ελληνική μουσική
    253 online   ·  210.907 μέλη

    Γρηγόρης Πετράκος....

    sentoni
    12.09.2007, 23:22
    . . . και είναι κριτήριο ο σεβασμός του Νταλάρα για το ταλέντο του Πετράκου ; . . . τελικά παντού υπάρχει ένας . . . Νταλάρας !
    yiannisyiannis
    13.09.2007, 10:27
    Μαργαρίτα, Αλέξανδρε τώρα πια δεν αισθάνομαι μόνος. Ούτε κι εγώ είχα ακουστά αυτόν τον κύριο. Τώρα λοιπόν μου κεντρίστηκε το ενδιαφέρον για να τον ακούσω. Το ίδιο είχε συμβεί και με τον Σαρμπέλ παλιότερα, για τον οποίο κονταροχτυπιόταν ένα σωρό κόσμος σε αντίστοιχο τοπικ. Για τον Σαρμπέλ (ο οποίος σαν άνθρωπος μου είναι εξαιρετικά συμπαθής), όταν τον άκουσα τελικά να τραγουδά (ή για να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους, όταν τον είδα να τραγουδά, διότι αυτούς τους καλλιτέχνες δεν ακούς αλλά βλέπεις το τραγούδι τους) είπα τι καλά έκανα που δεν τον ήξερα! Άραγε θα πω το ίδιο και για τον Πετράκο; Απ' ότι κατάλαβα, αυτό το παλικάρι έγινε γνωστό από κάποιο reality. Προσωπικά δεν έχω δει ούτε μια φορά το fame story, ούτε κανένα άλλο παρεμφερές reality. Όχι από σνομπισμό, απλά επειδή δεν ταιριάζει με την αισθητική μου. Αν το έκανα, θα ήταν μόνο και μόνο για να γελάσω ή να "διασκεδάσω" θάβοντας τα παιδιά που ελπίζουν κάτι να κερδίσουν συμμετέχοντας σε αυτά τα realities. Κάτι τέτοιο όμως δεν είναι του γούστου μου. Πάντως, μου κάνει εντύπωση πως αρκετοί φίλοι εδώ μέσα, είναι ενημερωμένοι για όλες αυτές τις καινούριες καλλιτεχνικές παρουσίες, γνωρίζουν λεπτομέρειες κι έχουν άποψη για τις ερμηνευτικές ικανότητες π.χ. του Πετράκου. Χαρά στο κουράγιο τους λοιπόν! Διότι πραγματικά περί κουράγιου πρόκειται, εφόσον η κριτική είναι αρνητική, σημαίνει πώς δεν τον γουστάρεις αυτόν τον κύριο, άρα όση ώρα τον παρακολουθείς τον ανέχεσαι!
    jorge
    13.09.2007, 20:50
    Ο Πετράκος δε με τρελαίνει, όμως είναι καλός. Σοβαρός, μετρημένος, καλός κιθαρίστας και έχει και ωραία φωνή. Είναι από τους αξιόλογους που έχουν αναδείξει αυτά τα παιχνίδια, μαζί με μια άλλη κοπελιά που δεν θυμάμαι το όνομά της (πάντως δεν ανήκει στις υπερπροβεβλημένες Δόμνες, Ραλλίες κλπ)
    Spotlight_Dancer
    15.09.2007, 08:57
    Τι εγινε ρε παιδια?Ειπε ο Αρχ(ορχε)ηγος οτι ο Πετρακος ειναι καλος και κοπηκε ξαφνικα η καζουρα?Που εξαφανιστηκατε ολοι απο προχτες?

    Καθε Δευτερα 22.00-24.00 η on line ραδιοφωνικη εκπομπη Monday's Metal Show παρουσιαζει νεες κυκλοφοριες απο ολο το φασμα του metal καθως και αγαπημενα τραγουδια του μεταλλικου μας παρελθοντος.

    Συντονιστειτε :

    http://listen.musicheaven.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Spotlight_Dancer στις 15-09-2007 08:57 ]


    moufidis
    15.09.2007, 10:22
    Παράθεση:

    Το μέλος Spotlight_Dancer στις 15-09-2007 στις 08:57 έγραψε...

    Τι εγινε ρε παιδια?Ειπε ο Αρχ(ορχε)ηγος οτι ο Πετρακος ειναι καλος και κοπηκε ξαφνικα η καζουρα?Που εξαφανιστηκατε ολοι απο προχτες?



    Spot, σταμάτα να το παίζεις πειραχτήρι.

    Έχω λιώσει

    Έλεος.


    koukou-tsa
    15.09.2007, 14:07
    “Σοβαρός, μετρημένος, καλός κιθαρίστας και έχει και ωραία φωνή.”

    Σοβαρός….
    Μετά απ το τελευταίο του cd και το video clip μου θυμίζει τόοοσο πολύ Βέρτη…..και αν ήταν κάποτε σοβαρός τώρα είναι τρομοκρατημένος.
    θέλει να δει ….τα μεροκάματα των φίλων του ,και στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια τα μεροκάματα ή νυχτοκάματα αυτά δεν τα βλέπεις αν είσαι …σοβαρός .

    Μετρημένος …
    Εγώ να σου πω την αλήθεια Αμήχανο θα τον έλεγα .

    καλός κιθαρίστας…
    Αυτό ..ΝΑΙ !

    έχει και ωραία φωνή…
    …πέρα απ τις αντικειμενικές αδυναμίες του
    (βλέπε εντονότατο ψεύδισμα) …. γούστα είναι αυτά !!!

    έχω και μια ιδέα !!!!!!
    κι ο Γκάρι Μουρ παίζει Πολύ καλή κιθάρα και είναι και αυτός ψευδός ….να κάνουνε ντουέτο …..

    jacamar
    15.09.2007, 22:14
    Παράθεση:

    Το μέλος koukou-tsa στις 15-09-2007 στις 14:07 έγραψε...

    “έχω και μια ιδέα !!!!!!
    κι ο Γκάρι Μουρ παίζει Πολύ καλή κιθάρα και είναι και αυτός ψευδός ….να κάνουνε ντουέτο …..





    φοβερή ιδέα....!!! ο ένας θα λέι τα πφ και ο άλλος τα τθ....!
    renabill
    17.10.2007, 19:16
    Δεν ξέρω σαν δημιουργός αν έχει να δώσει κάτι πάντως σαν τραγουδιστής σίγουρα όχι. Ειδικά όσο έχει πρόβλημα με το "σ". Αλλά και αν ποτέ το ξεπεράσει, που πολύ αμφιβάλλω εμένα η φωνή του δεν με συγκινεί και δεν τη βρίσκω κάτι ιδιαίτερο και πρωτότυπο. Γρηγόρη αλλά αυτά έχει η ζωή.