ελληνική μουσική
    345 online   ·  210.858 μέλη

    Beach Party στα Ψακούδια Χαλκιδικής (5 Ιουλίου)

    Astron
    05.07.2008, 18:32

    Καλά να περάσετε παιδιά! Ξημερώστε το! {#emotions_dlg.happycrazy} {#emotions_dlg.happycrazy} {#emotions_dlg.happycrazy}


    MyNameIsDo
    06.07.2008, 13:42

    παιδιά θα ξεκινούσαμε για Ψακούδια, αλλά μας έριξε καρεκλοπόδαρα στην άνω Χαλκιδική και αλλάξαμε γνώμη.. Αν δεν σας έβρεξε κατα κεί, σίγουρα τα περάσατε θαυμάσια, κι εύχομαι πάντα να τα περνάτε καλά!! {#emotions_dlg.rockon}

     


    sitzoune81
    06.07.2008, 19:31

    και τωρα που καθαρισε το τοπιο........ τωρα που συνηλθα λιιιιιιιιγο....... και τα πουλακια κελαιδουν ξανα, μπορω να πω πως περασα πολυ ωραια στο παρτυ (ισως επειδη λογω καταναλωσης αλκοολουχων ουσιων δεν θυμαμαι και πολλα απο χθες χαχαχαχαχα), χαρηκα που γνωρισα καποια πολυ καλα παιδια, ευχομαι και στο επομενο παρτυ/συναντηση να υπαρχει αυτη η χαλαρη και ευδιαθετη ατμοσφαιρα!!!

    Νόμιζε ο καιρος οτι θα μπορουσε να μας χαλασει τη διαθεση........ χαχαχαχα, ποσο λιγο μας ξερεις βροχη!!! το αντιθετο ειδα να συμβαινει, αφου περασε η μπορα του 20λεπτου, βγηκαμε και παλι ακομα πιο τρελοι απ τα αμαξια για τη συνεχιση του παρτυ!!! τιποτα δεν σταθηκε ικανο να μας σταματησει!

    Τα θερμα μου φιλια και χαιρετισμους σε οσους καταφερα να γνωρισω! seras, Angelofdeath1990, oceanborn, pastella, Peace18, Brokenchord, και σε οσους δεν θυμαμαι τα nickname τους ! α, και στην loiless που μας "πουλησε" και δεν ηρθε, που ομως εστω και μεσω τηλεφωνου εδωσε το παρον! φιλια Λενιω!!!

    Αντε και απο Σεπτεμβρη παλι σε καμια in the town συναντηση all together!!!


    pastella
    06.07.2008, 20:20

    Χμ, μάλλον όλοι κοιμούνται ακόμη...

    Όπως ενημερώσαμε και την κεφαλή του σαιτ τηλεφωνικά, η βροχή πήγε να μας τρομάξει αλλα δεν τα κατάφερε με τίποτα. Η καταιγίδα πέρασε από γύρω μας. Έριξε μερικές ψιχάλες, αλλά ούτε τη φωτιά δεν μας έσβησε, και από τις 12.30 που τα ξαναστήσαμε, το τραβήξαμε μέχρι το πρωί στις 6 ακάθεκτοι.

    Στα highlights του πάρτυ, ο απίστευτα ενεργητικός Φώτης, η Κατερίνα ως μπαργούμαν, η Κατερίνα (πάλι) σε λαικό πρόγραμμα μετά τη βροχή με τέρμα τα ηχεία στο αμάξι, ο ακούραστος στην κιθάρα Σταύρος με την συνοδεία της Φλέρυς, τα λουκάνικα στα κάρβουνα, τα ποτά και οι κόκκινες μπύρες του Νίκου.

    Περισσότερα δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πω, αν και λίγοι περάσαμε πολύ όμορφα. Το μέρος ήταν λίγο μακρυά, αλλά η ομορφιά και κυρίως η θέα από την παραλία όταν χάραζε ήταν αρκετά για να αποζημιώσουν και να μας κάνουν να ξεχάσουμε κάθε ταλαιπωρία.

