ελληνική μουσική
    583 online   ·  210.873 μέλη

    Τι ζητάνε οι 18... εως 24 από τις κοπέλες;

    doulis33
    10.03.2008, 13:50
    Το μεγαλύτερο ποσοστό θέλει μόνο sex, και το βρίσκει εύκολα γιατί το ίδιο θέλουν δυστυχώς ή ευτυχώς και οι περισσότερες κοπέλες 18-24 σήμερα...
    Είναι άδικο όμως για όσους δε σκέφτονται έτσι να απαντάμε με απόλυτο τρόπο...
    rompa
    10.03.2008, 14:03
    Πολύ ενδιαφέρον κείμενο
    Παράθεση:
    Ερωτας με την πρώτη... φερομόνη

    Οι επιστήμονες κατάφεραν να ανακαλύψουν πώς περνάει το μήνυμα της έλξης στα κύτταρα

    Του Ματθαιου Τσιμιτακη

    «Ω, αγαπημένη. Να σε συγκρίνω με μια καλοκαιρινή ημέρα; Πιο αγαπητή από ολόκληρη την τέχνη και πιο ήπια», λέει ο Σαίξπηρ, περιγράφοντας το αίσθημα ευφορίας που πλημμυρίζει τον ερωτευμένο μπροστά στο αντικείμενο του πόθου του. Είναι γεμάτη η παγκόσμια λογοτεχνία από περιγραφές σαν κι αυτή, που σκιαγραφούν το πιο παράλογο και περίπλοκο από τα ανθρώπινα συναισθήματα.

    Περίπλοκη είναι και η ερμηνεία που επιχειρούν τα τελευταία χρόνια μια σειρά από επιστήμονες: αναπτυξιακοί βιολόγοι, νευροεπιστήμονες, βιοχημικοί, ανθρωπολόγοι και ψυχολόγοι. Με νέες απεικονιστικές μεθόδους, οι επιστήμονες καταφέρνουν να βλέπουν ακριβώς τι συμβαίνει όχι μόνο σε κυτταρικό, αλλά πλέον σε μοριακό επίπεδο. Η δική τους ιστορία της ερωτικής έλξης εμπλουτίζεται όσο περνούν τα χρόνια χάρη στις μεθόδους αυτές. Θα μείνει άραγε τίποτα από το μυστήριο της λογοτεχνικής περιγραφής;

    Πλημμυρίζουν στα κύτταρα

    Η είδηση έρχεται από το Ευρωπαϊκό Εργαστήριο Μοριακής Βιολογίας. Ερευνητές μπόρεσαν να περιγράψουν με ακρίβεια τον τρόπο με τον οποίο οι φερομόνες (χημικοί διαβιβαστές, υπεύθυνοι σε μεγάλο βαθμό για το ζευγάρωμα των κυττάρων που ενεργοποιούν την ερωτική επιθυμία) λειτουργούν στα κύτταρα της μαγιάς, ενός μικροοργανισμού που χρησιμοποιείται ως μοντέλο για την ανακάλυψη λειτουργιών και διαδικασιών που συναντώνται στα κύτταρα πολλών οργανισμών.

    Χάρη σε μια νέα τεχνική μικροσκοπίας στάθηκε δυνατός ο φθορισμός των μορίων μιας ομάδας πρωτεϊνών, ώστε να είναι δυνατή η παρακολούθηση της συμπεριφορά τους και του τρόπου που περνούν τα σήματα μέσα από τα κύτταρα.

    «Ηταν τόσο ακριβής η μέθοδός μας που μπορέσαμε ακόμη και να μετρήσουμε τα μόρια και τις αλληλεπιδράσεις μεταξύ διαφορετικών στοιχείων της αλυσίδας», λέει ο ερευνητής Michael Knop. «Τα αποτελέσματα είναι θεαματικά» συμπληρώνει ο Phillipe Bastiaens, διευθυντής του εργαστηρίου Μοριακής Φυσιολογίας του Ινστιτούτου Max Planck. «Φέρνουν επανάσταση στην κατανόηση των διαδικασιών μετάδοσης σημάτων μέσα από τα κύτταρα». Η αλυσίδα μετάδοσης σημάτων μέσω των πρωτεϊνών που χρησιμοποίησαν οι δυο επιστήμονες, διατηρείται παρόμοια σε όλα τα είδη ζωντανών οργανισμών. Τα συμπεράσματα που έβγαλαν από τα κύτταρα της μαγιάς ανοίγουν τον δρόμο για την κατανόηση μιας ανάλογης βιολογικής λειτουργίας στους ανθρώπους. Κομμάτι ποιου παζλ, όμως, είναι αυτή η είδηση;

