ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.866 μέλη
    tsuku_elf
    13.10.2004, 09:22
    Καλά βρε παιδιά, μην παίσουμε να τον φάμε όλοι μαζί τον dear rivera, απλώς επειδή δεν κατάφερε να μας βρει. Η αλήθεια είναι ότι κάθε πρώτη προσπάθεια έχει και σημεία στα οποία υστερεί. Ίσως όντως θα έπρεπε να γίνει μια πιο...οργανωμένη κίνηση για να γνωριστούμε μεταξύ μας τα μέλη, καθώς τελικά αυτοί που έφεραν το "διακριτικό" του M/H ήταν λίγοι. Επίσης όντως έχω κι εγώ την εντύπωση ότι η αφίσα έξω από το ΠΑΤΑΤΡΑΚ δεν έκανε αναφορά στο Μ/Η αλλά σε live μουσικών σχημάτων.
    Οκ rivera, σου αναγνωρίζω κάποια ελαφρυντικά, αλλά βρε παιδί μου να έρθεις μέχρι εκεί και να φύγεις? Κρίμα, τα καλύτερα έχασες.... Δεν πειράζει, ελπίζω τουλάχισττον όταν κάνουμε συνάντηση στη Λήμνο να μας βρεις...
    Dark
    13.10.2004, 10:07
    Hello παιδιά. Πέρασα υπέροχα την Κυριάκη παρότι δεν σας γνώρισα όλους. Το θέμα όμως ήταν να γνωρίσει ο ένας τον άλλον και όχι εγώ εσάς. Ελπίζω την επόμενη φορά να οργανωθούμε καλύτερα. Σίγουρα θα είμαι εκεί. ΥΓ: Εγώ ήμουν το παιδί με την μπύρα κοντά στην πόρτα!!!
    Orfeus
    13.10.2004, 10:09
    Χμ... Σκοτεινός τύπος...

    Πάρε άλλη μία...
    XeniaRodo
    13.10.2004, 10:47
    Kaμιά φωτογραφία βγάλατε?
    Έπρεπε να εχουμε ενα φωτογράφο( και μια λουλουδού) να φωτογραφίζει όλα τα μέλη ένα προς ένα και να τα "εκθέσουμε" στο site!!!

    Eπειδή δεν έχω χρόνο να πω πολλά λόγο φόρτου εργασίας θα πω αυτό που μου άρεσε περισσότερο σε αυτό το live και αυτό ήταν το παιδί (Γιώργος αν δεν κάνω λάθος) που έπαιξε πλήκτρα. Έπαιξε τις μελωδίες με έναν δικό του τρόπο που μου άρεσε πολύ. Συγχαρητήρια από μένα Γιώργο.

    Tέλος ένα μεγαλο ευχαριστώ στον σκοτεινό τύπο με τη μπύρα δίπλα στην είσοδο για την παρέα...και για το Delivery μετά

    thanks Dark! τι θα κάναμε χωρίς εσένα!!!

    αλλα δεν πρέπει να έχεις παράπονο, σου δώσαμε ποπ κορν!!!
    ένα εικονίδιο με ποπ κορν παρακαλώ να προστεθεί...
    andri14
    13.10.2004, 10:54
    Afou eipame bre paidia!!!Th fotografo 8a tin kanw egw sto epomeno!!!!kai mhxanes exw kai aperiorista films koubalaw panta mazi mou!!xaxaxaxax!!na min exei parapono kai h Linda diladi!Mono na kanonisw na organw8w gia na er8w !!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 13-10-2004 11:18 ]
    falimento
    13.10.2004, 11:07
    Παιδιά για να βάλουμε μια τελεία σε αυτό το θέμα να επισημάνω το εξής ουσιώδες:

    Αυτή η συνάντηση των μελών του Musicheaven ήταν ξεχωριστή ήταν LIVE σε μαγαζί.. Με αυτό εννοώ πολύ απλά ότι το κύριο κομμάτι της βραδιάς ήταν η μουσική και η "ομιλία" επί σκηνής με τα μουσικά μας όργανα...
    Βεβαίως, αναπόσπαστο κομμάτι ήταν και η γνωριμία με τα μέλη. Για αυτό και αναφερόμασταν με τα nicknames για να γίνουμε εύκολα αντιληπτοί και να μας πλησιάσετε ευκολότερα (γιατί εμείς δεν θα ήταν εφικτό όλους να τους πλησιάζαμε και να τους ρωτάγαμε..)

    Χαρακτηριστικό σκηνικό με αστεία τροπή είχε μια δική μου απόπειρα γνωριμίας μιας κοπέλας εκείνο το βράδυ.. Πλησιάζω λοιπόν την κοπέλα παίρνω το θάρρος και ρωτάω
    -Γεια σου εγώ είμαι ο Falimento εσύ?
    -Ο ποιος? Είσαι ξένος? Τι? ιταλός?
    -Όχι έτσι είναι το nick μου! Εσύ δεν είσαι μέλος του Musicheaven?
    - Του ποιου? Τι είναι αυτό αίρεση?

    Οπότε καταλαβαίνετε γιατί μετά ήμουν επιφυλακτικός στις γνωριμίες!
    Βεβαίως μετά ενθουσιάστηκε απ' όλους μας και από το M/H και την επόμενη έγινε μέλος η helen24!

    Tελειώνω λέγοντας, ότι το Musicheaven κάνει συναντήσεις και σε ταβερνάκια κτλ για να γνωριστούμε με τα άλλα μέλη και αυτός είναι ο κύριος σκοπός των εν λόγω συναντήσεων...

