeus
    08.08.2007, 15:49
    Επιβεβαιώνω και εγώ όσα ανέφεραν οι παραπάνω φίλοι!
    Έχω μιλήσει άλλωστε πολλές φορές στο τηλ. με τον Γιώργο Αγγελόπουλο. Είναι πάντοτε εξυπηρετικότατος και από όσα όργανα πήρα (3 ηλεκτροακουστικές κιθάρες, μία ηλεκτρική, ένα σαξόφωνο, τρία σετ φυσαρμόνικες, ένα μικρόφωνο) είμαι σούπερ ικανοποιημένος.


    dimko
    08.08.2007, 15:50
    Παράθεση:

    Το μέλος JaNick στις 08-08-2007 στις 14:50 έγραψε...

    Και γώ παιδιά...Παρότι υπήρξε κάποιο μπλέξιμο με τους ελέγχους στα τελωνεία,



    Τα ποιά; Στις αγορές από Γερμανία δε μεσολαβεί τελωνείο! Με τα ταχυδρομεία μήπως;


    hamilton
    13.08.2007, 18:59
    Μην διστάζεις. Πάρε από το Thomann. Άμεση εξυπηρέτηση και προσεκτικοί. Θα μείνεις ικανοποιημένος.
    damos
    19.09.2007, 12:19
    θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο σε ποιο τηλεφωνο να παρω για να μιλησω με τον κυριο αγγελοπουλο?
    margo
    19.09.2007, 15:39
    0049-9546-9223-55
    TarzaN151
    01.11.2007, 16:14
    Margo.. όμως. Τι χρέωση έχει το εν λόγο τηλέφωνο;
    [μην είναι να δόσω 800€ για τα πράγματα και άλλα 300€ για το τηλέφωνο ]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : TarzaN151 στις 01-11-2007 16:16 ]


    ArtSoundStudio
    02.11.2007, 00:01
    Παράθεση:

    Το μέλος damos στις 19-09-2007 στις 12:19 έγραψε...

    θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο σε ποιο τηλεφωνο να παρω για να μιλησω με τον κυριο αγγελοπουλο?


    Prosopiko Tel: 0049-9546-9223-538

    International Tel: 0049-9546-9223-55

    Fax: 0049-9546-9223-24


    kiandr
    05.12.2007, 04:08
    γεια σας παιδιά..Σκέφτομαι να παραγγείλω την FRNDER 140SCE απο την Thomann.
    1)τι λέτε για την επιλογή μου , εάν είναι καλή για τα λεφτά (229ε) του.
    2)Φοβάμαι να τους καταθέσω τα χρήματα και να μην μου στείλουν τίποτε...ή να είναι χαλασμένη......

    έχει κανείς ιδέα να με βοηθήσει.???
    MusicMaker83
    05.12.2007, 09:53
    φίλε kiandr δεν υπάρχει κίνδυνος στο να μην στα στείλουν. μπορείς πριν στείλεις λεφτα να μιλήσεις(ή με e-mail) με τον Έλληνα αντιπρόσωπο και να σου πει κάποια πράγματα. Για το θα είναι καλή πιστεύω οτι ούτε και εκει θα έχεις πρόβλημα αν αναλογιστείς πόσος κόσμος χρησιμοποιεί αυτό το site απλά εγω αν δεν την πιάσω την κιθάρα δεν μπορώ. Δεν σε αποτρέπω φυσικά, γιατι όλες τις άλλες αγορές μου τισ κάνω απο εκεί!!



    noizreduction
    05.12.2007, 09:55
    Νομιζω πως αδικα ανησυχεις για το Thomann και την αξιοπιστια του site.
    Εχω κανει δεκαδες αγορες απο το συγκεκριμενο site και η αξιοπιστια του ξεπερναει τα ορια της ευγενειας.
    Περα απο τα κλασσικα προβληματα του ελληνικου ταχυδρομειου που θα σου αργησει ο,τι και εαν σου στειλουν ( χωρις να φταινε οι ανθρωποι στο Thomann ), δεν υπαρχει καποιο προβλημα.
    Επισης, μαζι με το πακετο σου στελνουν και ενα χαρτι επιστροφης στην περιπτωση οπου παρατηρησεις πως υπαρχει καποιο προβλημα. Ολα καλυπτονται απο την εγγυηση του.

    kiandr
    05.12.2007, 21:50
    Φίλε μου noizreducti:

    "Επισης, μαζι με το πακετο σου στελνουν και ενα χαρτι επιστροφης στην περιπτωση οπου παρατηρησεις πως υπαρχει καποιο προβλημα. Ολα καλυπτονται απο την εγγυηση του. "

    Μπορείς να μου πεις περισσότερα για το χαρτί παρακαλώ?
    noizreduction
    06.12.2007, 10:23
    Τo site υποσχεται 3 χρονια εγγυηση. Μαζι με το πακετο θα δεις πως σου στελνουν την αποδειξη αγορας ( που την κρατας, γιατι αποτελει το εγγυητηριο ) και ενα χαρτι το οποιο θα συμπληρωσεις εαν το μηχανημα που ελαβες ειναι προβληματικο. Απλως, το αναφερεις στον υπευθυνο πωλητη που σε ανελαβε ( που κατα 99% θα ειναι Ελληνας, οποτε δεν θα εχεις προβλημα στην επικοινωνια μαζι του ) και εκεινος θα σου δωσει οδηγιες για το πως θα το στειλεις πισω.
    Τα εξοδα αποστολης για την επιστροφη βαρυνουν τον Thomann, οποτε και γι'αυτο δεν χρειαζεται να ανησυχεις. Θα ερθει ο courier, θα παραλαβει το προίον και στη συνεχεια αναλαμβανει πλεον ο Thomann.

    Παντως, εμενα ποτε δεν μου εστειλαν προβληματικο προϊον και νομιζω πως υπερβαλλεις λιγο στο τροπο που αναζητας πληροφοριες για το Thomann. Σιγουρα εκει εγω υπαρχουν πολλοι "αετονυχηδες", ομως ενα site που καθημερινα δεχεται χιλιαδες παραγγελιες και ακολουθει το γερμανικο μοντελο εξυπηρετησης ( μονο στα ποδια σου δεν πεφτουν ), δεν νομιζω πως θελει και καλυτερες συστασεις. Εαν μαλιστα εχεις βρει αυτο που θελεις σε χαμηλτοτερη τιμη απο ολα τα αλλα μαγαζια, μην το σκεφτεσαι καθολου!
    winlowoo
    07.12.2007, 13:57
    na rwtisw kati kata ta metaforika kai oi foroi pou tha plirosw posoi ta einai ?
    dhladi ena proion pou grafei 600 timi ?

    noizreduction
    07.12.2007, 14:01
    Οταν μπεις στη σελιδα και επιλεξεις την ελληνικη σημαια, αυτοματως οι τιμες που αναγραφονται περιεχουν και το 19% ΦΠΑ που οριζει το ελληνικο κρατος.

    Η μεταφορα των προϊοντων που ειναι πανω απο 200Ε ( εαν θυμαμαι καλα ) ειναι δωρεαν.
    Εαν η τιμη ειναι κατω απο 200Ε, τοτε απλως πληρωνεις ενα επιπλεον ποσο των 20Ε στην τιμη.