ελληνική μουσική
    740 online   ·  210.866 μέλη
    margot
    04.06.2008, 02:16

    Παράθεση:

    Τι το ηθελε το βιολι Στραντιβαριους πανω στην σκηνη, θα τριζουν τα κοκαλα του ανθρωπου....

     O  βιολιστής εμφανίζεται πολύ συχνά με τον Evgeni Plushenko (τον πατινέρ) στους αγώνες όπου αγωνίζεται ο δεύτερος και κυρίως στα γκαλά των νικητών. Το μόνο μέρος του διαγωνισμού που είδα ήταν το βιντεάκι με όλα τα τραγούδια και ομολογώ πως μόλις είδα τον Plushenko είπα πως η Ρωσία θα το πάρει μόνο και μόνο γι΄αυτό το λόγο.


    thaliey
    04.06.2008, 09:51

    Παράθεση:

    Το μέλος margot στις 04-06-2008 στις 02:16 έγραψε...

    Παράθεση:

    Τι το ηθελε το βιολι Στραντιβαριους πανω στην σκηνη, θα τριζουν τα κοκαλα του ανθρωπου....

     O  βιολιστής εμφανίζεται πολύ συχνά με τον Evgeni Plushenko (τον πατινέρ) στους αγώνες όπου αγωνίζεται ο δεύτερος και κυρίως στα γκαλά των νικητών. Το μόνο μέρος του διαγωνισμού που είδα ήταν το βιντεάκι με όλα τα τραγούδια και ομολογώ πως μόλις είδα τον Plushenko είπα πως η Ρωσία θα το πάρει μόνο και μόνο γι΄αυτό το λόγο.



    ο βιολιστης δλδ ειναι διασημος???nice


    freakhood
    04.06.2008, 13:54

    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 28-05-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Ελεος βρε παιδια κανεις δεν ειπε οτι η Eurovision ειναι κοντσερτο ενας ευχαριστος διαγωνισμος ειναι εγω προσωπικα την παρακολουθω απο το Δημοτικο δεν ντρεπομαι να το πω και μπορει Η Καλομοιρα να μην ειναι η σουπερ τραγουδιστρια ειναι ομως αυθορμητος και αυθεντικος ανθρωπος και μονο γι αυτο την Παω{#emotions_dlg.rockon}



     

    Αυτός είναι και ο ορισμός της κουλτούρας μας και μάλιστα απο ένα άτομο 31 ετών . Σε ευχαριστώ MagicaDeSpell. Ειλικρινά δεν θα μπορούσα να σκαρφιστώ κάποιον καλύτερο.

    Φιλικά πάντα.


    pastella
    04.06.2008, 14:29

    freakhood δεν νομίζεις ότι είναι καιρός να σταματήσεις τις προσβολές απέναντι σε άτομα που δεν έχουν ίδια γούστα και ίδιες απόψεις με σένα;


    PashalinaMakia
    04.06.2008, 14:39

    Άσχετη ερώτηση:Θα θέλατε να κάνουμε έγγραφη διαμαρτυρία και να μαζέψουμε υπογραφές για να μην συμμετάσχουμε στη Eurovision?Κάθε χρόνο φεύγουν παραπάνω απο 500.000 ευρώ...

    Τι λέτε?


    paperino
    04.06.2008, 15:06

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 04-06-2008 στις 14:39 έγραψε...

    Άσχετη ερώτηση:Θα θέλατε να κάνουμε έγγραφη διαμαρτυρία και να μαζέψουμε υπογραφές για να μην συμμετάσχουμε στη Eurovision?Κάθε χρόνο φεύγουν παραπάνω απο 500.000 ευρώ...

    Τι λέτε?



    Αν το κάνουμε θα μας φάνε!!!!!!!!!!!{#emotions_dlg.happycrazy}


    Moonchild92
    04.06.2008, 15:10

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 04-06-2008 στις 14:39 έγραψε...

