ελληνική μουσική
    422 online   ·  210.877 μέλη

    sillia On Air:Μηνυματα!

    mellia
    06.06.2008, 02:52

    έτσι, έτσι, να μεγαλώνει η κουκουτσο-παρέα!!!


    sillia
    06.06.2008, 23:38

    alkyoni {#emotions_dlg.smartass}....σε φάση χαλάρωσης{#emotions_dlg.lol} τώρα πια που κατάφερε να ολοκληρώσει την αποστολή της με ΕΠΙΤΥΧΙΑ{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}





    επισυναπτόμενα: gallery_8513_78_11539.jpg 
    alkyoni
    08.06.2008, 01:01

    Εγω ειμαι στη φωτο???!!!!!{#emotions_dlg.eek} Τοιοιοιοιοιοον!!!!
    Είδατε πως κατήντησα με τις πολλές δόσεις "anti-metallax" που παίρνω ακούγοντας Radio MusicHeaven ??{#emotions_dlg.tt2} (ή απο τις πολλες δοκιμες να το επαθα??{#emotions_dlg.wacko})
    Από πουλί (αλκυόνη), μεταλλάχτηκα σε "γάτα" !!{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.lol}


    -Ας σοβαρευτω (για λιγακι μονο), να δωσω κι εγω το κειμενακι μου με τις 5 λεξεις και ευελπιστω στην επιείκια σας...
    Ειχα πει στο chat οτι θα το γραψω σε χιουμοριστικη εκτελεση, αλλα δυστυχως οταν το εγραφα δεν ειχα τετοια διαθεση....ελπιζω να σας αρεσει. Καλη συνεχεια!!!

    «Καθόταν μπροστά στην ανοιχτή πόρτα που έβλεπε στην θάλασσα…
    Ξαφνικά έπιασε ένας αέρας!!! Αρκετά δυνατός ώστε να παρασύρει τα φύλλα από το διπλανό δέντρο... ακόμα και τα κουκούτσια που είχαν μείνει στο πιατάκι από τα φρούτα που είχε φάει νωρίτερα.
    Την έχασε για τα καλά την ησυχία του όταν χτύπησε το τηλέφωνο!!!
    Άφησε στην πολυθρόνα του και έτρεξε να απαντήσει!!»


    thaliey
    09.06.2008, 10:18

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 06-06-2008 στις 02:22 έγραψε...

    ο Τζακ καθόταν προβληματισμένος και σκεφτικός στην πολυθρόνα του... τον είχαν κοροιδεψει δινοντας του αυτα τα κουκούτσια για μαγικά...  καθώς πήγε να σηκώσει το τηλέφωνο που χτυπούσε τα πεταξε εξω... αφηνοντας να τα παρασυρει ο δυνατός αέρας... Ξαφνικά... ακούει ενα τρομερό θόρυβο... γυρίζει και τι να δει? εξω απο το σπίτι του είχε φυτρώσει ενα πελώριο δέντρο από το πουθενά... φτάνοντας τόσο ψηλά,όσο το μάτι του μπορούσε να δει...

    (Ο Τζακ και τα μαγικά κουκούτσια.... χαχαχα!)

    {#emotions_dlg.clap}και επειδη ανεφερες τζακ ασχετο αλλα θα το πωωωω....shes got the jack....the jack.........{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.oops}{#emotions_dlg.rockon}


    sillia
    09.06.2008, 13:47

    Ακόμα δεν έχω γράψει τίποτα????? {#emotions_dlg.happycrazy}Και πλησιάζει η ΤΕΤΆΡΤΗ??{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}


    sillia
    09.06.2008, 16:00

    H δική μου παιδιά είναι εκτός συναγωνισμού ...αλλά ας πω κι εγω την ιστορία όπως ακριβώς την έζησα!!!!Smile