    Ο έρωτας είναι στο μυαλό

    Για τον Robert Kurzban, καθηγητή Ψυχολογίας του Πανεπιστημίου του Τέξας, η ερωτική έλξη δημιουργείται στους άντρες κατ’ αρχήν από την εικόνα: τη σωματική μάζα, τη σωματική συμβατότητα και τα συμμετρικά χαρακτηριστικά του προσώπου της γυναίκας. Στις γυναίκες δεν αρκούν αυτά. Σημαντικό ρόλο παίζει η υγεία και κοινωνικοί δείκτες, όπως το εισόδημα και η κοινωνική θέση. «Οι άντρες ερωτεύονται νωρίτερα από τις γυναίκες, γιατί η εικόνα παίζει γι’ αυτούς τον καθοριστικό ρόλο», εξηγεί η ανθρωπολόγος Ελεν Φίσερ του Πανεπιστημίου Rutgers. «Οι γυναίκες έχουν μεγαλύτερο οπτικό ενδιαφέρον. Γι’ αυτό η βιομηχανία του πορνό έχει χτιστεί γύρω από αυτές».

    Μετά την πρώτη συνάντηση και την αναγνώριση στον άλλο του προτύπου του ερωτικού συντρόφου, τον λόγο παίρνει η βιοχημεία. Ενα κοκτέιλ χημικών διαβιβαστών (ντοπαμίνη, σεροτονίνη, αδρεναλίνη, φερομόνες κ.ά.) κατακλύζουν τα κύτταρα του εγκεφάλου μας, δημιουργώντας αισθήματα ευφορίας ή απογοήτευσης σε ένα παιχνίδι που μοιάζει να εκτυλίσσεται περισσότερο εντός του μυαλού μας παρά κατά την επαφή με τον άλλο.

    «Πάντοτε υπάρχει ένα συγκεκριμένο πρόσωπο, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα», λέει ο καθηγητής Ανατομικής και Ιστολογίας του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Αθανάσιος Ντινόπουλος. «Ουσιαστικά είναι η ιδέα του άλλου, που κινητοποιεί το αίσθημα ανταμοιβής - ικανοποίησης του εγκεφάλου μας, κάτι που έχει μοιραία χρόνο λήξης. Οταν είμαστε ερωτευμένοι, ένα σύστημα περιοχών του εγκεφάλου που εκτείνεται από μια περιοχή βαθιά μέσα στα ημισφαίρια και φτάνει ώς τον φλοιό του μετωπιαίου λοβού, πλημμυρίζει από ντοπαμίνη. Αυτό κρατάει γύρω στα δύο με δυόμισι χρόνια».

    Συν τω χρόνω, όταν το ζευγάρι δένεται πια πνευματικά, υλικά, κοινωνικά και πολύ λιγότερο… βιοχημικά, τα πράγματα στον εγκέφαλο αλλάζουν. «Οταν παρέλθει το πάθος, επικρατούν στον εγκέφαλο η ωκυτοκίνη, η αγγειοπιεσίνη και οι ενδορφίνες που δημιουργούν την αίσθηση της χαλάρωσης και της ηρεμίας. Η γενετική βάση των προσωπικοτήτων μας παίζει επίσης σημαντικό ρόλο στην ερωτική συμπεριφορά. Ανθρωποι που εκκρίνουν μεγαλύτερες ποσότητες σεροτονίνης αναπτύσσουν την τάση να είναι πιο “διερευνητικοί” και να ζητούν συνεχώς αλλαγή, ενώ άλλοι όχι».

