ελληνική μουσική
    852 online   ·  210.851 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    alkyoni
    15.02.2015, 07:00

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 13.02.2015, 23:36 έγραψε...

    Σε όλα ισχύει το "κάθε αρχή έχει και το τέλος της"...κάπου εδώ κλείνει τον ραδιοφωνικό του κύκλο το "Μουσικό Ονειροδρόμιο"

    Ένας κύκλος που χρειάστηκαν 8 χρόνια για να κλείσει !

    Ευχαριστώ ΟΛΑ τα παιδιά για την στήριξη και την αγάπη τους όλα αυτά τα χρόνια {#emotions_dlg.inlove}!

    ΟΛΑ τα παιδιά(κουκουτσάκια){#emotions_dlg.inlove} για τις πολύ όμορφες ιστορίες τους στο παιχνίδι μας με τις λέξεις ...που έκανε και αυτό 3 κύκλους σύντομα θα έχουμε και τα άλλα 2 βιβλία στην ηλεκτρονική τους μορφή ....λίγη υπομονή Smile

    Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ απο καρδιάς που έδωσαν τόση ομορφιά σε αυτό το ον αιρ ....δικό τους είναι {#emotions_dlg.inlove}

    Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μέχρι και αυτήν την στιγμή που γράφεται το τέλος είναι κοντά μας !

    ΟΛΑ τα παιδιά που πέρασαν απο το "Μουσικό Ονειροδρόμιο" σαν επισκέπτες ...την Αλκυόνη για τον Βορειά της {#emotions_dlg.inlove}

    Δεν χρειάζεται να πω ονόματα ...Αυτοί ξέρουν {#emotions_dlg.inlove}

    Ευχαριστώ το MH για το βήμα που μου έδωσε αυτά τα 8 χρόνια να μπορώ να εκφράζομαι να είμαι μαζί σας και να μοιραζόμαστε χρόνο ζωής !

    Εύχομαι ο άνεμος αλλαγών στο ραδιόφωνο του ΜΗ να είναι ούριος και σύντομα να είναι στις πρώτες θέσεις ακροαματικότητας και γιατι όχι?Το καλύτερο ιντερνετικό ραδιόφωνο !

    Καλή δύναμη και καλή συνέχεια στους παραγωγούς που με μεράκι και αγάπη το στηρίζουν !

    Κλείνω με την ατάκα που πάντα σας καληνυχτούσα{#emotions_dlg.inlove}

    " Όπου κι αν βρίσκεστε σας στέλνω την αγάπη μου"

    Να προσέχετε και να περνάτε όμορφα{#emotions_dlg.inlove}

    Φιλιά

    Υ,γ

    Η εκπομπή της Τετάρτης 11/02/2015 εξαιρετικά αφιερωμένη σε όλους όσους μας αγάπησαν {#emotions_dlg.walkman}

    https://archive.org/details/SilliaOnAirRadioMusicHeavenMousikoOneirodromio1122015

    [ τροποποιήθηκε από τον/την sillia, 14-02-2015 00:58 ]




    Eιμαι ακομα αρκετα στεναχωρημενη{#emotions_dlg.sad}, μπερδεμενη{#emotions_dlg.wacko}, θυμωμενη {#emotions_dlg.nono}με το συγκεκριμενο ποστ.... και προσπαθω να μαζεψω κι εγω τις σκεψεις και τα συναισθηματα που μου προκαλει αυτη η ανακοινωση , γι' αυτο και αργησα να γραψω, κι οχι για καποιο αλλο λογο , αλλα και ελπιζοντας οτι θα το ξανασκεφτεις.... (ελπιζω ακομα....){#emotions_dlg.rolleyes}

