ελληνική μουσική
    280 online   ·  210.899 μέλη
    DaveMustaine
    25.08.2008, 19:31

    να και μια συγκριση του παλιού με τον νέο Urlich.......

     

     


    p3tr0s
    26.08.2008, 13:57

    http://www.Metallica.com/index.asp?item=601136

     

    Για τσεκάρετε το....απλά κομματάρα..Riffares...Metallicaaaaaaaa!!!

     


    BAGRATION
    26.08.2008, 18:47

    DaveMustaine Κι εμένα στο πρώτο βίντεο που άρεσε .....

    Ειδικά το drumming του στα τελευταία γρήγορα κομμάτια δεν μου αρέσει καθόλου. Στο saint anger ο Lars μου έσπαγε τα νέυρα κιόλας.....

    Αλλά το ότι αρχίζει να μην αρέσει ο Lars δεν σημάινει ότι ο Lars αρχίζει να κουλένεται. Ο βαθμός δυσκολίας των ντράμς του είναι περίπου ο ίδιος όλα τα χρόνια που έπαιζε στους μετάλλικα πλήν του and justice for all που ήταν κάπως πιο δύσκολα....

     



    -----------------
    " Το μαχαίρι θα φτάσει μέχρι το κόκκαλο"

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 26-08-2008 18:48 ]


    sitzoune81
    26.08.2008, 19:01

    Το St.Anger φαντάζει ΘΕΙΚΗ ΔΙΣΚΑΡΑ μπροστά στα χάλια των Load και Reload, χωρίς πλάκα!

    Ειδικά το δεύτερο με "πόνεσε" πολύ... Σαν χθές να 'τανε θυμάμαι, που περίμενα σαν τον μαλ*κα έξω απ'το δισκάδικο να ανοίξει πρωί πρωί να το αγοράσω , χάνοντας και τις πρώτες 2 ώρες στη δευτέρα Λυκείου. Και να άξιζε τελικά τον κόπο η κοπάνα......


    Disasterpiece
    26.08.2008, 23:14

    Τελεια,τωρα πηγαμε και στον Lars!Ειλικρινα ηθελα να ξερα ποιος κομπλεξικος υπανθρωπος,κατα πασα πιθανοτατα δημοσιογραφισκος μεταλ περιοδικου(αποτυχημενος μουσικος που βγαζει τ'απωθημενα του δηλαδη),ξεκινησε ολο αυτο το παραμμυθι με τον "ασχετο" και "κακο" ντραμερ Ulrich.Eχει καταντησει αηδια πια να κραζουν καποιον,ο οποιος εχει προσφερει πολλα στους Metallica και ειναι ενας πολυ καλος ντραμερ για το ειδος του(οχι ο καλυτερος του πλανητη,ΟΚ.).Δηλαδη μεχρι και βιντεακια στο youtube εχω βρει,οπου ακουσον-ακουσον παιρνουν μικρα κομματια απo live των Metallica,κανει κανενα λαθος o Lars και ολο χαρα καταδεικνυουν ποσο ασχετος και κακος ντραμμερ ειναι..!Ειμαι σιγουρος πως οσοι κραζουν τους Metallica,ειναι αυτοι που λιωνουν τα cd τους περισσοτερο απ'ολους,μονο και μονο για να βρουν λογους να τους κραξουν.Επισης μελετανε τις φωτογραφιες τους κοιτωντας τι μηκος μαλλια εχουν και εαν φορανε κανενα χαβανεζικο πουκαμισο η' εχουν βαλει ζελεδακι στο κοντο τσουλουφατο μαλλι τους για να τους κραξουν κι αλλο,καθοτι ο λαος του metal απαιτει να εχεις απλυτη μαλλουρα με ψαλιδα,να φορας μαυρα ΠΑΝΤΑ και να εισαι αγριεμενος σαν τσετσενος αυτονομιστης-"macho macho man",αλλιως εισαι πουλημενος χαχαχαααα


    -----------------

    "Όταν οι ιεραπόστολοι πρωτοήρθαν στην γη μας,αυτοί είχαν τις Βίβλους και εμείς τη γη.Πενήντα χρόνια μετά,εμείς ειχαμε τις Βίβλους και εκείνη ειχαν την γη" Τζόμο Κενιάτα (ο πρώτος πρόεδρος της Κένυα μετά την ανεξαρτησία)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 26-08-2008 23:18 ]


    DaveMustaine
    27.08.2008, 08:01

    Παράθεση:

    Το μέλος Disasterpiece στις 26-08-2008 στις 23:14 έγραψε...