    Κυριακή... και έξω ο ήλιος όσο προχωρούσε η μέρα, γινόταν όλο και πιο ζεστός!! Η επιδερμίδα άρχισε να διαμαρτύρεται!! Ηθελε την δροσιά της..δεν θα ήταν άσχημα μια βουτιά στην θάλασσα!!!!Καθισμένη στην αγαπημένη μου πολυθρόνα και κοιτώντας στο φλιτζάνι ότι είχε απομείνει απο τον πρωινό μου καφέ, σκεφτόμουν πως, και τι θα έπρεπε να κάνω ,ώστε αυτή η μέρα να γίνει ξεχωριστή!!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Σήκωσα το ακουστικό να πάρω τηλέφωνο την φίλη μου την alkyoni ,{#emotions_dlg.tt2} αν είχε ορεξούλα να κάναμε επιδρομούλα σε κάποια παραλία να δροσιστούμε!!! Δεν ήταν άσχημη σαν ιδέα!!!! {#emotions_dlg.rolleyes}Σχηματίζω το νούμερό της και περιμένω.Πόσο εκνευριστικό γίνεται κάποιες φορες αυτό το ...του του του που σημαίνει καλώ αλλά δεν απαντάει.{#emotions_dlg.mad} Το αφήνω. Ασε θα πάρω αργότερα σκέφτηκα!!! Ισως να φυτεύει αυτήν την ώρα τα κουκούτσια απο τα κεράσια που έτρωγε χτες βράδυ.Μα τι τρέλα κι αυτή!!!!!!! {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}Να πιστεύει οτι μπορεί φυτεύοντας τα κουκούτσια, να έχει και κερασιές!!!{#emotions_dlg.lol} Μα αν ήταν έτσι κορίτσι μου ... τα κουκούτσια δεν θα τα φτύναμε, μα θα τα κρατούσαμε για αναπαραγωγή!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Και θα είχαμε ο καθένας μας, το δέντρο της αρεσκείας του στην αυλή του!!! Ποιά αυλή του!!!Περιβόλι θα φτιάχναμε{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.clap}χα χα χα χα!!!!{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}

    Το γέλιο πάγωσε στα χείλη μου{#emotions_dlg.mad}Τι είναι αυτόοοο!!! ????? Τι κουνιόμαστε????{#emotions_dlg.ohmy}{#emotions_dlg.ohmy}Αέρας είναι δυνατός????{#emotions_dlg.ohmy}Οχι οχι.....Σεισμός παιδιά ΣΕΙΣΜΟΣ {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}Παραπατώντας προσπαθώ να φτάσω κοντά σ ένα τραπέζι, να χωθώ απο κάτω να προστατευτώ{#emotions_dlg.helpsmilie}Δεν μπορώ όμως να φτάσω ως εκεί {#emotions_dlg.helpsmilie}....η ΓΗ τρέμει κάτω απο τα πόδια μου, και τρέμει επικύνδινα{#emotions_dlg.happycrazy}

    ΘΕΕ ΜΟΥ σκέφτομαι ....ήρθε το ΤΕΛΟΣ???{#emotions_dlg.sad}Ψυχραιμία Αναστασία ψυχραιμία!!!{#emotions_dlg.scared}

    Η φύση εκδικείται!!! Ετσι λένε κάθε φορά που αυτή θυμώνει !!!{#emotions_dlg.mad}

    Μα καλά ...πόσα κεράσια έφαγε και πόσες τρύπες χρειάστηκε ν ανοίξει, που δημιούργησε τέτοιο ΡΗΓΜΑ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ????{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy} 

     


    -----------------
    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 09-06-2008 19:07 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 09-06-2008 19:09 ]


    CROSS
    09.06.2008, 16:42

    {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.rockon}


    marylin
    09.06.2008, 22:18

    {#emotions_dlg.eek} {#emotions_dlg.eek} {#emotions_dlg.eek} ΛΕΣ? {#emotions_dlg.eek} {#emotions_dlg.eek} {#emotions_dlg.eek}

     

    {#emotions_dlg.confused1} Κι εγώ κεράσια έτρωγα..... {#emotions_dlg.confused1}


    sillia
    10.06.2008, 13:40

    Tι έγινε βρε παιδιά {#emotions_dlg.rolleyes}πολύ κεράσι φέτος{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}


    mellia
    10.06.2008, 14:56

    ...έλα πάρε, πάααρεεεεε....εδώ το καλό κεράσιιιιιιι.....με το κουκούτσι μαζί!!!!


    alkyoni
    10.06.2008, 16:57

    Παράθεση:

    Το μέλος sillia στις 09-06-2008 στις 16:00 έγραψε...

