ελληνική μουσική
    679 online   ·  210.851 μέλη
    Haroulinda
    17.10.2004, 16:29
    Αν δεν πάθετε κλειστοφοβία και βγείτε απο το δωμάτιο... Μπράβο σας!

    Crimson Room Here!
    andri14
    17.10.2004, 18:18
    AAAAAAAAAAAAAA....ta neura mou....mou emeine na brw ena stoixeio kai den ante3a allo espasan ta neura mu kai ponese ta xeri mou apo ta polla klik.....mazoxistiko

    ouff..poios ta katafere n amou pei ki emena pou einai to allo daktulidi?????de me eperne.


    SteliosG
    17.10.2004, 19:17
    να τι πω τη λυση ή θα σας ξενερωσω??? πολυ καλο παντως!!!
    SteliosG
    17.10.2004, 19:56
    www.fasco-csc.com αυτο ειναι το σωστο link για το παιχνιδι
    christ25
    17.10.2004, 21:37
    k mena to teleutaio adikeimeno mou emeine.de borousa na vro to kokkino kouti pos anoige.pio itan to 3 adikeimeno.stelio steile mou mnm de tha boro na koimi8o an de to ma8o
    SteliosG
    17.10.2004, 22:54
    παιδια ειναι ενα αντικειμενο πολυ καλα κρυμμενο στη μεσα μερια του κρεβατιου!!! το βρηκα τελειος κατα τυχη καντος αλλεπαληλ κλικ κοντα στο κρεβατι!!!! προσπαθηστε να βρειτε αυτο το σημειο στη μερια του κρεβατιου που φαινεται στην οθονη, αναμεσα στο κρεβατι και στο παπλωμα!!!

    αν εχετε προβλημα τα ξαναλεμε!!! μετα απο αυτο η συνεχεια ειναι πολυ εξυπνη παντως!!
    revekka
    18.10.2004, 03:16
    τι έξυπνο, το παιχνίδι σου την σπάει στο τέλος γιατι εξαρτάται υπερβολικά απο το που θα κάνεις κλικ ακριβώς. μπορεί να είσαι στο ακριβώς διπλανό πίξελ, να μην βλέπεις τη διαφορά με το μάτι αλλα να έχει διαφορά στο κλικ και να μην σου βγάζει τις γωνιές του δωματίου. άσε που άμα ανοίξεις το κουτί σου ρχεται να δείρεις κάποιον ... πάντως, υπάρχει τρόπος να βγείτε απο το δωμάτιο χωρίς τη βοήθεια του κουτιού ... τίποτα άλλο δεν λέω

    υ.γ. δε μου λες Στέλιο, τι θα γίνει με σένα και τα θαυμαστικά? για τελεία τι βάζεις δηλαδή, εισαγωγικά? χεχεχε!!!
    Jasmine
    18.10.2004, 03:27
    Εγώ πάντως είχα το εξής πρόβλημα!! Που στο καλό πρέπει να κάνω κλικ για να παρω το καλώδιο του ηλεκτρικού ρεύματος??? Γκρρρρρρρρ τα νεύρα μου!!! Αφού δεν έχω υπομονή τι θέλω στις 3:30 το πρωί κι ασχολούμαι με παιχνίδια μυστηρίου? Εδώ θα το ξενυχτίσω απόψε...
    SteliosG
    18.10.2004, 06:33
    revakka ειμαι παιδι θαυμα, γιαυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Haroulinda
    18.10.2004, 13:52
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 17-10-2004 στις 19:56 έγραψε:

    www.fasco-csc.com αυτο ειναι το σωστο link για το παιχνιδι





    Γιατί αυτό που έβαλα εγώ τί έχει?
    Sofia
    18.10.2004, 13:55
    Πείτε τη λύση ρε παιδιά! Έχω σκάσει πια! Αγκίλωση κοντεύει να πάθει το χέρι μου από τα πολλά κλικ..! Έλεος!!!
    Haroulinda
    18.10.2004, 15:08
    Ελα βρε Σοφία ακόμα λίγο...

    Κάνε κανένα καφέ δώσε κανένα δυο γύρους στο δωμάτιο και συνέχισε!


    SteliosG
    18.10.2004, 17:19
    Haroulinda, αν πας μεσω του δικου σου link και πας να πληκτρολογησεις το URL που βρισκεις στο παιχνιδι, δεν υπαρχει η διεθυνση!!! εκτος και αν εσυ ελεισες το γριφο χωρις τη URL αυτη!!!
    Haroulinda
    18.10.2004, 17:46
    Ναι το έλεισα...