    Τελεια,τωρα πηγαμε και στον Lars!Ειλικρινα ηθελα να ξερα ποιος κομπλεξικος υπανθρωπος,κατα πασα πιθανοτατα δημοσιογραφισκος μεταλ περιοδικου(αποτυχημενος μουσικος που βγαζει τ'απωθημενα του δηλαδη),ξεκινησε ολο αυτο το παραμμυθι με τον "ασχετο" και "κακο" ντραμερ Ulrich.Eχει καταντησει αηδια πια να κραζουν καποιον,ο οποιος εχει προσφερει πολλα στους Metallica και ειναι ενας πολυ καλος ντραμερ για το ειδος του(οχι ο καλυτερος του πλανητη,ΟΚ.).Δηλαδη μεχρι και βιντεακια στο youtube εχω βρει,οπου ακουσον-ακουσον παιρνουν μικρα κομματια απo live των Metallica,κανει κανενα λαθος o Lars και ολο χαρα καταδεικνυουν ποσο ασχετος και κακος ντραμμερ ειναι..!Ειμαι σιγουρος πως οσοι κραζουν τους Metallica,ειναι αυτοι που λιωνουν τα cd τους περισσοτερο απ'ολους,μονο και μονο για να βρουν λογους να τους κραξουν.Επισης μελετανε τις φωτογραφιες τους κοιτωντας τι μηκος μαλλια εχουν και εαν φορανε κανενα χαβανεζικο πουκαμισο η' εχουν βαλει ζελεδακι στο κοντο τσουλουφατο μαλλι τους για να τους κραξουν κι αλλο,καθοτι ο λαος του metal απαιτει να εχεις απλυτη μαλλουρα με ψαλιδα,να φορας μαυρα ΠΑΝΤΑ και να εισαι αγριεμενος σαν τσετσενος αυτονομιστης-"macho macho man",αλλιως εισαι πουλημενος χαχαχαααα


    -----------------

    "Όταν οι ιεραπόστολοι πρωτοήρθαν στην γη μας,αυτοί είχαν τις Βίβλους και εμείς τη γη.Πενήντα χρόνια μετά,εμείς ειχαμε τις Βίβλους και εκείνη ειχαν την γη" Τζόμο Κενιάτα (ο πρώτος πρόεδρος της Κένυα μετά την ανεξαρτησία)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Disasterpiece στις 26-08-2008 23:18 ]



    ουφφφφφφφφφφφ................μαλλον εγω πρεπει να το βουλωσω πια σε αυτό το site........δεν γινεται αλλιως..........δεν μιλησα ποτε οτι δεν ξερει και οτι ειναι ασχετος..........για την ακριβεια θυμαμαι drummer που γνωριζα τα πρωτα δυο χρονια να εχουν καποιο παικτικο προβλημα με τα κομματια των Metallica τα οποια ειναι σε φαση Hit the lights κλπ κλπ........ο Lars ναι εχει ιστορια ναι ηταν μια πολυ δυναμικη μορφη Thrasha οταν οι Metallica ειχανε μακρυα μαλλια....ενταξει τοτε back in the 80's βαρούσε τα τύμπανα και νόμιζες θα ματωσουν..........και ο σημερινός Lars είναι σαν να βαλανε αλλον ανθρωπο να παιζει.......ασε που πια δεν ειναι drums αυτα που εχουν....ειναι οι κατσαρολες της μανας μου στην σειρα......ειλικρινα δεν μπορω να φανταστω πως τα κουρδισε για το album και ακουγονται ετσι.....δεν ειπα ποτε οτι ο Lars δεν ξερει και οτι ειναι ασχετος και ετσι........και τα περι κουλαμαρας μιλουσα μεταφορικα......δηλαδη οτι οσο παιζει στους Metallica αντι να γινεται καλυτερος μειωνει ολο και πιο πολυ τις φρασεις του στα Drums......δηλαδη ακους ρολαρισματα του τοτε με του σημερα και ειναι ειλικρινα σαν να παιζει αλλος ανθρωπος.......και αυτα τα βιντεακια που λες δεν καθησα και ποτε να τα ψαξω...μπορει να γουσταρω τρελλα Megadeth και για μενα να ειναι χιλιες φορες καλυτεροι απο τους Metallica αλλα δεν το κρυβω οτι γουσταρω πολλα παλια των Metallica μεχρι το black album και πολυ επιλεκτικα 2 κομματια απο το Reload......ποτε δεν καθησα να διαβασω τετοιες κριτικες για τον Lars γιατι απλα εγω λεω αυτο που ακουω.....και οχι το τι διαβασα στο ταδε Metal hammer και οποιοδηποτε Metal hammer.......απλως ακουω τα drums τις κιθαρες τους στιχους απο το St.Anger και απογοητευομαι........οπως ειχε πει και ενας φιλος μου μια μερα μετα το St.Anger δεν επρεπε να μπουνε σε κεντρο αποτοξινωσης αλλα στην φυλακη μετα απο τετοιο album που βγαλανε....οι Metallica δολοφονησαν τους Metallica τελος.....παντως και κατι ασχετο.....και αυτο το καλος Drummer o Urlich ok ειπαμε μην το δενουμε και κομπο γιατι καλος ειναι στο ειδος που εχει διαλεξει να παιζει....αν ψαξεις στο YOU TUBE υπαρχει ενα βιντεακι που κανουν Drums Improvition Show ο Urlich και ο Nicko McBrain........ενταξει.......ο Urlich μπροστα σε αυτα που παιζει ο McBrain ειναι σαν κατσαριδα.......και δεν λεω αυτα που παιζει στους Maiden ο McBrain γιατι αυτα δεν ειναι ουτε το 50% των ικανοτητων του στα Drums.......τεσπα.....Αλλα ΕΛΕΟΣ αμεσως εκει να παρεξηγησετε τι θελω να πω.......τεσπα.....