    H δική μου παιδιά είναι εκτός συναγωνισμού ...αλλά ας πω κι εγω την ιστορία όπως ακριβώς την έζησα!!!!Smile

    ...... ......
    Το γέλιο πάγωσε στα χείλη μου{#emotions_dlg.mad}Τι είναι αυτόοοο!!! ????? Τι κουνιόμαστε????{#emotions_dlg.ohmy}{#emotions_dlg.ohmy}Αέρας είναι δυνατός????{#emotions_dlg.ohmy}Οχι οχι.....Σεισμός παιδιά ΣΕΙΣΜΟΣ {#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}Παραπατώντας προσπαθώ να φτάσω κοντά σ ένα τραπέζι, να χωθώ απο κάτω να προστατευτώ{#emotions_dlg.helpsmilie}Δεν μπορώ όμως να φτάσω ως εκεί {#emotions_dlg.helpsmilie}....η ΓΗ τρέμει κάτω απο τα πόδια μου, και τρέμει επικύνδινα{#emotions_dlg.happycrazy}

    ΘΕΕ ΜΟΥ σκέφτομαι ....ήρθε το ΤΕΛΟΣ???{#emotions_dlg.sad}Ψυχραιμία Αναστασία ψυχραιμία!!!{#emotions_dlg.scared}

    Η φύση εκδικείται!!! Ετσι λένε κάθε φορά που αυτή θυμώνει !!!{#emotions_dlg.mad}

    Μα καλά ...πόσα κεράσια έφαγε και πόσες τρύπες χρειάστηκε ν ανοίξει, που δημιούργησε τέτοιο ΡΗΓΜΑ ΑΥΤΗ Η ΚΟΠΕΛΑ????{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.happycrazy}


    Καλα...καλα....μας επεισες!!!!!!!{#emotions_dlg.tt2}
    Φταιω που πηγα να φυτεψω τα κουκουτσια μου....και ξυπνησα τον Εγκέλαδο!!!!{#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.blink}{#emotions_dlg.blush}

    Εγω εχω μια αλλη οπτικη και αλλιως τα θυμαμαι παλι....
    Ακουγα Radio MusicHeaven και ελεγε sillia on AIR! πανω δεξια... δηλαδη ηταν στον ΑΕΡΑ εκεινη την ωρα και μας μετεδειδε ζωντανα το τι συνεβαινε!!! Τι πρεπει να συμπερανω δηλαδη? Οτι εκεινη προκαλεσε τον σεισμο??{#emotions_dlg.tt2}
    Τελικα, ειναι οπως τα βλεπει κανεις τα πραγματα.... {#emotions_dlg.biggrin}

    Υ.Γ.
    Αυριο εχει ΚΕΡ-ασματα στο ΚΕΡΑΣΟ-Χωριο μας....{#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.beer}


    sillia
    10.06.2008, 22:46

    Οσοι φάγατε κεράσια, τα κουκούτσια στο χέρι σαν αποδεικτικό στοιχείο...την Τετάρτη 2-4 ...{#emotions_dlg.rolleyes}Αλκυόνι πρέπει να προστατεύσουμε το κουκουτσοχώρι μας{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}Ιδιαίτερα τα δικά σου κουκούτσια είναι επικίν.δεινα....δημιουργούν ρήγματα{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}


    -----------------
    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 11-06-2008 01:37 ]


    sillia
    11.06.2008, 23:20

    Προς κουκουτσοχωρίτες και κουκουτσοχωρίτισες....!!!{#emotions_dlg.tt2}{#emotions_dlg.tt2}Σήμερα στην συγκέντρωσή μας θα εκλέξουμε πρόεδρο.....και θα είναι αυτός που εσεις θα επιλέξετε ...θα είναι αυτός που με το λόγο του σας συγκίνησε!!!!!! {#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}Ραντεβού λοιπόν στις 2 ....να είστε όλοι σε αυτήν την γιορτή!!!!!!!