    Αφού έπλυνα σκάρες, ψυγειάκια, πετσέτες μαγιώ κλπ και ολοκληρώθηκε το θέμα παρτυ, θέλω πάνω απόλα να πω ευχαριστώ:

    1) Στο Φώτη(brokenchord) πρώτο και καλύτερο: χωρις αυτόν, πολλά δεν θα γινόταν. Απίστευτα οργανωμένος, κουβάλησε με κτελ παρακαλώ κάρβουνα, σκηνή, βοηθητικά είδη ψησίματος, τσεκούρι και φρόντιζε τη φωτιά σχεδόν όλο το βράδυ, καθώς και κουβάλησε σαν τον χαμάλη ότι είχαμε φέρει. Για μένα είναι παράδειγμα μελους που δεν πρόκειται να χαλαστεί από τίποτα και κανέναν για να περάσει καλά σε συνάντηση. {#emotions_dlg.thumbup}

    2) Στην Κατερίνα(peace18) για τα υπέροχα κοκτεηλς και την προετοιμασια του όλου θέματος ποτα και φαι, μαζι με τις fler & ariadni0909. Tequila Sunrise και άλλα ευφάνταστα ποτά όσο είμαστε εκεί. Και φυσικά για την παρέα στην επιστροφή Cool

    3) Στους Stavmanr, Fler, Brokenchord, AngelofDeath1990 & Sitzoune81 για τις μουσικές επενδύσεις {#emotions_dlg.rockon}

    4) Στο Στάθη (Sagra) για το συνεχές τρέξιμο και το κουβάλημα με το Φώτη. Cool

    5) Στο (Νίκο) Sitzoune81 για τις μπυρες, την εκτίμηση στα ψητά και τα τελευταίας στιγμής.{#emotions_dlg.beer}

    6) Στο Στέφανο (angelofDeath1990) για την μπύρα και την εκτίμηση στα λουκάνικα {#emotions_dlg.beer}

    7) Στους Kali,oceanborn,seras,gazakas+1 για την παρέα τους, ακόμη κι αν δεν τα είπαμε αρκετά. Smile

     

    Και του χρόνου να είμαστε γεροί και φυσικά περισσότεροι. Όσοι χάσατε το φετινό, μην επαναλάβετε το σφάλμα και του χρόνου (ναι, θέλω να σας γεμίσω τύψεις {#emotions_dlg.lol})

    {#emotions_dlg.beer}


    Kali
    06.07.2008, 21:48

    Εφτασα σπιτι στις 11 00 και επεσα για υπνο στις 13 00....Ξυπνησα πριν κανα δυωρο και θα κανω σε λιγο αναπαρασταση του beach party στις κολλητες μου που το έχασαν!!!!!!!Παιδιά ηταν ΥΠΕΡΟΧΑ και ελπιζω να το επαναλαβουμε!!!!!φιλακια σε ολους οσους ξενυχτισαν μαζι μου χτες...


    -----------------
    Ο έρωτας δεν είναι τα πάντα,αλλά χωρίς έρωτα τα πάντα είναι ένα τίποτα!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Kali στις 06-07-2008 21:49 ]


    Brokenchord
    06.07.2008, 22:55

     

    Εσύ δεν μου είπες ευχαριστώ το εγκώμιο μου έπλεξες! {#emotions_dlg.tt2}

    Τι να πω και εγώ! Τρελή φάση το πάρτι! Είχε από όλα! Μέχρι και που τα πήρα χοντρά σε κάποια φάση!

    Αφορμή η ατάκα τις χρονιάς!  -Θα βραχούνε τα μπουκάλια! {#emotions_dlg.tt2}Χα χα χα! Χαλαρά!
    Αριάδνη μου συγνώμη που σου φώναξα!

    Περιμένω φωτογραφίες!

    Ηθικά διδάγματα!!

    1)Δεν θα ξεχάσω τον κύριο Βασίλη Βασιλιάδη που αναλύσαμε το πώς πετάει το αλεξίπτωτο πλαγιάς, κατακρίναμε κάτι άλλους τύπους μέσα στο λεωφορείο-Κτελ που έκαναν χρήση ναρκωτικών και καταλήξαμε στο συμπέρασμα ΰ

    Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε ότι σου τρώει την ψυχή έξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί!

    Είναι η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή

    Ζήσε μαζί μου στο αέρα στην φωτιά στην βροχή μας περιμένουν άδειες μέρες, ραγισμένη ουρανοί

    Βάλε φωτιά σε ότι σε καίει σε ότι σου τρώει την ψυχή υπάρχει ακόμα κάτι που δεν έχει χαθεί

    Ζήσε μαζί μου στο αέρα στην φωτιά στην βροχή μας περιμένουν άδειες μέρες, ραγισμένη ουρανοί!

     

    2)Να μην είμαστε ρατσιστές με τους ξένους!