    Στο Live τα πράγματα εκ προοιμίου είναι διαφορετικά

    jorge
    13.10.2004, 11:21
    Χαχα, Falimento είσαι όλα τα λεφτά
    MariannaP
    13.10.2004, 12:16
    Θα συμφωνήσω με τον Falimento. Αυτή δεν ήταν μια συνάντηση που ευννοούσε τόσο τη γνωριμία των μελών. Όμως σε ένα live ερχεται πιο εύκολα κάποιος παρά σε ένα ταβερνακι γιατί δεν έχει το στυλ του ραντεβού στα τυφλά. Νομίζω ότι την επόμενη φορά που θα κανονίσουμε συνάντηση σε ταβερνάκι θα έρθουν άτομα που ήρθαν στο live πρωτη φορά και θέλουν να μας γνωρίσουν καλύτερα.

    Falimento, ελπίζω να μη σου συμβαίνει αυτό καθε φορά που μιλάς σε γυναίκα!
    Πάλι καλά που δεν έφαγες και ξύλο!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: MariannaP on 13-10-2004 12:18 ]
    elnor
    13.10.2004, 12:26
    Εγω για το live δεν θα αναφερθω μια και με εχει καληψει η tsoukou μου,
    απλα θα πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ευχαριστω σε ολους .
    Τωρα οσο αφορα τις photos ελπιζω να τις εχει στειλει η tsoukou και να τις δημησιευσει ο jorge




    jorge
    13.10.2004, 12:32
    Ορίστε οι πρώτες !. Ευχαριστούμε elnor και tsuku_elf!

    Αν κάποιος έχει ένσταση για τις φωτογραφίες που θα τοποθετούνται στο αλμπουμάκι, να μου λέει να τις βγάζω μέσω PM...

    MariannaP
    13.10.2004, 12:38
    Γιατί ασπρόμαυρες;
    Θέλουμε κι άλλες. Από το επόμενο live προτείνω να βγαίνουν όλοι οι καλλιτέχνες μια αναμνηστική!
    Mariagoros
    13.10.2004, 12:44
    Ένα μεγάλο συγνώμη που δεν μπόρεσα να έρθω τελικά!!!



    Βλέπω ότι έχασα ΤΟ event...
    ...αλλά ελπίζω και εύχομαι την επόμενη φορά να καταφέρω να είμαι εκεί!

    Μπράβο σε όλους!
    (Falimento, super... ΧΑ ΧΑ )
    tsuku_elf
    13.10.2004, 13:04
    Καρφάκι προς τον αξιότιμο κο Διαχειριστή: Την αφεντομουτσουνάρα σου ΓΙΑΤΙ δεν τη δημοσιεύεις? Εγώ σου έστειλα μια υπέροχη φωτογραφία (νομίζω)!
    falimento
    13.10.2004, 13:18
    Quote:

    Το μέλος MariannaP στις 13-10-2004 στις 12:16 έγραψε:

    Falimento, ελπίζω να μη σου συμβαίνει αυτό καθε φορά που μιλάς σε γυναίκα!
    Πάλι καλά που δεν έφαγες και ξύλο!
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: MariannaP on 13-10-2004 12:18 ]





    Ασ τα να πάνε Μαριάννα για αυτό είμαι και μαυριδερός από το πολύ ξύλο! Θα αρχίσω να χρησιμοποιώ το nick Jorge μπας και γλιτώσω κανά σκαμπίλι!
    Mariagoros
    13.10.2004, 13:23
    Η αλήθεια είναι ότι ο Jorge έχει τον τρόπο του!
    Orfeus
    13.10.2004, 14:24
    Εγώ τις έχω ...έγχρωμες!!!!


    gate
    13.10.2004, 15:17
    Καταρχήν, λυπάμαι που δεν κατάφερα να είμαι κι εγώ μαζί σας. Τη βραδιά εκείνη σας σκεφτόμουν πάντως...., αν αυτό μπορεί να μετράει σε κάτι...

    Από όσα περιγράφετε, πρέπει να περάσατε πολύ όμορφα και ζηλεύω που το έχασα.

    Ευχή για το Μ/Η... : η παρέα να μεγαλώνει και να ακούγεται η φωνή της όσο γίνεται πιο μακριά..!


    Orfeus
    13.10.2004, 15:39
    Να 'σαι καλά Νεκταρία...


    rapsodos
    13.10.2004, 15:41
    Ευτυχώς Νεκταρία μου , βοηθάς και εσύ γι'αυτο, με τον τρόπο σου. Αντε να σε ξανακουσουμε. Μας έλλειψες.
    helen24
    13.10.2004, 17:14
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 13-10-2004 στις 11:07 έγραψε:

    -Γεια σου εγώ είμαι ο Falimento εσύ?
    -Ο ποιος? Είσαι ξένος? Τι? ιταλός?
    -Όχι έτσι είναι το nick μου! Εσύ δεν είσαι μέλος του Musicheaven?
    - Του ποιου? Τι είναι αυτό αίρεση?






    Ναι! Έτσι έγινε και να με συμπαθάτε! Αλλά δεν ήξερα τι γινόταν εκεί μέσα! Έτσι όπως μου το είπε ο Γιώργος νόμιζα ότι είχε καμιά συνάντηση το Rotary club - Mασονία - κτλ!!

    Eυτυχώς που είναι ωραίο παιδί και γλύκας και την γλύτωσε τη σφαλιάρα!

    Falimentoulino?