    φιλάκια σας περιμένω{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}


    -----------------
    Βάλτε στόχο το φεγγάρι... έστω και αν δεν τον πετύχετε, τουλάχιστον θα βρεθείτε ανάμεσα στ' αστέρια...Πατάμε στέρεα στη γη, κοιτώντας ΨΗΛΑ...http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 11-06-2008 23:34 ]


    alkyoni
    12.06.2008, 03:38

    Ως δαιμονια ρεπορτερ που λενε καποιοι οτι ειμαι {#emotions_dlg.tt2} σας στελνω 2 αποκλειστικες φωτογραφιες απο το Κουκουτσοχωριο μας οπως το ειχα συναντησει κατα την διαρκεια του χειμωνα ...
    Καλως ηρθατε....{#emotions_dlg.beer}και καλη διαμονη!!!{#emotions_dlg.walkman}





    επισυναπτόμενα: to Koukoutsoxwri ton xeimwna.jpg 
    alkyoni
    12.06.2008, 03:49

    Εδω και η 2η φωτογραφια σε ενα πιο κοντινο πλανο....{#emotions_dlg.lol}

    {#emotions_dlg.excl}υ.γ.
    Μολις μου στειλανε τα αποτελεσματα απο τις εκλογες που καναμε στο Κουκουτσοχωριο ....

    Προεδρος - cross
    Αντιπροεδρος - driverbulba
    Ταμιας - maikempty
    Γραμματεας - alkyoni

    ΚΑΛΗ ΘΗΤΕΙΑ....ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑ{#emotions_dlg.biggrin}





    επισυναπτόμενα: to Koukoutsoxwri ton xeimwna se close up.jpg 
    sillia
    12.06.2008, 04:40

    Απο σήμερα όπως ανακοίνωσε και η γραμματέας του κουκουτσοχωριού μας έχουμε πρόεδρο CROSS{#emotions_dlg.clap} αντιπρόεδρο DRIVERBULBA {#emotions_dlg.clap}γραμματέα ALKYONI{#emotions_dlg.clap} και ταμία χαχα MAIKEMPTY{#emotions_dlg.lol}(το ταμείον πάντα μείον) .....AΞΙΟΙ

    Είμαστε πια ένα καθ΄ όλα νόμιμο κουκουτσοχώρι!{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.thumbup}{#emotions_dlg.thumbup}

    Tο παιχνίδι μας για την επόμενη εβδομάδα αφορά τις 5+1 αισθήσεις μας!!!

    Και με ερέθισμα αυτό που κάποιος έχει πει οτι...

    ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΤΩΝ 5+1 ΑΙΣΘΗΣΕΩΝ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ...

    ΓΡΑΦΟΥΜΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΤΟΥ{#emotions_dlg.rolleyes}

    Ας συνεχίσουμε λοιπόν τις μικρές δικές μας ιστοριούλες!!!

    Σας ευχαριστώ όλους για την αγάπη σας, στο μικρό μας, μα τόσο αγαπημένο κουκουτσοχώρι{#emotions_dlg.lol}


    thaliey
    12.06.2008, 09:46

    ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ.........................σιλλια εκτοσ συναγωνισμου αλλα απιστευτη η ιστορια σ!!!!!{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.happycrazy}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.oops}ΣΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΤΤΤΤΤΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

     


    CROSS
    15.06.2008, 17:52

    Kουκουτσιώτες-κουκουτσιώτισσες,αν δεν ποστάρετε τη ''συμμετοχή''σας στο παιχνίδι της Τετάρτης

    νομίζω ότι θα αναγκαστείτε να φοράτε μόνο ένα παπούτσι απο δω και στο εξής{#emotions_dlg.mad}..Καλά οι απλοί

    κάτοικοι,αλλά και τα μέλη του προεδρικού συμβουλίου?{#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.ban}

    Παρακαλώ για την αλλαγή της συμπεριφοράς σας {#emotions_dlg.tt2}..αλλιώς σας περιμένει ηλεκτροσόκ{#emotions_dlg.happycrazy}

    θα δανειστώ μια mpriza,και αλίμονό σας.

    {#emotions_dlg.yes}


    sillia
    15.06.2008, 18:09

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΙ ΕΝΑΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΕ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΠΥΓΜΗ...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}


    CROSS
    15.06.2008, 18:37

    Cool..............................({#emotions_dlg.laugh})