    Ευχαριστούμε τον κύριο Γιάννη και τα άλλα παιδιά που όλοι μαζί ξεκολλήσαμε το αμάξι του Σταύρου από την άμμο! Ευτυχώς που εκτός τον άλλων είχα και σχοινί μαζί μου και μπόρεσε έτσι ο κύριος Γιάννης να ρυμουλκήση το αμάξι μαζί με την βοήθεια-σπρώξιμο των παιδιών και εμού!

    Ευχαριστώ προσωπικά αλλά και η Νατάσσα τον κύριο Γιάννη για μια άλλη φορά που μας πήγε με το αυτοκίνητο του μέχρι την στάση του κτέλ! Να είναι όλοι τους καλά όπου και να είναι!

    ’ και όλα τα παραπάνω στις εξί και μισή το πρωί χα χα χα!

    3) Να μην αφήνετε και να μην ξεχνάτε πράγματα πείσω σας και να μην φεύγετε σαν διαβολεμένοι ωσάν σε πυρηνικό ολοκαύτωμα! Εκτός από κάτι ολόκληρα μπουκάλια βότκες, Disarono και ουίσκι που εθεάθησαν! Εθεάθη και μια αγνώστου ταυτότητος πετσέτα θαλάσσης! Ο πιθανός ιδιοκτήτης είναι σαφώς γυναίκα αν κρίνω από το άρωμα που μου τράβηξε την προσοχή! Είναι μια κίτρινο πράσινη φωσφόριζε. Σε μια γωνία έχει γραμμένο κεντητά με πορτοκαλί κλωστή  garnier amber solaire και σε μια άλλη με μωβ vita! Αυτά, περιμένω ΠΜ!


    -----------------
    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 07-07-2008 14:25 ]


    sitzoune81
    06.07.2008, 23:55

    Ρε συ φιλε Brokenchord, την βρηκες την καδένα μου την ασημί στην θηκη της κιθαρας σου?!?!

    την θυμασαι, σαν βραχιολη ενα πραμα, για τον καρπο, σκληρη, με ανθρακονηματα επανω!

    γμτ..........ηταν δωρο, που να παρει η ευχη.............................

    τεσπα, αν την βρηκες περιμενω ΠΜ φιλε!


    Kali
    07.07.2008, 00:05

    τη βρηκε sitzounako!!!!!ημανε μπροστα!!!!!!

     

    οσο για σενα Φωτακη...το εγκομιο το πλεξαμε το πρωι που λιωναμε για ωρες σε κεινο το ελεεινο παγκακι!!!!!!!!!


    jorge
    07.07.2008, 00:34

    Ε μετά απ' όσα διαβάζω, νομίζω πως η Θεσσαλονίκη αξίζει να διοργανώνει πλέον και "επίσημο beach party". Το δοκιμαστικό ...πέτυχε!

    Μπράβο παιδιά, συνεχίστε να περνάτε καλά Smile


    seras
    07.07.2008, 01:09

    Μπράβο στην Pastella για την οργάνωση..

    Επίσης ένα μεγάλο thanks στον sitzoune που μας άντεξε και στο πήγαινε και στο έλα αλλά και στην συνάντηση...

     


    alkyoni
    07.07.2008, 01:18

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 06-07-2008 στις 20:20 έγραψε...

    .....
    Και του χρόνου να είμαστε γεροί και φυσικά περισσότεροι. Όσοι χάσατε το φετινό, μην επαναλάβετε το σφάλμα και του χρόνου (ναι, θέλω να σας γεμίσω τύψεις {#emotions_dlg.lol})

    {#emotions_dlg.beer}


    ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑ!!!!!!!{#emotions_dlg.clap}ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑΑΑΑ!!!
    Σ' ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΑΣΤΕΛΛΑ...ΜΑΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΣ!!!!!{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.tt2}


    Brokenchord
    07.07.2008, 01:48

    Μράβο στη Στέλλα που έκανε τον φορτηγατζή-ταξιτζή!{#emotions_dlg.biggrin}

    Κουβαλόντας δυο σακιά ξύλα και ότι άλλο μπορείτε να φανταστείτε!


    kithara-woman
    07.07.2008, 01:59

    Φωτογραφίες όμως δεν είδαμε...Και δεν έχουμε πάει  σ'αυτή την  παραλία...{#emotions_dlg.sad}


    Brokenchord
    07.07.2008, 01:59

    Παράθεση:

    Το μέλος sitzoune81 στις 06-07-2008 στις 23:55 έγραψε...

    Ρε συ φιλε Brokenchord, την βρηκες την καδένα μου την ασημί στην θηκη της κιθαρας σου?!?!