    Το μονο ευχάριστο που διεκρινα στο παραπανω ποστ ,  ηταν οτι ειδα το ονομα μου αναμεσα στα πολλα ευχαριστω , εστω για το "Βορειά μου".....  κι αυτο μετριαζει λιγακι την στεναχωρια μου...{#emotions_dlg.sad}
    Ο "Βορειάς μου" , λοιπον, θελω να πιστευω οτι εχεις καταλαβει οτι περιλαμβανει μεσα: την αγαπη μου , το θαυμασμο , και την αφοσιωση μου για  οτι προσφερες μεσα απο τις εκπομπες σου και την παρουσια σου στο σταθμο,  και κατ' επεκταση κι εμεις με την σειρα μας  , εδω μεσα στο οn air σου αλλα και κατα την διαρκεια των εκπομπων σου χαιρομασταν που συμμετειχαμε σε μια ομορφη ατμοσφαιρα που δημιουργοταν καθε φορα και συνδημιουργουσαμε,  με οποιον τροπο μπορουσε ο καθενας μας (εποχη Κουκουτσοχωριου, και οχι μονο).
     
    Ελπιζω να μη τα ξεχασεις ποτε ολα αυτα silliaki, και σ' ευχαριστω ιδιαιτερως για την εμπιστοσυνη,  την συνεργασια μας,  την φιλια μας  ,  απο την 1η  μερα  που "συναντηθηκαμε" στο ραδιοφωνο του ΜΗ ,  ως και σημερα και συνεχιζουμε Smile
    Tα κραταω ολα βαθεια στην καρδια μου ,  οπως ολες τις απειρες ωρες  εκπομπων που μας χαρησες απο το 2008 αλλα και τις εκπομπες που καναμε μαζι  ,  μιας και - για την ιστορια - να θυμηθουμε, μαζι "ανακαλυψαμε" το συνδιασμο "skype-winamp",  μεσα απο την αγαπη μας για το ραδιοφωνο και το ψαξιμο  για  το πως μπορουμε να κανουμε εκπομπες σα να ειμαστε στον ιδιο χωρο και το πετυχαμε σε πολυ ικανοποιητικο βαθμο και το παραδειγμα μας το ακολουθησαν κι αλλοι , και νιωθω πολυ χαρουμενη και περηφανη γι' αυτο,  κι εσυ το ιδιο ελπιζω!!! :) {#emotions_dlg.yes}

    Ευχαριστουμε silliaki για τις οοοολες τις ομορφες ζεστες βραδιες που μας χαρησες  αλλα και  αρκετα μεσημερια παλιοτερα....θυμασαι?{#emotions_dlg.walkman} Και για μας ηταν ωρες φορτισης θετικης ενεργειας και "φυγης" απο την καθημερινοτητα και θα μας λειψουν.....{#emotions_dlg.sad}

    Ευχομαι να το ξανασκεφτεις και απλα να θελεις να παρεις λιγο το χρονο σου και να επιστρεψεις  μετα λιγο καιρο με κατι φρεσκο κι εμεις θα σε περιμενουμε να σε ξανακουσουμε με χαρα στον αερα του ραδιοφωνου μας , που διχως την παρουσια σου θα ειναι καπως "αδειος", χωρις να θελω να προσβαλλω κανενα , ουτε και να υπερβαλλω.

    Κλεινω αφιερωνοντας  με πολυ αγαπη {#emotions_dlg.inlove}, το αγαπημενο μου τραγουδι απο τους ΟΝΑΡ "ξερω ενα μερος που δε μοιαζει με κανενα", που ταιριαζει παρα πολυ για την εκπομπη σου και ιδιαιτερως την εποχη του Κουκουτσοχωριου....
    Αφιερωμενο σε σενα και σε ολους τους ακροατες του "Μουσικου Ονειροδρομιου"{#emotions_dlg.inlove} .



    Κουκουτσομαμα.... μη μας ξεχνας{#emotions_dlg.rolleyes}...., να εισαι καλα και σου στελνουμε κι εμεις την αγαπη μας{#emotions_dlg.inlove}, οπου κι αν βρισκεσαι.... την αγαπη μας, που ειναι διαχυτη μεσα στις σελιδες του "sillia on air"....

    Εις το επανειδειν και εις το επανακουειν {#emotions_dlg.walkman}, (συντομα ελπιζω)... φιλακια και koukoubaci{#emotions_dlg.inlove}

    Mε αγαπη η πιστη σου φιλη και γραμματεας , ως το τελος...