    είναι διαφορετικός όμως ο κωδικός!
    stefke
    18.10.2004, 21:12
    se autin EDO tin dieuthinsi tha vreite tin lysi.....an den thelete na xalasete to paixnidi sas symvouleuo na tin xrisimopoiiseite afou exete exantlisei tin ypomoni sas i' afou meinei apo bataries to pontiki sas....


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: stefke on 18-10-2004 21:14 ]
    Wraith
    19.10.2004, 03:58
    Ωραίο παιχνίδι,αν και λίγο εύκολο!Το ανάλογο blue room πάντως δεν μου φάνηκε λογικό.

    Λοιπόν,για όσους αρέσκονται σε σπαζοκεφαλιές υπάρχει το www.timehunt.com.

    Προσοχή όμως:το παιχνίδι είναι δύσκολο σε βαθμό κακουργήματος,είναι τεράστιο (θέλει ένα μήνα παιχνιδιού για το μέσο παίκτη) και εκνευριστικότατο-εθιστικότατο.Με συντελεστές επιφανείς επιστήμονες όπως ο Sir Martin Rees (The Astronomer Royal) και συγγραφείς σαν τον Terry Pratchett και τον Neil Gaiman,το παιχνίδι ασχολείται με τον ερμιτισμό,την αλχημία και την αστρονομία,την φιλοσοφία και τα μαθηματικά.Μέσα θα βρείτε τρισδιάστατα σταυρόλεξα στα λατινικά,puzzle κρυπτογράφησης με χρήση πιθανοτήτων και εντροπίας γραμμάτων και πολλά άλλα.Ο server την τελευταία φορά που κοίταξα,λειτουργούσε κανονικά.

    Για off-line πνευματικές προκλήσεις,υπάρχει το In Memoriam (εξαιρετικό και τρομακτικό σε μερικά σημεία,εκνευριστικό σε άλλα),η σειρά Myst,με το Riven να είναι το καλύτερο και ποιό σατανικά δύσκολο και το Myst 3:Exile να είναι το ποιό εύκολο και καλύτερο για καινούριους παίκτες.Το Myst 3 το δίνει δωρεάν ένα περιοδικό για pc αυτή την περίοδο,οπότε μπορεί κάποιος να το παίξει χωρίς μεγάλο χρηματικό ρίσκο.

    Προσωπικά πάντως,τα παιχνίδια αυτού του είδους τα έχω συνδιάσει με τη μουσική των King Crimson...
    Haroulinda
    19.10.2004, 08:38
    Quote:

    Το μέλος stefke στις 18-10-2004 στις 21:12 έγραψε:

    se autin EDO tin dieuthinsi tha vreite tin lysi.....an den thelete na xalasete to paixnidi sas symvouleuo na tin xrisimopoiiseite afou exete exantlisei tin ypomoni sas i' afou meinei apo bataries to pontiki sas....
    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: stefke on 18-10-2004 21:14 ]





    Ελα τώρα! Γιατί έδωσες την λύση τόσο νωρίς?
    stefke
    19.10.2004, 10:00
    Quote:

    Το μέλος Sofia στις 18-10-2004 στις 13:55 έγραψε:

    Πείτε τη λύση ρε παιδιά! Έχω σκάσει πια! Αγκίλωση κοντεύει να πάθει το χέρι μου από τα πολλά κλικ..! Έλεος!!!





    ....gi auto Haroulinda.kai alloste einai stin diakritiki euxeria kathenos na dei i' oxi tin lysi
    Haroulinda
    19.10.2004, 10:38



    ....gi auto Haroulinda.kai alloste einai stin diakritiki euxeria kathenos na dei i' oxi tin lysi

    [/I]



    εντάξει...
    WildCat
    19.10.2004, 10:48
    Για όσους ευχαριστήθηκα το Crimson room, προτείνω το
    www.anodeetcathode.net/games/
    Εκεί θα αντιμετωπίσετε 2 μυστήρια, την έξοδο από το γραφείο και την έξοδο από το σπίτι. Αρχίστε με το γραφείο, είναι λίγο πιο εύκολο.

    Υπάρχει ακόμη το www.albartus.com/motas/ Αυτό είναι πιό εξελιγμένο, έχει 12 στάδια με διάφορους γρίφους, που πρέπει να λύσεις, αλλά το καλό είναι ότι μπορείς να "σώσεις" το παιχνίδι όταν κουραστείς και να συνεχίσεις από εκεί, που είχες μείνει.

    Καλή διασκέδαση