ελληνική μουσική
    838 online   ·  210.853 μέλη

    Τι κανατε οταν ειχατε απεναντι σας καποιον φωνητικα πολυ ανωτερο σας?

    Jonny4
    23.08.2008, 10:41

    Προτιμώ να δουλεύω με καλύτερες φωνές από μένα... Καλύτερα να ακούς μια καλή και μια μέτρια (εγώ είμαι αυτός) φωνή, παρά δυο μέτριες. Αυτός είναι και ο λόγος που όπως έχω γράψει και στην αγγελία μου, ψάχνω κάποιον που να παίζει μπουζούκι, αλλά και να έχει καλή φωνή.


    Kisto
    26.09.2008, 00:08

    Εγω παιρνω το πραγμα καπως σε πιο γενικα δηλαδη λεω ενταξει ο καθε ανθρωπος με τα χαρισματα του! : ) αλλωστε η φωνη αναλυετε σε πολλα μεροι , την εκταση, την τεχνικη  κ πανω απ ολα την χροια , οσο αναφορα τη χροια αυτο ειναι το αντικειμενικο κ το κυριο μερος ενος τραγουδιστη δηλαδη σε καποιους η χροια θα αρεσει κ σε καποιους αλλους οχι ! πχ σαν τεχνικη μου αρεσει ο μητροπανος κ ο τερζης! , σαν εκταση ο παριος , σαν χροια ο σφακιανακης σημειωστε οτι ο σφακιανακης εχει ωραια χροια αλλα οχι εκταση . αυτα απο μενα! παντως ενταξει δεν πρεπει να βλεπουμε καποιον με καλυτερη φωνη πως υπερεχει απο μας διοτι καθε ανθρωπος εχει τα δικα του χαρισματα κ να ευχαριστη το θεο για αυτο κ να μην πεφτει :)  αλλωστε το τραγουδι ειναι τροπος εκφρασεις κ οχι διαγωνισμου :) ο κοσμος στον οποιο τραγουδαμε μας αγαπαει για αυτο που ειμαστε κ δινουμε! τραγουδατε στον κοσμο οπως νιωθετε κ αν καποιος με καλυτερη φωνη βρεθει διπλα σας διασκεδαστετω κ απολαυστε το  καντε κ χιουμορ του στυλ μετα θελω κ αυτογραφο.. :)


    Jimi
    26.09.2008, 00:16

    ΟΛΟΙ είναι φωνητικά πολύ ανώτεροί μου... Smile Επομένως πάντοτε ένιωθα ευτυχής που κάποιος θα ερμήνευε με την ωραία του φωνή τα τραγούδια μου!


    nowaveband
    26.09.2008, 03:10

    τους αφήνω να τραγουδάνε και εγώ παίζω το μπασάκι μουInnocent{#emotions_dlg.whistling}


    freddieKrueger
    26.09.2008, 16:24

    Εκαστος στο ειδος του...αν θεωρεις οτι δεν εχεις φωνη για τραγουδι,η αν απλα δεν σε ενδιαφερει,συνεισφερεις με αλλο τροπο-αυτονοητο...{#emotions_dlg.rockon}


    sea_like_eyes
    26.09.2008, 22:56

    Κλεβω την παρασταση  . . .  απλα . . . κι ομορφα . . .


    -Sadahzinia-
    26.09.2008, 22:59

    Παράθεση:

    Το μέλος sea_like_eyes στις 26-09-2008 στις 22:56 έγραψε...

    Κλεβω την παρασταση  . . .  απλα . . . κι ομορφα . . .