    Π.Σ. Και με ρομπα να εβγαινε να παιξει ο Lars την ιδια γνωμη θα εχω πια....γιατι τους Metallica καλως η κακως λογο της ηληκιας μου τους γνωρισα με το κοντο μαλλι και τα χαβανεζικα πουκαμισα.......αρα οκ δεν με ενδιαφερει κιολας.....και ο Mustaine βγαινει οπως ναναι.....και πια ετσι οπως τον γνωρισα εγω μια χαρα χωρις απλυτο μαλλι και δεν ειναι πια σαν τσετσενος αυτονομιστης......πια δεν διαφερουν και πολυ οι Metallica με τον Mustaine σε στιλακι και λογικο ειναι....εχουν φτασει 45 και χρονων.....ελεος....δεν τιθεται ποια στο μεταλ θεμα εμφανισης......εχουμε φυγει απο την εποχη των 80's.....
    -----------------
    Erratic Escape Still Kicking.........My whole life is work built on the past But the time has come when all things shall pass This good thing passed away. In my darkest hour.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DaveMustaine στις 27-08-2008 08:10 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : DaveMustaine στις 27-08-2008 08:12 ]


    deathminor88
    27.08.2008, 13:13

    Ποιός Ulrich, ποιός McBrain...?

     

    Billy Cobham ρεεεεεε...!!!  {#emotions_dlg.happycrazy}


    sea_like_eyes
    27.08.2008, 14:44

    Ποιός Ulrich, ποιός McBrain...?

    ΑααΑαΑΑΑαΑαντε γειαααααααα . . . χαχαχαχαχαα . . . ας μιλησουμε για κανεναν σοβαρο Drummer !

     

    Υ.Γ ο Mcbrain . . . κατεχει . . . απλα . . . ειναι ΤΟΣΟ ΒΑΡΕΤΟΣ !!!!!!


    SouLRocK
    28.08.2008, 11:28

    Φτιάξτε άλλο τόπικ ρε 'σεις για drummers (John Bonham! κορυφή χεχέ!)... Τώρα δε ξέρω τι λέτε τεχνικά για τους Metallica αλλά στο νέο τραγούδι (μακάρι και στο νέο άλμπουμ!) επιτέλους έχουν και μελωδία και ρυθμό... μετά τον κακόγουστο "σαματά" του st.anger... !


    DaveMustaine
    28.08.2008, 11:52

    Παράθεση:

    Το μέλος SouLRocK στις 28-08-2008 στις 11:28 έγραψε...

    Φτιάξτε άλλο τόπικ ρε 'σεις για drummers (John Bonham! κορυφή χεχέ!)... Τώρα δε ξέρω τι λέτε τεχνικά για τους Metallica αλλά στο νέο τραγούδι (μακάρι και στο νέο άλμπουμ!) επιτέλους έχουν και μελωδία και ρυθμό... μετά τον κακόγουστο "σαματά" του st.anger... !



    ναι αλλα οι κατσαρολες κατσαρολες....ντραμς St.anger ήχιτικα....