    Άσχετη ερώτηση:Θα θέλατε να κάνουμε έγγραφη διαμαρτυρία και να μαζέψουμε υπογραφές για να μην συμμετάσχουμε στη Eurovision?Κάθε χρόνο φεύγουν παραπάνω απο 500.000 ευρώ...

    Τι λέτε?



    Καθόλου κακή ιδέα, αν και θα χρειαστεί οργάνωση και προσωπικά δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται για κάτι τέτοιο........


    PashalinaMakia
    04.06.2008, 18:10

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 04-06-2008 στις 15:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 04-06-2008 στις 14:39 έγραψε...

    Άσχετη ερώτηση:Θα θέλατε να κάνουμε έγγραφη διαμαρτυρία και να μαζέψουμε υπογραφές για να μην συμμετάσχουμε στη Eurovision?Κάθε χρόνο φεύγουν παραπάνω απο 500.000 ευρώ...

    Τι λέτε?



    Καθόλου κακή ιδέα, αν και θα χρειαστεί οργάνωση και προσωπικά δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται για κάτι τέτοιο........



    έχουν ξανακάνει κάτι παρόμοιο θα ρωτήσω και θα σου πω!

    Επίσης,paperino σου λέω πως οι μικρές κινητοποιήσεις μπορεί να μετραπούν σε μεγάλα κινήματα.


    paperino
    04.06.2008, 19:26

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 04-06-2008 στις 18:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Moonchild92 στις 04-06-2008 στις 15:10 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 04-06-2008 στις 14:39 έγραψε...

    Άσχετη ερώτηση:Θα θέλατε να κάνουμε έγγραφη διαμαρτυρία και να μαζέψουμε υπογραφές για να μην συμμετάσχουμε στη Eurovision?Κάθε χρόνο φεύγουν παραπάνω απο 500.000 ευρώ...

    Τι λέτε?



    Καθόλου κακή ιδέα, αν και θα χρειαστεί οργάνωση και προσωπικά δεν έχω ιδέα τι χρειάζεται για κάτι τέτοιο........



    έχουν ξανακάνει κάτι παρόμοιο θα ρωτήσω και θα σου πω!

    Επίσης,paperino σου λέω πως οι μικρές κινητοποιήσεις μπορεί να μετραπούν σε μεγάλα κινήματα.



    ΟΚ....Ας κάνουμε κάτι στείλτε μου να υπογράψω! Αλλά μην μου στερείτε το να βλέπω έτσι κι αλλιώς δεν κερδίζουμε τίποτα και να κερδίσουμε.....


    oulion
    04.06.2008, 21:42

    Παράθεση:

    Το μέλος PashalinaMakia στις 04-06-2008 στις 14:39 έγραψε...

    Άσχετη ερώτηση:Θα θέλατε να κάνουμε έγγραφη διαμαρτυρία και να μαζέψουμε υπογραφές για να μην συμμετάσχουμε στη Eurovision?Κάθε χρόνο φεύγουν παραπάνω απο 500.000 ευρώ...

    Τι λέτε?



    Ο,τι να 'ναι!


    palmos
    04.06.2008, 23:12

    Αυτο που σιγουρα πρεπει να κανουμε ειναι να μην του δινουμε τοση προσοχη γιατι απο εκει παιρνει αξια! Προσωπικα και να μην γινει δεν θα αποτελεσει μεγαλη απωλεια! Αν ομως σταματησει, με τί θα ασχολειται ολο το χρονο το ψυχαγωγικο δελτιο του star;

    Παντως οσο αφορα τη φετινη γιουροβιζιον θεωρω αδικια την τριτη θεση, οχι για μας αλλα για τους αλλους! Επιτρεπεται να υπαρχουν τραγουδια οπως αυτο της Πορτογαλιας, της Ρουμανιας, της Κροατιας, της Τουρκιας, της Σερβιας (προσωπικα μου αρεσε και της Βοσνίας-Ερζεγοβίνης) και να μου βγαινει τριτη η Καλομοιρα;


    ph
    05.06.2008, 00:53

     

    Ναι, τα λεφτά που φεύγουν για χίλιες δυο μαλακίες δεν σας ενοχλούν. Η γιουροβίζιον σας ρίχνει το βιοτικό επίπεδο.