     

     

     

    Και χωρίς ιδιαίτερη προσπάθεια.....Smile


    anko
    28.09.2008, 19:24

    Μ'αρέσει να έχω απέναντι μου κάποιον φωνητικά ανώτερο γιάτι έτσι προσπαθώ κ γίνομαι καλύτερη!Κατά την γνώμη μου όμως είμαι πολύ καλή ήδη!! {#emotions_dlg.lol}


    kidX
    29.09.2008, 22:10

    Ε, όχι και πολλά...{#emotions_dlg.crying}


    EffieKakaflika
    30.09.2008, 15:46

    Μου έχει τύχει, έχω κομπλάρει κι έχω αποδώσει λιγότερο απ'ό,τι θα μπορούσα (απ'ό,τι είχα κάνει σε άλλη περίπτωση). Δυστυχώς όμως, αυτός που τελικά έχασε ήμουν εγώ η ίδια, την απόλαυση του να τραγουδώ και μάλιστα με κάποιον που να μπορεί να δώσει κάτι παραπάνω από μένα ή να συμπληρώσει κάποια κενά, οπότε το κοινό αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι πάρα πολύ καλό.

    Όμως, δεν πιστεύω ότι είναι εύκολο καποιος να αποφύγει την σύγκριση, γιατί αυτός ο χώρος είναι ανταγωνιστικός. Για μένα, το χειρότερο είναι ότι χάνεις την απόλαυση εκείνης της στιγμής που δεν ξαναγυρίζει. Εξ'άλλου εκεί είναι όλα τα λεφτά και όχι στην επιβράβευση. Το παλεύω να ξεπεράσω την ιδέα ότι συγκρίνομαι ανά πάσα στιγμή και ξέρω ότι βασικά είναι έλλειψη αυτοπεποίθησης ή άγνοια των δυνατοτήτων μου και άρα δικό μου πρόβλημα και όχι του άλλου που μπορεί να έχει αποκτήσει ύφος "κατακτητή".

    Είναι δύσκολο πάντως και πραγματικά θαυμάζω αυτούς που πιστεύουν και πλασάρουν τους εαυτούς τους έτσι, ώστε να φαίνονται οι καλύτεροι, ακόμα κι αν δεν είναι αντικειμενικά οι καλύτεροι. Θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία, ειδικά από τα κελιά που φτιάχνουμε μόνοι μας.  


    nowaveband
    30.09.2008, 17:32

    Μετατρέπομαι σε Johny Rotten{#emotions_dlg.happycrazy}


    sea_like_eyes
    01.10.2008, 00:19

    Παράθεση:

    Το μέλος nowaveband στις 30-09-2008 στις 17:32 έγραψε...

    Μετατρέπομαι σε Johny Rotten{#emotions_dlg.happycrazy}



    - Hey Sead . . . they're looking at us . . . we're Bloody Ungly . . . hell yeahhhhh punk Braaaa . . .

    - Common'Johnny . . . f#@ them . . . both of us are bloody shit . . . shit as ya . . . shit as me . . . shitttttttttt . . . just this you waaaaaankers . . . oi . . . oi . . . oi . . .

     

    Y.Γ και μετα ξυπνησα . . .

     


    -----------------
    Es iSt sOWeIt, HabE iCh rEchT ? daRf icH noCh EtWas SaGen ? Ist Es VorBeI ?



    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sea_like_eyes στις 01-10-2008 00:20 ]


    επισυναπτόμενα: R.209-SEXPISTOLS-Rotten&Vicious.jpg 
    montechristos-ole
    16.10.2008, 21:30

    τουμπεκι...


    Cobra
    06.11.2008, 10:53

    Στην αρχή αγχώνομαι λίγο, αλλά μετά σκέφτομαι: "Γ@μα το. Είμαστε καλύτεροι από αυτούς, έχουμε καλύτερα τραγούδια, θα τα σπάσουμε και στο τέλος το κοινό θα θυμάται εμάς."


    billy2002gr
    08.11.2008, 15:16

    Ρε παιδι μου, μυστηριο πραμα...