    Αλλάζουν με τον χρόνο

    Οι απόψεις αυτές στηρίζονται και από ανθρωπολογικές παρατηρήσεις. Μια πρόσφατη έρευνα του Πανεπιστημίου της Νεβάδας σε άντρες της φυλής Ariaal στη Βόρεια Κένυα βρήκε πως οι παντρεμένοι άνδρες παρουσίαζαν χαμηλότερα επίπεδα τεστοστερόνης (της αποκαλούμενης ανδρικής ορμόνης) από τους ανύπανδρους. Οσοι μάλιστα είχαν παντρευτεί περισσότερες από μία γυναίκες, εμφάνιζαν ακόμη χαμηλότερα ποσοστά από τους παντρεμένους με μία γυναίκα, αποδεικνύοντας ότι εξελικτικές και κοινωνικές παράμετροι παίζουν ιδιαίτερα σημαντικό ρόλο.

    Λεπτομερής ή όχι, η επιστημονική περιγραφή δεν μπορεί παρά να υπολείπεται της λογοτεχνικής. Ο Μαρσέλ Προυστ περιγράφει την ίδια ακριβώς λειτουργία ως εξής: «Οι ερωμένες που αγάπησα περισσότερο δεν συνέπεσαν ποτέ με την αγάπη μου γι’ αυτές. Η αγάπη αυτή ήταν αληθινή αφού είχα υποτάξει το καθετί στην επιθυμία να τις δω, να τις κρατώ για τον εαυτό μου, αφού έκλαιγα όταν κάποιο βράδυ μάταια τις περίμενα. Οταν τις έβλεπα, όταν τις άκουγα, δεν τους έβρισκα τίποτα που να μοιάζει με τον έρωτά μου, που να μπορεί να τον εξηγήσει. Θα έλεγες πως κάποια ικανότητα που δεν είχε καμία σχέση με αυτές τους είχε δοθεί επικουρικά από τη φύση και πως η ικανότητα αυτή, αυτή η σχεδόν ηλεκτρική δύναμη είχε αποτέλεσμα να διεγείρει τον έρωτά μου, δηλαδή να κατευθύνει όλες τις πράξεις μου και να οδηγεί όλες τις οδύνες μου».

    Πίσω στα αθώα κύτταρα της μαγιάς, οι επιστήμονες του Ευρωπαϊκού Εργαστηρίου Μοριακής Βιολογίας αναμένεται τώρα να ξαναμετρήσουν ένα προς ένα τα οργανικά μόρια σε κύτταρα και άλλων ζωντανών οργανισμών. Η πρόθεσή τους βλέπετε δεν είναι ποιητική, όσο κι αν εντοπίζει κανείς ποιητικά στοιχεία σε αυτήν. Η κατανόηση του μηχανισμού της αναπαραγωγής μας σε κυτταρικό επίπεδο ίσως αποκαλύψει μυστικά της εξέλιξης του είδους μας και ξεκλειδώσει άλλα για την ίαση ασθενειών.

    * Ο καθηγητής Αθανάσιος Ντινόπουλος κυκλοφόρησε πρόσφατα ένα βιβλίο με τίτλο «Αναζητώντας τον χαμένο χρόνο», στο οποίο επιχειρεί την πρώτη αναγωγή των απόψεων του Προύστ στις νευροεπιστήμες. Ενα παρόμοιο βιβλίο θα κυκλοφορήσει τον επόμενο μήνα στις ΗΠΑ.



    mariachi
    10.03.2008, 15:14
    Δεν ξέρω τι ζητάνε οι περισσότεροι,ξέρω τί ζητάω εγώ....Συνδιασμό και των δύο,δύο σ'ένα...Και αληθινά συναισθήματα και να περνάμε καλά.
    catherine91
    10.03.2008, 15:40
    Παράθεση:

    Το μέλος mariachi στις 10-03-2008 στις 15:14 έγραψε...

    Δεν ξέρω τι ζητάνε οι περισσότεροι,ξέρω τί ζητάω εγώ....Συνδιασμό και των δύο,δύο σ'ένα...Και αληθινά συναισθήματα και να περνάμε καλά.



    Μπράβο, Στέλιο!!!! Κι εγώ μαζί σου!!! Ακριβώς αυτό!!!!!!!!!!!!
    kamelia8
    21.03.2008, 22:12
    Πάντως όχι... γάμο!!!
    Μάλλον κάτι πιο πρόσκαιρο... Μια βραδιά ίσως... Εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις...
    KIT_KAT
    21.03.2008, 22:57
    Παράθεση:


    Μάλλον κάτι πιο πρόσκαιρο... Μια βραδιά ίσως... Εκτός από ελάχιστες εξαιρέσεις...