    DenialFiend
    29.08.2008, 21:13

    Έχω ακούσει δύο τραγούδια του Death Magnetic των Metallica.
    Το πρώτο ήταν το The Day That Never Comes. Οι εντυπώσεις μου; Οι χείριστες. Πως είναι δυνατόν οι Metallica να βγάζουν τέτοιο τραγούδι.
    Προσοχή. Λέω οι Metallica.
    Αν είχε κυκλοφορήσει από άλλη μπάντα, ίσως να μιλούσαμε για το κομμάτι της χρονιάς. Σαν τραγούδι προσωπικά μου αρέσει (αν εξαιρέσεις τα άθλια κατσαρολικά του Lars).
    Αλλά όπως είπα και παραπάνω, αυτό σοβαρό τραγούδι για Metallica δεν είναι. Τέτοια γράφανε μέσα στα τέλη του '80. Για την πλάκα τους.
    Το άλλο που άκουσα ήταν το My Apocalypse. Οι εντυπώσεις μου σαφώς καλύτερες. Βελτιωμένα riffs, η φωνή ακούγεται καλύτερα, αλλά και πάλι κατέληξα πάλι στο παραπάνω συμπέρασμα. Δεν είναι τραγούδι Metallica αυτό.

    Γενικότερα, έχω να πω πως:
    1. o James Hetfield δεν έχει την φώνή που είχε κάποτε και έδινε ξεχωριστό Metallica feeling. Οι κιθαριστικές του ικανότητες σιγά-σιγά εκλείπουν, καθώς δεν μπορεί να παίξει (γεράματα).
    2. ο Lars Ulrich μια ζωή δεν ήξερε drums, αλλά έπαιζε με μοναδικό τρόπο, ωραίο, τον γούσταρα. Τώρα φαίνεται η αμπαλία του, η έλλειψη ικανοτήτων του.
    3. oι Metallica μετά από αυτές τις συνεχείς απογοητεύσεις δεν μου αφήνουν να πιστεύω σε κάτι καλύτερο από αυτόν τον δίσκο. Ναι μεν βελτιώθηκαν σύμφωνα με τα τραγούδια που άκουσα, αλλά λόγω προϊστορίας, Load, Reload, St.Anger δεν μπορώ να περιμένω και πολλά. Ελπίζω να βγω λάθος και να είναι αρκετά αξιόλογος ο δίσκος τους.
    4. μας μένει ο Kirk Hammer ο οποίος είναι ταλεντάρα στην κιθάρα, αλλά μόνος του δεν κάνει τους Metallica, και ο Trujilo, που αν και πάρα πολύ καλός μπασίστας, σε όποια σύγκριση με τον προκάτοχό του Cliff Burton υστερεί.

    Θέλω να πιστεύω ότι τα επόμενα τραγούδια μας επιφυλάσουν κάτι καλύτερο.


    p3tr0s
    29.08.2008, 21:25

    Παράθεση:

    Το μέλος DenialFiend στις 29-08-2008 στις 21:13 έγραψε...

    Έχω ακούσει δύο τραγούδια του Death Magnetic των Metallica.
    Το πρώτο ήταν το The Day That Never Comes. Οι εντυπώσεις μου; Οι χείριστες. Πως είναι δυνατόν οι Metallica να βγάζουν τέτοιο τραγούδι.
    Προσοχή. Λέω οι Metallica.
    Αν είχε κυκλοφορήσει από άλλη μπάντα, ίσως να μιλούσαμε για το κομμάτι της χρονιάς. Σαν τραγούδι προσωπικά μου αρέσει (αν εξαιρέσεις τα άθλια κατσαρολικά του Lars).
    Αλλά όπως είπα και παραπάνω, αυτό σοβαρό τραγούδι για Metallica δεν είναι. Τέτοια γράφανε μέσα στα τέλη του '80. Για την πλάκα τους.
    Το άλλο που άκουσα ήταν το My Apocalypse. Οι εντυπώσεις μου σαφώς καλύτερες. Βελτιωμένα riffs, η φωνή ακούγεται καλύτερα, αλλά και πάλι κατέληξα πάλι στο παραπάνω συμπέρασμα. Δεν είναι τραγούδι Metallica αυτό.