    Γιαννα Π. - Αλκυονη

    1. υ.γ.  7 χρονια κλεινουν το Μαρτιο απο τοτε που  ξεκινησαν οι εκπομπες σου.... Αν κρατησεις το 8, τοτε ....μας χρωστας ενα χρονο ακομα...!!!χαχαχα{#emotions_dlg.biggrin} Wink

    2. υ.γ.  Προεδρε, πολυ καλο!!!{#emotions_dlg.beer}


    -----------------

    ♫♪ΑΛΚΥΟΝΙΔΕΣ ΝΟΤΕΣ♫♪ Τετάρτη βράδυ 00:00-01:00, Κυριακή βράδυ 21:00-22:00 ~ Τune in!--> Radio MusicHeaven ή ακρόαση μέσω winamp

    [ τροποποιήθηκε από τον/την alkyoni, 15-02-2015 07:30 ]


    mary_omikron
    15.02.2015, 11:55

    Λοιπόν.....

    Σήμερα το πρωί μου προτάθηκε η θέση της Σιλλιακής εκπροσώπου και την αποδέχθηκα... {#emotions_dlg.smartass}

    Ενημερώνω λοιπόν το πήπολ οτι η -ομολογουμένως αδιευκρίνιστη- ανακοίνωση της κυρίας Σίλλιας ( {#emotions_dlg.biggrin} ) αφορά αποκλειστικά και μόνο το "Μουσικό Ονειροδρόμιο" το οποίο αφού διέγραψε την επιτυχημένη & μακροχρόνια πορεία του με το Κουκουτσοχώρι και τις ιστορίες, έκλεισε τον κύκλο του. 

    Είναι σοφή κίνηση όλοι οι κύκλοι δημιουργίας να κλείνουν επάνω σε άνθιση, έτσι μένει στη μνήμη όλη η ομορφιά και η ενέργεια που εξέπεμψαν κατά την διάρκειά τους.

    Και επειδή κάθε τέλος είναι αφορμή καινούργιας αρχής και νέων πραγμάτων, ετοιμάζεται σουλουπώνεται και μακιγιάρεται καινούργια εκπομπή για το βράδυ της Δευτέρας... λίγη υπομονή για τις τελευταίες πινελιές και η Σίλλια καταφθάνει δριμύτατη και με παρέα.

    ΥΓ1. Ομολογώ οτι κι εγώ αρχικώς παρανόησα και ζήτησα διευκρίνηση.

    ΥΓ2. Μου φαίνεται οτι κάποια εδώ μέσα μας έκανε τεστάκι για να δει αν την αγαπάμε Innocent


    Orfeus
    15.02.2015, 16:57

    Παράθεση:

    Το μέλος alkyoni στις 15.02.2015, 07:00 έγραψε...

    Eιμαι ακομα αρκετα στεναχωρημενη{#emotions_dlg.sad}, μπερδεμενη{#emotions_dlg.wacko}, θυμωμενη {#emotions_dlg.nono} με το συγκεκριμενο ποστ....



    Άστα Αλκυόνη άστα...
    Το πόσο πολύ είμαι κι εγώ θυμωμένος, δεν το συζητώ!!! {#emotions_dlg.mad}


    panzou
    15.02.2015, 21:02

    Ευτυχώς η "Σιλλιακή εκπρόσωπος" έβαλε τα πράγματα στη θέση τους . Σιλλια μας τρόμαξες......


    aitherovamonas
    15.02.2015, 21:25

    ..... {#emotions_dlg.rockon}





    ilio
    16.02.2015, 10:15

    Καλέ αφού δεν μπορεί η Sillia χωρίς ραδιόφωνο! {#emotions_dlg.walkman}

    Ευχαριστούμε την Σιλλιακή αντιπρόσωπο για την ενημέρωση {#emotions_dlg.thumbup}

    Υ.γ1 Όλα έχουν τον χρόνο τους,αρχίζουν και τελειώνουν,αλλάζουν και προχωρούν παραπέρα! {#emotions_dlg.rolleyes}

    Και αυτό δεν είναι κακό!Σημαίνει αλήθεια και εξέλιξη! Smile

    Υ.γ2 Αναμένουμε το νέο Σιλλιακό δίωρο της Δευτέρας! {#emotions_dlg.walkman}


    sillia
    16.02.2015, 10:48

    Ξέρετε κανα καλό πρόγραμμα απεξάρτησης?{#emotions_dlg.wacko}

    Είστε Απίστευτοι {#emotions_dlg.inlove}

    Καλή εβδομάδα να έχουμε ομορφιές μου Smile


    Orfeus
    16.02.2015, 11:42

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 16.02.2015, 10:48 έγραψε...