    Ρε μην τα βλέπετε έτσι...

    Σε κάθε ηλικία υπάρχουν και δυνατά και ειλικρινή συναισθήματα... τα ζούμε όταν παύουμε να πιστεύουμε πως αφορούν εξαιρέσεις...
    Brokenchord
    16.04.2008, 23:11

    Έχω βαρεθεί να το συζητάω αυτό το θέμα! Ρε συ Κατερίνα (Peace 18) πες τους τα για εμένα αυτά! Θυμήσου αυτά που συζητήσαμε την τελευταία φορά στο Περού με την Φλέρη, Ματίνα και την Αριάδνη γιατί βαριέμαι να τα ξαναλέω! Και όχι τιποτα άλλο αλλά πίσω απο τα καλώδια και τις οθόνες κάποιοι δεν θα πιάσουν τον παλμό μου! Ναι ναι! είμαι ρομαντικός τι να κάνουμε! (προσπαθώ σκληρά να μην είμαι όμως Πλατωνικός!! Βλάπτει σοβαρά την υγεία)

    Εγώ προσωπικά άμα δω μια που μου αρέσει (για να το εξηγήσω απλά γιατί στην δικιά μου περίπτωση ακόμα και σε αυτό χωράει πολύ συζήτηση) δεν θα πάω να της μιλήσω γιατί έχω ως απώτερο σκοπό να κάνω έρωτα μαζί της! Είναι κάτι άυλο που δεν μπορώ να το εξηγήσω! Θα το σκεφτώ βέβαια και το πιθανό, μελλοντικό σεξ με την κοπελιά αλλά εφόσον και αφού πάω στο σπίτι και το φέρω μερικές βόλτες μέσα στο κεφάλι μου ακούγοντας μουσική! Πρώτα βλέπεις την ταινία! μετά την καταλαβαίνεις. Καλά τώρα άμα δεις την άλλη να στα έχει όλα στο πιάτο θα το σκεφτείς! Έμενα συγκεκριμένα απλός με ερεθίζει. Είναι σαν να βλέπω τσόντα και μετά θέλω να βρεθώ με την κοπέλα μου! Το ότι η συγκεκριμένη όμως στηθικέ και ντύθηκε έτσι εμένα μπορεί να με ερεθίσει! (και αν πάλι γιατί έχω τις βίδες μου) ξέρετε στους άντρες αυτό είναι αντανακλαστικό δεν συμβαίνει επειδή το θέλουμε η επειδή σκεφτήκαμε απαραίτητα το σεξ! Ξέρετε τι σπαστικό που είναι! Όπως και να έχει δεν θα με κάνει να νιώσω έλξη! Το ότι επέτρεψε στον εαυτό της να το κάνει φανερώνει και κάτι για τον χαρακτήρα της! Οπότε θα μπορούσα και εγώ να βγάλω το συμπέρασμα πολύ άνετα και αυθαίρετα ότι θέλει κάποιον να την καλαφατίσει εδώ και τώρα! Και να κάνω μια ωραιότατη ατυχή γενίκευση για όλες τις γυναίκες. Μου έρχεται μια αηδία! Δεν το σκέπτομαι αυτό απλά ποιο πολύ το αισθάνομαι! Αλλά δεν νιώθω άβολα!
    Εσείς η γυναίκες πρέπει να καταλάβατε ότι σκεπτόμαστε και λειτουργούμε ενστικτωδώς και διαφορετικά από την φύση μας σε πολλά θέματα Όπως και εσείς οι γυναίκες και αυτό είναι το μαγικό