    Γενικότερα, έχω να πω πως:
    1. o James Hetfield δεν έχει την φώνή που είχε κάποτε και έδινε ξεχωριστό Metallica feeling. Οι κιθαριστικές του ικανότητες σιγά-σιγά εκλείπουν, καθώς δεν μπορεί να παίξει (γεράματα).
    2. ο Lars Ulrich μια ζωή δεν ήξερε drums, αλλά έπαιζε με μοναδικό τρόπο, ωραίο, τον γούσταρα. Τώρα φαίνεται η αμπαλία του, η έλλειψη ικανοτήτων του.
    3. oι Metallica μετά από αυτές τις συνεχείς απογοητεύσεις δεν μου αφήνουν να πιστεύω σε κάτι καλύτερο από αυτόν τον δίσκο. Ναι μεν βελτιώθηκαν σύμφωνα με τα τραγούδια που άκουσα, αλλά λόγω προϊστορίας, Load, Reload, St.Anger δεν μπορώ να περιμένω και πολλά. Ελπίζω να βγω λάθος και να είναι αρκετά αξιόλογος ο δίσκος τους.
    4. μας μένει ο Kirk Hammer ο οποίος είναι ταλεντάρα στην κιθάρα, αλλά μόνος του δεν κάνει τους Metallica, και ο Trujilo, που αν και πάρα πολύ καλός μπασίστας, σε όποια σύγκριση με τον προκάτοχό του Cliff Burton υστερεί.

    Θέλω να πιστεύω ότι τα επόμενα τραγούδια μας επιφυλάσουν κάτι καλύτερο.



    OK.....


    -----------------
    But in the end What leaves you broken In the end it makes you better

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : p3tr0s στις 29-08-2008 21:27 ]


    metalcity
    03.09.2008, 09:08

    Έχουμε στα χέρια μας το νέο cd των Metallica - Death Magnetic

    Tracklist:
    1. That Was Just Your Life
    2. The End of the Line
    3. Broken, Beat & Scarred
    4. The Day That Never Comes
    5. All Nightmare Long
    6. Cyanide
    7. The Unforgiven III
    8. The Judas Kiss
    9. Suicide & Redemption
    10.My Apocalypse

    και το ακούμε το σάββατο 6/9

    Σας περιμένουμε 12 με 2 το μεσημέρι

    Keep Your Head Banging

    http://listen.musicheaven.gr

    http://metalcitygr.blogspot.com/





    επισυναπτόμενα: metallica.jpg 
    spload
    09.09.2008, 14:24

    Μολις ακουσα το Death Magnetic. Το μονο που εχω να πω ειναι οτι πραγματικα δεν ακουγεται. Το μονο που θα μπορουσε να χαρακτηριστει ανωτερο του "Θεε μου γιατι εκανα τον κοπο να το κατεβασω" ειναι το The Day That Never Comes.


    deathminor88
    09.09.2008, 14:31

    Μπορώ να πώ ότι δεν μου άρεσε καθόλου με εξαίρεση 2 κομμάτια.

    1) the day that never comes

    2) The unforgiven 3, που πραγματικά εντυπωσιάστηκα.


    BAGRATION
    09.09.2008, 17:58

    Πέρα από 2-3 κομμάτια που μου ψιλοάρεσαν τα άλλα μου φανήκαν βαρετά

    Σκληρούτσικος, thrashάτος ήχος, αλλά από ουσία δεν βρήκα και πολλα πράγματα.....

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BAGRATION στις 10-09-2008 13:03 ]


    SteamRoller
    10.09.2008, 01:51

    Γεια σας κι απο μενα. Ως λατρης της rock/metal σκηνης γενικα, και οχι κολλημενος με ενα ειδος θα ηθελα να πω τα εξης:

    Οι Metallica ξεκινησαν απο το μηδεν και καταφεραν πολλα μεχρι σημερα. Ειχαν τις κακες στιγμες τους και την απωλεια του Cliff, αλλα ολοι τους ηταν/ειναι ικανοτατα μελη που δεν τους λειπει η εμπειρια και το αποδυκνειουν στις συναυλιες τους. Εκει φαινεται η αξια ενος συγκροτηματος, και οι Metallica τα καταφερνουν οσο λιγοι να κανουν τις συναυλιες τους αξεχαστη εμπειρια. Υπαρχει ομως και ο κολλημενος κοσμος που πιθανον εχει την απαιτηση του αλανθαστου απο καποια συγκροτηματα, η να κυκλοφορουν παντα πανομοιοτυπους δισκους. Ηταν το Master Of Puppets ο τελευταιος δισκος του Cliff κι εκει τελειωσαν ολα. Επρεπε ο Cliff ν'αναστηθει και οι Metallica να συνεχισουν να βγαζουν δισκους-κλωνους του Master.. για να ειναι καποιοι ικανοποιημενοι! Δεν παει ετσι παιδες. Ο καλλιτεχνης πειραματιζεται, εξελισσεται και δημιουργει μεσα απο αυτα που νιωθει. Και αν υπαρχουν "στραβοπατηματα" στην πορεια, ενας πραγματικος οπαδος μαθαινει να συγχωρει και συνεχιζει να στηριζει τον καλλιτεχνη.