    Καλέ, είναι χαριτωμένος θεσμός η Γιουροβίζιον. Ηρεμήστε, Και μάθετε επιτέλους πως έχουν περάσει και περνούν ΑΞΙΟΛΟΓΟΙ καλλιτέχνες από το διαγωνισμό, μαζί με κάθε καρυδιάς καρύδι, εκ των οποίων καρυδιών, μερικά έχουν πλάκα.

    Προς τι ο οδυρμός? Λύσσα κακιά...


    F_ANGEL
    05.06.2008, 00:59

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 05-06-2008 στις 00:53 έγραψε...

     

    Ναι, τα λεφτά που φεύγουν για χίλιες δυο μαλακίες δεν σας ενοχλούν. Η γιουροβίζιον σας ρίχνει το βιοτικό επίπεδο.

    Καλέ, είναι χαριτωμένος θεσμός η Γιουροβίζιον. Ηρεμήστε, Και μάθετε επιτέλους πως έχουν περάσει και περνούν ΑΞΙΟΛΟΓΟΙ καλλιτέχνες από το διαγωνισμό, μαζί με κάθε καρυδιάς καρύδι, εκ των οποίων καρυδιών, μερικά έχουν πλάκα.

    Προς τι ο οδυρμός? Λύσσα κακιά...



    Ο καθένας έχει δικαίωμα να πει την άποψη του..Μάθε να τις δέχεσαι..


    ph
    05.06.2008, 01:11

    Ναι ε? Τι μου λες... Δεν το ξερα.


    F_ANGEL
    05.06.2008, 01:23

    Παράθεση:

    Το μέλος ph στις 05-06-2008 στις 01:11 έγραψε...

    Ναι ε? Τι μου λες... Δεν το ξερα.



    Δεν καταλαβαίνω γιατί πουλάς τόση τρέλα..Δεν κερδίζεις κάτι..


    panosbousalis
    05.06.2008, 01:25

    Κατά την άποψή μου καλό θα ήταν να μη ξοδεύονται τόσα χρήματα σε τέτοιες δραστηριότητες που πλεον καμία σχέση με τη μουσική δεν έχουν. Βέβαια υπάρχει λόγος που προβάλονται τόσο πολύ τέτοια προϊόντα αφού ο προσανατολισμός σε ευτελής άρτους και θεάματα αποκοιμίζει την αισθητική και τη δημιουργικότητα μας. Πάντα έτσι γινόταν. Πόσο μάλλον τώρα που ζούμε την ακμη του marketing και της ελεύθερης αγοράς οπου το χρήμα ορίζει και καθορίζει. Δεν μιλάω με φανατισμό αλλά με την αγωνία της όλο και χαμηλότερης αισθητικής που κυριαρχεί

    Δεν συμφωνώ με τη λογική του 'έλα μωρέ, τι σε πειράζει..''γιατί φοβάμαι πως αν αρχίσεις τις παραχωρήσεις δεν έχει σταματημό.

    .

     


    ph
    05.06.2008, 01:40

     Δεν ξέρω αν είναι τρέλλα, πάντως αν είναι δεν την πουλάω, την έχω. Και δεν είναι θέμα αν κερδίζω κάτι. Διάλογο κάνω. Η διαφωνία είναι το αλάτι και το πιπέρι του διαλόγου.