    Ξέρετε κανα καλό πρόγραμμα απεξάρτησης?{#emotions_dlg.wacko}

    Είστε Απίστευτοι {#emotions_dlg.inlove}

    Καλή εβδομάδα να έχουμε ομορφιές μου Smile



    Δηλαδή θυμώσαμε ...τσάμπα;


    sillia
    16.02.2015, 12:09

    Τσάμπας δεν υπάρχει !

    Όλα έχουν το κόστος τους !

    {#emotions_dlg.yes}

    Στην μελέτη σου εσύ{#emotions_dlg.rolleyes}


    mary_omikron
    16.02.2015, 12:26

    Τι μελετάει? {#emotions_dlg.rolleyes}


    ilio
    16.02.2015, 12:40

    Ξέρω ένα πρόγραμμα απεξάρτησης από την σοκολάτα ... Σου κάνει; {#emotions_dlg.biggrin}

    Υ.γ Ψυλλιάζομαι τι μπορεί να μελετάει ο Ορφέας {#emotions_dlg.whistling}


    -----------------

    "Δεν τα βλέπεις όλα από εκεί που τα κοιτάς"

    [ τροποποιήθηκε από τον/την ilio, 16-02-2015 15:14 ]


    Orfeus
    16.02.2015, 12:51

    Παράθεση:

    Το μέλος mary_omikron στις 16.02.2015, 12:26 έγραψε...

    Τι μελετάει? {#emotions_dlg.rolleyes}



    Το πώς θα ...αυτό τα ...αυτά! {#emotions_dlg.tt2}


    sillia
    16.02.2015, 12:53

    Πέθανε και ο Φερερο της Νουτελλα χαχααα .... που μ'αρέσει{#emotions_dlg.crying}

    Σσσσσσσσσ.....πες στους ψύλλους {#emotions_dlg.tt2}


    mary_omikron
    16.02.2015, 13:19

    για όλα υπάρχει αντικατάσταση {#emotions_dlg.biggrin}


    sillia
    16.02.2015, 13:25

    Μαζί σου >>>>>{#emotions_dlg.smartass}

    Κeep calm ....... και ...... σωστά έγραψε ο Αιθερ μας !


    ilio
    16.02.2015, 15:17

    Χα χα χα!Οκ!Κάτσε να δώσω εντολή:

    Λοιπόν,ψύλλοι ασουπί λέγω!! {#emotions_dlg.biggrin} (και διορθώθηκε το ορθογραφικόν μου Smile)

    Υ.γ Μαίρη λυπήσου με!!{#emotions_dlg.biggrin}


    Deos
    16.02.2015, 20:08

    Το Μουσικό Ονειροδρόμιο πέρασε στο Ραδιοπάνθεον.

    Περιμένουμε το Sillia II: The Return

    {#emotions_dlg.beer}


    sillia
    16.02.2015, 22:24

    {#emotions_dlg.yes}

    Προσεχώς στα μικρόφωνα του Radio Musicheaven {#emotions_dlg.walkman}

    {#emotions_dlg.beer}


    kostas65
    18.02.2015, 11:17

    Αγαπημένη φωνή του Μουσικού μας Παραδείσου σε περιμένουμε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, με χαρά και ανυπομονησία.

    Με το καλό να επανέλθεις!

    {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.walkman}


    sillia
    18.02.2015, 12:09

    Καλέ μου Κώστα σ' ευχαριστώ πολύ {#emotions_dlg.inlove}

    Ζεστή καλημέρα Smile