    Ας χαλαρωσουμε λιγο και ας δουμε το νεο Metallica Album οχι με το ματι του αμειλικτου κριτη, αλλα με το ματι ενος πραγματικου metal οπαδου. Νομιζω οτι εχει πολλα να μας πει. Και για να μη νομιζετε οτι μ'εβαλαν οι Metallica "δικηγορο" τους, σας λεω οτι κι εγω που ακουσα ολο το Death Magnetic βρηκα στιγμες που δεν μου αρεσαν.. κομματια τραβηγμενα απο τα μαλλια! Ομως τι κι αν ο Hetfield ακουγεται κουρασμενος, προσπαθει και δεν ειναι λιγο αυτο που προσφερει για τα 40βαλε του, οπως και οι υπολοιποι. Ας παιξουν αυτα τα νεα 7λεπτα κομματια live να δουμε ποιος θα χαλαστει..! Γιατι και οσον αφορα το Reload θυμαμαι που ακουγα το μακρυ και το κοντο του καθενος και ειδα περισυ στη Μαλακασα ολους να τραγουδουν τα Fuel και Memory Remains..και καποιους που δεν κουναγαν καν τα χειλια τους στο Disposable Heroes!!

    Φιλικα..

    {#emotions_dlg.beer}


    Chitarrista
    10.09.2008, 03:19

    Τελικά βγήκε και το έχουν ακούσει κάποιοι??? Εγώ ήξερα για 12...

    Εγώ που άκουσα μόνο το Cyanide μου φάνηκε ενδιαφέρων και προμηνύει για μένα κάτι καλό.

    Και μη ξεχνάτε οι βιαστικοί που με το πρώτο άκουσμα βγήκατε και είπατε <<ααααααα αηδία το έλεγα εγώ θα είναι χάλια...>> πως πολύ ελάχιστα κομμάτια ενθουσιάζουν με το πρώτο άκουσμα. Πως είσαι αμέσως τόσο κατηγοριματικός? Για να συμβεί κάτι τέτοιο πρέπει να είναι αξιοθρήνητο το cd κάτι που δεν το πιστεύω...


    -----------------
    Κι αν είμαι Ροκ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 10-09-2008 03:20 ]


    SteamRoller
    10.09.2008, 12:45

    Δεν βγηκε, απλα διερρευσε στο ιντερνετ. Αλλα θα παω να το αγορασω την Παρασκευη. Το Cyanide μαλλον ειναι απο τα πιο ευκολα στο ακουσμα κομματια του δισκου. Υπαρχουν καλυτερα και πιο απαιτητικα κομματια που θελουν παραπανω απο μια ακροασεις για να τα αφομοιωσει καποιος. Γενικα φαινεται να ειναι δυσκολο album που δεν θα εχει ιδιαιτερη απηχηση σε ατομα εξω απο το χωρο του metal, οπως ειχε το Black Album για παραδειγμα.


    sea_like_eyes
    10.09.2008, 13:02

    Παράθεση:

    Το μέλος SteamRoller στις 10-09-2008 στις 12:45 έγραψε...

    Δεν βγηκε, απλα διερρευσε στο ιντερνετ. Αλλα θα παω να το αγορασω την Παρασκευη. Το Cyanide μαλλον ειναι απο τα πιο ευκολα στο ακουσμα κομματια του δισκου. Υπαρχουν καλυτερα και πιο απαιτητικα κομματια που θελουν παραπανω απο μια ακροασεις για να τα αφομοιωσει καποιος. Γενικα φαινεται να ειναι δυσκολο album που δεν θα εχει ιδιαιτερη απηχηση σε ατομα εξω απο το χωρο του metal, οπως ειχε το Black Album για παραδειγμα.



    απο την εποχη του Load , για νεο Black Album ακουμε ! Τελικα το ''μαυρο Album'' μηπως ειναι η καταρα τους ? ? ? Τεσπα απο songs . . . οτι ακουσω απο εδω μεσα , αντε κι απο κανενα Tube . . . γενικα . . . i dont give a . . .