     


    ma-gi
    05.06.2008, 09:06

    Η Eurovision σας πείραξε? Εδώ μας κλέβουν χωρίς να το ξέρουμε από όλες τις μεριές και χωρίς να μας προσφέρουν τίποτα. Τουλάχιστον με τη Eurovision διασκεδάζουμε και λίγο (για τον εαυτό μου μιλάω πάντα) και ακούμε και κανένα νέο τραγουδάκι  και τελικά δίνεται η δυνατότητα σε κάποια νέα παιδιά  να κάνουν κάτι στη ζωή τους και να πραγματοποιήσουν ένα όειρο τους έστω και για λίγο. Νομίζετε ότι αν σταματήσουμε να συμμετέχουμε τα 500.000 θα τα μοιράσουν σε εμάς ή στους φτωχούς, τους άστεγους κλπ. κλπ. ?????? Δεν νομίζω! Θα τα βάλουν στις ήδη παραφουσκωμένες τσέπες τους ή θα τα φάνε σε πάρτυ!

    " Περισσότερο από 38 εκατ. ευρώ, περίπου 10 εκατ. ευρώ τον χρόνο, στοίχισε τα τελευταία τέσσερα χρόνια η «σεμνότητα και ταπεινότητα» ορισμένων μελών του Υπουργικού Συμβουλίου. Η πλειονότητα των υπουργών έκανε τις συνεννοήσεις της μετά την ανάληψη των καθηκόντων της με το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους και έπιασε δουλειά: δεξιώσεις, κοκτέιλ, πάρτι, ανακαινίσεις υπουργικών γραφείων και ταξίδια στο εξωτερικό στοιχίζουν εκατομμύρια στους έλληνες φορολογουμένους. Σύνολο λογαριασμού: 38.280.015,64 ευρώ. Τα σχετικά έγγραφα έχουν κατατεθεί επισήμως στη Βουλή."

    Πηγή: Το Βήμα


    freakhood
    05.06.2008, 12:34

    Pastella, το "φιλικά πάντα" μάλλον σου διέφυγε. Μήπως κάνεις ολοσδιόλου λάθος? Αλλά δεν θα το αναλύσουμε εδώ μέσα. Ίσως για αυτό υπάρχουν και τα μηνύματα (εκτός άλλων).

    Και ξαναγυρνώ στο θέμα του topic.

    Μετά την Γιουροβίζιον, οι Ελληναράδες θα ασχοληθούν με το euro. Καλομοίρα νούμερο δύο δηλαδή. Άντε να δούμε πόσο θα αντέξουμε μερικοί και μερικές (που δυστυχώς είμαστε μειοψηφία. Λογικό είναι εξάλλου).


    MagicaDeSpell
    05.06.2008, 14:23

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 04-06-2008 στις 13:54 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος MagicaDeSpell στις 28-05-2008 στις 17:26 έγραψε...

    Ελεος βρε παιδια κανεις δεν ειπε οτι η Eurovision ειναι κοντσερτο ενας ευχαριστος διαγωνισμος ειναι εγω προσωπικα την παρακολουθω απο το Δημοτικο δεν ντρεπομαι να το πω και μπορει Η Καλομοιρα να μην ειναι η σουπερ τραγουδιστρια ειναι ομως αυθορμητος και αυθεντικος ανθρωπος και μονο γι αυτο την Παω{#emotions_dlg.rockon}



     

    Αυτός είναι και ο ορισμός της κουλτούρας μας και μάλιστα απο ένα άτομο 31 ετών . Σε ευχαριστώ MagicaDeSpell. Ειλικρινά δεν θα μπορούσα να σκαρφιστώ κάποιον καλύτερο.

    Φιλικά πάντα.



    Το ποσο χρονων ειμαι ή ποια ειναι τα ακουσματα μου εσυ δεν μπορεις να τα ξερεις....Ο καθενας εχει την αποψη του και σε περιοδο δημοκρατιας η καθε αποψη ειναι σεβαστη ...Το φιλικα παντα δε σου δινει το ελευθερο να λες οτι σου κατεβαινει...κι εγω θα μπορουσα να σε πω μ_____ και απο κατω να προσθεσω φιλικα παντα...Γι αυτο πρωτα ωριμασε και μετα κρινε τους αλλους...ΦΙΛΙΚΑ ΠΑΝΤΑ{#emotions_dlg.whistling}