    Εν ολίγης πιστεύω ότι σκεπτόμαστε το σεξ αλλά υπό προϋποθέσεις όπως και οι γυναίκες! Σίγουρα πιο νωρίς από αυτές! Αλλά αυτό έχει να κάνει και με τον ρόλο που έχουμε να παίξουμε! Είναι λίγο πολύ ενστικτώδες! Ας μην περάσουμε στο άλλο άκρο όμως και ας μην μιλήσουμε για εκείνους τους καλγκουρες οι τους πιθηκανθρώπους που μόλις δουν κάποια εμφανίσιμη και όντας ακόμη και μέσα σε κοριτσοπαρέα δεν θα διστάσουν να πουν οοοοοο μουν….. μου…ι πο πο τι θεόμου…..ο είναι αυτό!!! Έλεος!!! Η ακόμα και αν το σκέπτονται έτσι, για εμένα είναι καλγκουρες!
    Υπάρχει πολύ σεξισμός στα φίλα!
    Όπως εμείς έχουμε κόμπλεξ με τους Γκέι και ειδικά όταν μας την πέφτουν έτσι και εσείς πιστεύω έχετε μια προκατάληψη πάνω στο θέμα που συζητούμε! Το να έχει ένα κορίτσι γκέι φίλο είναι κάτι το φυσιολογικό στους παράξενους καιρούς μας! Αλλά έχετε δει ποτέ αγόρι να έχει φίλο μια Λεσβία… χμ!


    ΥΓ! Κατερίνα συνέχισε δεν τελείωσα !!!

    AlmaNegra
    16.04.2008, 23:55
    λεπον,
    να είναι ειλικρινής και στις σκέψεις και στα συναισθήματα
    να σου φτιάχνει τη διάθεση
    να έχει ζωή (να μην κρέμεται μόνο πάνω σου)
    να μην παρεξηγεί εύκολα
    να κάνει όνειρα αλλά να ζει και την ηλικία της
    να είναι καλή στο κρεβάτι

    φαίνονται πολλά αλλά δεν είναι.

    και βασικά για να έχεις την απαίτηση να τα ζητάς αυτά από μια κοπέλα, πρέπει να μπορείς και να της τα δώσεις...
    nefeli87
    17.04.2008, 03:04
    Προσωπικά, πίστευα για χρόνια ότι ελάχιστοι άντρες έχουν συναισθήματα, ότι οι περισσότεροι το μόνο που έχουν στο μυαλό τους είναι το κρεβάτι. (Τώρα που το σκέφτομαι, δεν είναι τρομερά ρατσιστικό και απόλυτο? Σαν να λες ότι όλες οι γυναίκες σκέφτονται μόνο τον γάμο...) Μεγαλώνοντας διαπίστωσα ότι οι διαφορές ανάμεσα στα δύο φύλα είναι πολύ λιγότερες απ' ότι θέλουμε να πιστεύουμε. Έχω δει γυναίκες να φέρονται τόσο γαϊδουρινά και εγωιστικά στον φίλο τους, όσο δεν είδα ποτέ κανέναν άντρα. Η διαφορά στην σκέψη δεν προέρχεται από το τι έχεις ανάμεσα στα πόδια σου, αλλά απ' το τι έχεις μέσα στο κεφάλι σου.
    Με λίγα λόγια, είναι αδύνατον να απαντήσει κάποιος εκ μέρους όλων των αντρών. για το τι θέλουν και τι ζητάνε από μια κοπέλα. Κάθε άνθρωπος ζητάει διαφορετικά πράγματα και τα προσωπικά κριτήρια του καθενός μπορεί να αλλάξουν απ' τη μια μέρα στην άλλη.
    Α! Και κάτι τελευταίο: γιατί να λέμε συνέχεια πως το πρώτο πράγμα που σκέφτονται οι άντρες είναι το σεξ? Δηλαδή οι γυναίκες όταν δουν κάποιον ωραίο τι σκέφτονται? Τι όμορφος που είναι, να τον βαλσαμώσω και να τον βάλω στο δωμάτιο μου να τον θαυμάζω? Νομίζω ότι όλοι οι άνθρωποι έχουμε στον νου μας τόσο την ψυχική, όσο και την σωματική επαφή, κάνω λάθος???
    SouLRocK
    17.04.2008, 05:24
    Παράθεση:

    Το μέλος nefeli87 στις 17-04-2008 στις 03:04 έγραψε...