    Εμενα μου συμβαινει καθε φορα που παω να ανοιξω το στωμα μου να τραγουδισω. Ακουω ξαφνικα κατι καταπληκτικες φωνες διπλα μου οι οποιες μπορει μεν να ειναι θεοφαλτσες αλλα πολυ καλλιτερες απο την δικια μου. {#emotions_dlg.mad}

    Εκτως αυτου ομως, βλεπω κιολας... {#emotions_dlg.scared}

    Διαφορες παλαμες να πλησιαζουν τα μαγουλα με σκοπο να ταποσουν τα αισθητηρια της ακοης. {#emotions_dlg.helpsmilie}

    Ας ειναι ομως ... αυτοι δεν ξερουν τι χανουν {#emotions_dlg.clap}


    CostasL
    07.01.2009, 00:29

    Toυ κανουμε ενα μεγαλο RESPECT


    INTHEFOREST
    07.01.2009, 13:42

    Τι σημαινει φωνητικα ανωτερος?Σε ποια βαση?Ερασιτεχνικη?Επαγγελματικη?Και απο ποια σκοπια?Του ερμηνευτη?Του δημιουργου?Για πλακα στο μπανιο μου?Για λεφτα σε μαγαζι?Για ενα απλο ντεμο?Για δισκογραφια?Δεν πιστευω τιποτα και κανενας δεν ειναι ανωτερος απο κανεναν και σε κανενα επιπεδο.Οσοι ασχολουμαστε με τις τεχνες και το κανουμε απο ψυχης,ειμαστε ειλικρινεις και καλυτεροι απο ολους.Ακομα και αν αυτο μια ημερα φερει λεφτα και δοξα το να προσπαθησεις να συγκρινεις τον εαυτο σου με καποιον ,μονο καταστροφη μπορει να φερει στην προσπαθεια και την ιδια σου την δουλεια που ειναι η ψυχη σου και το παιδι σου.Να εισαι καλυτερος και ανωτερος για τον εαυτο σου και γ--α ολους τους αλλους και σε οποιον αρεσει το φαλτσο.Ακομα και αν συναντησω καποιον που ειναι "ανωτερος"απο εμενα δεν θα με πεισμωσει για πιο εντατικα "μαθηματα".Εχω τους χρονους που κινω το κορμι μου σε αυτο τον πλανητη και δεν θα υποκειψω στην "ανωτερωτητα"κανενος.Απλα  λοιπον ,δεν ξερω θεωρια,δεν ξερω αρμονια,και ειμαι καλυτερος απο ολους και για ολους τους λογους.Οποιος μπαινει στην λογικη του καλυτερος-χειροτερος να το γυρισει σε κριτικος και να αφησει στους υπολοιπους την τεχνη οπως αυτη εκφραζεται(καλλιτεχνικα) για οποιουσδηποτε λογους(λεφτα-δοξα) με οποιον τροπο (μουσικη-θεατρο ακομα και κλοουν)και οπουδηποτε(στο πεζοδρομιο η στο μεγαρο).

    Ελπιζω να φανηκε σαν μανιφεστο....χαχαχαχα!!!

     


    Blackpearl
    07.01.2009, 23:43

    apla to diaskedasa!!! {#emotions_dlg.happycrazy}


    earinos
    13.01.2009, 15:14

    Πάντα θέλεις να γίνεις καλύτερος από πρίν και όποιος δεν προσπαθεί πάντα θα είναι από κάτω!!! Απλά προσπαθώ να κλέψω το υφος και τεχνικές που δεν κάνω και να προσπαθώ να τις ενσωματώσω επάνω μου.Και σιγά σιγά με τον χρόνο θα καταφέρω να μην αισθάνομαι ότι η φωνή που άκουσα είναι ποιό πάνω απο εμένα , απλά να αισθάνομαι οτι είμαι εγώ!!

    Οσο για αυτόν που είναι καλύτερος απο εμας είναι γιατί έχει δουλέψει ποιό πολύ απτόν καθένα μας.

    Ο κάθε ένας απο εμάς έχει τον δικό του χαρακτήρα και τρόπο έκφρασης , αν δουλέψουμε πολύ θα καταφέρουμε να είμαστε εξίσου καλοί στο είδος μας .

    Μη φοβάστε να τραγουδίσετε μην ντρέπεστε , αφήστε τον εαυτό σας ελεύθερο και απο μόνα τους θα γίνουν ΟΛΑ!!!!!