    την θυμασαι, σαν βραχιολη ενα πραμα, για τον καρπο, σκληρη, με ανθρακονηματα επανω!

    γμτ..........ηταν δωρο, που να παρει η ευχη.............................

    τεσπα, αν την βρηκες περιμενω ΠΜ φιλε!



     

    Φίλε το μόνο που βρήκα που δεν ήταν δικό μου στην θήκη της κιθάρας μου ήταν μπόλικη άμμος! {#emotions_dlg.sad}
    Να μην βάζεις και εσύ βραχιόλια σε ξένες θήκες {#emotions_dlg.tt2}

    Α και κάτι άλλο! Βλάκα Στέφανε {#emotions_dlg.lol} ! Που και καλά δεν έβρησκες τις πένες μέσα στο σακουλάκι!

    Τις βρήκα όλες μέσα στην αμμο το πρωι που είχατε φύγει όλοι και εγώ μάζεβα τα γεμάτα μπουκάλια που αφήσατε πήσω σας!

    Είσαι χαζουλης! Τις είχες ρίξει όλες κάτω και τις έψαχνες ακόμα!{#emotions_dlg.tt2}


    StavmanR
    07.07.2008, 02:18

    Sitzoune, έψαξα κι εγώ στα πράγματά μου καλού κακού αλλά δεν βρέθηκε τίποτα ({#emotions_dlg.sad}) άλλο πέρα από άμμος, που μάλλον ανήκει στο Φώτη και του διέφυγε...({#emotions_dlg.whistling})

    Καλό είναι να ψαχτούν όλοι, μπας και γλύστρησε κάπου μέσα στα πράγματά τους, πάνω στον μεταμεσονύκτιο πανικό.

    {#emotions_dlg.helpsmilie}


    heartbreak-kid
    07.07.2008, 10:45

    καλά ρε, ολόκληρο beach party κάνατε. και αντί να βγάζετε τα μαγιώ σαςWink, βγάζατε τις καδένες σας??{#emotions_dlg.rolleyes}


    Spotlight_Dancer
    07.07.2008, 11:26

    Παράθεση:

    Το μέλος heartbreak-kid στις 07-07-2008 στις 10:45 έγραψε...

    καλά ρε, ολόκληρο beach party κάνατε. και αντί να βγάζετε τα μαγιώ σαςWink, βγάζατε τις καδένες σας??{#emotions_dlg.rolleyes}



     

    Εσυ μη μιλας που μου λεγες "θα παμε και θα παμε" και τελικα μου λες"Σποτ...δεν ειμαι ετοιμος ακομα...".


    thaliey
    07.07.2008, 12:11

    ελπιζω να μπορω την επομενη φορα ζηλευωωωω που δεν ηρθα


    -Sadahzinia-
    07.07.2008, 12:50

    νομίζω ότι η πιο απαράδεκτη είμαι εγώ που δεν ήρθα, καθώς φώναζα να γίνει πάρτυ στη Χαλκιδική και τελικά έλειπα! Αλλά έχω καλή δικαιολογία....δουλευα...υπέροχα ε??? Εσείς να γλεντάτε στη παραλία και εγώ να τρέχω με παραγγελίες...ουφφφφφφφφφφφφφφφφφφ

    Συγχαρητήρια στην Στέλλα..


    sitzoune81
    07.07.2008, 13:05

    Παράθεση:

    Το μέλος seras στις 07-07-2008 στις 01:09 έγραψε...

    Μπράβο στην Pastella για την οργάνωση..

    Επίσης ένα μεγάλο thanks στον sitzoune που μας άντεξε και στο πήγαινε και στο έλα αλλά και στην συνάντηση...





    Πλακα με κανεις ντινε............... ρε μακαρι 10 σαν κι εσας να μπορουσα να 'χα στ' αμαξι, τι λες τωρα.....

    αφου ειστε και γ*μω τα παιδια, μην τα ξαναλεμε Wink

    Εγω θα πρεπε να σας ευχαριστησω και ιδιαιτερα τον Angelofdeath1990 (a.k.a. Αντζελικα{#emotions_dlg.tt2}) που ενω σε καποια φαση το κοντερ εγραφε 190χλμ/ωρα , αυτος "κοιτουσε τα χωραφια" απ το παραθυρο, μαλλον θα 'κανε τον κινεζο για να μη μου χαλασει την υπερτατη ευχαριστηση της ταχυτητας!!!!! δεν εξηγειται αλλιως!!! χαχαχαχαχαχαχα{#emotions_dlg.lol}{#emotions_dlg.lol}