    Προσωπικά, πίστευα για χρόνια ότι ελάχιστοι άντρες έχουν συναισθήματα, ότι οι περισσότεροι το μόνο που έχουν στο μυαλό τους είναι το κρεβάτι. (Τώρα που το σκέφτομαι, δεν είναι τρομερά ρατσιστικό και απόλυτο? Σαν να λες ότι όλες οι γυναίκες σκέφτονται μόνο τον γάμο...) Μεγαλώνοντας διαπίστωσα ότι οι διαφορές ανάμεσα στα δύο φύλα είναι πολύ λιγότερες απ' ότι θέλουμε να πιστεύουμε. Έχω δει γυναίκες να φέρονται τόσο γαϊδουρινά και εγωιστικά στον φίλο τους, όσο δεν είδα ποτέ κανέναν άντρα. Η διαφορά στην σκέψη δεν προέρχεται από το τι έχεις ανάμεσα στα πόδια σου, αλλά απ' το τι έχεις μέσα στο κεφάλι σου.
    Με λίγα λόγια, είναι αδύνατον να απαντήσει κάποιος εκ μέρους όλων των αντρών. για το τι θέλουν και τι ζητάνε από μια κοπέλα. Κάθε άνθρωπος ζητάει διαφορετικά πράγματα και τα προσωπικά κριτήρια του καθενός μπορεί να αλλάξουν απ' τη μια μέρα στην άλλη.
    Α! Και κάτι τελευταίο: γιατί να λέμε συνέχεια πως το πρώτο πράγμα που σκέφτονται οι άντρες είναι το σεξ? Δηλαδή οι γυναίκες όταν δουν κάποιον ωραίο τι σκέφτονται? Τι όμορφος που είναι, να τον βαλσαμώσω και να τον βάλω στο δωμάτιο μου να τον θαυμάζω? Νομίζω ότι όλοι οι άνθρωποι έχουμε στον νου μας τόσο την ψυχική, όσο και την σωματική επαφή, κάνω λάθος???



    Συμφωνώ!
    sigur
    17.04.2008, 08:25
    χρόνια είχα να ακούσω (διαβάσω μάλλον) νέο κορίτσι με τόσο ώριμη, κατασταλλαγμένη, καλλιεργημένη και "δίκαιη" άποψη.... Έχεις ψυχολογήσει πολύ καλά τους άντρες και γενικότερα το θέμα του topik nefeli.
    Έχεις τα ειλικρινή μου συγχαρητήρια και τον ευγενή μου θαυμασμό (είμαι Nefeli's fan ήδη..)

    GAGA
    17.04.2008, 09:43
    Παράθεση:

    Το μέλος sigur στις 17-04-2008 στις 08:25 έγραψε...

    χρόνια είχα να ακούσω (διαβάσω μάλλον) νέο κορίτσι με τόσο ώριμη, κατασταλλαγμένη, καλλιεργημένη και "δίκαιη" άποψη.... Έχεις ψυχολογήσει πολύ καλά τους άντρες και γενικότερα το θέμα του topik nefeli.
    Έχεις τα ειλικρινή μου συγχαρητήρια και τον ευγενή μου θαυμασμό (είμαι Nefeli's fan ήδη..)




    Κι εγώ κι εγώ!!!
    john1989
    17.04.2008, 11:50
    MIA EUKAIRIA STO PARADEISO NA PAME.........................................

    egw plaka kanw..........................................................................................
    alla den einai mono to krebbati......................................................................
    einai polla................................................................................................
    opws p.x.h suntrofikothta........................................................................................
    Brokenchord
    17.04.2008, 12:56
    Παράθεση:

    Το μέλος nefeli87 στις 17-04-2008 στις 03:04 έγραψε...

    Προσωπικά, πίστευα για χρόνια ότι ελάχιστοι άντρες έχουν συναισθήματα, ότι οι περισσότεροι το μόνο που έχουν στο μυαλό τους είναι το κρεβάτι. (Τώρα που το σκέφτομαι, δεν είναι τρομερά ρατσιστικό και απόλυτο? Σαν να λες ότι όλες οι γυναίκες σκέφτονται μόνο τον γάμο...) Μεγαλώνοντας διαπίστωσα ότι οι διαφορές ανάμεσα στα δύο φύλα είναι πολύ λιγότερες απ' ότι θέλουμε να πιστεύουμε. Έχω δει γυναίκες να φέρονται τόσο γαϊδουρινά και εγωιστικά στον φίλο τους, όσο δεν είδα ποτέ κανέναν άντρα.
    Η διαφορά στην σκέψη δεν προέρχεται από το τι έχεις ανάμεσα στα πόδια σου, αλλά απ' το τι έχεις μέσα στο κεφάλι σου.
    Με λίγα λόγια, είναι αδύνατον να απαντήσει κάποιος εκ μέρους όλων των αντρών. για το τι θέλουν και τι ζητάνε από μια κοπέλα. Κάθε άνθρωπος ζητάει διαφορετικά πράγματα και τα προσωπικά κριτήρια του καθενός μπορεί να αλλάξουν απ' τη μια μέρα στην άλλη.
    Α! Και κάτι τελευταίο: γιατί να λέμε συνέχεια πως το πρώτο πράγμα που σκέφτονται οι άντρες είναι το σεξ? Δηλαδή οι γυναίκες όταν δουν κάποιον ωραίο τι σκέφτονται? Τι όμορφος που είναι, να τον βαλσαμώσω και να τον βάλω στο δωμάτιο μου να τον θαυμάζω? Νομίζω ότι όλοι οι άνθρωποι έχουμε στον νου μας τόσο την ψυχική, όσο και την σωματική επαφή, κάνω λάθος???


    Το τοποθέτησες πολύ σωστά
    Σε αυτό το λεπτό σημείο όμως θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω αμυδρός γιατί σε όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω !
    Και διαφωνώ αμυδρός όχι επειδή το βλέπω στενοκέφαλα η σεξιστικά απλά σκέψου λίγο!
    Η ίδιες ορμόνες κυκλοφορούν μέσα στο σώμα μας! έχουμε την ευκαιρία και τον ίδιο τρόπο να το εκφράσουμε; Επίσης ο τρόπος που αντιδράει το περιβάλλον στις αλλαγές που του προκαλούμε προκαλεί και σε εμάς αλλαγές! Χμ δεν ξέρω!
    Πάντως δεν θέλω να παρεξηγηθώ
    !

    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες


    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 18-04-2008 13:05 ]


    poison_girl
    17.04.2008, 15:16
    μαλιστα...μαλιστα
    Brokenchord
    18.04.2008, 13:14
    Βασικά θα ήταν ενδιαφέρον να μας πουν τα κορίτσια τις παρέας τι εννοούν όταν λεν ότι η άντρες θέλουν μόνο σεξ (έστω και αν αποτελεί μειοψηφία)! Τι ακριβώς έχουν στο μυαλό τους! Δηλαδή αν για παράδειγμα εγώ από μία κοπέλα ήθελα μόνο σεξ τι θα έκανα! Θα βρισκόμασταν μόνο και μόνο για να κάνουμε την δουλειά μας και τίποτα παραπάνω;!!!
    Δεν θα μοιραζόμασταν άλλα πράματα μαζί εκτός από το κρεβάτι (η το πάτωμα, το τραπέζι η τον δερμάτινο καναπέ ..... ! ) Η θα το έπαιζα καλός και ευγενικός για να έχω σεξ μαζί της;!! και όταν θα αγκαλιαζόμασταν εγώ θα κοίταζα πως να την χουφτώσω !
    (παρατηρώ πολλά για αυτό)

    Brokenchord
    18.04.2008, 22:25
    ΕΕΕ με ακούει κανείς
    marakiasteraki
    20.04.2008, 11:58
    Δεν ξέρεις;;;;
    GAGA
    20.04.2008, 12:26
    Παιδιά χαλαρώστε, τα στερεότυπα "οι γυναίκες θέλουν σχέση" ,"οι άντρες θέλουν σεξ" μόνο κακό μας κάνουν...
    Brokenchord
    21.04.2008, 12:18
    Δεν απαντήσατε στη ερώτηση μου όμως!
    Και όχι δεν ξέρω γιατί δεν λειτουργώ έτσι!
    Βασικά άσχετα αν ξέρω η όχι θα ήθελα τα κορίτσια να μας εξηγήσουν τι εννοούν και πώς το αντιλαμβάνονται!




    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 21-04-2008 12:23 ]